Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Oznakuj swój rower

Kategorie: Aktualności Policja
Utworzone: wtorek, 20 sierpnia 2013 Autor: mb Źródło: KPP w Piasecznie

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie wspólnie ze Strażą Miejską w Piasecznie prowadzą akcję znakowania rowerów. Znakowanie rowerów ma na celu ograniczenie ryzyka kradzieży. Dzięki oznaczeniu, po odnalezieniu roweru przez policję, będzie można po pierwsze udowodnić, że pochodzi on z kradzieży, a po drugie odnaleźć jego właściciela.

 

Od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00 w budynku Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie oraz budynku Urzędu Gminy w Piasecznie, gdzie mieści się Straż Miejska można bezpłatnie oznakować swój rower. Działania Policji i Straży Miejskiej prowadzone są po to, by nasza własność nie trafiła w obce ręce, a w razie gdyby tak się stało, była łatwa do zidentyfikowana. Takie akcje piaseczyńscy policjanci przeprowadzają od 2007 roku. Do tegorocznej akcji włączyli się również Strażnicy Miejscy z Piaseczna.

Głównym założeniem i celem znakowania rowerów jest ograniczenie ich kradzieży, a także ograniczenie handlu kradzionymi rowerami lub ich częściami. Baza danych "dwóch kółek" umożliwia z kolei dotarcie do właściciela skradzionego roweru w sytuacji jego odzyskania.

Poza oznakowaniem, Policja apeluje o przestrzeganie kilku podstawowych zasad, dzięki którym możemy ustrzec się przed kradzieżą roweru:

Nie zostawiaj go bez nadzoru, nawet na kilka minut. Jeśli pozostawiasz rower na ulicy, zrób to w widocznym miejscu, w miarę możliwości na specjalnym stojaku. Rower zabezpiecz przeznaczonym do tego celu łańcuchem, kłódką lub blokadą - przypnij go do trwałej konstrukcji, np. do stojaka, barierki itp. Nie poruszaj się rowerem sam w miejscach odludnych, zwłaszcza po zmroku.

Jeśli Twoje dziecko jeździ rowerem, lepiej gdyby poruszało się nim pod nadzorem kogoś dorosłego, nie trzymaj roweru na balkonie znajdującym się na parterze i niższych piętrach, złodziej potrafi wejść nawet na II piętro i stamtąd ukraść rower. Nie zostawiaj swoich "dwóch kółek" na klatce schodowej, rower najlepiej trzymać w garażu, gdy nie dysponujesz garażem - w dobrze zabezpieczonej piwnicy.

Osoby, które będą chciały oznakować swój rower zapraszamy z dowodem osobistym, dowodem zakupu (jeśli taki posiadają), natomiast dzieci mogą przyjechać oznakować swój rower pod opieką dorosłych posiadających dokument tożsamości.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Komunikat w sprawie Wójta Gminy Lesznowola

Komunikat w sprawie Wójta Gminy Lesznowola

Szanowni Mieszkańcy Gminy Lesznowola!W związku z ostatnimi doniesieniami...

Spacerkiem po CEM

Spacerkiem po CEM

Zapraszamy 10 lipca na zwiedzanie nowego obiektu Centrum...

11-latek wjechał hulajnogą wprost pod samochód

11-latek wjechał hulajnogą wprost pod samochód

11-letni chłopak nie zachował podstawowych zasad bezpieczeństwa i wjechał...

Nightskating Piaseczno #3

Nightskating Piaseczno #3

Zapraszamy na drugi w tym sezonie przejazd Nightskating Piaseczno. Spotykamy...

Dni Tarczyna

Dni Tarczyna

6 lipca 2019 r. zapraszamy na Dni Tarczyna...

Bajkowy zakątek

Bajkowy zakątek

10 lipca 2019 r. Centrum Kultury zaprasza dzieci na Bajkowy Zakątek, podczas...

Dziennikarstwo obywatelskie

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Chojnowski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty...

Piknik Sołecki w Bobrowcu

Piknik Sołecki w Bobrowcu

22 czerwca 2019 rozpocznie się Piknik sołectw Bobrowiec i Kamionka. Na...

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

W środę 19 czerwca w godz. 8.00-12.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Nowej...

Konkurs na fraszkę

Konkurs na fraszkę

Chcesz poczuć się niczym mistrz Jan z Czarnolasu? Masz pomysł, jak...

Geopiknik

Geopiknik

Długo wyczekiwany GeoPiknik powraca! Coroczne święto studentów Wydziału...