Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Styczniowe warsztaty w Stowarzyszeniu Polka Potrafi.pl w Piasecznie

Utworzone: wtorek, 7 stycznia 2014 Źródło: Katarzyna Szustkowska-Jarzębowska

Kalendarz styczniowych warsztatów Stowarzyszenia Polka Potrafi.pl jest gotowy. Już same nazwy szkoleń, dowcipne i tajemnicze, dają powód do zainteresowania się zajęciami. Stowarzyszenie wprowadziło cykle szkoleń takie jak: "Projekt Nastolatka", "Zawód Niania", "Obudź w sobie kobietę", "Żeby ciąża nie ciążyła" czy "Prawo kobiecym okiem". Sprawdźmy, z jakich warsztatów możemy skorzystać w Piasecznie w styczniu.

Styczniowe warsztaty Stowarzyszenia Polka Potrafi.pl różnią się nieco od pierwszych z grudnia 2013, ponieważ rozpoczynają całe cykle szkoleń, które przez kilka najbliższych miesięcy będą gościć w Stowarzyszeniu - Uznałyśmy, że tematy poruszane w Stowarzyszeniu są na tyle poważne i obszerne, że nie sposób omówić całość podczas jednego czy dwu spokań, dlatego otwieramy sobie drogę kontynuacji danej tematyki w ramach cyklu spotkań. Tak się stało podczas pierwszych warsztatów z zakresu prawa, kiedy to okazało się, że zapytań jest tak dużo, że opłaca nam się uruchomić infolinię w tym zakresie. I tak od początku stycznia panie mogą korzystać z "infolinii" pod adresem: PoradyPrawne@StowarzyszeniePolkaPotrafi.pl - informuje Marta Grzegrzułka ze Stowarzyszenia Polka Potrafi.pl.

W styczniu temat prawa będzie kontynuowany w ramach cyklu szkoleń "Prawo kobiecym okiem" z pierwszymi warsztatami pt. "Nasz współny majątek" i "Kobieta na rynku pracy". Będzie to cykl spotkań mających na celu przybliżenie kobietom najistotniejsze aspekty prawne związane z życiem zawodowym i osobistym - Chciałybyśmy podnieść świadomość prawną kobiet w zakresie prawa pracy, a więc poruszyć tematykę umów o pracę, czasu pracy, praw i obowiązków pracowniczych, a także umiejętności rozstawania sie z pracodawcą. Jak zwykle podczas naszych spotkań będzie dużo miejsca na pytania "z życia wzięte" i dyskusje na powyższe tematy - informuje Doradca Zawodowy ze Stowarzyszenia Polka Potrafi.pl. Poza prawem pracy będziemy poruszać tematy związane z prawem majątkowym, a więc jak zabezpieczyć swoje prawa majątkowe w małżeństwie, jak radzić sobie w sytucji,  kiedy decydujemy się na rozwód - dodaje Katarzyna Zając, Radca Prawny.

Oprócz warsztatów z prawa, stowarzyszenie rozpocznie "Projekt Nastolatka", podejmując zaniedbywany przez większość organizacji non-profit temat budowania motywacji i inspirowania nastolatków, relacji rodzic-nastolatek, itp. - Podjęcie tematyki bliskiej nastolatkom to naturalny etap rozwoju stowarzyszenia, ponieważ chcemy wspierać kobiety w każdym elemencie ich życia zawodowego i prywatnego, w pracy i na urlopach wychowawczych, w relacjach rodzinnych i zawodowych - dodaje Katarzyna Szustkowska-Jarzębowska ze stowarzyszenia. W styczniu stowarzyszenie zaproponuje w tym zakresie warsztat o kontrowersyjnym tytule "Jak oswoić miesiączkę" dla mam i córek w wieku dziesięć-trzynaście lat dla ułatwienia komunikacji w temacie, o którym rodzice wciąż boją się rozmawiać. Warsztat "Jak oswoić miesiączkę" poprowadzi dyplomowana doula z Piaseczna - Będzie to praca nad wzmacnianiem pozytywnego stosunku do menstruacji. Obalimy mity dotyczące miesiączki, poszukamy sposobów by ''te dni'' nie bolały, opowiem jak można wspólpracować z cyklem i co to ma wspólnego z Księżycem - informuje Agnieszka Rudzińska - Jobda, www.TwojaDoula.com

W styczniu doula AgnieszkaRudzińska - Jobda poprowadzi również cały cykl szkoleń "9 miesięcy, które na zawsze zmieni Twoje życie" o tematyce ciążowo-porodowo-połogowej. Pierwszy warsztat w tym cyklu to "Żeby ciąża nie ciążyła'' - W ciepły i przystępny sposób przedstawię, jak sprawić, by ciąża i rodzicielstwo były radosnym i odkrywczym czasem - dodaje Pani Agnieszka.

Obok poważnych tematów w stowarzyszeniu będzie miejsce również na przyjemności. Cykl szkoleń "Obudź w sobie kobietę" to wspólny projekt stowarzyszenia i piaseczyńskiego instytutu estetyki kosmetycznej i fryzjerstwa Elite Beauty (www.EliteBeauty.pl) - oficjalnego członka wspierającego Stowarzyszenia Polka Potrafi.pl. W styczniu w ramach tego projektu panie mogą zgłosić się na "Metamorfozy" stylu i wyglądu, ponieważ stowarzyszenie pragnie promować również dobry wizerunek jako jeden z elementów budowania pewności siebie - Zaprosiłyśmy profesjonalną stylistkę, tzw. personal shooper, Kasię Kryszk, prowadzącą blog modowy www.MarionetkaMody.pl, wizażystkę oraz eksperta z instytutu Elite Beauty, które w sklepie z odzieżą używaną Twoja Brama (www.facebook.com/Twoja-Brama) pomogą paniom zmienić ich wizerunek. Każda uczestniczka metamorfoz otrzyma 15% zniżki na zakupy w sklepie Twoja Brama - mówi Katarzyna Szustkowska-Jarzebowska ze stowarzyszenia. Podjęłyśmy taką inicjatywę, ponieważ razem ze Stowarzyszeniem Polka Potrafi.pl wiemy, że dobry wizerunek daje pewność siebie i ułatwia podejmowanie ważnych decyzji, a tym samym działanie. Wierzymy, że dzięki naszej pracy kolejna kobieta weźmie los w swoje ręce  - dodaje mgr Iwona Michałek, właścicielka salonu Elite Beauty. Metamorfozy odbędą się 11 stycznia 2014 w Piasecznie przy ul. Kościuszki 41 w sklepie odzieżowym Twoja Brama w godzinach 15-20. Panie chętne na bezpłatny udział w metamorfozach są proszone o mailowe potwierdzenie obecności.

W stowarzyszeniu kontynuowane będą również warsztaty z wizażu, a Elite Beauty przedstawi "Pielęgnację domowym sposobem" czyli jak samodzielnie zrobić lifting twarzy czy profesjonalną maseczkę. Warsztaty z pielęgnacji będą miały miejsce w samym salonie Elite Beauty, przy ul. Geodetów 23c, w Józefosławiu.

Profesjonalne nianie będa mogły skorzystać ze wspólnego kursu "Zawód niania" organizowanego przez stowarzyszenie we współpracy z agencją opiekunek My też Mamy Dzieci.pl. Warsztaty skierowane są do kobiet rozpoczynających pracę w charakterze niani oraz doświadczonych opiekunek, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Kurs składa się z 6 spotkań, w tym: "Legalna niania", "Gdy niania szuka pracy", "Dziecko w centrum uwagi", "Kreatywna niania", "Zabawa z językiem obcym" i kurs I pomocy premedycznej. Szczegóły na ten temat nianie znajdą na www.StowarzyszeniePolkaPotrafi.pl.

Warsztaty styczniowe zaczynają się od przyjemności czyli "Metamorfoz", które odbędą się już 11 stycznia 2014. Osoby zainteresowane udziałem w tych warsztatach, są proszone o wcześniejszy kontakt pod +48 510 57 37 87 lub kontakt@StowarzyszeniePolkaPotrafi.pl, ponieważ liczba miejsc w projekcie jest ogarniczona (w tej edycji wystylizowanych zostanie 6 pań). Pozostałe warsztaty są otwarte, ale wskazane są potwierdzenia obecności drogą mailową lub telefoniczną.

Więcej informacji na: 

www.StowarzyszeniePolkaPotrafi.pl oraz www.facebook.com/StowarzyszeniePolkaPotrafi

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Poszukujemy 15- letniej Marzeny Słowik

Poszukujemy 15- letniej Marzeny Słowik

Policjanci poszukują 15- letniej Marzeny Słowik. Dziewczyna 13 czerwca br.,...

Po Urzeczu – nostalgiczna wycieczka zabytkowym autobusem

Po Urzeczu – nostalgiczna wycieczka zabytkowym autobusem

W niedzielę 21 czerwca rozpoczyna się cykl sześciu wycieczek zabytkowym...

JAK RADZIMY SOBIE Z KORONAWIRUSEM?

JAK RADZIMY SOBIE Z KORONAWIRUSEM?

W Warszawie i aglomeracji warszawskiej do tej pory odnotowano ponad 1800...

45-latek odpowie za dokonanie kradzieży

45-latek odpowie za dokonanie kradzieży

Do policyjnej celi trafił 45-letni mężczyzna który dwukrotnie dokonał...

WYRÓB MEDYCZNY SUNBRELLA - nowość od Dermedic

WYRÓB MEDYCZNY SUNBRELLA - nowość od Dermedic

Z myślą o pacjentach cierpiących na nietolerancję, alergię lub...

Zabezpieczono narkotyki, kusze i elementy broni palnej

Zabezpieczono narkotyki, kusze i elementy broni palnej

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 31- letniego mężczyznę...

Dziennikarstwo obywatelskie

Wycieczki w przyszłym roku

Wycieczki w przyszłym roku

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych...

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem...

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od...

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Czas „kwarantanny szkolnej” nie oznacza jedynie borykania ...

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...