Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Specjaliści poszukiwani!

Utworzone: środa, 6 marca 2013 Źródło: Naturhouse Piaseczno

Jesteś specjalistą od "wieczornego podjadania", "słonych przekąsek chrupania", "czekoladowego łasuchowania"? Niezależnie od specjalizacji przyjmujemy każdego!

Już dziś przyjdź do Naturhouse i zdobądź nowe kompetencje! Zostań ekspertem od zdrowego odżywiania!

Masz nietypową specjalizację...?

Zatrzymaj się na chwilę, weź kartkę i wypisz 25 swoich mocnych stron i zalet. Może Cię zaskoczę, ale większość z nas nie potrafi tego wykonać w ciągu 5 minut. Natomiast w oka mgnieniu przychodzą nam do głowy rzeczy, które chcielibyśmy poprawić, czy zmienić. To nic złego, że chcemy być coraz lepsi i bardziej doskonali, ale źle się do tego zabieramy.

Myśląc o tym, co należałoby zmienić w naszym życiu, obarczamy siebie winą za niepowodzenia. Wytykamy sobie lenistwo, nieskuteczność, brak silnej woli. Czy to nas uskrzydla i mobilizuje do działania? Wręcz przeciwnie. W związku z tym, czy nie warto zastosować techniki "niepoprawnie optymistycznego specjalisty"?

Być może specjalizujesz się w wieczornym podjadaniu. Nie jesteś z tego dumny, ale spojrzenie na to w kategoriach specjalizacji, a nie problemu, pozwoli Ci działać i poprawiać to, co chcesz zmienić. Może tym sposobem w niedługim czasie uda Ci się wyspecjalizować w jedzeniu pełnowartościowego śniadania?

Od czego zacząć?

Metody, które wybieramy do osiągnięcia czegokolwiek zwykle nastawione są na ekspresowe efekty. Drastycznie, radykalnie i boleśnie, byle szybko, najlepiej od razu.

W taki sposób tworzone są stereotypy np.: odchudzanie jest nieprzyjemne, na zdrowe odżywianie trzeba mieć czas, mój organizm potrzebuje słodyczy i nic z tym nie zrobię.

Ważne, aby po raz kolejny zastosować tutaj metodę "niepoprawnie optymistycznego specjalisty"! Odchudzanie może być lekkie, proste i przyjemne. Przy dobrej organizacji dnia nawet pilot myśliwca może zdrowo się odżywiać. Słodycze są dla przyjemności, a nie z konieczności.

Zastanawiasz się jak? Zapewniamy, że jest to możliwe! Wszystkie szczegóły poznasz u swojego dietetyka.

Jak się przygotować na spotkanie?

Zdrowa dieta to nie tylko zmieniony jadłospis na jakiś czas, to nowy styl życia. Dietetyk zadaje wiele pytań: o nasze zdrowie (przebyte choroby, przyjmowane leki, choroby w rodzinie), o przyzwyczajenia żywieniowe, ale również o tryb życia (jak spędzamy wolny czas, ile i jak pracujemy) i o nasze samopoczucie, cele diety, marzenia, waży nas, mierzy oraz sprawdza strukturę ciała (zawartość tkanki tłuszczowej, wody, mięśni).

Jeśli tak, jak wielu z nas specjalizujesz się w ukrywaniu swoich zalet i zastępujesz je podjadaniem, chrupaniem i czekoladowym "lekiem na całe zło", to właśnie nasze Centrum Dietetyczne Naturhouse zna indywidualną strategię rozwoju Twojej zdrowej kariery!

Ogólnopolska akcja "Specjaliści poszukiwani" zorganizowana Naturhouse rozpoczęła się 1 marca i potrwa do końca kwietnia 2013 roku. W tym czasie w naszej placówce można skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem. Poza tym można bezpłatnie zaprosić specjalistę do swojego miejsca pracy, gdzie spędzamy ponad połowę aktywnego dnia. Często myślimy o obowiązkach, awansach, urlopach, a o prawidłowym odżywianiu niestety rzadziej. Według Światowej Organizacji Zdrowia racjonalne odżywianie może wpływać na wzrost wydajności pracy aż o 20%.

To, w jaki sposób się żywimy w pracy, ma zasadniczy wpływ na nasze samopoczucie, stan zdrowia, a także wygląd - co w wielu zawodach ma duże znaczenie - i wymiernie wpływa na osiągane przez nas sukcesy zawodowe. Złe nawyki żywieniowe oraz siedzący tryb pracy wiążą się z występowaniem nadwagi i otyłości. A ta może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych i chorób takich jak: miażdżyca, cukrzyca, zwyrodnienia kręgosłupa, a nawet nowotwory - mówi dietetyk Naturhouse.

Akcja "Specjaliści poszukiwani" ma na celu zwrócenie uwagi na duży wpływ zmiany nawyków żywieniowych na nasze zdrowie i życie, również zawodowe. Patronat honorowy nad akcją "Specjaliści poszukiwani" objęły: Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny oraz Instytut Medycyny Pracy im. Prof. J. Nofera.

Więcej informacji uzyskasz w naszym Centrum Dietetycznym:
ul. Kniaziewicza 45/6
05-500 Piaseczno
tel.793 039 036
lub na stronie akcji www.specjaliści.com

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej

Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie na „gorącym" zatrzymali...

Zatrzymani tuż po kradzieży

Zatrzymani tuż po kradzieży

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie „na gorącym" zatrzymali...

Audi skradzione w Szwecji wróci z Piaseczna do właściciela w Ystad

Audi skradzione w Szwecji wróci z Piaseczna do właściciela w Ystad

Policjanci służby dyżurnej z Komendy Powiatowej Policji z Piaseczna,...

Połączyły ich zarzuty za "Hulajnogi i ekspresy do kawy"

Połączyły ich zarzuty za "Hulajnogi i ekspresy do kawy"

Co łączy hulajnogę z ekspresem do kawy? W tym przypadku były to zarzuty...

Apelujemy o pomoc w ustaleniu tożsamości ofiary wypadku kolejowego

Apelujemy o pomoc w ustaleniu tożsamości ofiary wypadku kolejowego

Policjanci z wydziału dochodzeniowo - śledczego ustalają okoliczności oraz...

Świeczowisko LIVE

Świeczowisko LIVE

22 maja 2020 roku zapraszamy na Świeczowisko LIVE, które będzie dostępne...

Dziennikarstwo obywatelskie

Wycieczki w przyszłym roku

Wycieczki w przyszłym roku

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych...

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem...

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od...

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Czas „kwarantanny szkolnej” nie oznacza jedynie borykania ...

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...