Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

WOŚP 2014 w Górze Kalwarii

Kategorie: Aktualności Kultura
Utworzone: piątek, 10 stycznia 2014 Źródło: Miasto i Gmina Góra Kalwaria
Data wydarzenia: niedziela, 12 stycznia 2014
Miejsce: Góra Kalwaria, ul. Ks. Sajny 14

W ramach 22. Finału WOŚP w Górze Kalwarii odbędą się poza uliczną kwestą dwa koncerty muzyczne, turniej bilardowy oraz zbiórka krwi. 

W piątek 10 stycznia w klubie bilardowym "13" zagra zespół Manaus. Początek godz. 20:00. W sobotę także w "13" odbędzie się koncert lokalnej grupy BlueSpeaker & ZWD (rock, blues & hip-hop). Zaprezentowany zostanie nowy projekt muzyczny młodych mieszkańców Góry Kalwarii. Początek także o 20:00.

Wstęp na oba koncert wolny, a muzyce będą towarzyszyły wośpowe licytacje. W niedzielę (12.01) odbędzie się finałowy turniej bilardowy o złote kalesony (szczegóły w lokalu).

Wpisowe za udział zostanie przekazane na rzecz 22. Finału. W dniu Finału na terenie gminy będą kwestowali wolontariusze, a każdy kto zdecyduje się tego dnia leczyć zęby w Klinice Stomatologii Estetycznej Diamond Dental w Górze Kalwarii (ul. Wyszyńskiego 7k, lok. 14), tym samym wesprze zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godną opiekę seniorów. Wpływy z wizyt tego dnia zostaną przekazana na rzecz Finału.

Informacja pod numerami: 22 7272790, 728 800 772. Już ruszyły wośpowe aukcje, na których m.in. do wylicytowania piłka z meczu Orły Górskiego vs Bogdan Kwapisz & Polonia Hamilton Kanada oraz zestaw rowerowy Krainy Jeziorki (mapa, przewodnik rowerowy, odblaski i kamizelki rowerowe). 

W dniu Finału sztab będzie się mieścił w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze Kalwarii w godz. od 7:00 do 17:00 (ul. Ks. Sajny 14).

Więcej o 22. Finale na:
www.facebook.com/wosp.gorakalwaria

Manaus - zespół powstał 11 lat temu na skutek spotkania się na drodze muzycznej dwóch osób - Pawła Górskiego i Arka Zewara. Był to proces bardzo naturalny, ponieważ w każdym szczególe muzycznym byli na siebie skazani. Słuchali podobnej gatunkowo muzyki, grali inaczej na gitarach akustycznych (co jest zaletą) oraz obaj śpiewali. Z czasem do grupy dołączył Tomasz Lenart. Zespół przetrwał próbę czasu, z powodu niebanalności repertuaru i dobrych tekstów piosenek, które zawsze były bardzo ważne przy doborze repertuaru, chociaż nie brakowało zawirowań. Po kilkuset zagranych koncertach zespół śmiało można nazwać gwiazdą lokalnych estrad i mazowieckich scen muzycznych.

BlueSpeaker&ZWD - zespół rozpoczął działalność na jesieni 2012.Jesteśmy dobraną paczką czterech facetów, którzy tworzą fajną składankę rocka, punka, bluesa, reggae, oraz melancholijnych ballad. Dawniej każdy z nas grał coś innego, szybko jednak znaleźliśmy wspólną drogę i wypracowaliśmy charakterystyczne brzmienie zespołu.

Muzykę i teksty w większości tworzą Bartek z Patrykiem, jednak w proces powstawania utworów jest zaangażowany każdy członek zespołu i każdy dodaje coś od siebie. Postanowiliśmy zrobić coś zupełnie innego , chcieliśmy zagrać koncert z kimś kto jest zupełnie odmienny od naszej muzyki i postanowiliśmy żeby, to był Przemek ZWD Zawadka. Rodzi się pytanie: skąd pomysł? Odpowiedź jest prosta rap ma to do siebie że pozostawia za sobą jasny przekaz, a nasza muzyka jest odzwierciedleniem tego, co gra w naszych głowach ,co w połączeniu tworzy niezła mieszankę.
Przemek ZWD Zawadka Gatunek muzyczny rap utwory z nadchodzącego projektu "unosimy się nad miastem" +wraz z chłopakami z BlueSpeaker postanowiliśmy zrobić utwór , pomieszany z ich  twórczością i moim słowem.
Zagramy razem z tego względu, że się dobrze znamy a tworząc coś razem uzupełniamy się nawzajem. Chcemy wesprzeć WOŚP i specjalnie na ta okazje stworzyliśmy projekt BlueSpeaker&ZWD

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej

Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie na „gorącym" zatrzymali...

Zatrzymani tuż po kradzieży

Zatrzymani tuż po kradzieży

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie „na gorącym" zatrzymali...

Audi skradzione w Szwecji wróci z Piaseczna do właściciela w Ystad

Audi skradzione w Szwecji wróci z Piaseczna do właściciela w Ystad

Policjanci służby dyżurnej z Komendy Powiatowej Policji z Piaseczna,...

Połączyły ich zarzuty za "Hulajnogi i ekspresy do kawy"

Połączyły ich zarzuty za "Hulajnogi i ekspresy do kawy"

Co łączy hulajnogę z ekspresem do kawy? W tym przypadku były to zarzuty...

Apelujemy o pomoc w ustaleniu tożsamości ofiary wypadku kolejowego

Apelujemy o pomoc w ustaleniu tożsamości ofiary wypadku kolejowego

Policjanci z wydziału dochodzeniowo - śledczego ustalają okoliczności oraz...

Ujawniono nielegalne składowiska odpadów chemicznych!

Ujawniono nielegalne składowiska odpadów chemicznych!

Policjanci ujawnili dwa nielegalne składowiska płynnych odpadów chemicznych....

Dziennikarstwo obywatelskie

Wycieczki w przyszłym roku

Wycieczki w przyszłym roku

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych...

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem...

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od...

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Czas „kwarantanny szkolnej” nie oznacza jedynie borykania ...

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...