Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

17 medali dla kickboxerów KS X Fight Piaseczno

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: środa, 13 marca 2013 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

W dniach 8-10 marca odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych (10-12 lat) i Kadetów Starszych (13-15 lat) w Kickboxingu.

Do Muszyny przyjechało prawie 400 zawodników reprezentujących 48 klubów z całej Polski. Rywalizowali w 3 formułach walki: Pointfighting, Light-contact i Kick Light.

Naszej, dość licznej ekipie, udało sie zdobyć aż 17 medali (5 w Light-contact, 1 w Kick Light i 11 w Pointfighting). Pozwoliło to na zajęcie 3 miejsca w rywalizacji drużynowej Light-contact i Pointfighting.

Najjaśniejszym punktem naszej drużyny był Kamil Połosak, który obronił tytuł Mistrza Polski z zeszłego roku w formule Light-contact i zdobył drugi w formule Kick Light. Kamil aby zdobyć 2 tytuły Mistrza Polski musiał wygrać aż 8 pojedynków.

Z bardzo dobrej strony pokazali się debiutanci Mistrzostw Polski. Kajetan Krysik, Tomasz Niezgoda i Gabriel Moszczyński wygrali swoje kategorie wagowe i zdobyli tytuły Mistrzów Polski. Złoty medal przypadł również w udziale Kubie Miktusowi, który poprawił wynik z zeszłorocznych Mistrzostw o jedną pozycję.

Cieszy również postawa Maćka Mateńki i Klaudiusz Świstulskiego, którzy w bardzo silnie obsadzonych kategoriach ulegli swoim przeciwnikom dopiero w walkach finałowych.

Ekipa KS X Fight zdobyła 3 razy więcej medali w stosunku do zeszłorocznych Mistrzostw, co świadczy o właściwym kierunku szkolenia, dobrej pracy trenerów i zaangażowaniu zawodników.

Kolejne starty naszych najmłodszych Kickboxerów to Puchar Polski w Krynicy, Puchar Świata w Insbruku oraz jesienne Mistrzostwa Europy. Informacje na temat treningów, zawodów i działalności Klubu znajdą Państwo na stronie www.kbpiaseczno.pl