Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

12 medali dla Grawitacji na Krajowych Mistrzostwach IDO

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: środa, 17 kwietnia 2013 Autor: Urszula Strzeżek, K.S. GRAWITACJA Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

W dniach 6-7 kwietnia w Tarnowie Podgórnym odbyły się Krajowe Mistrzostwa IDO tym razem w technikach Street Dance: Hip Hop, Electric Boogie, Break Dance, Hip-Hop Battle.

Turniej ten zgromadził około 1200 tancerzy z ponad 43 ośrodków tanecznych z całej Polski, którzy walczyli o tytuły Mistrzowskie oraz o kwalifikacje do na Mistrzostwa Europy i Świata.

Z naszego klubu jak zwykle w tych stylach wystartowało ponad 70 osób, gdyż do stałej ekipy z Piaseczna dołączyli zawodnicy z filii: z Warszawy i Oświęcimia. Tak silna grupa GRAWITACJAN na tych zawodach nie miała sobie równych. Zdobyliśmy wiele medali. Rywalizowaliśmy w kategoriach solowych, duetach, mini formacjach i formacjach, mieliśmy swoich przedstawicieli w dzieciach, młodzikach, juniorach, seniorach.

To już trzynaste KM IDO, w których bierzemy udział i dzięki którym w GRW CREW pojawili się nowi Mistrzowie i V-ce Mistrzowie Polski. W sumie wywalczyliśmy 12 medali w tym:

4 miejsca pierwsze oraz tytuły Krajowych Mistrzów IDO:

I miejsce i tytuł Krajowego Mistrza IDO zdobył Sebastian Strzeżek w Kat. HH solo chłopcy powyżej 15 lat (Piaseczno);I miejsce i tytuł Krajowego Mistrza IDO zdobyła Dominika Marcinkowska w Kat. HH solo dziewczęta powyżej 15 lat (Białołęka);I miejsce i tytuł Krajowych Mistrzów IDO zdobyła Mini Formacja HH w Kat. 12-15 lat w składzie: Kuba Michalak, Kuba Kossykowski, Andrzej Kleban, Dawid Żak, Bartek Całka, Olek Wierzbicki, Maciek Elbe (Piaseczno);I miejsce i tytuł Krajowego Mistrza IDO zdobył Sebastian Strzeżek w Kat. Hip-Hop Battle Open powyżej 15 lat (Piaseczno);

3 miejsca drugie oraz tytuły V-ce Mistrzów IDO:

Aleksy Białowąs kat. HH solo do lat 11 chłopcy (Białołęka); Dominika Marcinkowska kat. Hip-Hop Battle Open powyżej 15 lat (Białołęka);GRW FAMILY - kat. Formacje powyżej 15 lat (Piaseczno/Białołęka) w składzie:Bernatowicz Paweł, Bielecki Szymon, Bukat Krzysztof, Dutkiewicz Natalia, Gawron Kacper, Gocławska Zuzanna, Głośniak Paulina, Karwowska Klaudia, Kubel Klaudia, Kwiecień Aleksandra, Maj Magdalena, Machnikowska Aleksandra, Marcinkowska Dominika, Nowicka Martyna, Poręcka Adrianna, Poręcka Aleksandra, Strzeżek Sebastian, Strzeżek Barbara, Wilczewska Weronika, Włodarczyk Iga, Woźniak Marta, Wyszyński Konrad, Żuchowski Stanisław, Żyrek Adam;

5 miejsc trzecich oraz tytuły drugich V-ce Mistrzów IDO: Jacek Dombowski kat. HH solo powyżej 15 lat chłopcy (Oświęcim);Magdalena Maj kat. HH solo powyżej 15 lat dziewczęta (Białołęka);Formacja kat. HH powyżej 15 lat (Oświęcim) w składzie:

Chwierut Marta, Czerwik Anna, Dombkowski Jacek, Dziuba Aleksandra, Gajek Patrycja, Hodel Magdalena, Horawa Katarzyna, Jaranowska Natalia, Kapcińska Sylwia, Krawczyk Daria, Modrzejewska Elżbieta, Naras Ada, Nasienniak Anna, Nycz Katarzyna, Paryska Elżbieta, Rejdych Tomasz, Somogyi Karolina, Szałaśny Karolina, Szkudlarz Miłosz, Tarasek Monika, Waliłko Jessica, Wojtaszek Zofia;Jan Jach-Bartha i Melania Makowska w kat. Duety Hip-Hop Dzieci do lat 11 (Piaseczno);Magdalena Maj kat. Hip-Hop Battle Open powyżej 15 lat (Białołęka);

Oprócz miejsc medalowych w ścisłych finałach znalazło się wielu zawodników Grawitacji. Oto oni: Szymon Bożycki (Białołęka - IV miejsce solo chłopcy do lat 11), Maksymilian Baranowski (V miejsce solo chłopcy do lat 11), Kuba Kossykowski (V miejsce solo chłopcy 12-15 lat), Dawid Żak (VI miejsce solo chłopcy 12-15 lat), Julia Mordel (VII miejsce solo dziewczęta 12-15 lat), Zuzia Bielecka i Natalia Stasik (VI miejsce duety Hip-Hop dzieci do lat 11), Dominika Marcinkowska i Weronika Wilczewska (V miejsce duety Hip-Hop powyżej 15 lat)

Chcielibyśmy bardzo pogratulować naszym młodym instruktorom - choreografom. Przede wszystkim ogromne brawa dla Mateusza Strzeżka - kolejna już choreografia jego autorstwa (Mini Formacja HH Juniorów) zdobyła złoty medal. Chłopcy z Mini Formacji dostarczyli nam nie lada emocji gdyż o wymarzone przez nich I miejsce odbyła się rzadko spotykana dogrywka.

Trudno opisać radość zawodników z Formacji GRW FAMILY - kat. formacje powyżej 15 lat (Piaseczno/Białołęka). Nie spodziewali się drugiego miejsca i chyba dlatego polały się łzy szczęścia. Walka w tej kategorii była niestety bratobójcza gdyż rywalizowały dwie nasze 24 osobowe ekipy: Oświęcim i Piaseczno/Białołęka. Za to doping obu drużyn był imponujący.

Gratulujemy Patrycji Keller, naszej instruktorce z filii Oświęcim, za wystawienie formacji HH pow. 15 lat składającej z zawodników się z Oświęcimia, która ostatecznie zakończyła rywalizację na 3 medalowym miejscu dostarczając. Brawa należą się również innym instruktorom przygotowującym naszych zawodników Marice Uszyńskiej, Elżuni (Ewelinie Jasiewicz-Zaradkiewicz) oraz Kubie Stępniowi.

Dziękujemy Gminie Piaseczno i Miastu Oświęcim za wsparcie finansowe, a p. Hannie Kułakowskiej Michalak i p. Iwonie Poręckiej za pomoc podczas turnieju. Nasi rodzice podobnie jak zawodnicy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania. Brawo!

W związku z faktem, iż nie spodziewaliśmy się aż tak dużego sukcesu naszych formacji pojawił się problem z finansowaniem wyjazdu na Mistrzostwa Świata IDO (najbardziej prestiżowej i najwięcej znaczącej federacji) które odbędą się w 16-20 października 2013r. w Kopenhadze (Dania). Niestety nie przewidzieliśmy w preliminarzu kosztów na rok 2013, że tak duża grupy zawodników otrzyma kwalifikację do udziału w Mistrzostwach Świata IDO.
Zapraszamy osoby prywatne , firmy które chciałyby pomóc w zgromadzeniu funduszy na ten cel do współpracy sponsorskiej z naszym klubem

Zainteresowanych prosimy o kontakt z p. Szymonem Kowalewskim - prezesem K.S Grawitacja tel. 604-43-86-43 lub e- mailem grawitacja@list.com.pl.

 

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej

Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie na „gorącym" zatrzymali...

Zatrzymani tuż po kradzieży

Zatrzymani tuż po kradzieży

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie „na gorącym" zatrzymali...

Połączyły ich zarzuty za "Hulajnogi i ekspresy do kawy"

Połączyły ich zarzuty za "Hulajnogi i ekspresy do kawy"

Co łączy hulajnogę z ekspresem do kawy? W tym przypadku były to zarzuty...

Apelujemy o pomoc w ustaleniu tożsamości ofiary wypadku kolejowego

Apelujemy o pomoc w ustaleniu tożsamości ofiary wypadku kolejowego

Policjanci z wydziału dochodzeniowo - śledczego ustalają okoliczności oraz...

Świeczowisko LIVE

Świeczowisko LIVE

22 maja 2020 roku zapraszamy na Świeczowisko LIVE, które będzie dostępne...

Ujawniono nielegalne składowiska odpadów chemicznych!

Ujawniono nielegalne składowiska odpadów chemicznych!

Policjanci ujawnili dwa nielegalne składowiska płynnych odpadów chemicznych....

Dziennikarstwo obywatelskie

Wycieczki w przyszłym roku

Wycieczki w przyszłym roku

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych...

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem...

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od...

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Czas „kwarantanny szkolnej” nie oznacza jedynie borykania ...

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...