Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

IV Międzynarodowy Festiwal Musica Classica w Piasecznie

Kategorie: Aktualności Kultura
Utworzone: czwartek, 27 września 2012 Źródło: piaseczno.eu, kapitula.org
Data wydarzenia: niedziela, 30 września 2012
Miejsce: Kościół p.w. św. Anny w Piasecznie przy ul. Piłsudskiego 10 Godzina: 19:30

30 września Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Klasycznej "Con Fuoco" zaprasza na IV międzynarodowy festiwal Musica Classica, który odbędzie się o godzinie 19:30 w Kościele p.w. św. Anny w Piasecznie przy ul. Piłsudskiego 10.

Wystąpią:

Katarzyna Lech - Kapituła - skrzypce

W 1989r. ukończyła z najwyższymi ocenami Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Zenona Brzewskiego i prof. Mirosława Ławrynowicza. Podczas studiów brała udział w licznych kursach mistrzowskich w kraju i za granicą prowadzonych przez wybitnych pedagogów (Z. Bron, M. Rezler, R. Marschner) z dziedziny wiolonistyki, kameralistyki i orkiestry. Podczas studiów jako członek Światowej Orkiestry Jeunesse Musicales pod kierownictwem W. Rowickiego uczestniczyła w tournee koncertowym, nagraniach dla radia, telewizji i na płytę CD. 
Artystka od 1989r. na stałe pracuje w orkiestrze Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie. Wraz z tym czołowym polskim zespołem orkiestrowym skrzypaczka odbyła liczne tournee koncertowe (Austria, Belgia, Chiny, Cypr, Hiszpania, Francja, Japonia, Niemcy, Luxembourg, Polska, Rosja, Szwajcaria, Ukraina, Włochy) uczestnicząc w licznych przedstawieniach i festiwalach operowych. Wielokrotnie współpracowała ze światowej sławy artystami jak: J. Cura, M. Caballe, W. Lutosławski, Kiri Te Kanawa, S. Licitra, E. Marton, L. Pavarotti itd. Kilkadziesiąt razy brała udział w nagraniach dla radia, telewizji i na płyty CD.Katarzyna Lech - Kapituła prowadzi aktywną działalność artystyczną jako solistka i kameralistka.
Występuje w repertuarze począwszy od muzyki baroku, a na kompozycjach współczesnych skończywszy. Występowała z orkiestrami symfonicznymi w filharmoniach polskich (koncerty skrzypcowe W. A. Mozarta, F. Mendelssohna, M. Brucha, N. Paganiniego). Bierze udział w rożnego typu festiwalach gdzie występuje jako solistka oraz z towarzyszeniem organów lub harfy. 

Przemysław Kapituła - organy

Polski organista i impresario muzyczny, urodził się w 1965r. w Warszawie. W 1990r. ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Józefa Serafina. Pobierał lekcje prywatne w zakresie gry na fortepianie u prof. Kajetana Mochtaka, uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez profesorów: N.Danbyiego, D.Rotha, M.Ślechtę, Z.Satmary, G.Boveta. Przez szereg lat współpracował z prof. dr hab. Jerzym Erdmanem.
Artysta regularnie koncertuje w kraju i za granicą (Argentyna, Austria, Belgia, Brazylia, Bułgaria, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Norwegia, Rosja, Słowacja, Szwajcaria, Urugwaj, Włochy) dając ok. 45 koncertów rocznie na najpoważniejszych europejskich festiwalach organowych. Jego recitale zagraniczne wielokrotnie bardzo pochlebnie oceniła prasa (m.in. Süddeutsche Zeitung, Musica Sacra, L'Arena, Schwabischezeitung, DNA, La Stampa, Münchner Merkum, Südkurier itd.). Artysta współpracuje z solistami, chórami oraz zespołami orkiestrowymi. Specjalne miejsce w jego zainteresowaniach zajmuje twórczość wybitnych organistów polskich: Mieczysława Surzyńskiego (1866-1924)(pierwsze wykonanie po wojnie koncertu g-moll na organy i orkiestrę) i Feliksa Nowowiejskiego (1877-1946). Muzyk jest kontynuatorem tradycji muzycznej związanej z Archikatedrą św. Jana w Warszawie.
Będąc dyrektorem Fundacji "Festiwal Muzyki Sakralnej" organizuje około 150 koncertów rocznie. Jest inicjatorem, dyrektorem naczelnym i artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej w Warszawie oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej "ORGANY ARCHIKATEDRY" w Warszawie. Muzyk jest również pomysłodawcą i twórcą wielu przedsięwzięć artystycznych na terenie Warszawy i Polski m.in. cykli koncertów: "Wielkie Organy w Archikatedrze", "Organy Parafii Św. Wojciecha na Woli", "Organy Mazowsza", "Organy Śródmieścia", "Organy Woli". Jest również inicjatorem remontu zabytkowych organów w kościele św. Wojciecha w Warszawie.
Artysta dokonał licznych nagrań radiowych, telewizyjnych i na płyty CD. Przemysław Kapituła jest członkiem Komisji Muzyki Kościelnej Archidiecezji Warszawskiej. W latach 1999-2001 był członkiem Komisji Kultury Rady Dzielnicy Wola w Warszawie. Jest wydawcą wszystkich utworów organowych Feliksa Nowowiejskiego i Mieczysława Surzyńskiego na płytach CD. Artysta wykłada we Włoszech na kursach mistrzowskich poświęconych interpretacji muzyki organowej.

W programie m.in.:
V. Petrali, J.S. Bach, J.F. Händel.

Wstęp bezpłatny.

Koncerty odbywać się będą również w kolejne niedziele tj.: 7 i 14 października. Patronat nad festiwalem objął m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.


Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Skradzionym ciągnikiem doprowadził do trzech kolizji

Skradzionym ciągnikiem doprowadził do trzech kolizji

44- letni mężczyzna trafił do celi tuż po tym, jak dokonał kradzieży...

Niedźwiedź na drodze i trzy rozbite pojazdy

Niedźwiedź na drodze i trzy rozbite pojazdy

Trzy pojazdy zderzyły się tuż po tym, jak ich kierowcy przestraszyli się...

Wyłączenie wody w Nowej Iwicznej!

Wyłączenie wody w Nowej Iwicznej!

Uwaga Mieszkańcy ul. Granicznej w Nowej Iwicznej! W poniedziałek 9 listopada,...

Przebudowa ulicy Jana Pawła II na odcinku od Dworcowej do Żytniej

Przebudowa ulicy Jana Pawła II na odcinku od Dworcowej do Żytniej

We wtorek 17 listopada 2020 roku Starostwo Powiatowe w Piasecznie rozpocznie...

Zatrzymano mężczyznę, który włamał się do banku

Zatrzymano mężczyznę, który włamał się do banku

Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który włamał się do banku....

Organizacja pracy Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno w okresie od 04.11 do 04.12.2020 r.

Organizacja pracy Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno w okresie od 04.11 do 04.12.2020 r.

Od 4 listopada do 4 grudnia 2020 r. Urząd Miasta i Gminy Piaseczno będzie...

Dziennikarstwo obywatelskie

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA PREZENTÓW DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W GÓRZE KALWARII

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA PREZENTÓW DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W GÓRZE KALWARII

Pani Kasia Niedziółka Wolontariuszka Bazy Wolontariatu Powiatu...

NEO Tools Mazowiecki Wrak Race w Mysiadle

NEO Tools Mazowiecki Wrak Race w Mysiadle

Po ponad rocznej przerwie wznawione zostają największe w Polsce wyścigi...

Bezpłatne porady architektów wnętrz w Piasecznie

Bezpłatne porady architektów wnętrz w Piasecznie

Z bezpłatnych konsultacji profesjonalnych projektantów wnętrz będzie można...

Poznaj z nami Konstancin

Poznaj z nami Konstancin

W niedzielę, 13 września Konstanciński Dom Kultury zaprasza na „Dzień...

Nowość z nagrodami dla klientów Centrum Handlowego Auchan Piaseczno

Nowość z nagrodami dla klientów Centrum Handlowego Auchan Piaseczno

Jesień zapowiada się obiecująco. Nowe kolekcje zachęcają do uzupełnienia...