Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Logo skate parku wybrane

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: wtorek, 28 stycznia 2014 Źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

17 stycznia jury wyłoniło zwycięską pracę po burzliwych i emocjonujących obradach.

Na konkurs wpłynęło aż 587 prac z całej Polski. - Niebagatelne znaczenie miała promocja konkursu, prowadzona nie tylko poprzez gminne kanały informacyjne, ale również na portalach branżowych i w szkołach artystycznych - podkreśla Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji. Jednak największym magnesem z pewnością była wspaniała nagroda - nowoczesny laptop o wartości rynkowej blisko 10 tys. zł, ufundowany przez NTI Polska Nowoczesne Technologie Informatyczne, partnera firmy DELL. Prace przysyłali zarówno amatorzy, jak i profesjonalni graficy.

Wyboru najlepszego projektu dokonywało jury w składzie: Magdalena Woźniak - radna, przewodnicząca Komisji Promocji, Arkadiusz Strzyżewski - doradca burmistrza, Rufin Piekut - raper, aktywista, prowadzący imprezy hip-hop oraz jam graffiti, Marek Frącz - dyrektor GOSiR Piaseczno, zarządca skate parku, Magdalena Markuszewska - pracownik Biura Promocji i Informacji, Michał Iwan - przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno, Bartłomiej Reszka - przedstawiciel środowiska BMX, Paweł Komorowski - przedstawiciel środowiska deskorolki, Kacper Szymański - przedstawiciel środowiska hulajnogi oraz Dariusz Słowik - przedstawiciel firmy DELL Polska, głównego sponsora konkursu. Do prac jury zaproszony był też reprezentant Centrum Kultury w Piasecznie, niestety nie mógł dotrzeć na spotkanie.

- Najbardziej cieszy mnie fakt, że urząd nie zamówił projektu tak po prostu, tylko na jego wybór mieli wpływ ludzie reprezentujący swoje miasto - mówi Rufin MC pomysłodawca i współorganizator konkursu.

Komisja konkursowa miała naprawdę ciężki orzech do zgryzienia i jak można się domyślić, obrady były burzliwe i pełne emocji. Aby ułatwić jury dokonanie wyboru, organizatorzy zaprosili tego dnia ekspertkę Olgę Łaskę, która opowiedziała o trendach i cechach dobrego logo. Po kilku etapach selekcji jury ostatecznie wybrało projekt Adrianny Maliszewskiej, studentki IV roku Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. - Linki do strony z ogłoszeniem o konkursie podesłał mi kolega, który korzysta ze skate parku - informuje Adrianna. - Pracowałam nad logo kilka dni, w tym czasie stworzyłam sześć propozycji, wybrałam dwie najlepsze i przesłałam na konkurs - relacjonuje zaskoczona zwyciężczyni.

Logo oddaje charakter miejsca, nie faworyzuje żadnej z dyscyplin i ma zgrabną kompozycję. - Moje logo nawiązuje do klasycznych projektów identyfikacji, bez niepotrzebnych kształtów i ozdobników. Za pomocą dwóch elementów stworzyłam małą historię. Kula, która "balansuje" na krawędzi niczym skater podczas wykonywania triku. Jednocześnie w tym statycznym obrazie zawarty jest ruch. Umysł podpowiada nam, że lada chwila kula stoczy się z rampy - opowiada o swoim projekcie Adrianna.

Dzięki konkursowi o naszym skate parku dowiedziała się cała Polska. - Wierzymy, że logo spodoba się mieszkańcom i wzmocni identyfikację tego popularnego wśród młodzieży miejsca - podsumowuje Arkadiusz Strzyżewski współpomysłodawca konkursu.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Spacerkiem po CEM

Spacerkiem po CEM

Zapraszamy 10 lipca na zwiedzanie nowego obiektu Centrum...

Komunikat w sprawie Wójta Gminy Lesznowola

Komunikat w sprawie Wójta Gminy Lesznowola

Szanowni Mieszkańcy Gminy Lesznowola!W związku z ostatnimi doniesieniami...

Dni Tarczyna

Dni Tarczyna

6 lipca 2019 r. zapraszamy na Dni Tarczyna...

Housepital Festival 2019

Housepital Festival 2019

Muzyka, światła, pirotechnika, ogień, zabawa do muzyki najbardziej znanych...

Bajkowy zakątek

Bajkowy zakątek

10 lipca 2019 r. Centrum Kultury zaprasza dzieci na Bajkowy Zakątek, podczas...

Szukamy właściciela psa

Szukamy właściciela psa

Od kilku dni w Bronisławowie błąka się na ulicy Szczęśliwej pies. Jeśli...

Dziennikarstwo obywatelskie

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Chojnowski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty...

Piknik Sołecki w Bobrowcu

Piknik Sołecki w Bobrowcu

22 czerwca 2019 rozpocznie się Piknik sołectw Bobrowiec i Kamionka. Na...

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

W środę 19 czerwca w godz. 8.00-12.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Nowej...

Konkurs na fraszkę

Konkurs na fraszkę

Chcesz poczuć się niczym mistrz Jan z Czarnolasu? Masz pomysł, jak...

Geopiknik

Geopiknik

Długo wyczekiwany GeoPiknik powraca! Coroczne święto studentów Wydziału...