Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Niedziela z Jazzem z Trio Stryjo

Kategorie: Aktualności Kultura
Utworzone: środa, 22 stycznia 2014 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno
Data wydarzenia: niedziela, 26 stycznia 2014
Miejsce: sali Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, Piaseczno Godzina: 19:00

Pierwsze w tym roku jazzowe spotkanie muzyczne odbędzie się 26 stycznia o godz. 19.00 w Centrum Kultury, którego gościem będzie Trio Stryjo.

Trio Stryjo w składzie: Nikola Kołodziejczyk - fortepian; Maciej Szczyciński - kontrabas; Michał Bryndal - perkusja.

Stryjo to połączenie kreatywnych umysłów Michała Bryndala, Nikoli Kołodziejczyka i Macieja Szczycińskiego. Razem tworzą muzykę komunikatywną, spójną i żywiołową - wymykającą się sztywnej klasyfikacji. Ich słuchacze również okazują się być bardzo różnorodni - ich muzyka wywołuje pozytywne emocje zarówno u młodych duchem jak i młodych wiekiem. Być może to wynik połączenia dopełniających się temperamentów muzyków - Michał Bryndal jest znany ze współpracy z takimi zespołami jak Voo-Voo, Wojtek Mazolewski Quintet, Sofa - Nikola Kołodziejczyk komponował m.in. dla Richarda Bony i Metropole Orkest a Maciej Szczyciński zapraszany do zespołów przez Zbigniewa Namysłowskiego, Miki Urbaniak czy Michała Bajora grał również z The Hilliard Ensemble i równie komfortowo czuje się w studiach nagraniowych, wykonując muzykę filmową lub kameralną.

Po serii koncertów za granicami kraju, m.in. w Korei Pd, Singapurze i na Węgrzech nadszedł czas na wydawnictwo płytowe i jesienną polską trasę koncertową. Stryjo zaprasza.

Nikola Kołodziejczyk - pianista, kompozytor, dyrygent. Uwielbia przebywać w dużych grupach ludzi, co prawdopodobnie zrodziło pasję do komponowania na duże składy i sprawia, że lubi jeździć i czekać na polskie pociągi. Muzyka dla Nikoli to poszukiwanie nowych odpowiedzi na znane pytania - wielobarwne opowieści Nikoli wciągają ciekawą narracją i przemyślanymi zwrotami akcji. Jego muzyka była wykonywana oraz zamawiana przez: Metropole Orkest feat. Richard Bona (Holandia/Kamerun), Filharmonia Wrocławska oraz Festiwal Jazztopad, Jazz Orchester Regensburg, Amine et Hamza M'Raihi (Tunezja), Concept Art Orchestra (Czechy), Nigel Kennedy Orchestra of Life Strings, Akademicka Orkiestra Barokowa (Katowice), Anna Hawkins (Nowa Zelandia), Michał Polcyn "Cuiaviana", Aga Kiepuszewska "Silence", Orkiestra L'Autunno, Karolina Skrzyńska, Adam Bałdych "Storyboard", Kid Brown, Małgorzata Hutek, Ewelina Serafin Quartet, Cello Girls, Stryjo, Fusion Strings i innych.

Maciej Szczyciński - prawdopodobnie jeden z najsympatyczniejszych i najbardziej rozchwytywanych kontrabasistów jazzowych. Współpracował ze Zbigniewiem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Wojtkiem Staroniewiczem, Andrzejem Jagodzińskim, Urszulą Dudziak, Dominikiem Bukowskim, Marcinem Olakiem, z zespołem Hadriana Tabęckiego. Grał w składach takich jak Noche de Boleros, Los Payos, z Maritą Alban Juarez. Ambicje rockowe zaspokaja w zespole Des Moines. Jego działalność obejmuje również doświadczenia studyjne w tym nagrania kilku płyt z zespołem Mikroklimat, Ryszardem Rynkowskim, zespołem Bisquit, Iwoną Loranc, 15 minut projekt, Marcinem Styczniem, Piotrem Bakalem, Krzysztofem Nurkiewiczem, kilka wydawnictw dla dzieci, nagrania do Szansy na sukces, muzyka filmowa.

Michał Bryndal - muzyk, perkusista. grafik. Tworzy muzykę wykorzystując technikę uderzania dwoma kawałkami specjalnie wyprofilowanego drewna o połączone w różnych konfiguracjach specjalne rodzaje drewna, metalu i tworzyw sztucznych. Obecny perkusista kultowego zespołu Voo Voo. Jeden z założycieli zespołu Sofa. Lista artystów z którymi współpracował jest długa, m.in. O.S.T.R., Maria Peszek, Mariusz Lubomski, Mela Koteluk, Maciej Obara, Piotr Wyleżoł, Adzik Sendecki, Stasiek Wielanek, Joszko Broda. Z zespołem Voo Voo miał zaszczyt współpracować z Leszkiem Możdżerem, Alimem Quasimovem, Anną Marią Jopek, Fiszem i Titusem z Acid Drinkers.

Bilety: 15 zł, do nabycia w kasach Centrum Kultury od 13 stycznia.

Zapraszamy.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej

Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie na „gorącym" zatrzymali...

Zatrzymani tuż po kradzieży

Zatrzymani tuż po kradzieży

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie „na gorącym" zatrzymali...

Połączyły ich zarzuty za "Hulajnogi i ekspresy do kawy"

Połączyły ich zarzuty za "Hulajnogi i ekspresy do kawy"

Co łączy hulajnogę z ekspresem do kawy? W tym przypadku były to zarzuty...

Apelujemy o pomoc w ustaleniu tożsamości ofiary wypadku kolejowego

Apelujemy o pomoc w ustaleniu tożsamości ofiary wypadku kolejowego

Policjanci z wydziału dochodzeniowo - śledczego ustalają okoliczności oraz...

Świeczowisko LIVE

Świeczowisko LIVE

22 maja 2020 roku zapraszamy na Świeczowisko LIVE, które będzie dostępne...

Ujawniono nielegalne składowiska odpadów chemicznych!

Ujawniono nielegalne składowiska odpadów chemicznych!

Policjanci ujawnili dwa nielegalne składowiska płynnych odpadów chemicznych....

Dziennikarstwo obywatelskie

Wycieczki w przyszłym roku

Wycieczki w przyszłym roku

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych...

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem...

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od...

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Czas „kwarantanny szkolnej” nie oznacza jedynie borykania ...

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...