Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Logo skate parku wybrane

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: wtorek, 28 stycznia 2014 Źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

17 stycznia jury wyłoniło zwycięską pracę po burzliwych i emocjonujących obradach.

Na konkurs wpłynęło aż 587 prac z całej Polski. - Niebagatelne znaczenie miała promocja konkursu, prowadzona nie tylko poprzez gminne kanały informacyjne, ale również na portalach branżowych i w szkołach artystycznych - podkreśla Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji. Jednak największym magnesem z pewnością była wspaniała nagroda - nowoczesny laptop o wartości rynkowej blisko 10 tys. zł, ufundowany przez NTI Polska Nowoczesne Technologie Informatyczne, partnera firmy DELL. Prace przysyłali zarówno amatorzy, jak i profesjonalni graficy.

Wyboru najlepszego projektu dokonywało jury w składzie: Magdalena Woźniak - radna, przewodnicząca Komisji Promocji, Arkadiusz Strzyżewski - doradca burmistrza, Rufin Piekut - raper, aktywista, prowadzący imprezy hip-hop oraz jam graffiti, Marek Frącz - dyrektor GOSiR Piaseczno, zarządca skate parku, Magdalena Markuszewska - pracownik Biura Promocji i Informacji, Michał Iwan - przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno, Bartłomiej Reszka - przedstawiciel środowiska BMX, Paweł Komorowski - przedstawiciel środowiska deskorolki, Kacper Szymański - przedstawiciel środowiska hulajnogi oraz Dariusz Słowik - przedstawiciel firmy DELL Polska, głównego sponsora konkursu. Do prac jury zaproszony był też reprezentant Centrum Kultury w Piasecznie, niestety nie mógł dotrzeć na spotkanie.

- Najbardziej cieszy mnie fakt, że urząd nie zamówił projektu tak po prostu, tylko na jego wybór mieli wpływ ludzie reprezentujący swoje miasto - mówi Rufin MC pomysłodawca i współorganizator konkursu.

Komisja konkursowa miała naprawdę ciężki orzech do zgryzienia i jak można się domyślić, obrady były burzliwe i pełne emocji. Aby ułatwić jury dokonanie wyboru, organizatorzy zaprosili tego dnia ekspertkę Olgę Łaskę, która opowiedziała o trendach i cechach dobrego logo. Po kilku etapach selekcji jury ostatecznie wybrało projekt Adrianny Maliszewskiej, studentki IV roku Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. - Linki do strony z ogłoszeniem o konkursie podesłał mi kolega, który korzysta ze skate parku - informuje Adrianna. - Pracowałam nad logo kilka dni, w tym czasie stworzyłam sześć propozycji, wybrałam dwie najlepsze i przesłałam na konkurs - relacjonuje zaskoczona zwyciężczyni.

Logo oddaje charakter miejsca, nie faworyzuje żadnej z dyscyplin i ma zgrabną kompozycję. - Moje logo nawiązuje do klasycznych projektów identyfikacji, bez niepotrzebnych kształtów i ozdobników. Za pomocą dwóch elementów stworzyłam małą historię. Kula, która "balansuje" na krawędzi niczym skater podczas wykonywania triku. Jednocześnie w tym statycznym obrazie zawarty jest ruch. Umysł podpowiada nam, że lada chwila kula stoczy się z rampy - opowiada o swoim projekcie Adrianna.

Dzięki konkursowi o naszym skate parku dowiedziała się cała Polska. - Wierzymy, że logo spodoba się mieszkańcom i wzmocni identyfikację tego popularnego wśród młodzieży miejsca - podsumowuje Arkadiusz Strzyżewski współpomysłodawca konkursu.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

0ddaj KREW i uratuj komuś ŻYCIE

0ddaj KREW i uratuj komuś ŻYCIE

We wtorek 28 lipca na parkingu przed Urzędem Gminy Lesznowola odbędzie się...

Uporządkowanie terenu pod Park Redutowa – konsultacje

Uporządkowanie terenu pod Park Redutowa – konsultacje

Na terenie zielonym u zbiegu ulic Jaremy, Okrężnej i Redutowej w Piasecznie...

Sąsiedzka czujność nie zawiodła

Sąsiedzka czujność nie zawiodła

Policjanci z wydziału prewencji z Piaseczna „na gorącym" zatrzymali 22-...

Melodie słonecznej Italii

Melodie słonecznej Italii

W niedzielę, 26 lipca 2020 r. o godz. 17.00 Konstanciński Dom Kultury...

Lato z Hugonówką na jazzowo

Lato z Hugonówką na jazzowo

W niedzielę, 19 lipca 2020 r. o godz. 17.00 Konstanciński Dom Kultury przy...

Rysujemy Hugonówkę

Rysujemy Hugonówkę

Zapraszamy na jednodniowy plener, podczas którego zmierzymy się z...

Dziennikarstwo obywatelskie

Wycieczki w przyszłym roku

Wycieczki w przyszłym roku

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych...

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem...

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od...

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Czas „kwarantanny szkolnej” nie oznacza jedynie borykania ...

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...