Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

IV Międzynarodowy Festiwal Musica Classica w Piasecznie

Kategorie: Aktualności Kultura
Utworzone: czwartek, 27 września 2012 Źródło: piaseczno.eu, kapitula.org
Data wydarzenia: niedziela, 30 września 2012
Miejsce: Kościół p.w. św. Anny w Piasecznie przy ul. Piłsudskiego 10 Godzina: 19:30

30 września Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Klasycznej "Con Fuoco" zaprasza na IV międzynarodowy festiwal Musica Classica, który odbędzie się o godzinie 19:30 w Kościele p.w. św. Anny w Piasecznie przy ul. Piłsudskiego 10.

Wystąpią:

Katarzyna Lech - Kapituła - skrzypce

W 1989r. ukończyła z najwyższymi ocenami Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Zenona Brzewskiego i prof. Mirosława Ławrynowicza. Podczas studiów brała udział w licznych kursach mistrzowskich w kraju i za granicą prowadzonych przez wybitnych pedagogów (Z. Bron, M. Rezler, R. Marschner) z dziedziny wiolonistyki, kameralistyki i orkiestry. Podczas studiów jako członek Światowej Orkiestry Jeunesse Musicales pod kierownictwem W. Rowickiego uczestniczyła w tournee koncertowym, nagraniach dla radia, telewizji i na płytę CD. 
Artystka od 1989r. na stałe pracuje w orkiestrze Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie. Wraz z tym czołowym polskim zespołem orkiestrowym skrzypaczka odbyła liczne tournee koncertowe (Austria, Belgia, Chiny, Cypr, Hiszpania, Francja, Japonia, Niemcy, Luxembourg, Polska, Rosja, Szwajcaria, Ukraina, Włochy) uczestnicząc w licznych przedstawieniach i festiwalach operowych. Wielokrotnie współpracowała ze światowej sławy artystami jak: J. Cura, M. Caballe, W. Lutosławski, Kiri Te Kanawa, S. Licitra, E. Marton, L. Pavarotti itd. Kilkadziesiąt razy brała udział w nagraniach dla radia, telewizji i na płyty CD.Katarzyna Lech - Kapituła prowadzi aktywną działalność artystyczną jako solistka i kameralistka.
Występuje w repertuarze począwszy od muzyki baroku, a na kompozycjach współczesnych skończywszy. Występowała z orkiestrami symfonicznymi w filharmoniach polskich (koncerty skrzypcowe W. A. Mozarta, F. Mendelssohna, M. Brucha, N. Paganiniego). Bierze udział w rożnego typu festiwalach gdzie występuje jako solistka oraz z towarzyszeniem organów lub harfy. 

Przemysław Kapituła - organy

Polski organista i impresario muzyczny, urodził się w 1965r. w Warszawie. W 1990r. ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Józefa Serafina. Pobierał lekcje prywatne w zakresie gry na fortepianie u prof. Kajetana Mochtaka, uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez profesorów: N.Danbyiego, D.Rotha, M.Ślechtę, Z.Satmary, G.Boveta. Przez szereg lat współpracował z prof. dr hab. Jerzym Erdmanem.
Artysta regularnie koncertuje w kraju i za granicą (Argentyna, Austria, Belgia, Brazylia, Bułgaria, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Norwegia, Rosja, Słowacja, Szwajcaria, Urugwaj, Włochy) dając ok. 45 koncertów rocznie na najpoważniejszych europejskich festiwalach organowych. Jego recitale zagraniczne wielokrotnie bardzo pochlebnie oceniła prasa (m.in. Süddeutsche Zeitung, Musica Sacra, L'Arena, Schwabischezeitung, DNA, La Stampa, Münchner Merkum, Südkurier itd.). Artysta współpracuje z solistami, chórami oraz zespołami orkiestrowymi. Specjalne miejsce w jego zainteresowaniach zajmuje twórczość wybitnych organistów polskich: Mieczysława Surzyńskiego (1866-1924)(pierwsze wykonanie po wojnie koncertu g-moll na organy i orkiestrę) i Feliksa Nowowiejskiego (1877-1946). Muzyk jest kontynuatorem tradycji muzycznej związanej z Archikatedrą św. Jana w Warszawie.
Będąc dyrektorem Fundacji "Festiwal Muzyki Sakralnej" organizuje około 150 koncertów rocznie. Jest inicjatorem, dyrektorem naczelnym i artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej w Warszawie oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej "ORGANY ARCHIKATEDRY" w Warszawie. Muzyk jest również pomysłodawcą i twórcą wielu przedsięwzięć artystycznych na terenie Warszawy i Polski m.in. cykli koncertów: "Wielkie Organy w Archikatedrze", "Organy Parafii Św. Wojciecha na Woli", "Organy Mazowsza", "Organy Śródmieścia", "Organy Woli". Jest również inicjatorem remontu zabytkowych organów w kościele św. Wojciecha w Warszawie.
Artysta dokonał licznych nagrań radiowych, telewizyjnych i na płyty CD. Przemysław Kapituła jest członkiem Komisji Muzyki Kościelnej Archidiecezji Warszawskiej. W latach 1999-2001 był członkiem Komisji Kultury Rady Dzielnicy Wola w Warszawie. Jest wydawcą wszystkich utworów organowych Feliksa Nowowiejskiego i Mieczysława Surzyńskiego na płytach CD. Artysta wykłada we Włoszech na kursach mistrzowskich poświęconych interpretacji muzyki organowej.

W programie m.in.:
V. Petrali, J.S. Bach, J.F. Händel.

Wstęp bezpłatny.

Koncerty odbywać się będą również w kolejne niedziele tj.: 7 i 14 października. Patronat nad festiwalem objął m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.


Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Zestawy testów na Sars-Cov-2 - Dar Wietnamczyków

Zestawy testów na Sars-Cov-2 - Dar Wietnamczyków

informujemy, że społeczność wietnamska w Polsce, wietnamscy absolwenci...

Bieżąca sytuacja w Piasecznie w związku z koronawirusem

Bieżąca sytuacja w Piasecznie w związku z koronawirusem

O obecnej sytuacji w Piasecznie oraz działaniach gminy...

“Jak nie zwariować z nastolatkiem?” – warsztaty odwołane

“Jak nie zwariować z nastolatkiem?” – warsztaty odwołane

Nastoletnie dzieci czy może już młodzi dorośli? Jak to z nimi jest? Poza...

Gastronomia w Gminie Lesznowola!

Gastronomia w Gminie Lesznowola!

Szanowni Państwo! Informujemy, że na terenie Gminy Lesznowola nadal można...

Zawieszenie opłat i kontroli w Strefie Płatnego Parkowania

Zawieszenie opłat i kontroli w Strefie Płatnego Parkowania

W związku z wprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej stanu...

YouTube od kuchni – Okoń w sieci - odwołany

YouTube od kuchni – Okoń w sieci - odwołany

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Budżetu Obywatelskiego – YouTube...

Dziennikarstwo obywatelskie

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...

Bieżąca sytuacja w Piasecznie w związku z koronawirusem

Bieżąca sytuacja w Piasecznie w związku z koronawirusem

O obecnej sytuacji w Piasecznie oraz działaniach gminy...

Rusza sąsiedzka wymiana ubrań i dodatków  - odwołane

Rusza sąsiedzka wymiana ubrań i dodatków - odwołane

Rusza „Wymianka po sąsiedzku”, czyli nowa lokalna akcja polegająca na...

Sąsiedzkie akcje nowością w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno

Sąsiedzkie akcje nowością w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno

Chcemy być coraz bardziej „eko”, dlatego na popularności zyskują akcje...

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

W sobotę 25 stycznia 2020 r. na parkingu przed Szkołą w Uwielinach odbędzie...