Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

VI Mazovia Cup International 2012 - międzynarodowy turniej sztuk walki

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: środa, 21 listopada 2012 Źródło: ufr.org.pl
Data wydarzenia: sobota, 8 grudnia 2012
Miejsce: Tarczyn

8 grudnia, Runda Zero Promotion, Federacja UFR, Polska Federacja TANG SOO DO, Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, Zespół Szkół w Tarczynie im. Szarych Szeregów oraz UKS Akrobata zapraszają na kolejną, szóstą już, edycję międzystylowego turnieju sztuk walki "MAZOVIA CUP INTERNATIONAL", który jak co roku odbędzie się w Tarczynie koło Warszawy.

 

Chcąc wyjść na przeciw naszym oczekiwaniom, organizatorzy postarali się, aby tegoroczne zawody były atrakcyjne jak nigdy dotąd!

Wiele trudu włożyli w zaproszenie ekip z zagranicy. Swój udział zapowiedzieli już zawodnicy z Czech, Mołdawii i Niemiec. Zostały wprowadzone także nowe formuły rywalizacji, bez których nie powinien się obejść żaden prawdziwy turniej sztuk walki.

Należą do nich:

  • walki w pełnym kontakcie, które odbędą się na ringu, niezwykle widowiskowe układy przy muzyce, rywalizacja walki "ciągłej" dla kadetów młodszych (10-12 lat) oraz
  • walki Free Fight - na zasadach MMA.

Nie wątpimy, że także starsze regulaminy UFR, rozgrywane na planszy, przyciągną wielu miłośników sztuk walki. Liczymy na widowiskowe walki w formule pointfighting, zwłaszcza w tej najbardziej prestiżowej - Point Hunter (Grand Champion) bez podziału na kategorie wagowe.

W tym roku turniej Mazovia Cup Internatinal będzie miał charakter FESTIWALU SZTUK WALKI.

Zgodnie z ideą organizatorów, tegoroczny turniej to okazja by dzielić się radością ze współzawodnictwa z jak największą grupą miłośników sztuk walki i uczyć się od siebie na wzajem. Dlatego tym razem, wśród organizatorów, zagościła POLSKA FEDERACJA TANG SOO DO, która na oddzielnych planszach przeprowadzi rywalizację w regulaminach:

  • kick light,
  • układy,
  • układy z bronią,
  • rozbicia,
  • soft stick .

Organizatorzy wyszli na przeciw trenerom i zawodnikom decydując, że impreza odbędzie się w ciągu jednego dnia. Tym samym zmniejszając koszty, które poniosą i oszczędzając ich czas tak, że już w sobotę wieczorem będzią mogli wspominać sportowe emocje odpoczywając w swoich domach.

Biorąc po uwagę ilość zapowiedzianych uczestników, będzie to zadanie wymagające wiele wysiłku, świetnej organizacji i przede wszystkim dyscypliny. Dlatego organizatorzy przypominają, że regulaminy dotyczące zgłoszeń oraz prowadzenia walki są surowe i należy ich przestrzegać.

Pamiętajcie, by w Waszych ekipach znaleźli się sędziowie klubowi i praktykanci na sędziów. Zapewnią oni sprawiedliwy werdykt i usprawnią organizację imprezy.

DATA I MIEJSCE ZAWODÓW:
08 grudnia 2012, Hala Sportowa ul. Szarych Szeregów 8, Tarczyn.

PLAN ZAWODÓW:
08.12.2012 godzina 7.00-8.30 - Rejestracja klubów, ważenie zawodników (UWAGA ! późniejsze zgłoszenia nie będą honorowane)
08.12.2012 godzina  09.30- Start zawodów.

Sprawny przebieg turnieju, to również bezpieczeństwo uczestników, dlatego uprasza się o dokładne zapoznanie się z regulaminami i, w razie niejasności,  zadawanie pytań.

TUTAJ znajdą Państwo więcej informacji na temat zawodów.

ZGŁOSZENIA przymowane są do 30 listopada 2012 r. (UWAGA! Późniejsze zgłoszenia nie będą honorowane)

Mamy nadzieję, że szósta edycja Mazovia Cup International przyniesie nam wszystkim, zarówno sportowcom, jak i miłośnikom sztuk walki, wiele satysfakcji i radości! 

  


Komentarze

Liczba komentarzy: 27
tomek
Dodano: środa, 21 listopada 2012
...kolejne juz zawody, podoba mi się to. trzeba się wybrać, bo widać. że będzie sie działo.
1
gość: marta
Dodano: czwartek, 22 listopada 2012
bedzie można się dowiedzieć przed zawody o ilość zawodnikó w poszczególnych kategoriach wagowych??
2
gość: renata
Dodano: czwartek, 22 listopada 2012
Czy te zawody są otwarte dla widzów?
3
gość: Piotr Bąkowski
Dodano: piątek, 23 listopada 2012
Zawody są otwarte dla widzów a wstęp jest bezpłatny.
Zapraszam wszystkich kibiców na godzinę 12.00

Ze sportowym pozdrowieniem
Piotr Bąkowski
4
gość: Piotr Bąkowski
Dodano: piątek, 23 listopada 2012
Po 30 listopada będziemy znali ilość uczestników. Już teraz wiadomo że będzie to najliczniej obsadzona impreza w historii tego turnieju bo zainteresowanie jest ogromne. Co roku udział brało około 200 osób. Teraz przewidujemy znacznie więc zawodników.
5
gość: Karolina
Dodano: sobota, 24 listopada 2012
Przed zawodami, dzisiaj w Lubawie, odbędzie się zgrupowanie Kadry Polski UFR (federacji mieszanych sztuk walki) podczas której zawodnicy przygotowywać się będą do konfrontacji na Mazovia Cup z przeciwnikami z Mołdawii, Czech i Niemiec.
6
gość: zen
Dodano: sobota, 24 listopada 2012
Czy jest możliwość/sens wziąć małe dzieci? Będą miały co tam robić?
7
gość: Marta
Dodano: poniedziałek, 26 listopada 2012
Witam czy jest duże zainteresowanie UFR Rules ring wśród kobiet(seniorek)
8
gość: Piotr Bąkowski
Dodano: wtorek, 27 listopada 2012
Pani Marto zainteresowanie wśród kobiet UFR ring jest zaskakująco duże, dlatego zachęcam do udziału. Trudno mi jednak w tej chwili powiedzieć jakie będzie miało to odbicie w zgłoszeniach. Jeśli będzie jakiś problem z rozegraniem kategorii to Sędzia Główny będzie kontaktował się z klubami w celu ewentualnej zmiany formuły lub konkurencji.

Ogólnie zainteresowanie tą edycją imprezy jest największe w historii, co bardzo mnie cieszy.

Pozdrawiam

Piotr Bąkowski
9
gość: Piotr Bąkowski
Dodano: wtorek, 27 listopada 2012
Panie Zen, czy dzieci będą towarzyszyły drużynie w czasie całych zawodów czy zjawią się jako widownia?

W pierwszym przypadku można zapisać je do rywalizacji touch contact (walka na piankowe pałki). Nie potrzeba do niej badań lekarskich ponieważ to nie konkurencja sportowa a zabawa z elementem rywalizacji która towarzyszy zawodom właśnie po to by zająć dzieci. Napewno nie będą się nudzić!

Trzeba pamiętać jednak że zawody trwają cały dzień, będzie to naprawdę duża impreza która w innych federacjach została by zaplanowana na 3 dni. Małe dzieci jeśli przyjadą z daleka i będą musiały czekać na starszych kolegów, muszą być na to gotowe.

Mimo wszystko na naszych imprezach dzieci świetnie organizują sobie czas na sali. Zawsze przewidujemy miejsce gdzie mogą pograć w piłkę lub inną grę. Choć piłka czasem wpadnie na matę a turniej chwilami zamienia się w plac zabaw, to w tej materii jesteśmy wyrozumiali. Poza tym dodaje to kolorytu i atmosfery wspólnego dzielenia się radością z uprawiania sportu. Ograniczenie patetycznego nastroju zawodów, wpisuje się w cele naszej organizacji. W tym przypadku czerpiemy ze wzorców największych światowych zawodów sztuk walki.

Jeśli dziecko natomiast zjawi się jako widz na 1 lub 2 godziny, to na pewno nie będzie się nudziło! Będzie to dla niego ogromne przeżycie ponieważ zaplanowaliśmy ogromną ilość różnorodnych, widowiskowych konkurencji.

Pozdrawiam
Piotr Bąkowski
10
gość: Piotr Bąkowski
Dodano: wtorek, 27 listopada 2012
Drodzy przyjaciele sportowcy, trenerzy oraz kibice! Proszę śmiało zadawać pytania, także regulaminowe, chętnie na nie odpowiemy. Usprawni to przebieg imprezy, na czym nam bardzo zależy.

Ze sportowym pozdrowieniem
Piotr Bąkowski
Prezes Runda zero Promotion i federacji UFR
11
gość: Piotr Bąkowski
Dodano: wtorek, 27 listopada 2012
Koledzy Trenerzy ! Przywieźcie ze sobą jak najwięcej sędziów. Ich różnorodność zapewni bardziej obiektywne werdykty. By oszczędzić wasz czas i zmniejszyć koszty klubów, ograniczyliśmy 3 dniowy turniej do 1 dnia. Czeka nas jednak dużo więcej pracy i wymaga od nas dyscypliny. Jak co roku podołamy temu wyzwaniu, ale wasza pomoc będzie bezcenna. Dlatego każdy dodatkowy arbiter, pomocnik lub praktykant jest na wagę złota!
12
gość: Zawodniczka
Dodano: wtorek, 27 listopada 2012
Marto jeżeli wybierasz się i startujesz w kategori -57 kg to spokojnie bedziesz miałą z kim walczyć bo również sie wybieram.Myśle że osób będzie więcej bo jest to taka kategora wagowa gdzie zawsze są zawodniczki.Sporo osób jest w tej wadze inni jeszcze do tej wagi zbijają także myśle że problemu nie będzie
13
gość: Karolina
Dodano: wtorek, 27 listopada 2012
Też tak myślę :)
14
gość: ...
Dodano: wtorek, 27 listopada 2012
Wiadomo te co ważą na codzień po np 60 kg to zbijają do 57 bo nie chcą walczyć z tymi które na codzień ważą np 68.
Ale zastanawia mnie jedno bo jest duża różnica między poszczególnym kategoriami wagowymi taka powiedzmy dziewczyna ważąca 52 kg może mieć ciężko z taką która na codzień waży te 60kg.
15
gość: Super Gość
Dodano: środa, 28 listopada 2012
Nie widzę możliwości żeby dziewczyna która waży 52 walczyła z taką która waży 60 w UFR w wersji tatami.

Juniorzy kobiety – 50 kg, – 57 kg, – 64 kg, + 64 kg

Seniorzy kobiety – 50 kg, – 57 kg, – 64 kg, + 64 kg
kg, -90 kg, + 90 kg

A w wersji ring kategorie tworzone są według zgłoszeń.
16
gość: ...
Dodano: środa, 28 listopada 2012
Wydawało mi się że kategori wagowe będą takie same ja w tatami.Nawet lepiej że kategorie tworzone będą według zgłoszeń.Jaką różnice kg będziecie dopuszczać??
17
tomek
Dodano: piątek, 30 listopada 2012
do "gość" Pan dopytuje, bo sędziuje, czy startuje, czy jest jakiś inny powód, bo widać że znajomość tematu jest.
18
gość: ...
Dodano: piątek, 30 listopada 2012
startuje.Nie pisze w komunikacie więc dopytuje co i jak.Nie widze problemu i powodu dla którego Panie Tomku potrzebna była ta aluzja na końcu
19
tomek
Dodano: piątek, 30 listopada 2012
Panie gość, to nie była aluzja, a ciekawość, szacuneczek za start.
20
gość: ...
Dodano: sobota, 1 grudnia 2012
W takim razie w porządku zle to odebrałem;)
Pierwszy raz biore udział w zawodach organizowanych przez ufr,zobaczymy ja w każdym bądz razie czekam z nie cierpliwością
21
gość: zen
Dodano: sobota, 1 grudnia 2012
do P. Bąkowskiego, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź na temat dzieci, moje są za małe na stary, ale będą chciały walki zobaczyć (tak myślę przynajmniej :-))
22
tomek
Dodano: sobota, 1 grudnia 2012
...życzę powodzenia, niech mata będzie Pana.
23
tomek
Dodano: środa, 5 grudnia 2012
a tak w sumie, to gdzie i od której to będzie?
24
gość: paulina
Dodano: środa, 5 grudnia 2012
Ludzie, szanujcie pracę innych. Wystarczy tylko dokładnie czytać.
Mam tu na myśli i artykuł na naszepiaseczno.pl i dokładne info na stronie Pana Piotra Bąkowskiego, do której kieruje nas (czytelników) portal...

Dla leniwców pospolitych:

08 grudnia 2012, Hala Sportowa ul. Szarych Szeregów 8, Tarczyn.


PLAN ZAWODÓW:

08.12.2012 godzina 7.00-8.30 – Rejestracja klubów, ważenie zawodników (UWAGA ! późniejsze zgłoszenia nie będą honorowane)

08.12.2012 godzina 09.30- Start zawodów.
25
gość: aaa
Dodano: wtorek, 11 grudnia 2012
jest gdzieś galeria zdjęć i wyniki ??
26
gość: redakcja
Dodano: środa, 12 grudnia 2012
zapraszamy do zapoznania się z artykułem Mazovia International Cup - Podsumowanie
27
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

0ddaj KREW i uratuj komuś ŻYCIE

0ddaj KREW i uratuj komuś ŻYCIE

We wtorek 28 lipca na parkingu przed Urzędem Gminy Lesznowola odbędzie się...

MUZYKA NA SKWERACH – zespół Manaus

MUZYKA NA SKWERACH – zespół Manaus

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na wakacyjną MUZYKĘ NA SKWERACH. Cykl...

Park miejski coraz piękniejszy

Park miejski coraz piękniejszy

Wraz z rozpoczęciem wakacji zakończył się kolejny etap rewaloryzacji parku...

Uporządkowanie terenu pod Park Redutowa – konsultacje

Uporządkowanie terenu pod Park Redutowa – konsultacje

Na terenie zielonym u zbiegu ulic Jaremy, Okrężnej i Redutowej w Piasecznie...

Sąsiedzka czujność nie zawiodła

Sąsiedzka czujność nie zawiodła

Policjanci z wydziału prewencji z Piaseczna „na gorącym" zatrzymali 22-...

Lato z Hugonówką na jazzowo

Lato z Hugonówką na jazzowo

W niedzielę, 19 lipca 2020 r. o godz. 17.00 Konstanciński Dom Kultury przy...

Dziennikarstwo obywatelskie

Wycieczki w przyszłym roku

Wycieczki w przyszłym roku

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych...

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem...

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od...

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Czas „kwarantanny szkolnej” nie oznacza jedynie borykania ...

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...