Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Utworzone: poniedziałek, 11 lutego 2013 Autor: e.

Od długiego czasu podąża za nami kult szczupłej sylwetki. Ma wielu zwolenników, ale myślę, że tyleż samo przeciwników. Patrząc na kwestię zdroworozsądkowo i nie popadając ze skrajności w skrajność, trzeba przyznać, że szczupły (ale nie wychudzony), czuje się zdecydowanie lepiej - nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.

Nie wiem jak jest w Waszym przypadku, ale za siebie mogę powiedzieć, że nie popieram rygorystycznych diet. Opowiadam się za tzw. zdrowym odżywianiem, w którym jest miejsce na słodycze i na golonkę - oczywiście od czasu do czasu.

W tym miejscu trzeba również wspomnieć o sporcie i o ruchu w szerokim pojęciu.

Choć można bez niego żyć (o skutkach nie będziemy tutaj rozprawiać), to jednak życie ze sportem przynosi ze sobą cały ogrom korzyści.
Nie myślcie sobie, że jestem przykładem osoby FIT. Powiedziałabym nawet, że daleko mi do reprezentacyjnego "egzemplarza".

Ponad 6 lat życia w "separacji" ze sportem, to naprawdę dużo!!! Zważywszy na to, że w tym czasie pojawiła się na świecie dwójka dzieci.
Ale cóż, najpewniej jak większość z Was zasłaniałam się typowymi wymówkami: dzieci, obowiązki domowe, praca i niemal 1,5-godzinne dojazdy do niej. Przecież po 20-tej, gdy dzieci już przygotowują się go snu, trzeba odpocząć - najlepiej zapadając się w kanapie i oglądając coś, co pozwoli odciążyć umysł po męczącym dniu.

Na szczęście wszystko się zmieniło. W tzw. natłoku zajęć, potrafię znaleźć chwilę dla siebie (tutaj serdeczności dla męża, z którym skutecznie wspieramy się w powrocie do życia ze sportem w jednej z głównych ról). Separacja ze sportem, na nowo staje się przykładnym małżeństwem.
Już po pierwszym treningu poczułam się zdecydowanie lepiej. Teraz mam wrażenie, że wymieniłam płuca na nowe. Proszę, jak niewiele trzeba by zwiększyła się ich wydolność. Kuriozalnie mam więcej energii, aniżeli wcześniej i w końcu ciało zaczyna się ujędrniać tu i ówdzie Wink. Ból mięśni przy takich korzyściach, to przyjemny dodatek - zwłaszcza, że z założenia znaczy to, iż prawidłowo wykonywaliśmy ćwiczenia.

Gdzie "przywrócono mnie do życia"? W piaseczyńskim GreenUp Fitness Club.

Abstrahując od faktu, że klub jest świetnie wyposażony, trzeba nadmienić, że pracują tam świetnie wyszkoleni, zawsze uśmiechnięci młodzi ludzie. Dzięki którym walka ze zbędnymi kilogramami, mizerną kondycją i swoimi słabościami - staje się przyjemnością.

Pamiętajcie jednak o tym, że idąc na zajęcia, trzeba mieć jakiś plan działania, mieć świadomość tego:

• co chce się osiągnąć,
• w jakim czasie,
• jakimi ćwiczeniami (czy wolicie trening w grupie, czy indywidualny na siłowni),
• oraz tego, że czeka Was ciężka, a przede wszystkim konsekwentna praca. Po jednym treningu nie zrzucicie wszystkich zbędnych kilogramów, ani nie dorobicie się wymarzonego kaloryfera na brzuchu, a tym bardziej mężnie rysującej się pod koszulką "klaty".

Pamiętajcie również, że instruktor nie ma obowiązku stać przy Was, kiedy wykonujecie wszystkie ćwiczenia. Tak samo jak nie powinniście zakładać, że ma świadomość, że w danej chwili go potrzebujecie. Wystarczy do niego podejść i poprosić o wskazówki.

Ze swojej strony serdecznie polecam trening personalny. Według mnie jeden trening z instruktorem, to absolutne minimum. Choćbyśmy byli omnibusami, to nie mając odpowiedniego przygotowania, nie jesteśmy w stanie wykonywać wszystkich ćwiczeń prawidłowo, a już na pewno nie potrafimy "ustawić" efektywnego treningu pod nasze potrzeby, wagę i możliwości.

Gorąco polecam współpracę z Panem Łukaszem Goliszewskim (zarówno kobietom, jak i mężczyznom). To profesjonalny, zaangażowany, sympatyczny młody człowiek, który nakieruje Was na właściwą ścieżkę walki o zdrowsze jutro.

Chwytajcie za telefony lub wybierzcie się na Puławską ... bo czas zawrzeć przymierze ze sportem. GreenUp Fitness Club Wam w tym pomoże! 

Komentarze

Liczba komentarzy: 4
gość: ant
Dodano: poniedziałek, 11 lutego 2013
Kiedyś usłyszałam bardzo mądrą kwestię, a mianowicie, że uprawianie sportu powinno nam przychodzić naturalnie, być czynnością zwyczajową i oczywistą jak choćby mycie zębów.

Mam nadzieję, że przyjdzie taki czas, że ludzie będą właśnie w taki sposób traktować ćwiczenia fizyczne .. jak coś co przychodzi naturalnie, a przy okazji przynosi ze sobą radość i przyjemność, a nie nieprzyjemny obowiązek!!!

Pracujmy nad sobą i ze swoimi dziećmi :-)
1
gość: ork
Dodano: wtorek, 12 lutego 2013
Atmosfera świetna! Nie tylko wśród klientów GreenUP, ale również (a może przede wszystkim) pomiędzy pracownikami. To tworzy klimat tego miejsca. Po prostu chce się tam wracać!!!

Tylko błagam, udostępnijcie w końcu dodatkowy parking!
2
gość: benjamin
Dodano: czwartek, 14 lutego 2013
To prawda, atmosfera tam jest świetna, widac że klienci się znają i lubią, jest sympatycznie, zyczliwie, dużo uśmiechniętych ludzi. Polecam!!!
3
gość: zen
Dodano: sobota, 16 lutego 2013
Przyznam, że klimat spoko, ale prawda też taka, że z parkowaniem tam szczególnie po południu to masakra.
4
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Podyskutuj o książkach

Podyskutuj o książkach

W Bibliotece Głównej w CEM powstaje Dyskusyjny Klub Książki. Pierwsze...

Usłyszeć Taniec - widowisko stepowania

Usłyszeć Taniec - widowisko stepowania

W sobotę, 18 stycznia w Konstancińskim Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy...

Odpady BIO już od 1 stycznia

Odpady BIO już od 1 stycznia

Od pierwszego stycznia 2020 będą obowiązywały nowe zasady segregacji...

Trebunie-Tutki na nowy rok

Trebunie-Tutki na nowy rok

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na Koncert Noworoczny. W niedzielę, 5...

Przekąski Sylwestrowe

Przekąski Sylwestrowe

Wszędzie po Świętach zaczyna mówić się o postanowieniach noworocznych. To...

Czwartki bez prądu

Czwartki bez prądu

Od 9 stycznia 2020 r. w Bibliotece Głównej w CEM rozpoczynamy cykliczną...

Dziennikarstwo obywatelskie

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

W sobotę 25 stycznia 2020 r. na parkingu przed Szkołą w Uwielinach odbędzie...

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

21 stycznia o godz. 15.30 Urząd Gminy w Prażmowie zaprasza na nietypowe...

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Gmina Piaseczno przy udziale warszawskiego  oddziału Stowarzyszenia...

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Jedną z piaseczyńskich bolączek jest plaga nieprawidłowo parkujących...

Dron dla OSP Jazgarzew

Dron dla OSP Jazgarzew

Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał Gminie Piaseczno dotację w...