Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Styczniowe warsztaty w Stowarzyszeniu Polka Potrafi.pl w Piasecznie

Utworzone: wtorek, 7 stycznia 2014 Źródło: Katarzyna Szustkowska-Jarzębowska

Kalendarz styczniowych warsztatów Stowarzyszenia Polka Potrafi.pl jest gotowy. Już same nazwy szkoleń, dowcipne i tajemnicze, dają powód do zainteresowania się zajęciami. Stowarzyszenie wprowadziło cykle szkoleń takie jak: "Projekt Nastolatka", "Zawód Niania", "Obudź w sobie kobietę", "Żeby ciąża nie ciążyła" czy "Prawo kobiecym okiem". Sprawdźmy, z jakich warsztatów możemy skorzystać w Piasecznie w styczniu.

Styczniowe warsztaty Stowarzyszenia Polka Potrafi.pl różnią się nieco od pierwszych z grudnia 2013, ponieważ rozpoczynają całe cykle szkoleń, które przez kilka najbliższych miesięcy będą gościć w Stowarzyszeniu - Uznałyśmy, że tematy poruszane w Stowarzyszeniu są na tyle poważne i obszerne, że nie sposób omówić całość podczas jednego czy dwu spokań, dlatego otwieramy sobie drogę kontynuacji danej tematyki w ramach cyklu spotkań. Tak się stało podczas pierwszych warsztatów z zakresu prawa, kiedy to okazało się, że zapytań jest tak dużo, że opłaca nam się uruchomić infolinię w tym zakresie. I tak od początku stycznia panie mogą korzystać z "infolinii" pod adresem: PoradyPrawne@StowarzyszeniePolkaPotrafi.pl - informuje Marta Grzegrzułka ze Stowarzyszenia Polka Potrafi.pl.

W styczniu temat prawa będzie kontynuowany w ramach cyklu szkoleń "Prawo kobiecym okiem" z pierwszymi warsztatami pt. "Nasz współny majątek" i "Kobieta na rynku pracy". Będzie to cykl spotkań mających na celu przybliżenie kobietom najistotniejsze aspekty prawne związane z życiem zawodowym i osobistym - Chciałybyśmy podnieść świadomość prawną kobiet w zakresie prawa pracy, a więc poruszyć tematykę umów o pracę, czasu pracy, praw i obowiązków pracowniczych, a także umiejętności rozstawania sie z pracodawcą. Jak zwykle podczas naszych spotkań będzie dużo miejsca na pytania "z życia wzięte" i dyskusje na powyższe tematy - informuje Doradca Zawodowy ze Stowarzyszenia Polka Potrafi.pl. Poza prawem pracy będziemy poruszać tematy związane z prawem majątkowym, a więc jak zabezpieczyć swoje prawa majątkowe w małżeństwie, jak radzić sobie w sytucji,  kiedy decydujemy się na rozwód - dodaje Katarzyna Zając, Radca Prawny.

Oprócz warsztatów z prawa, stowarzyszenie rozpocznie "Projekt Nastolatka", podejmując zaniedbywany przez większość organizacji non-profit temat budowania motywacji i inspirowania nastolatków, relacji rodzic-nastolatek, itp. - Podjęcie tematyki bliskiej nastolatkom to naturalny etap rozwoju stowarzyszenia, ponieważ chcemy wspierać kobiety w każdym elemencie ich życia zawodowego i prywatnego, w pracy i na urlopach wychowawczych, w relacjach rodzinnych i zawodowych - dodaje Katarzyna Szustkowska-Jarzębowska ze stowarzyszenia. W styczniu stowarzyszenie zaproponuje w tym zakresie warsztat o kontrowersyjnym tytule "Jak oswoić miesiączkę" dla mam i córek w wieku dziesięć-trzynaście lat dla ułatwienia komunikacji w temacie, o którym rodzice wciąż boją się rozmawiać. Warsztat "Jak oswoić miesiączkę" poprowadzi dyplomowana doula z Piaseczna - Będzie to praca nad wzmacnianiem pozytywnego stosunku do menstruacji. Obalimy mity dotyczące miesiączki, poszukamy sposobów by ''te dni'' nie bolały, opowiem jak można wspólpracować z cyklem i co to ma wspólnego z Księżycem - informuje Agnieszka Rudzińska - Jobda, www.TwojaDoula.com

W styczniu doula AgnieszkaRudzińska - Jobda poprowadzi również cały cykl szkoleń "9 miesięcy, które na zawsze zmieni Twoje życie" o tematyce ciążowo-porodowo-połogowej. Pierwszy warsztat w tym cyklu to "Żeby ciąża nie ciążyła'' - W ciepły i przystępny sposób przedstawię, jak sprawić, by ciąża i rodzicielstwo były radosnym i odkrywczym czasem - dodaje Pani Agnieszka.

Obok poważnych tematów w stowarzyszeniu będzie miejsce również na przyjemności. Cykl szkoleń "Obudź w sobie kobietę" to wspólny projekt stowarzyszenia i piaseczyńskiego instytutu estetyki kosmetycznej i fryzjerstwa Elite Beauty (www.EliteBeauty.pl) - oficjalnego członka wspierającego Stowarzyszenia Polka Potrafi.pl. W styczniu w ramach tego projektu panie mogą zgłosić się na "Metamorfozy" stylu i wyglądu, ponieważ stowarzyszenie pragnie promować również dobry wizerunek jako jeden z elementów budowania pewności siebie - Zaprosiłyśmy profesjonalną stylistkę, tzw. personal shooper, Kasię Kryszk, prowadzącą blog modowy www.MarionetkaMody.pl, wizażystkę oraz eksperta z instytutu Elite Beauty, które w sklepie z odzieżą używaną Twoja Brama (www.facebook.com/Twoja-Brama) pomogą paniom zmienić ich wizerunek. Każda uczestniczka metamorfoz otrzyma 15% zniżki na zakupy w sklepie Twoja Brama - mówi Katarzyna Szustkowska-Jarzebowska ze stowarzyszenia. Podjęłyśmy taką inicjatywę, ponieważ razem ze Stowarzyszeniem Polka Potrafi.pl wiemy, że dobry wizerunek daje pewność siebie i ułatwia podejmowanie ważnych decyzji, a tym samym działanie. Wierzymy, że dzięki naszej pracy kolejna kobieta weźmie los w swoje ręce  - dodaje mgr Iwona Michałek, właścicielka salonu Elite Beauty. Metamorfozy odbędą się 11 stycznia 2014 w Piasecznie przy ul. Kościuszki 41 w sklepie odzieżowym Twoja Brama w godzinach 15-20. Panie chętne na bezpłatny udział w metamorfozach są proszone o mailowe potwierdzenie obecności.

W stowarzyszeniu kontynuowane będą również warsztaty z wizażu, a Elite Beauty przedstawi "Pielęgnację domowym sposobem" czyli jak samodzielnie zrobić lifting twarzy czy profesjonalną maseczkę. Warsztaty z pielęgnacji będą miały miejsce w samym salonie Elite Beauty, przy ul. Geodetów 23c, w Józefosławiu.

Profesjonalne nianie będa mogły skorzystać ze wspólnego kursu "Zawód niania" organizowanego przez stowarzyszenie we współpracy z agencją opiekunek My też Mamy Dzieci.pl. Warsztaty skierowane są do kobiet rozpoczynających pracę w charakterze niani oraz doświadczonych opiekunek, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Kurs składa się z 6 spotkań, w tym: "Legalna niania", "Gdy niania szuka pracy", "Dziecko w centrum uwagi", "Kreatywna niania", "Zabawa z językiem obcym" i kurs I pomocy premedycznej. Szczegóły na ten temat nianie znajdą na www.StowarzyszeniePolkaPotrafi.pl.

Warsztaty styczniowe zaczynają się od przyjemności czyli "Metamorfoz", które odbędą się już 11 stycznia 2014. Osoby zainteresowane udziałem w tych warsztatach, są proszone o wcześniejszy kontakt pod +48 510 57 37 87 lub kontakt@StowarzyszeniePolkaPotrafi.pl, ponieważ liczba miejsc w projekcie jest ogarniczona (w tej edycji wystylizowanych zostanie 6 pań). Pozostałe warsztaty są otwarte, ale wskazane są potwierdzenia obecności drogą mailową lub telefoniczną.

Więcej informacji na: 

www.StowarzyszeniePolkaPotrafi.pl oraz www.facebook.com/StowarzyszeniePolkaPotrafi

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Wykroczenia kierowców widzimy też z powietrza

Wykroczenia kierowców widzimy też z powietrza

Policjanci z wydziału ruchu drogowego w swojej codziennej służbie...

Przed nami jedno z ulubionych wydarzeń mieszkańców. Tradycyjny, barwny i pełen atrakcji Jarmark Piaseczyński

Przed nami jedno z ulubionych wydarzeń mieszkańców. Tradycyjny, barwny i pełen atrakcji Jarmark Piaseczyński

Po raz szesnasty w centrum Piaseczna odbędzie się Jarmark Piaseczyński. Już...

Piknik lotniczy w Parku Zdrojowym

Piknik lotniczy w Parku Zdrojowym

Park Zdrojowy oraz ogród Konstancińskiego Domu Kultury przygotował dla...

Muzyczna Hugonówka

Muzyczna Hugonówka

W niedzielę, 5 września o godz. 17.00 w altanie przy Hugonówce zabrzmi...

GD Dance Show 2021

GD Dance Show 2021

W sobotę 11 września zapraszamy na Galę Wieczorną Ogólnopolskiego Turnieju...

Kolejne Przepoczwarzenia

Kolejne Przepoczwarzenia

Ponad trzydziestu muzyków na scenie; kalejdoskop gatunków muzycznych i...

Dziennikarstwo obywatelskie

Zwiększamy zasięg oferty w Polsce. Otworzymy 60-ty sklep OBI

Zwiększamy zasięg oferty w Polsce. Otworzymy 60-ty sklep OBI

Rozpoczęła się budowa nowego sklepu OBI w Mysiadle k. Warszawy. To 5-ty w...

7. Kiermasz Jesienny w Acroconie w Józefosławiu

7. Kiermasz Jesienny w Acroconie w Józefosławiu

26 września 2021 roku zapraszamy serdecznie po raz 7. na Kiermasz Jesienny w...

Jabłonki Swawole – wyjątkowy festiwal muzyczno-kulinarny już 18 września na plaży w Warszawie

Jabłonki Swawole – wyjątkowy festiwal muzyczno-kulinarny już 18 września na plaży w Warszawie

18 września na warszawskiej plaży Poniatówka odbędzie się wyjątkowe...

Ogródek społeczny na Fabrycznej

Ogródek społeczny na Fabrycznej

W tym roku ponownie na placu zabaw przy ul. Fabrycznej w Piasecznie zaczął...

Pop-up duetu Paprocki i Brzozowski w Designer Outlet Warszawa

Pop-up duetu Paprocki i Brzozowski w Designer Outlet Warszawa

Ulubiony duet projektancki gwiazd i jedne z najgorętszych nazwisk polskiej...