Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Otwarte Mistrzostwa Piaseczna za nami

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: piątek, 14 marca 2014

Na początku lutego na gali "Piaseczno Fight Night" mieliśmy okazję gościć kickboxerów ze Słowacji. Zawodnicy z Piaseczyńskiego klubu X Fight wygrali większość walk tego wieczoru, a mecz Polska - Słowacja skończył się wynikiem 3:2.

Nasz lokalny klub kickboxingu, oprócz znakomitych kickboxerów w wieku seniorskim, ma również bardzo zdolną młodzież i dzieci. Dobrze zapowiadający się młodzi zawodnicy, za kilka lat z pewnością zastąpią naszych obecnych mistrzów. Jestem przekonany, że będą godnie reprezentować nasze miasto na matach i ringach krajowych i międzynarodowych. Mówi Mariusz Niziołek - trener i zawodnik klubu z Piaseczna.

W minioną niedzielę, 9 marca, w hali GOSIR, odbyła się trzecia edycja Otwartych Mistrzostw Piaseczna. Co roku ten turniej przyciąga coraz liczniejszą rzeszę kickboxerów z różnych stron Polski centralnej. W pierwszym turnieju w roku 2012 wzięło udział około 50 zawodników, w większości byli to zawodnicy okolicznych klubów, np. Góry Kalwarii, czy Krzaków Czaplinkowskich. W roku 2013  do rywalizacji stawiło się już około 100 zawodników, lecz dopiero w tym roku do Piaseczna zjechała się poważna grupa kickboxerów. W zawodach udział wzięły kluby z Pułtuska, Świdnika, Pionek, Łodzi, Ożarowa, Łukowa, Warszawy czy wspomniane wcześniej Góra Kalwaria i Krzaków Czaplinkowskich.

Otwarte Mistrzostwa Piaseczna Kadetów w Kickboxingu zgromadziły 243 startujących, z 13 klubów. Najmłodsi walczyli w pełni bezpiecznych kaskach z szybkami, a ich bronią były piankowe pałki. Emocje sięgały zenitu, zarówno w rywalizacji indywidualnej - jak i "drużynówce".

Kadeci, podzieleni na kategorie "młodszy" i "starszy", najpierw rywalizowali w formule Pointfighting, następnie Light-Contact. To planszowe odmiany kickboxingu, które wymagają techniki i doskonałego przygotowania kondycyjnego - czym błysnęło wielu startujących. Na hali zawody oglądało około dwustu widzów, którymi byli rodzice, kibice kickboxingu oraz uczestnicy sportowej atrakcji ośrodka GOSiR Piaseczno. Piaseczyński turniej po raz pierwszy był transmitowany na żywo w internecie przez portal sportów walki Kibo.pl, co spotkało się z szeregiem pozytywnych opinii. Przed ekranami komputerów zgromadzili się kibice, którzy z różnych powodów nie mogli pojawić się na sali. Z danych dostarczonych przez Kibo.pl dowiadujemy się, że na żywo turniej śledziło około 500 widzów.

Klasyfikacja medalowa

1. KS X Fight Piaseczno 13 - 1 - 72. LKSW Dan Świdnik 12 - 14 - 15 3. K.S Semiramida Pułtusk 3 - 5 - 1 4. KS Centrum Tang Soo Do Pionki 3 - 3 - 5 5. XF Chylice 3 - 0 - 16. X Fight Józefosław 2 - 5 - 97. UKS TOM BEE TEAM 2 - 0 - 3 8. PTS Łuków 1 - 4 - 1 9. KS NADSTAL 1 - 4 - 0 10. Teakwondo Tradycyjne Łódź 1 - 1 - 1 11. Ożarowska Szkoła Kickboxingu 0 - 2 - 1 12. Tangsoodo Góra Kalwaria 0 - 1 - 4 13. K.S.Sidekick Warszawa 0 - 1 - 0

Dorobkiem Piaseczna padło 13 złotych, 1 srebrny i 7 brązowych medali. Nasi zawodnicy triumfowali zarówno w pałkach piankowych, pointfightingu i lightcontact.

Mistrzostwa Piaseczna na stałe zagościły w naszym kalendarzu startowym, były one ostatnim sprawdzianem przed odbywającymi się pod koniec marca Mistrzostwami Polski kadetów w pointfightingu i lightcontact. Zawody pomogły trenerom w podjęciu decyzji o ostatecznym składzie naszego klubu na wspomniane Mistrzostwa, które odbędą się w Lubawie.

Nasi zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom wyszkolenia, przygotowania motorycznego i wytrzymałościowego. Widać pracę włożona podczas treningów i na zimowym obozie, który odbył się w czasie ferii zimowych.

Trener zapytany o najlepszych zawodników turnieju w Piasecznie mówi :

"Trudno wskazać kogoś kto wyraźnie wyróżnił się na Mistrzostwach, jest kilku dobrze rokujących zawodników. Myślę, że w Mistrzostwach Polski mogą powalczyć o najwyższe stopnie podium.

Na wyróżnienie  z pewnością zasługują zwycięzcy  - Patrycja Jaworska,  Justyna Tadros, Weronika Palus, Ola Siegoczyńska, Wiktoria Wojtyniak,  Kacper Zalewski, Klaudiusz Świstulski, Mikołaj Pyrek, Bartosz Krysik, Oskar Kondraciuk.

Ale nie zapominam również o zawodnikach, którym tym razem nie poszło i zajęli niższe lokaty - Julia Babelska, Joanna Niedźwiecka Mikołaj Dąbrowski, Kacper Woronowicz, Tomasz Niezgoda, Kajtek Krysik, Rafał Osełka, Gabriel Moszczyński, Mateusz Niewiarowski, Jakub Miktus.

Chciałbym tutaj podziękować wszystkim naszym zawodnikom startującym w Otwartych Mistrzostwach Piaseczna, za dobrą postawę i chęć walki.  Życzę kolejnych sukcesów na zawodach."

Przy okazji serdecznie zapraszamy do treningów w naszych sekcjach, prowadzimy zajęcia dla każdej grupy wiekowej i każdego poziomu zaawansowani. Prowadzimy zajęcia z kickboxingu, boksu i mma, trenujemy na Ursynowie, Chylicach, Józefosławiu i Piasecznie.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Podyskutuj o książkach

Podyskutuj o książkach

W Bibliotece Głównej w CEM powstaje Dyskusyjny Klub Książki. Pierwsze...

Usłyszeć Taniec - widowisko stepowania

Usłyszeć Taniec - widowisko stepowania

W sobotę, 18 stycznia w Konstancińskim Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy...

Odpady BIO już od 1 stycznia

Odpady BIO już od 1 stycznia

Od pierwszego stycznia 2020 będą obowiązywały nowe zasady segregacji...

Trebunie-Tutki na nowy rok

Trebunie-Tutki na nowy rok

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na Koncert Noworoczny. W niedzielę, 5...

Czwartki bez prądu

Czwartki bez prądu

Od 9 stycznia 2020 r. w Bibliotece Głównej w CEM rozpoczynamy cykliczną...

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno 2020

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno 2020

11 i 12 stycznia 2020 roku odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Kotów...

Dziennikarstwo obywatelskie

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

W sobotę 25 stycznia 2020 r. na parkingu przed Szkołą w Uwielinach odbędzie...

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

21 stycznia o godz. 15.30 Urząd Gminy w Prażmowie zaprasza na nietypowe...

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Gmina Piaseczno przy udziale warszawskiego  oddziału Stowarzyszenia...

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Jedną z piaseczyńskich bolączek jest plaga nieprawidłowo parkujących...

Dron dla OSP Jazgarzew

Dron dla OSP Jazgarzew

Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał Gminie Piaseczno dotację w...