Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Bank Spółdzielczy w Tarczynie obdarował troje dzieci z powiatu piaseczyńskiego - relacja

Kategorie: Aktualności
Utworzone: środa, 30 stycznia 2013 Źródło: Adrianna Wróbel, Fundacja Dziecięca Fantazja

W środę 30 stycznia 2013 w godz. 12.00-14:00 odbyło się wręczenie prezentów podopiecznym Fundacji Dziecięca Fantazja. Podczas przyjęcia w Banku Spółdzielczym w Tarczynie dzieci poznały Bank z bliska i dostały prezenty, o których skrycie marzyły.

 

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS spełniają marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wspólna akcja stawia na radość, przeżywanie szczęścia i dobro w życiu. Kiedy fantazja staje się rzeczywistością znikają choroby, ból i smutek, chociaż cierpienie jest codziennością tych dzieci.

Bank Spółdzielczy w Tarczynie jest na co dzień blisko ludzi. Jest bankiem-sąsiadem, który zrozumie, wysłucha, poświęci czas i odpowie na potrzeby klienta.

"Najważniejszą misją naszego Banku od momentu powstania do dnia dzisiejszego jest służyć społeczeństwu wychodząc na przeciw jego potrzebom i spełniając jego oczekiwania. Pomoc marzycielom z naszej okolicy to zaszczyt i potwierdzenie naszych wartości. Chcemy być blisko ludzi i działać na rzecz lokalnej społeczności, zgodnie z ponad 100 letnią tradycją Banku" - mówi Pani Anna Zwierzchowska, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Tarczynie.

Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości na spełnienie pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka - mówi Patrycja Wróbel, członek zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja - Banki mierzą swoje efekty współczynnikiem wypłacalności. Fundacja - liczbą uszczęśliwionych dzieci. Dzięki Bankom Spółdzielczym z Grupy BPS tylko w grudniu i styczniu było ich ponad 50.

Pierwsza swoje prezenty otrzymała ośmioletnia Zuzia zmagająca się z wadami wrodzonymi, autyzmem i padaczką. Zuzia pomimo wielu ograniczeń jest bardzo wesołą dziewczynką, która lubi muzykę. Na przyjęcie w Banku przybyła z mamą. Zuzia nie mogła się doczekać rozpakowania upragnionych zabawkowych instrumentów muzycznych. Dziewczynka dostała: gitarę, mini keyboard, świecącą perkusję, flet, zabawkowy klarnet, marakasy, cymbałki i grające cymbałki. Bardzo zainteresował ją również edukacyjny laptop i grające książeczki. Z wielkim zaangażowaniem i ekscytacją otwierała kolejne prezenty. Po ich rozpakowaniu nie mogła się doczekać kiedy znajdzie się w domu, żeby wypróbować wszystkie instrumenty.

Kolejną marzycielką była czteroletnia Kasia cierpiąca na genetycznie uwarunkowany zespół Angelmana, który charakteryzuje się objawami neurologicznymi o dużym nasileniu m.in. padaczką, ataksją. Kasia przybyła do Banku z rodzicami i starszą siostrą. Dziewczynka otrzymała wymarzone zabawki. Kasię przyprowadziła mama. Prezenty zostały rozłożone na podłodze, gdzie wszyscy usiedli i dziewczynka dzielnie asystowała w rozpakowywaniu prezentów. Aż przebierała nóżkami z radości. Bardzo jej się podobał interaktywny jeździk Kubusia Puchatka, gąsienica grajka oraz wszystkie otrzymane zabawki. Ale najbardziej serce dziewczynki podbił gadający Elmo. Nie chciała go wypuścić z rączek.

Ostatni swój prezent otrzymał siedemnastoletni Patryk, który choruje na mukowiscydozę. Na spotkanie przyszedł z mamą i przyjacielem. Patryk niemal cały czas przebywa w szpitalu, a jeśli jest w domu to musi być pod tlenem. Teraz również przyszedł w masce chroniącej go przed zarazkami i z butlą tlenową. Patryk otrzymał upragnionego laptopa, gry i filmy. Bardzo się ucieszył, szczególnie, że laptop był jego ulubionej marki i nawet mamie nie pozwolił pomóc rozpakować sprzętu. Teraz chłopiec nie będzie się tak nudził podczas pobytów w szpitalu.

Podopieczni fundacji byli zachwyceni prezentami, a dorośli bardzo wzruszeni spotkaniem. Następnie wszyscy obecni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, w trakcie którego mogli się lepiej poznać i porozmawiać, a Patryk, Zuzia i Kasia mieli możliwość dokładnego obejrzenia wymarzonych prezentów. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci były ogromnie szczęśliwe, że ich marzenia stały się rzeczywistością, a ich rodzice wdzięczni za zaproszenie na przyjęcie i wręczanie prezentów w Banku.
Fundację można wesprzeć:

Fundację można wesprzeć:

  • poprzez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
  • wpłatą 1% odpisu od podatku dochodowego,
  • uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
  • "zaadoptowaniem" konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu.

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

Więcej informacji udziela:

Anna Zwierzchowska
Prezes Zarządu
Bank Spółdzielczy w Tarczynie
tel.: (22) 727-78-86

Patrycja Wróbel
Członek Zarządu
Fundacja Dziecięca Fantazja
kom.: + 48 606 856 297
e-mail: patrycja@f-df.pl

Fundacja "Dziecięca Fantazja" - jest organizacją non-profit posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku. Jej jedynym celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji.

Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

RETRO ORCHESTRA - Mieczysław Fogg - wspomnienia dawnych dni

RETRO ORCHESTRA - Mieczysław Fogg - wspomnienia dawnych dni

Podczas tego wyjątkowego koncertu artyści zaprezentują najpiękniejsze...

Queen akustycznie. Przedsprzedaż biletów na koncert

Queen akustycznie. Przedsprzedaż biletów na koncert

3 września 2019 r. godz. 19.00 GOK Lesznowola zaprasza na koncert pt. "Queen...

Zapraszamy na garażówkę

Zapraszamy na garażówkę

W sobotę 14 września już po raz drugi zapraszamy Mieszkańców gminy na...

Gdzie w Warszawie i okolicach będzie można zrobić zakupy w ciszy?

Gdzie w Warszawie i okolicach będzie można zrobić zakupy w ciszy?

Centrum Handlowe Auchan Piaseczno, Galeria Łomianki oraz Centrum Handlowe...

Poszukujemy mężczyzny podejrzewanego o oszustwo na tzw. "Blika"

Poszukujemy mężczyzny podejrzewanego o oszustwo na tzw. "Blika"

Przestępcy wykradają dane do kont na profilach społecznościowych, logują...

Promocja Komiksu: Zimny Dół – Gorące Serca

Promocja Komiksu: Zimny Dół – Gorące Serca

W sobotę 31 sierpnia na skwerze Kisiela odbędzie się promocja najnowszego...

Dziennikarstwo obywatelskie

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Chojnowski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty...

Piknik Sołecki w Bobrowcu

Piknik Sołecki w Bobrowcu

22 czerwca 2019 rozpocznie się Piknik sołectw Bobrowiec i Kamionka. Na...

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

W środę 19 czerwca w godz. 8.00-12.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Nowej...

Konkurs na fraszkę

Konkurs na fraszkę

Chcesz poczuć się niczym mistrz Jan z Czarnolasu? Masz pomysł, jak...

Geopiknik

Geopiknik

Długo wyczekiwany GeoPiknik powraca! Coroczne święto studentów Wydziału...