Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Złota jesień konstancińskich karateków

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: środa, 28 listopada 2012 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

Konstanciński Klub Karate Kyokushin IPPON niewątpliwie zaliczy tegoroczną jesień do bardzo udanych. Jego zawodnicy z sukcesem wzięli udział najważniejszych imprezach krajowych i wrócili do domu z medalami.

Mistrz Polski U22
13 października w Szczecinku zostały zorganizowane Mistrzostwa Polski Młodzieżowców (do 21 lat). W turnieju wystąpiła trójka zawodników KKK IPPON. Najlepiej wypadł Ignacy Słonecki, zawodnik i instruktor z Konstancin-Jeziorny, który w kategorii wagowej -80kg wywalczył tytuł Mistrza Polski.

Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów
Dwa tygodnie później - 27 października o tytuły najlepszych zawodników w kraju walczyli juniorzy (16-17 lat). Mistrzostwa Polski odbyły się w Krakowie. Turniej miał mocną obsadę, a rywalizacja odbywała się na bardzo wysokim poziomie. KKK IPPON zdobył łącznie cztery medale - dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy.

Mistrzami polski zostali Paula Mailkowska oraz Adrian Anders, wicemistrzostwo wywalczył Jakub Zagończyk, a brązowy medal zdobyła Justyna Kacperczyk. Poza czwórką medalistów Konstancin-Jeziornę reprezentowała jeszcze ósemka zawodników. Niestety, nie dostali się oni do strefy medalowej, jednak zdobyte przez nich punkty dołożyły się do sukcesu całego klubu. Klub Karate Kyokushin IPPON został drużynowym Mistrzem Polski Juniorów.

Zdobyte trofea są kolejnymi w ich kolekcji. Medaliści na sukces, mimo młodego wieku, pracują regularnie już od wielu lat pod opieką sensei Pawła Orysiaka. Paula Malikowska, Jakub Zagończyk są zeszłorocznymi mistrzami Europy kadetów, a Justyna Kacperczyk aktualną mistrzynią Europy juniorów.

Mazowiecki Mecz Międzyklubowy
Dzień po drużynowym sukcesie juniorów świetnie zawalczyli najmłodsi zawodnicy, którzy zwyciężyli turniej Mazovia Cup. W zawodach wzięły udział drużyny największych i najlepszych w naszym regionie klubów karate - Bielańskiego Klubu Karate Kyokushin, Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin z Radzymina oraz KKK IPPON. Konstanciński klub wygrał wszystkie swoje mecze i w ten sposób zwyciężył cały turniej.

Mistrzostwa Europy Kadetów i U22
Najpoważniejszy sprawdzian miał miejsce 16 i 17 listopada. W tym terminie odbyły się doroczne Mistrzostwa Europy, których organizację w tym roku przyznano Polsce i klubowi z Kielc. W Hali Legionów o europejski prymat walczyło ponad 350 zawodnków z 15 krajów. W kadrze narodowej szczęśliwie znalazło się aż 9 naszych klubowych zawodników - jako gospodarz Mistrzostw Polska miała prawo do wystawienia dwóch dodatkowych zawodników w każdej kategorii. Naszym zawodnikom udało się zdobyć trzy medale: w kategorii "-60 kg kadetek" brązowy medal zdobyła debiutująca na tak poważnej imprezie Anna Bielska, również brąz w kategorii "-60 kg kadetów" zdobył zeszłoroczny konstanciński Mistrz Europy w -55 kg - Jakub Zagończyk. Jednak najlepiej spisał się startujący w kategorii "-65 kg" Łukasz Bladosz, który po pięknych walkach zdobył tytuł Mistrza Europy. Tylko dwukrotnie w pierwszym dniu Mistrzostw w Hali Legionów zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego - jeden raz był dla mistrza z Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie te sukcesy świadczą o bardzo mocnej pozycji KKK IPPON w Polsce - podkreśla sensei Paweł Orysiak. - Potwierdzają doskonałe przygotowanie techniczne i fizyczne zawodników, wskazują na wysoki poziom zajęć prowadzonych w klubie we wszystkich grupach wiekowych, już od najmłodszych lat. Systematyczna praca, wdrażanie i realizowanie długookresowych programów treningowych pozwoliło na wypracowanie indywidualnych sukcesów zawodników KKK IPPON, jak również na zbudowanie mistrzowskiej drużyny.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Wtorek Jazzowy - Rafał Sarnecki Quartet feat. Lucas Pino

Wtorek Jazzowy - Rafał Sarnecki Quartet feat. Lucas Pino

3 grudnia 2019 r. o godz. 20.00 Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na...

CALVARY GOSPEL PO RAZ DZIESIĄTY

CALVARY GOSPEL PO RAZ DZIESIĄTY

1 grudnia 2019 r. odbędzie się jubileuszowy, dziesiąty festiwal Calvary...

DIETA PRZECIWNOWOTWOROWA – ZACZNIJ OD DZISIAJ

DIETA PRZECIWNOWOTWOROWA – ZACZNIJ OD DZISIAJ

Ponad milion Polaków choruje na nowotwory. Szacuje się, że ok 30%...

Hack and Frytke i NOISENSE wystąpią na koncercie z cyklu KONTAKT

Hack and Frytke i NOISENSE wystąpią na koncercie z cyklu KONTAKT

22 listopada 2019 roku odbędzie się koncert z cyklu KONTAKT, podczas...

Jarmark Świąteczny w Lesznowoli

Jarmark Świąteczny w Lesznowoli

7 grudnia br. przed Urzędem Gminy w Lesznowoli pojawi się Wioska Św....

Happening Mikołajkowy Fundacji “Pomóż Dorosnąć”

Happening Mikołajkowy Fundacji “Pomóż Dorosnąć”

1 grudnia 2019 roku odbędzie się 16. Happening Mikołajkowy Fundacji Pomóż...

Dziennikarstwo obywatelskie

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Jedną z piaseczyńskich bolączek jest plaga nieprawidłowo parkujących...

Dron dla OSP Jazgarzew

Dron dla OSP Jazgarzew

Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał Gminie Piaseczno dotację w...

Szukamy moderatora DKK!

Szukamy moderatora DKK!

W Bibliotece Głównej w CEM powstaje Dyskusyjny Klub Książki...

KOBIECE PIASECZNO – SPOTKANIE Z DOROTĄ GODZINĄ

KOBIECE PIASECZNO – SPOTKANIE Z DOROTĄ GODZINĄ

W środę 13 listopada 2019 r. o godz. 19.00 Centrum Kultury w Piaseczna...

Wygraj czyste powietrze! Loteria z oczyszczaczami powietrza do zdobycia

Wygraj czyste powietrze! Loteria z oczyszczaczami powietrza do zdobycia

4 listopada rusza jesienna loteria w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Fani...