Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Pani Prezes Zofia Korczak w kampanii „Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: piątek, 4 października 2013 Autor: Tomasz Czerwiński Źródło: UFR Runda Zero
Fot. Karolina Zielińska

Wokół zgiełk sali treningowej. Łup, łup, łup - coraz szybciej rzemienie skakanek uderzają o matę, słychać przyśpieszone oddechy, huk tarcz treningowych i krzyki trenerów. Pod ścianą leżą rękawice bokserskie, ochraniacze, odżywki, pulsometry, broszurki o diecie i suplementacji.

Przygotowania do międzynarodowego pucharu Czech w kickboxingu idą pełną parą. Wielki finał - zgrupowanie Kadry Powiatu Piaseczyńskiego federacji sztuk walki UFR, które w sobotę 28 września odbyło się w klubie fitness GreenUP w Piasecznie, było sprawdzianem formy. Teraz pozostaje odpocząć i skupić się przed walką.

Jak się wszystko zaczęło? Skąd Pomysł na powołanie Kadry Powiatu Piaseczyńskiego? - Chcieliśmy dać młodym, utalentowanym zawodnikom szansę na przygodę ze sportem na światowym poziomie - opowiadają Piotr Bąkowski i Paweł Dziekanowski, autorzy projektu. - Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie i osobiste zaangażowanie Pani Zofii Korczak, Prezes Banku Spółdzielczego w Lesznowoli - przyznają działacze. Pani Prezes jako osoba głęboko zaangażowana w poparcie praw kobiet z radością przyjęła wiadomość, że faworytem drużyny jest właśnie kobieta, Karolina Zielińska, która w tym roku sięgnęła już po złoty medal na Pucharze Europy w kickboxingu. - Mamy nadzieję, że niebawem w jej ślady pójdą inne młode zawodniczki trenujące sztuki walki w Powiecie Piaseczyńskim. Z radością chcielibyśmy widzieć więcej kobiet w składzie naszej reprezentacji - Opowiadają organizatorzy. - Kobiety w sztukach walki są często niedoceniane, a rywalizują równie skutecznie jak mężczyźni, przy czym nie raz wykazują się wyższą pracowitością i wytrwałością. Procentuje to w dłuższym procesie treningowym - dodaje Piotr Bąkowski, prezes federacji UFR.

Powiat Piaseczyński podczas turnieju w Pradze reprezentować będzie 10 osobowa grupa tzw. juniorów i młodzieżowców - zawodników między 15 a 21 lat.- Zdecydowaliśmy się na starszych zawodników ponieważ to nasz pierwszy wyjazd. Drużyna musi się "dotrzeć", a jej członkowie powinni być samodzielni i odpowiedzialni - opowiada menadżer Kadry Powiatu, organizator wyjazdu, Paweł Dziekanowski. - Kiedy przetrzemy szlaki , na kolejne zawody planujemy powołać reprezentację dzieci. Zależy nam najbardziej na tym, żeby właśnie najmłodszych zawodników zachęcić do przygody ze sportem. - Dodaje Paweł Dziekanowski. Starsi nasi podopieczni złapali już bakcyla - dodaje Menadżer ze śmiechem.

Zgrupowanie Kadry Powiatu połączone zostało ze zgrupowaniem Kadry Polski federacji UFR oraz reprezentantami klubów z całej Polski. - Gościliśmy znanych zawodników z Puław, Szczecina, Ełku, Świdnika i Warszawy. - Przez kontakt z lepszymi chcieliśmy podnieść poziom przygotowania Kadry Powiatu do turnieju w Pradze. - opowiada Piotr Bąkowski, który osobiście podjął się wytrenowania zawodników. Uważam, że mimo niewielkiego doświadczenia są świetnie przygotowani i spodziewamy się miejsc medalowych - zapewnia Bąkowski, były Mistrz Świata w kickboxingu. Aby zagrzać podopiecznych do walki, sam postanowił wziąć udział w zawodach.

Wysiłkom trenujących sportowców w klubie GreenUP przyglądał się Starosta Jan Adam Dąbek. Życzył im powodzenia i po raz kolejny zapewnił, że popiera inicjatywy, w których młodzi ludzie kształtują swój charakter i uczą się pokonywać własne słabości.

Z tego powodu przygotowania zawodników i ich udział w turnieju w Pradze odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii Profilaktyki Społecznej "Łączy Nas Sport Nie Narkotyki", której Starosta Piaseczyński jest głównym patronem. Turniej w Czechach odbędzie się 12 października.

Życzymy powodzenia uczestnikom i czekamy na pierwsze relacje.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Podyskutuj o książkach

Podyskutuj o książkach

W Bibliotece Głównej w CEM powstaje Dyskusyjny Klub Książki. Pierwsze...

Usłyszeć Taniec - widowisko stepowania

Usłyszeć Taniec - widowisko stepowania

W sobotę, 18 stycznia w Konstancińskim Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy...

Odpady BIO już od 1 stycznia

Odpady BIO już od 1 stycznia

Od pierwszego stycznia 2020 będą obowiązywały nowe zasady segregacji...

Trebunie-Tutki na nowy rok

Trebunie-Tutki na nowy rok

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na Koncert Noworoczny. W niedzielę, 5...

Przekąski Sylwestrowe

Przekąski Sylwestrowe

Wszędzie po Świętach zaczyna mówić się o postanowieniach noworocznych. To...

Czwartki bez prądu

Czwartki bez prądu

Od 9 stycznia 2020 r. w Bibliotece Głównej w CEM rozpoczynamy cykliczną...

Dziennikarstwo obywatelskie

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

W sobotę 25 stycznia 2020 r. na parkingu przed Szkołą w Uwielinach odbędzie...

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

21 stycznia o godz. 15.30 Urząd Gminy w Prażmowie zaprasza na nietypowe...

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Gmina Piaseczno przy udziale warszawskiego  oddziału Stowarzyszenia...

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Jedną z piaseczyńskich bolączek jest plaga nieprawidłowo parkujących...

Dron dla OSP Jazgarzew

Dron dla OSP Jazgarzew

Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał Gminie Piaseczno dotację w...