Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Powiatowy finał konkursu „Policjanci są wśród nas” - relacja

Kategorie: Aktualności Policja
Utworzone: sobota, 20 kwietnia 2013 Autor: hkk Źródło: KPP w Piasecznie

18 kwietnia w Zespole Szkół Publicznych im. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki" w Piasecznie wręczono nagrody powiatowego finału konkursu wiedzy policyjnej "Policjanci są wśród nas".

Laureatami konkursu zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Złotokłosie. Wyróżnienia i gratulacje dla wszystkich uczestników przekazał Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Witold Wójcicki oraz Burmistrz Piaseczna Pan Zdzisław Lis.

Punktualnie o godzinie 10.00 w budynku Zespołu Szkół Publicznych im. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki" w Piasecznie trzyosobowe drużyny z 18 szkół podstawowych stanęły do zmagań w ramach konkursu "Policjanci są wśród nas". Tak jak we wszystkich komendach garnizonu stołecznego rozstrzygnięcie powiatowego etapu konkursu nastąpiło po sprawdzeniu testów wiedzy o bezpieczeństwie i podsumowaniu wyników trzech konkurencji sportowych.

Najlepszą drużyną okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Złotokłosie. Głównym celem konkursu jest podniesienie świadomości prawnej dzieci o treści łatwe do przyswojenia na ich poziomie rozwoju osobowego, a przez to również spowodowanie zmniejszenia ilości zdarzeń o charakterze przestępczym oraz nieszczęśliwych wypadków z udziałem najmłodszych.

"Policjanci są wśród nas", to konkurs którego współorganizatorem jest Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji i Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Celem rywalizacji w konkursie jest propagowanie wiedzy i właściwych zachowań, które mają uchronić dzieci i młodzież przed nieszczęśliwymi wypadkami jak i tym, aby nie stać się ofiarami różnego rodzaju przestępstw. Poprzez zabawę odbywa się nauka o bezpieczeństwie.

 Konkurs ma w swych założeniach poprawę bezpieczeństwa najmłodszych poprzez skuteczną i ciekawą formę edukacji, poprzez propagowanie wiedzy dotyczącej właściwych i bezpiecznych zachowań, które mają uchronić dzieci i młodzież przed nieszczęśliwymi, niepotrzebnymi zdarzeniami. Taką właśnie problematykę obejmowały testy, które dziś nasi najmłodsi rozwiązywali.

Dzieci przygotowujące się do konkursu mogły poszerzyć swoją wiedzę, czytając specjalnie przygotowane materiały przez Wydział Prewencji KSP. W tym opracowaniu została poruszona tematyka szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dodatkowo jest tam także mowa o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Lektura ta w przystępny sposób zaznajamiała czytelników z pracą Policji, o jej powstaniu, strukturze i wykonywanych zadaniach.

Wszyscy uczestnicy wykonali swoje zadania, zarówno teoretyczne jak też praktyczne przed czasem, świadczy to o tym, że dzieci były świetnie przygotowane do konkursu. Po krótkiej przerwie i słodkim poczęstunku ufundowanym przez Starostwo Powiatowe w Piasecznie, o godzinie 13:00 zebrali się uczestnicy konkursu "Policjanci są wśród nas", członkowie jury oraz organizatorzy. Osiemnaście trzyosobowych drużyn czekało, by dowiedzieć się, kto został zwycięzcą i oczywiście odebrać ciekawe nagrody i wyróżnienia, ufundowane przez wszystkie gminy z powiatu piaseczyńskiego. Zgromadzonych w Sali gimnastycznej szkoły, która gościła uczestników konkursu, powitał Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Witold Wójcicki wraz z Burmistrzem Piaseczna Panem Zdzisławem Lisem.

 Nagrody dla zwycięzców konkursu i pozostałych uczestników, wręczali: przedstawiciele gmin powiatu piaseczyńskiego, Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie mł.insp. Witold Wójcicki, a nagrodę główną za zajęcie I miejsca ufundowała Gmina Piaseczno, którą wręczył Burmistrz Zdzisław Lis.

Laureatem konkursu została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Złotokłosie w składzie: Łukasz Grzegrzółka, Adam Woźniak i Michał Woźniak.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dzieci były dobrze przygotowane do zmierzenia się testami i konkurencjami sportowymi. Wyniki testów świadczą o merytorycznej wiedzy dotyczącej Policji i bezpieczeństwa. Niewątpliwie wiedza zdobyta podczas przygotowań do konkursu "Policjanci są wśród nas" zaowocuje w przyszłości. A ponieważ, zainteresowanie turniejem było duże, policjanci obiecują, że nie był to ostatni przeprowadzany przez nich konkurs. Na podkreślenie zasługuje też fakt, iż w powiecie piaseczyńskich do udziału w konkursie "Policjanci są wśród nas" zgłosiło się najwięcej drużyn w całym garnizonie stołecznym.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Zapraszamy na garażówkę

Zapraszamy na garażówkę

W sobotę 14 września już po raz drugi zapraszamy Mieszkańców gminy na...

XV JARMARK PIASECZYŃSKI Sploty piaseczyńskich historii

XV JARMARK PIASECZYŃSKI Sploty piaseczyńskich historii

15 września 2019 w godzinach 12.00 - 19.00, Centrum Kultury w Piasecznie...

Narodowe Czytanie w Zalesiu Górnym

Narodowe Czytanie w Zalesiu Górnym

Serdecznie zapraszamy w sobotę 7 września o godz. 11.00 do filii w Zalesiu...

XII Festiwal Otwarte Ogrody

XII Festiwal Otwarte Ogrody

W weekend (7–8 września) mieszkańcy naszego miasta już po raz 12. otworzą...

Trwają zapisy na Bieg im. Tomasza Hopfera

Trwają zapisy na Bieg im. Tomasza Hopfera

Ruszyły zapisy na VI Bieg im. Tomasza Hopfera, który w tym roku odbędzie...

Wtorek Jazzowy – Artur Dutkiewicz Quartet / Tribute to Tomasz Szukalski

Wtorek Jazzowy – Artur Dutkiewicz Quartet / Tribute to Tomasz Szukalski

8 października 2019 roku zapraszamy na Wtorek Jazzowy, podczas którego...

Dziennikarstwo obywatelskie

CZY WIDZIELIŚCIE JUŻ ZMIANY? ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE 28 WRZEŚNIA

CZY WIDZIELIŚCIE JUŻ ZMIANY? ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE 28 WRZEŚNIA

AM! To pierwsze słowo, które kierujemy do małego dziecka karmiąc je i...

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Chojnowski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty...

Piknik Sołecki w Bobrowcu

Piknik Sołecki w Bobrowcu

22 czerwca 2019 rozpocznie się Piknik sołectw Bobrowiec i Kamionka. Na...

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

W środę 19 czerwca w godz. 8.00-12.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Nowej...

Konkurs na fraszkę

Konkurs na fraszkę

Chcesz poczuć się niczym mistrz Jan z Czarnolasu? Masz pomysł, jak...