Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Pani Prezes Zofia Korczak w kampanii „Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: piątek, 4 października 2013 Autor: Tomasz Czerwiński Źródło: UFR Runda Zero
Fot. Karolina Zielińska

Wokół zgiełk sali treningowej. Łup, łup, łup - coraz szybciej rzemienie skakanek uderzają o matę, słychać przyśpieszone oddechy, huk tarcz treningowych i krzyki trenerów. Pod ścianą leżą rękawice bokserskie, ochraniacze, odżywki, pulsometry, broszurki o diecie i suplementacji.

Przygotowania do międzynarodowego pucharu Czech w kickboxingu idą pełną parą. Wielki finał - zgrupowanie Kadry Powiatu Piaseczyńskiego federacji sztuk walki UFR, które w sobotę 28 września odbyło się w klubie fitness GreenUP w Piasecznie, było sprawdzianem formy. Teraz pozostaje odpocząć i skupić się przed walką.

Jak się wszystko zaczęło? Skąd Pomysł na powołanie Kadry Powiatu Piaseczyńskiego? - Chcieliśmy dać młodym, utalentowanym zawodnikom szansę na przygodę ze sportem na światowym poziomie - opowiadają Piotr Bąkowski i Paweł Dziekanowski, autorzy projektu. - Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie i osobiste zaangażowanie Pani Zofii Korczak, Prezes Banku Spółdzielczego w Lesznowoli - przyznają działacze. Pani Prezes jako osoba głęboko zaangażowana w poparcie praw kobiet z radością przyjęła wiadomość, że faworytem drużyny jest właśnie kobieta, Karolina Zielińska, która w tym roku sięgnęła już po złoty medal na Pucharze Europy w kickboxingu. - Mamy nadzieję, że niebawem w jej ślady pójdą inne młode zawodniczki trenujące sztuki walki w Powiecie Piaseczyńskim. Z radością chcielibyśmy widzieć więcej kobiet w składzie naszej reprezentacji - Opowiadają organizatorzy. - Kobiety w sztukach walki są często niedoceniane, a rywalizują równie skutecznie jak mężczyźni, przy czym nie raz wykazują się wyższą pracowitością i wytrwałością. Procentuje to w dłuższym procesie treningowym - dodaje Piotr Bąkowski, prezes federacji UFR.

Powiat Piaseczyński podczas turnieju w Pradze reprezentować będzie 10 osobowa grupa tzw. juniorów i młodzieżowców - zawodników między 15 a 21 lat.- Zdecydowaliśmy się na starszych zawodników ponieważ to nasz pierwszy wyjazd. Drużyna musi się "dotrzeć", a jej członkowie powinni być samodzielni i odpowiedzialni - opowiada menadżer Kadry Powiatu, organizator wyjazdu, Paweł Dziekanowski. - Kiedy przetrzemy szlaki , na kolejne zawody planujemy powołać reprezentację dzieci. Zależy nam najbardziej na tym, żeby właśnie najmłodszych zawodników zachęcić do przygody ze sportem. - Dodaje Paweł Dziekanowski. Starsi nasi podopieczni złapali już bakcyla - dodaje Menadżer ze śmiechem.

Zgrupowanie Kadry Powiatu połączone zostało ze zgrupowaniem Kadry Polski federacji UFR oraz reprezentantami klubów z całej Polski. - Gościliśmy znanych zawodników z Puław, Szczecina, Ełku, Świdnika i Warszawy. - Przez kontakt z lepszymi chcieliśmy podnieść poziom przygotowania Kadry Powiatu do turnieju w Pradze. - opowiada Piotr Bąkowski, który osobiście podjął się wytrenowania zawodników. Uważam, że mimo niewielkiego doświadczenia są świetnie przygotowani i spodziewamy się miejsc medalowych - zapewnia Bąkowski, były Mistrz Świata w kickboxingu. Aby zagrzać podopiecznych do walki, sam postanowił wziąć udział w zawodach.

Wysiłkom trenujących sportowców w klubie GreenUP przyglądał się Starosta Jan Adam Dąbek. Życzył im powodzenia i po raz kolejny zapewnił, że popiera inicjatywy, w których młodzi ludzie kształtują swój charakter i uczą się pokonywać własne słabości.

Z tego powodu przygotowania zawodników i ich udział w turnieju w Pradze odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii Profilaktyki Społecznej "Łączy Nas Sport Nie Narkotyki", której Starosta Piaseczyński jest głównym patronem. Turniej w Czechach odbędzie się 12 października.

Życzymy powodzenia uczestnikom i czekamy na pierwsze relacje.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

0ddaj KREW i uratuj komuś ŻYCIE

0ddaj KREW i uratuj komuś ŻYCIE

We wtorek 28 lipca na parkingu przed Urzędem Gminy Lesznowola odbędzie się...

Melodie słonecznej Italii

Melodie słonecznej Italii

W niedzielę, 26 lipca 2020 r. o godz. 17.00 Konstanciński Dom Kultury...

Od złego parkowania do policyjnej celi

Od złego parkowania do policyjnej celi

Dzielnicowi z Konstancina-Jeziorny zatrzymali 21-letniego mieszkańca...

Przywrócenie trasy podstawowej linii 739 oraz L39 w Józefosławiu i Julianowie

Przywrócenie trasy podstawowej linii 739 oraz L39 w Józefosławiu i Julianowie

W związku z zakończeniem remontu przez PGNiG Termika przejazdu kolejowego w...

Spotkanie z Aleksandrem Ryszką

Spotkanie z Aleksandrem Ryszką

W sobotę, 25 lipca 2020 r. o godz. 17.00 Konstanciński Dom Kultury zaprasza...

Koncepcje dla skrzyżowania ulic Puławskiej, Okulickiego i Wojska Polskiego

Koncepcje dla skrzyżowania ulic Puławskiej, Okulickiego i Wojska Polskiego

Gmina opracowała koncepcję drogową poprawy bezpieczeństwa i płynności...

Dziennikarstwo obywatelskie

Ceetrus Polska zapowiada nową wielofunkcyjną inwestycję w Piasecznie

Ceetrus Polska zapowiada nową wielofunkcyjną inwestycję w Piasecznie

Ceetrus Polska rozpoczął prace nad projektem nowego kwartału miejskiego w...

Wycieczki w przyszłym roku

Wycieczki w przyszłym roku

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych...

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem...

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od...

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Czas „kwarantanny szkolnej” nie oznacza jedynie borykania ...