Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Złota jesień konstancińskich karateków

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: środa, 28 listopada 2012 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

Konstanciński Klub Karate Kyokushin IPPON niewątpliwie zaliczy tegoroczną jesień do bardzo udanych. Jego zawodnicy z sukcesem wzięli udział najważniejszych imprezach krajowych i wrócili do domu z medalami.

Mistrz Polski U22
13 października w Szczecinku zostały zorganizowane Mistrzostwa Polski Młodzieżowców (do 21 lat). W turnieju wystąpiła trójka zawodników KKK IPPON. Najlepiej wypadł Ignacy Słonecki, zawodnik i instruktor z Konstancin-Jeziorny, który w kategorii wagowej -80kg wywalczył tytuł Mistrza Polski.

Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów
Dwa tygodnie później - 27 października o tytuły najlepszych zawodników w kraju walczyli juniorzy (16-17 lat). Mistrzostwa Polski odbyły się w Krakowie. Turniej miał mocną obsadę, a rywalizacja odbywała się na bardzo wysokim poziomie. KKK IPPON zdobył łącznie cztery medale - dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy.

Mistrzami polski zostali Paula Mailkowska oraz Adrian Anders, wicemistrzostwo wywalczył Jakub Zagończyk, a brązowy medal zdobyła Justyna Kacperczyk. Poza czwórką medalistów Konstancin-Jeziornę reprezentowała jeszcze ósemka zawodników. Niestety, nie dostali się oni do strefy medalowej, jednak zdobyte przez nich punkty dołożyły się do sukcesu całego klubu. Klub Karate Kyokushin IPPON został drużynowym Mistrzem Polski Juniorów.

Zdobyte trofea są kolejnymi w ich kolekcji. Medaliści na sukces, mimo młodego wieku, pracują regularnie już od wielu lat pod opieką sensei Pawła Orysiaka. Paula Malikowska, Jakub Zagończyk są zeszłorocznymi mistrzami Europy kadetów, a Justyna Kacperczyk aktualną mistrzynią Europy juniorów.

Mazowiecki Mecz Międzyklubowy
Dzień po drużynowym sukcesie juniorów świetnie zawalczyli najmłodsi zawodnicy, którzy zwyciężyli turniej Mazovia Cup. W zawodach wzięły udział drużyny największych i najlepszych w naszym regionie klubów karate - Bielańskiego Klubu Karate Kyokushin, Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin z Radzymina oraz KKK IPPON. Konstanciński klub wygrał wszystkie swoje mecze i w ten sposób zwyciężył cały turniej.

Mistrzostwa Europy Kadetów i U22
Najpoważniejszy sprawdzian miał miejsce 16 i 17 listopada. W tym terminie odbyły się doroczne Mistrzostwa Europy, których organizację w tym roku przyznano Polsce i klubowi z Kielc. W Hali Legionów o europejski prymat walczyło ponad 350 zawodnków z 15 krajów. W kadrze narodowej szczęśliwie znalazło się aż 9 naszych klubowych zawodników - jako gospodarz Mistrzostw Polska miała prawo do wystawienia dwóch dodatkowych zawodników w każdej kategorii. Naszym zawodnikom udało się zdobyć trzy medale: w kategorii "-60 kg kadetek" brązowy medal zdobyła debiutująca na tak poważnej imprezie Anna Bielska, również brąz w kategorii "-60 kg kadetów" zdobył zeszłoroczny konstanciński Mistrz Europy w -55 kg - Jakub Zagończyk. Jednak najlepiej spisał się startujący w kategorii "-65 kg" Łukasz Bladosz, który po pięknych walkach zdobył tytuł Mistrza Europy. Tylko dwukrotnie w pierwszym dniu Mistrzostw w Hali Legionów zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego - jeden raz był dla mistrza z Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie te sukcesy świadczą o bardzo mocnej pozycji KKK IPPON w Polsce - podkreśla sensei Paweł Orysiak. - Potwierdzają doskonałe przygotowanie techniczne i fizyczne zawodników, wskazują na wysoki poziom zajęć prowadzonych w klubie we wszystkich grupach wiekowych, już od najmłodszych lat. Systematyczna praca, wdrażanie i realizowanie długookresowych programów treningowych pozwoliło na wypracowanie indywidualnych sukcesów zawodników KKK IPPON, jak również na zbudowanie mistrzowskiej drużyny.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

JAK RADZIMY SOBIE Z KORONAWIRUSEM?

JAK RADZIMY SOBIE Z KORONAWIRUSEM?

W Warszawie i aglomeracji warszawskiej do tej pory odnotowano ponad 1800...

45-latek odpowie za dokonanie kradzieży

45-latek odpowie za dokonanie kradzieży

Do policyjnej celi trafił 45-letni mężczyzna który dwukrotnie dokonał...

WYRÓB MEDYCZNY SUNBRELLA - nowość od Dermedic

WYRÓB MEDYCZNY SUNBRELLA - nowość od Dermedic

Z myślą o pacjentach cierpiących na nietolerancję, alergię lub...

Zabezpieczono narkotyki, kusze i elementy broni palnej

Zabezpieczono narkotyki, kusze i elementy broni palnej

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 31- letniego mężczyznę...

12 lipca. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Góry Kalwarii

12 lipca. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Góry Kalwarii

Oddalona od Warszawy o zaledwie 20 km Góra Kalwaria na mapie LOTTO Poland Bike...

Wydawanie zaświadczeń o prawie do głosowania dodatkowo w godz. 16-18

Wydawanie zaświadczeń o prawie do głosowania dodatkowo w godz. 16-18

W dniach od 22.06.2020 (poniedziałek) do 26.06.2020 (piątek) EWIDENCJA...

Dziennikarstwo obywatelskie

Wycieczki w przyszłym roku

Wycieczki w przyszłym roku

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych...

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem...

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od...

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Czas „kwarantanny szkolnej” nie oznacza jedynie borykania ...

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...