Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Pani Prezes Zofia Korczak w kampanii „Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: piątek, 4 października 2013 Autor: Tomasz Czerwiński Źródło: UFR Runda Zero
Fot. Karolina Zielińska

Wokół zgiełk sali treningowej. Łup, łup, łup - coraz szybciej rzemienie skakanek uderzają o matę, słychać przyśpieszone oddechy, huk tarcz treningowych i krzyki trenerów. Pod ścianą leżą rękawice bokserskie, ochraniacze, odżywki, pulsometry, broszurki o diecie i suplementacji.

Przygotowania do międzynarodowego pucharu Czech w kickboxingu idą pełną parą. Wielki finał - zgrupowanie Kadry Powiatu Piaseczyńskiego federacji sztuk walki UFR, które w sobotę 28 września odbyło się w klubie fitness GreenUP w Piasecznie, było sprawdzianem formy. Teraz pozostaje odpocząć i skupić się przed walką.

Jak się wszystko zaczęło? Skąd Pomysł na powołanie Kadry Powiatu Piaseczyńskiego? - Chcieliśmy dać młodym, utalentowanym zawodnikom szansę na przygodę ze sportem na światowym poziomie - opowiadają Piotr Bąkowski i Paweł Dziekanowski, autorzy projektu. - Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie i osobiste zaangażowanie Pani Zofii Korczak, Prezes Banku Spółdzielczego w Lesznowoli - przyznają działacze. Pani Prezes jako osoba głęboko zaangażowana w poparcie praw kobiet z radością przyjęła wiadomość, że faworytem drużyny jest właśnie kobieta, Karolina Zielińska, która w tym roku sięgnęła już po złoty medal na Pucharze Europy w kickboxingu. - Mamy nadzieję, że niebawem w jej ślady pójdą inne młode zawodniczki trenujące sztuki walki w Powiecie Piaseczyńskim. Z radością chcielibyśmy widzieć więcej kobiet w składzie naszej reprezentacji - Opowiadają organizatorzy. - Kobiety w sztukach walki są często niedoceniane, a rywalizują równie skutecznie jak mężczyźni, przy czym nie raz wykazują się wyższą pracowitością i wytrwałością. Procentuje to w dłuższym procesie treningowym - dodaje Piotr Bąkowski, prezes federacji UFR.

Powiat Piaseczyński podczas turnieju w Pradze reprezentować będzie 10 osobowa grupa tzw. juniorów i młodzieżowców - zawodników między 15 a 21 lat.- Zdecydowaliśmy się na starszych zawodników ponieważ to nasz pierwszy wyjazd. Drużyna musi się "dotrzeć", a jej członkowie powinni być samodzielni i odpowiedzialni - opowiada menadżer Kadry Powiatu, organizator wyjazdu, Paweł Dziekanowski. - Kiedy przetrzemy szlaki , na kolejne zawody planujemy powołać reprezentację dzieci. Zależy nam najbardziej na tym, żeby właśnie najmłodszych zawodników zachęcić do przygody ze sportem. - Dodaje Paweł Dziekanowski. Starsi nasi podopieczni złapali już bakcyla - dodaje Menadżer ze śmiechem.

Zgrupowanie Kadry Powiatu połączone zostało ze zgrupowaniem Kadry Polski federacji UFR oraz reprezentantami klubów z całej Polski. - Gościliśmy znanych zawodników z Puław, Szczecina, Ełku, Świdnika i Warszawy. - Przez kontakt z lepszymi chcieliśmy podnieść poziom przygotowania Kadry Powiatu do turnieju w Pradze. - opowiada Piotr Bąkowski, który osobiście podjął się wytrenowania zawodników. Uważam, że mimo niewielkiego doświadczenia są świetnie przygotowani i spodziewamy się miejsc medalowych - zapewnia Bąkowski, były Mistrz Świata w kickboxingu. Aby zagrzać podopiecznych do walki, sam postanowił wziąć udział w zawodach.

Wysiłkom trenujących sportowców w klubie GreenUP przyglądał się Starosta Jan Adam Dąbek. Życzył im powodzenia i po raz kolejny zapewnił, że popiera inicjatywy, w których młodzi ludzie kształtują swój charakter i uczą się pokonywać własne słabości.

Z tego powodu przygotowania zawodników i ich udział w turnieju w Pradze odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii Profilaktyki Społecznej "Łączy Nas Sport Nie Narkotyki", której Starosta Piaseczyński jest głównym patronem. Turniej w Czechach odbędzie się 12 października.

Życzymy powodzenia uczestnikom i czekamy na pierwsze relacje.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Wejście do lasu Darya Koltsova

Wejście do lasu Darya Koltsova

Jesienią Ośrodek Sztuki Lescer zaprasza na wystawę indywidualną Darii...

ALE UBAW! Kulturalni na Dzień Dziecka

ALE UBAW! Kulturalni na Dzień Dziecka

W niedzielę 30 maja Piaseczno zmieni się w miasto dzieci. Z okazji Dnia...

Poznaj filmy wybrane na Kino Plenerowe 2021

Poznaj filmy wybrane na Kino Plenerowe 2021

W wyniku głosowania mieszkańców, poznaliśmy tytuły filmów,...

Autobus 710 na pętlę “Targowisko”

Autobus 710 na pętlę “Targowisko”

W związku z zakończeniem robót drogowych ZTM Warszawa w porozumieniu z...

Joga dla każdego

Joga dla każdego

Konstanciński Dom Kultury od 8 czerwca zaprasza na bezpłatne zajęcia jogi...

W poszukiwaniu Pippi czyli Szwecja literackim szlakiem

W poszukiwaniu Pippi czyli Szwecja literackim szlakiem

Z okazji Dnia Dziecka Konstanciński Dom Kultury zaprasza najmłodszych na...

Dziennikarstwo obywatelskie

Ogródek społeczny na Fabrycznej

Ogródek społeczny na Fabrycznej

W tym roku ponownie na placu zabaw przy ul. Fabrycznej w Piasecznie zaczął...

Pop-up duetu Paprocki i Brzozowski w Designer Outlet Warszawa

Pop-up duetu Paprocki i Brzozowski w Designer Outlet Warszawa

Ulubiony duet projektancki gwiazd i jedne z najgorętszych nazwisk polskiej...

Designer Outlet Warszawa największym centrum outletowym premium w Polsce

Designer Outlet Warszawa największym centrum outletowym premium w Polsce

18 maja miała miejsce długo wyczekiwana uroczystość oficjalnego otwarcia...

Siatka ogrodzeniowa PCV

Siatka ogrodzeniowa PCV

Naniesienie tworzywa sztucznego na drut metalowy pozwala na produkcję siatki o...

Ulica Szkolna będzie zamknięta  - Gmina Lesznowola

Ulica Szkolna będzie zamknięta - Gmina Lesznowola

Wykonawca rozbudowy II etapu Szkolnej zamknie 15 marca w poniedziałek odcinek...