Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Dlaczego warto przyjść na Targi Świąteczne w Piasecznie?

Kategorie: Aktualności
Utworzone: środa, 4 grudnia 2013 Autor: Monika Stasiak
Data wydarzenia: sobota, 7 grudnia 2013
Miejsce: GOSiR w Piasecznie, ul. Sikorskiego 20 Godzina: 10:00

Szanowni Państwo,

Wychodząc z założenia, że zadbane relacje generują pozytywne emocje a cudowne podarunki to konsekwencja tych zachowań, zależy nam aby takie myślenie przyświecało klimatowi naszych targów. Mamy nadzieję, że wprowadzimy Państwa w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia, a refleksja jaka pozostanie po spędzeniu czasu z nami to, że warto mieć pasje, więcej się uśmiechać, czasem umieć poprosić o pomoc, a przede wszystkim pomagać innym ludziom.

Zadbaliśmy o wiele atrakcji dla całych rodzin.

W Pasażu Smakołyków Świątecznych smakosze znajdą coś dla siebie, m.in.: miody z Pasieki z Konstancina, ekologiczne wędliny z Podlasia, chleby na zakwasie, pierniki i ręcznie robione figurki czekoladowe, ale też naturalne soki z naszych polskich Jabłek.

W Pasażu Atrakcji dla całej rodziny będzie można znaleźć m.in. nietypowe prezenty przygotowane przez Sklep rycerski - dla Małych Rycerzy, Pięknych Księżniczek, Wesołych Piratów i wszystkich dzieci z fantazją. Rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą pobliskich hoteli.

W Pasażu Ekologicznym będą piękne rośliny i stroiki świąteczne ze Szkółki Drzew i Krzewów ozdobnych Acrocona z Józefosławia. Będzie też nowy Fajans z Włocławka - przepiękna, ręcznie malowana ceramika. Ręcznie tkane na krosnach chodniki z Podlasia, wiklina z Hajnówki. Robione na kole garnki ze świętokrzyskiego.

W Pasażu Różności znajdą Państwo dmuchane szklane i ręcznie malowane bombki, lawendowe cacuszka, aromatyczne świece, fotografie robione z lotu ptaka - niebanalny prezent pod choinkę.

Będzie jeszcze Pasaż Mody, Zdrowia i Urody, Pasaż Inspirujących prezentów dla niej i dla niego, Pasaż Rękodzieła.

Zapraszamy też do Pasażu Fundacji i stowarzyszeń działających lokalnie i wspierających potrzebujących. Będą z nami też nasi partnerzy medialni, którzy pomogli nam w promocji naszej imprezy - za co gorąco już teraz dziękujemy.

Szczególne podziękowania przekazujemy dla Magazynu Pozytywnych Inspiracji - Magnes.

W strefie Fabryki Radości i Prezentów przygotowaliśmy warsztaty dla całych rodzin. Ciekawostką będzie z całą pewnością podróż sentymentalna w krainę Matchboxów przygotowana przez Pana Grzegorza z firmy Tracker Art. Zarówno mamy, jak i tatusiowie będą mogli wraz z dziećmi pobawić się zestawami Matchbox Motorcity z lat osiemdziesiątych w budowanie ulic oraz "pojeżdżą" resorakami.

Młodzi odkrywcy będą mogli wziąć udział w warsztatach naukowych pt. "Czy można zobaczyć dwutlenek węgla?" i przygotować własną fluorescencyjną kartkę świąteczną.

Szkoła języka angielskiego z Piaseczna Leader School przygotuje pokazowe lekcje efektywnej nauki Leo Maniak i Leo English dla dzieci. A może kurs języka obcego to dobry pomysł na prezent pod choinkę zamiast następnej lalki?

Zielona, biała, czarna - to nie wszystkie kolory herbat. Przy filiżance dobrej herbaty będzie okazja na miłą rozmowę i zadbanie o nasze relacje z rodziną, przyjaciółmi. To rodzi pozytywne emocje. Sklep Palona Suszona z Piaseczna na pewno wzbudzi wiele ciepłych emocji, zaciekawi gości bogactwem smakówherbat i kaw. Będzie specjalny warsztat nauki parzenia yerba mate połączony z degustacją.

Z niespodzianką dla dzieci czeka świąteczny Elf Marta ze Stowarzyszenia "Polka potrafi".

Program sceny targowej będzie bogaty w występy w klimacie świątecznym. Prezentować się będą przedszkolaki z trzech piaseczyńskich przedszkoli.

Porozmawiamy o wolontariacie i zaprezentujemy najlepszych wolontariuszy w naszej gminie, którzy zostaną wyłonieni w konkursie ZEAS.

Na naszych targach odbędzie się kwesta Radosnej Wigilii. Bardzo prosimy Państwa o wsparcie tej pięknej akcji.

fot. Przemysław Peak

Punktem kulminacyjnym naszych targów będzie spektakl "Dziewczynka z zapałkami" w wykonaniu Teatru "Zgraja z zielonej" wyreżyserowany przez Panią Annę Kolanowską. Teatr "Zgraja z zielonej" istnieje od 20 lat przy Prywatnej Szkole Podstawowej w Piasecznie "Szkoła Marzeń".

"Dziewczynka z zapałkami" - to niezwykle subtelna, nastrojowa, plastyczna interpretacja znanej bajki. Spektakl powstał w sposób warsztatowy. Dzieci same wybierały najważniejsze dla nich fragmenty historii i interpretując, tworzyły kanwę spektaklu. Uzupełnienie światłem i środkami teatru plastycznego tworzy magiczną opowieść, od której trudno oderwać oczy i długo jeszcze zostaje w sercu i pod powiekami.

fot. Przemysław Peak

Wstęp na nasze targi jest wolny, nie pobieramy opłat za bilety.

Spotkajmy się razem 7 grudnia, w godzinach od 10:00 do 18:00, na Targach Świątecznych w hali GOSiR w Piasecznie Zadbane relacje to pozytywne emocje i cudowne podarunki.

PROGRAM TARGÓW ŚWIĄTECZNYCH W PIASECZNIE

PROGRAM FABRYKI RADOŚCI I PREZENTÓW

Zapraszamy serdecznie.

Pomysłodawca i organizator targów:

Agencja do Zadań Specjalnych Moniki Stasiak

Honorowy Patronat:

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis

Patroni medialni: Przegląd Piaseczyński, Nad Wisłą, Gazeta Piaseczyńska, Magnes - Magazyn Pozytywnych Inspiracji, Magazyn Beauty Mission, portal naszepiaseczno.pl, portal szukajpiaseczno.pl, portal piaseczno4u.pl

Wspierają nas także Stowarzyszenie Wspólne Razem i Radosna Wigilia.

Komentarze

Liczba komentarzy: 1
gość: iwiczny
Dodano: niedziela, 8 grudnia 2013
Było naprawdę fajnie, ale pogoda nie spisała się, i przez to raczej wiele osób się poddało. Gratuluję pomysłu.
1
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Zapraszamy na garażówkę

Zapraszamy na garażówkę

W sobotę 14 września już po raz drugi zapraszamy Mieszkańców gminy na...

XV JARMARK PIASECZYŃSKI Sploty piaseczyńskich historii

XV JARMARK PIASECZYŃSKI Sploty piaseczyńskich historii

15 września 2019 w godzinach 12.00 - 19.00, Centrum Kultury w Piasecznie...

Narodowe Czytanie w Zalesiu Górnym

Narodowe Czytanie w Zalesiu Górnym

Serdecznie zapraszamy w sobotę 7 września o godz. 11.00 do filii w Zalesiu...

XII Festiwal Otwarte Ogrody

XII Festiwal Otwarte Ogrody

W weekend (7–8 września) mieszkańcy naszego miasta już po raz 12. otworzą...

Trwają zapisy na Bieg im. Tomasza Hopfera

Trwają zapisy na Bieg im. Tomasza Hopfera

Ruszyły zapisy na VI Bieg im. Tomasza Hopfera, który w tym roku odbędzie...

Wtorek Jazzowy – Artur Dutkiewicz Quartet / Tribute to Tomasz Szukalski

Wtorek Jazzowy – Artur Dutkiewicz Quartet / Tribute to Tomasz Szukalski

8 października 2019 roku zapraszamy na Wtorek Jazzowy, podczas którego...

Dziennikarstwo obywatelskie

CZY WIDZIELIŚCIE JUŻ ZMIANY? ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE 28 WRZEŚNIA

CZY WIDZIELIŚCIE JUŻ ZMIANY? ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE 28 WRZEŚNIA

AM! To pierwsze słowo, które kierujemy do małego dziecka karmiąc je i...

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Chojnowski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty...

Piknik Sołecki w Bobrowcu

Piknik Sołecki w Bobrowcu

22 czerwca 2019 rozpocznie się Piknik sołectw Bobrowiec i Kamionka. Na...

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

W środę 19 czerwca w godz. 8.00-12.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Nowej...

Konkurs na fraszkę

Konkurs na fraszkę

Chcesz poczuć się niczym mistrz Jan z Czarnolasu? Masz pomysł, jak...