Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Zdobywcy mazowieckiej pustyni - relacja

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: poniedziałek, 26 sierpnia 2013 Źródło: Bartłomiej Kowalski
Fot. Darek Nowak

W dniach 24-25 sierpnia na terenie poligonu w Górze Kalwarii odbyły się dwie kolejne rundy Mistrzostw Polski, Pucharu Polski oraz Mistrzostw Okręgu Warszawskiego w wyścigach motocyklowych Cross Country. Szybka i ciężka trasa okazała się wymagającym poligonem, na którym rozegrała się kolejna batalia o prymat w zawodach Cross Country.

XI i XII runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country za nami. Tym razem wyścigowa karawana zawitała do Góry Kalwarii. Na tamtejszym poligonie na starcie zawodów Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Mistrzostw Okręgu Warszawskiego stanęło 168 zawodników. Trasa była szybka, ale ciężka, a duża jej część wiodła piaszczystymi ścieżkami przywodzącymi na myśl rajdy pustynne. Malownicze rejony kalwaryjskiego poligonu przypadły do gustu większości zawodników.

Prace ziemne na specjalnie przygotowanym torze trwały 4 dni, a dodatkowo po sobotnich zmaganiach przed startem niedzielnej rywalizacji trasa została dodatkowo wyrównana. Efekt był widoczny gołym okiem.

Mistrzostwa Polski - bracia Kędzierscy dominują

W ramach klasyfikacji XI i XII rundy Mistrzostw Polski Cross Country zawodnicy ścigali się w pięciu klasach. Wśród kierowców quadów najszybszy w trakcie całego weekendu okazał się Dawid Kalinowski z TM Drogbud Cross ATV Piła. Zawodnik z numerem 407 pozostał niepokonany zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Na drugim i trzecim stopniu podium znaleźli się Zbigniew Zych (Sekcja Motorowa GKS Bogdanka) i Wiesław Biliński (Motoklub Oborniki).

Całe podium w klasie Junior 85 zajęli zawodnicy ŚTM Moto-Max, a mianowicie Kamil Szuta, Piotr Szczepanek i Jakub Wesołowski. W klasie Junior wszyscy zawodnicy zarówno w sobotę, jak i w niedzielę kończyli zmagania na identycznych pozycjach! Natomiast podium zdobyli zawodnicy Sekcji Motorowej GKS Bogdanka. Pierwszy był Maciej Więckowski, drugi Sebastian Witkowski, a trzeci Dominik Małecki.

W klasach seniorskich dominowali bracia Kędzierscy. Utytułowani zawodnicy Sekcji Motorowej GKS Bogdanka zaliczą występ w Górze Kalwarii w do bardzo udanych. Karol Kędzierski w klasie Senior 1 dwukrotnie meldował się na pierwszy miejscu, dwukrotnie przed Pawłem Szturomskim z Automobilklubu Głogów i Krzysztofem Jarmużem z MKS Zjednoczeni Stryków. Podobny rezultat uzyskał Łukasz Kędzierski w klasie Senior 2. Jednak za plecami Łukasza walka była nieco bardziej zacięta. Koniec końców na drugim miejscu dwudniowe ściganie ukończył Sebastian Kałużny z Racing Club Leszno, a na trzecim Sylwester Jędrzejczyk z KKM Kwidzyn.

Puchar Polski - Cross Country jest w modzie

Największym pozytywnym aspektem zawodów w Górze Kalwarii jest duże zainteresowanie amatorów motocyklowego off-roadu, które przełożyło się na znakomitą frekwencję w cyklu Pucharu Polski oraz w klasie Hobby, w której zawodnicy ścigali się w ramach Mistrzostw Okręgu Warszawskiego.

Kierowcy quadów w klasyfikacji Pucharu Polski ścigali się w klasach Quad Open i Quad 2K Junior. W pierwszej zwyciężył Roman Gwiazda przed Markiem Żyndą i Jakubem Ziemieckim. W juniorach najszybszy okazał się Mikołaj Błaszczak, który ukończył zawody przed Krystianem Rostkowskim i Mikołajem Kwiecińskim.

W klasie Weteran na podium stanęli odpowiednio Wiesław Wiśniewski, Michał Czochralski i Robert Kaniewski. Natomiast w motocyklowej klasie Junior najlepiej pojechali Kacper Serówka, Alan Barszczewski i Bartosz Szutowski.

Wśród zawodników startujących w klasie Senior 1 walka trwała na całego w trakcie obu dni wyścigowych. W końcowej klasyfikacji najszybszy okazał się Marcin Stuszewski, który wyprzedził Daniela Masiaka i Rafała Maciążka.

Zawodnicy ścigający się mocniejszymi motocyklami startowali w klasie Senior 2. Tam kolejne zwycięstwo zaliczył Dominik Asłan, który ukończył zawody przed Zbigniewem Gillem-Kaśniewskim oraz Filipem Kamińskim.

Oficjalne zakończenie zawodów odbyło się po wyścigach niedzielnych. W uroczystej dekoracji zawodników udział wzięli Wójt Gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik, Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria Dariusz Zieliński, Poseł Artur Dębski oraz Radny Gminy Lesznowola Michał Otręba.

Szczegółowe wyniki znajdują się:

Mistrzostwa Polski: http://archiwum.motoresults.pl/?ik=10092&iz=1536&suma=ok&lang=pl

Puchar Polski: http://archiwum.motoresults.pl/?idzawody=1535&g=2&lang=pl

Mistrzostwa Okręgu Warszawskiego: http://archiwum.motoresults.pl/?idzawody=1540&g=0&lang=pl

Więcej informacji na stronie klubu www.xracingteam.pl oraz www.motoxtreme.pl.

 

 

 

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej

Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie na „gorącym" zatrzymali...

Zatrzymani tuż po kradzieży

Zatrzymani tuż po kradzieży

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie „na gorącym" zatrzymali...

Połączyły ich zarzuty za "Hulajnogi i ekspresy do kawy"

Połączyły ich zarzuty za "Hulajnogi i ekspresy do kawy"

Co łączy hulajnogę z ekspresem do kawy? W tym przypadku były to zarzuty...

Świeczowisko LIVE

Świeczowisko LIVE

22 maja 2020 roku zapraszamy na Świeczowisko LIVE, które będzie dostępne...

Ujawniono nielegalne składowiska odpadów chemicznych!

Ujawniono nielegalne składowiska odpadów chemicznych!

Policjanci ujawnili dwa nielegalne składowiska płynnych odpadów chemicznych....

Dziennikarstwo obywatelskie

Wycieczki w przyszłym roku

Wycieczki w przyszłym roku

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych...

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem...

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od...

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Czas „kwarantanny szkolnej” nie oznacza jedynie borykania ...

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...