Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Specjaliści poszukiwani!

Utworzone: środa, 6 marca 2013 Źródło: Naturhouse Piaseczno

Jesteś specjalistą od "wieczornego podjadania", "słonych przekąsek chrupania", "czekoladowego łasuchowania"? Niezależnie od specjalizacji przyjmujemy każdego!

Już dziś przyjdź do Naturhouse i zdobądź nowe kompetencje! Zostań ekspertem od zdrowego odżywiania!

Masz nietypową specjalizację...?

Zatrzymaj się na chwilę, weź kartkę i wypisz 25 swoich mocnych stron i zalet. Może Cię zaskoczę, ale większość z nas nie potrafi tego wykonać w ciągu 5 minut. Natomiast w oka mgnieniu przychodzą nam do głowy rzeczy, które chcielibyśmy poprawić, czy zmienić. To nic złego, że chcemy być coraz lepsi i bardziej doskonali, ale źle się do tego zabieramy.

Myśląc o tym, co należałoby zmienić w naszym życiu, obarczamy siebie winą za niepowodzenia. Wytykamy sobie lenistwo, nieskuteczność, brak silnej woli. Czy to nas uskrzydla i mobilizuje do działania? Wręcz przeciwnie. W związku z tym, czy nie warto zastosować techniki "niepoprawnie optymistycznego specjalisty"?

Być może specjalizujesz się w wieczornym podjadaniu. Nie jesteś z tego dumny, ale spojrzenie na to w kategoriach specjalizacji, a nie problemu, pozwoli Ci działać i poprawiać to, co chcesz zmienić. Może tym sposobem w niedługim czasie uda Ci się wyspecjalizować w jedzeniu pełnowartościowego śniadania?

Od czego zacząć?

Metody, które wybieramy do osiągnięcia czegokolwiek zwykle nastawione są na ekspresowe efekty. Drastycznie, radykalnie i boleśnie, byle szybko, najlepiej od razu.

W taki sposób tworzone są stereotypy np.: odchudzanie jest nieprzyjemne, na zdrowe odżywianie trzeba mieć czas, mój organizm potrzebuje słodyczy i nic z tym nie zrobię.

Ważne, aby po raz kolejny zastosować tutaj metodę "niepoprawnie optymistycznego specjalisty"! Odchudzanie może być lekkie, proste i przyjemne. Przy dobrej organizacji dnia nawet pilot myśliwca może zdrowo się odżywiać. Słodycze są dla przyjemności, a nie z konieczności.

Zastanawiasz się jak? Zapewniamy, że jest to możliwe! Wszystkie szczegóły poznasz u swojego dietetyka.

Jak się przygotować na spotkanie?

Zdrowa dieta to nie tylko zmieniony jadłospis na jakiś czas, to nowy styl życia. Dietetyk zadaje wiele pytań: o nasze zdrowie (przebyte choroby, przyjmowane leki, choroby w rodzinie), o przyzwyczajenia żywieniowe, ale również o tryb życia (jak spędzamy wolny czas, ile i jak pracujemy) i o nasze samopoczucie, cele diety, marzenia, waży nas, mierzy oraz sprawdza strukturę ciała (zawartość tkanki tłuszczowej, wody, mięśni).

Jeśli tak, jak wielu z nas specjalizujesz się w ukrywaniu swoich zalet i zastępujesz je podjadaniem, chrupaniem i czekoladowym "lekiem na całe zło", to właśnie nasze Centrum Dietetyczne Naturhouse zna indywidualną strategię rozwoju Twojej zdrowej kariery!

Ogólnopolska akcja "Specjaliści poszukiwani" zorganizowana Naturhouse rozpoczęła się 1 marca i potrwa do końca kwietnia 2013 roku. W tym czasie w naszej placówce można skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem. Poza tym można bezpłatnie zaprosić specjalistę do swojego miejsca pracy, gdzie spędzamy ponad połowę aktywnego dnia. Często myślimy o obowiązkach, awansach, urlopach, a o prawidłowym odżywianiu niestety rzadziej. Według Światowej Organizacji Zdrowia racjonalne odżywianie może wpływać na wzrost wydajności pracy aż o 20%.

To, w jaki sposób się żywimy w pracy, ma zasadniczy wpływ na nasze samopoczucie, stan zdrowia, a także wygląd - co w wielu zawodach ma duże znaczenie - i wymiernie wpływa na osiągane przez nas sukcesy zawodowe. Złe nawyki żywieniowe oraz siedzący tryb pracy wiążą się z występowaniem nadwagi i otyłości. A ta może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych i chorób takich jak: miażdżyca, cukrzyca, zwyrodnienia kręgosłupa, a nawet nowotwory - mówi dietetyk Naturhouse.

Akcja "Specjaliści poszukiwani" ma na celu zwrócenie uwagi na duży wpływ zmiany nawyków żywieniowych na nasze zdrowie i życie, również zawodowe. Patronat honorowy nad akcją "Specjaliści poszukiwani" objęły: Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny oraz Instytut Medycyny Pracy im. Prof. J. Nofera.

Więcej informacji uzyskasz w naszym Centrum Dietetycznym:
ul. Kniaziewicza 45/6
05-500 Piaseczno
tel.793 039 036
lub na stronie akcji www.specjaliści.com

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Podyskutuj o książkach

Podyskutuj o książkach

W Bibliotece Głównej w CEM powstaje Dyskusyjny Klub Książki. Pierwsze...

Usłyszeć Taniec - widowisko stepowania

Usłyszeć Taniec - widowisko stepowania

W sobotę, 18 stycznia w Konstancińskim Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy...

Trebunie-Tutki na nowy rok

Trebunie-Tutki na nowy rok

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na Koncert Noworoczny. W niedzielę, 5...

Czwartki bez prądu

Czwartki bez prądu

Od 9 stycznia 2020 r. w Bibliotece Głównej w CEM rozpoczynamy cykliczną...

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno 2020

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno 2020

11 i 12 stycznia 2020 roku odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Kotów...

Klub Podróżnika – Karpaty Wschodnie

Klub Podróżnika – Karpaty Wschodnie

W czwartek, 9 stycznia Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie Klubu...

Dziennikarstwo obywatelskie

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

W sobotę 25 stycznia 2020 r. na parkingu przed Szkołą w Uwielinach odbędzie...

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

21 stycznia o godz. 15.30 Urząd Gminy w Prażmowie zaprasza na nietypowe...

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Gmina Piaseczno przy udziale warszawskiego  oddziału Stowarzyszenia...

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Jedną z piaseczyńskich bolączek jest plaga nieprawidłowo parkujących...

Dron dla OSP Jazgarzew

Dron dla OSP Jazgarzew

Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał Gminie Piaseczno dotację w...