Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Bank Spółdzielczy w Tarczynie obdarował troje dzieci z powiatu piaseczyńskiego - relacja

Kategorie: Aktualności
Utworzone: środa, 30 stycznia 2013 Źródło: Adrianna Wróbel, Fundacja Dziecięca Fantazja

W środę 30 stycznia 2013 w godz. 12.00-14:00 odbyło się wręczenie prezentów podopiecznym Fundacji Dziecięca Fantazja. Podczas przyjęcia w Banku Spółdzielczym w Tarczynie dzieci poznały Bank z bliska i dostały prezenty, o których skrycie marzyły.

 

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS spełniają marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wspólna akcja stawia na radość, przeżywanie szczęścia i dobro w życiu. Kiedy fantazja staje się rzeczywistością znikają choroby, ból i smutek, chociaż cierpienie jest codziennością tych dzieci.

Bank Spółdzielczy w Tarczynie jest na co dzień blisko ludzi. Jest bankiem-sąsiadem, który zrozumie, wysłucha, poświęci czas i odpowie na potrzeby klienta.

"Najważniejszą misją naszego Banku od momentu powstania do dnia dzisiejszego jest służyć społeczeństwu wychodząc na przeciw jego potrzebom i spełniając jego oczekiwania. Pomoc marzycielom z naszej okolicy to zaszczyt i potwierdzenie naszych wartości. Chcemy być blisko ludzi i działać na rzecz lokalnej społeczności, zgodnie z ponad 100 letnią tradycją Banku" - mówi Pani Anna Zwierzchowska, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Tarczynie.

Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości na spełnienie pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka - mówi Patrycja Wróbel, członek zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja - Banki mierzą swoje efekty współczynnikiem wypłacalności. Fundacja - liczbą uszczęśliwionych dzieci. Dzięki Bankom Spółdzielczym z Grupy BPS tylko w grudniu i styczniu było ich ponad 50.

Pierwsza swoje prezenty otrzymała ośmioletnia Zuzia zmagająca się z wadami wrodzonymi, autyzmem i padaczką. Zuzia pomimo wielu ograniczeń jest bardzo wesołą dziewczynką, która lubi muzykę. Na przyjęcie w Banku przybyła z mamą. Zuzia nie mogła się doczekać rozpakowania upragnionych zabawkowych instrumentów muzycznych. Dziewczynka dostała: gitarę, mini keyboard, świecącą perkusję, flet, zabawkowy klarnet, marakasy, cymbałki i grające cymbałki. Bardzo zainteresował ją również edukacyjny laptop i grające książeczki. Z wielkim zaangażowaniem i ekscytacją otwierała kolejne prezenty. Po ich rozpakowaniu nie mogła się doczekać kiedy znajdzie się w domu, żeby wypróbować wszystkie instrumenty.

Kolejną marzycielką była czteroletnia Kasia cierpiąca na genetycznie uwarunkowany zespół Angelmana, który charakteryzuje się objawami neurologicznymi o dużym nasileniu m.in. padaczką, ataksją. Kasia przybyła do Banku z rodzicami i starszą siostrą. Dziewczynka otrzymała wymarzone zabawki. Kasię przyprowadziła mama. Prezenty zostały rozłożone na podłodze, gdzie wszyscy usiedli i dziewczynka dzielnie asystowała w rozpakowywaniu prezentów. Aż przebierała nóżkami z radości. Bardzo jej się podobał interaktywny jeździk Kubusia Puchatka, gąsienica grajka oraz wszystkie otrzymane zabawki. Ale najbardziej serce dziewczynki podbił gadający Elmo. Nie chciała go wypuścić z rączek.

Ostatni swój prezent otrzymał siedemnastoletni Patryk, który choruje na mukowiscydozę. Na spotkanie przyszedł z mamą i przyjacielem. Patryk niemal cały czas przebywa w szpitalu, a jeśli jest w domu to musi być pod tlenem. Teraz również przyszedł w masce chroniącej go przed zarazkami i z butlą tlenową. Patryk otrzymał upragnionego laptopa, gry i filmy. Bardzo się ucieszył, szczególnie, że laptop był jego ulubionej marki i nawet mamie nie pozwolił pomóc rozpakować sprzętu. Teraz chłopiec nie będzie się tak nudził podczas pobytów w szpitalu.

Podopieczni fundacji byli zachwyceni prezentami, a dorośli bardzo wzruszeni spotkaniem. Następnie wszyscy obecni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, w trakcie którego mogli się lepiej poznać i porozmawiać, a Patryk, Zuzia i Kasia mieli możliwość dokładnego obejrzenia wymarzonych prezentów. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci były ogromnie szczęśliwe, że ich marzenia stały się rzeczywistością, a ich rodzice wdzięczni za zaproszenie na przyjęcie i wręczanie prezentów w Banku.
Fundację można wesprzeć:

Fundację można wesprzeć:

  • poprzez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
  • wpłatą 1% odpisu od podatku dochodowego,
  • uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
  • "zaadoptowaniem" konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu.

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

Więcej informacji udziela:

Anna Zwierzchowska
Prezes Zarządu
Bank Spółdzielczy w Tarczynie
tel.: (22) 727-78-86

Patrycja Wróbel
Członek Zarządu
Fundacja Dziecięca Fantazja
kom.: + 48 606 856 297
e-mail: patrycja@f-df.pl

Fundacja "Dziecięca Fantazja" - jest organizacją non-profit posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku. Jej jedynym celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji.

Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

DLACZEGO NIE MOŻESZ SCHUDNĄĆ?

DLACZEGO NIE MOŻESZ SCHUDNĄĆ?

Właśnie mija pierwszy miesiąc Nowego Roku. Do wiosny wbrew pozorom już...

Spotkanie ze sztuką

Spotkanie ze sztuką

Biblioteka Główna w CEM zaprasza na nowy cykl – Spotkania ze sztuką....

Lodowata Niedziela dla Jaśka – przyjdź i pokaż serce!

Lodowata Niedziela dla Jaśka – przyjdź i pokaż serce!

Morsy lubią zimno, ale mają gorące serca. Czy to możliwe, żeby...

Sąsiedzkie akcje nowością w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno

Sąsiedzkie akcje nowością w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno

Chcemy być coraz bardziej „eko”, dlatego na popularności zyskują akcje...

DZIEŃ KOBIET w rytmie samby i bossa novy

DZIEŃ KOBIET w rytmie samby i bossa novy

Wyjątkowy głos Mietka Szcześniaka z towarzyszeniem akustycznych...

Ostatnie 300 metrów Wandy Rutkiewicz

Ostatnie 300 metrów Wandy Rutkiewicz

Konstanciński Dom Kultury w sobotę, 15 lutego o godz. 18.00 zaprasza na...

Dziennikarstwo obywatelskie

Sąsiedzkie akcje nowością w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno

Sąsiedzkie akcje nowością w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno

Chcemy być coraz bardziej „eko”, dlatego na popularności zyskują akcje...

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

W sobotę 25 stycznia 2020 r. na parkingu przed Szkołą w Uwielinach odbędzie...

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

21 stycznia o godz. 15.30 Urząd Gminy w Prażmowie zaprasza na nietypowe...

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Gmina Piaseczno przy udziale warszawskiego  oddziału Stowarzyszenia...

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Jedną z piaseczyńskich bolączek jest plaga nieprawidłowo parkujących...