Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Kolejne sukcesy kickboxerów

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: czwartek, 6 grudnia 2012 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

W dniach 26 października - 02 grudnia odbyły się Mistrzostwa Europy w Kickboxingu w formułach full-contact, pointfighting oraz kick light, w których to aż 3 medale zdobyli sportowcy z Piaseczna.

Startowało 509 najlepszych zawodników z całej Europy. Turniej był jednocześnie kwalifikacją do przyszłorocznych Igrzysk Sportów Walki, które zostaną rozegrane w październiku w Petersburgu.

Nasi wszyscy zawodnicy walczyli bardzo dobrze i pokazali znakomite przygotowanie. Dorota Godzina, po ciężkich bojach, uległa dopiero w finale utytułowanej Norweżce. Mariuszowi Niziołkowi, po bardzo dobrej walce ćwierćfinałowej, zabrakło odrobiny dokładności, aby móc walczyć w finale. O braku szczęścia mogą mówić nasi pointfighterzy, z których Emilka przegrała w dogrywce 1 punktem swoją szansę na medal, a Bartek uległ utytułowanemu Irlandczykowi w ćwierćfinale .

Wyniki:

• kat. -56kg - 2 m-ce Dorota Godzina - full-contact - v-ce Mistrzyni Europy
  • kat. -81kg - 3 m-ce Mariusz Niziołek - full-contact
  • kat. -74kg - 3 m-ce Piotr Siegoczyński - pointfighting veteran
  • kat. -60kg - 5 m-ce Emilia Szabłowska - pointfighting
  • kat. -63kg - 5 m-ce Bartosz Baczyński - pointfighting

Dorota Godzina jako jedna z dwóch osób z Polski zakwalifikowała się do Igrzysk Sportów Walki - Petersburg 2013. Tak więc na drugich Igrzyskach będzie obecny nasz zawodnik. Przypomnijmy, że na pierwszych Igrzyskach Sportów Walki rozegranych w Pekinie w 2010 roku startowali Mariusz Niziołek i Bartosz Baczyński. Mariusz zdobył brązowy medal, a Bartek był czwarty.

Drużynę przygotowywali trenerzy: Piotr Siegoczyński i Marcin Pałuba.