Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej dla UKS BUSHI

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: piątek, 22 marca 2013 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Podczas Mistrzostw Makroregionu Wschodniego w Ostrowi Maz. 16 marca 2013 r. znakomicie spisała się ekipa UKS Bushi zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Na rozegranych w sobotę 16 marca 2013 roku w Ostrowi Mazowieckiej Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin Agnieszka Winek zdobyła złoto w konkurencji kumite i w konkurencji kata. Złoto w kumite wywalczył także Michał Kalmus i Szumom Olpiński. Srebro w kumite wywalczyli Iwona Lewandowska, Krystian Witak i Łukasz Helt. Brązowy medal w kumite zdobył ponadto Sławomir Pietrzyk. Wszyscy wygrywali swoje walki w doskonałym stylu wiele z nich kończąc przed czasem. Wyniki te zapewniły UKS Bushi zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej.

Turniej w Ostrowi Mazowieckiej to właściwie dwie imprezy rozgrywane tradycyjnie w jednym miejscu. Pierwsza to Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego a druga to, rozgrywane w ramach objętej nadzorem ministerstwa sportu rywalizacji dzieci i młodzieży, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W obu turniejach biorą udział zawodnicy z województw mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Obecnie, dzięki poświeceniu i zaangażowaniu w rozwój klubów sensei z tego rejonu, jest to najsilniejszy okręg w Polsce. Z tego rejonu wywodzi się zdecydowana większość zawodników stających na podium imprez ogólnopolskich i międzynarodowych.

Tegoroczna edycja mistrzostw zgromadziła 230 zawodników z 32 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Największym zaskoczeniem w ekipie UKS Bushi było zdobycie aż dwóch medali przez sensei Agnieszkę Winek. Jej zwycięstwo w kumite seniorek do 55 kg nie było zaskoczeniem. Chociaż trzy niełatwe walki, jakie musiała stoczyć, pokazują, że rośnie nowe pokolenie coraz lepiej wyszkolonych i silnych zawodniczek kategorii lekkiej. Czarnym koniem zawodów Winek okazała się w konkurencji kata czyli tradycyjnych form karate. Na start w tej konkurencji wychowanka sensei Pawła Juszczyka zdecydowała się w związku z przygotowaniami do egzaminu na 3 dan. Duże zdolności ruchowe i systematyczność, a także udział w treningach kata prowadzonych przez shihan Jana Grubę w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy pozwoliły Winek wygrać z wyspecjalizowanymi w startach w tej konkurencji zawodniczkami z innych klubów.

Doskonale zaprezentował się także wychowanek sensei Krzysztofa Markowskiego Michał Kalmus (kumite mężczyzn do 65 kg) z Piaseczna. Nie dał on szans swoim przeciwnikom wygrywając wszystkie walki przez ippon lub wazari. W walce finałowej zmierzył się z drugim reprezentantem UKS Bushi w tej kategorii, Krystianem Witakiem z Józefowa. Było to powtórzenie finału tego turnieju z zeszłego roku. Także tym razem Kalmus okazał się lepszy zdecydowanie pokonując swojego klubowego kolegę. Doskonały występ Kalmusa daje nadzieje, ze równie dobrze wypadnie on na Otwartych Mistrzostwach Japonii, które odbędą się w Osace w dniach 1-3 czerwca 2013 r.

Kategoria seniorów do 65 kg nie była jedyną, całkowicie zdominowaną przez zawodników UKS Bushi. Ta sama sytuacja miała miejsce w kategorii młodzików, czyli mężczyzn w wieku 14-15 lat do 55 kg. Tu w walce finałowej stanęło naprzeciw siebie dwóch kolegów z Józefowskiej sekcji klubu Szymon Olpiński i Łukasz Helt. Po zaciętej rundzie podstawowej i dogrywce sędziowie ostatecznie uznali zwycięstwo Olpińskiego.

Doskonały występ zaliczyła także Iwona Lewandowska z Piaseczna, która rozpoczęła starty w zwodach dopiero w tym sezonie, wprowadzając ogromne zamieszanie do kategorii ciężkiej kobiet. Także tym razem w drodze do finału wyeliminowała groźne, wydawałoby się, rywalki. Dopiero w finale Iwona uległa Katarzynie Moczydłowskiej z Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin, notabene żonie jednego z najlepszych zawodników w historii polskiego kyokushin, Piotra Moczydłowskiego, który na tych zawodach bezdyskusyjni wygrał kategorię seniorów do 75 kg. W walce tej, mimo fizycznej przewagi, Lewandowska musiała uznać wyższość rywalki. Moczydłowska trafiła zawodniczkę UKS Bushi zaliczonym przez sędziów na wazari, kopnięciem okrężnym w głowę.

Brąz w kategorii do 90 kg (ponad 35 lat) wywalczył także Sławomir Pietrzyk. Jest to wychowanek Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin od pewnego czasu trenujący w Piaseczyńskiej sekcji UKS Bushi pod okiem sensei Krzysztofa Markowskiego.

W skład ekipy UKS Bushi weszli także Katarzyna Ryszewska, Karol Szeszko i Marek Suchecki, którzy tym razem nie przeszli walk eliminacyjnych.

Doskonały wynik UKS Bushi na tych zwodach jest efektem pracy treningowej prowadzonej systematycznie przez sensei Pawła Juszczyka w Józefowie i Otwocku oraz sensei Krzysztofa Markowskiego w Piasecznie. W miejscach tych zawodnicy od lat maja możliwość trenowania pięć razy w tygodniu, wyjazdów na obozy sportowe i seminaria szkoleniowe. Efektem tej pracy jest wejście w ostatnich latach Klubu Sportów Walki UKS Bushi do elitarnej grupy najsilniejszych dojo kyokushin w kraju.

Komentarze

Liczba komentarzy: 1
gość: zen
Dodano: sobota, 23 marca 2013
Piaseczno zawsze było mocne w te "klocki" - Gratulacje.
1
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

RETRO ORCHESTRA - Mieczysław Fogg - wspomnienia dawnych dni

RETRO ORCHESTRA - Mieczysław Fogg - wspomnienia dawnych dni

Podczas tego wyjątkowego koncertu artyści zaprezentują najpiękniejsze...

Queen akustycznie. Przedsprzedaż biletów na koncert

Queen akustycznie. Przedsprzedaż biletów na koncert

3 września 2019 r. godz. 19.00 GOK Lesznowola zaprasza na koncert pt. "Queen...

Zapraszamy na garażówkę

Zapraszamy na garażówkę

W sobotę 14 września już po raz drugi zapraszamy Mieszkańców gminy na...

Gdzie w Warszawie i okolicach będzie można zrobić zakupy w ciszy?

Gdzie w Warszawie i okolicach będzie można zrobić zakupy w ciszy?

Centrum Handlowe Auchan Piaseczno, Galeria Łomianki oraz Centrum Handlowe...

Poszukujemy mężczyzny podejrzewanego o oszustwo na tzw. "Blika"

Poszukujemy mężczyzny podejrzewanego o oszustwo na tzw. "Blika"

Przestępcy wykradają dane do kont na profilach społecznościowych, logują...

Promocja Komiksu: Zimny Dół – Gorące Serca

Promocja Komiksu: Zimny Dół – Gorące Serca

W sobotę 31 sierpnia na skwerze Kisiela odbędzie się promocja najnowszego...

Dziennikarstwo obywatelskie

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Chojnowski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty...

Piknik Sołecki w Bobrowcu

Piknik Sołecki w Bobrowcu

22 czerwca 2019 rozpocznie się Piknik sołectw Bobrowiec i Kamionka. Na...

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

W środę 19 czerwca w godz. 8.00-12.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Nowej...

Konkurs na fraszkę

Konkurs na fraszkę

Chcesz poczuć się niczym mistrz Jan z Czarnolasu? Masz pomysł, jak...

Geopiknik

Geopiknik

Długo wyczekiwany GeoPiknik powraca! Coroczne święto studentów Wydziału...