Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Otwarte Mistrzostwa Piaseczna za nami

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: piątek, 14 marca 2014

Na początku lutego na gali "Piaseczno Fight Night" mieliśmy okazję gościć kickboxerów ze Słowacji. Zawodnicy z Piaseczyńskiego klubu X Fight wygrali większość walk tego wieczoru, a mecz Polska - Słowacja skończył się wynikiem 3:2.

Nasz lokalny klub kickboxingu, oprócz znakomitych kickboxerów w wieku seniorskim, ma również bardzo zdolną młodzież i dzieci. Dobrze zapowiadający się młodzi zawodnicy, za kilka lat z pewnością zastąpią naszych obecnych mistrzów. Jestem przekonany, że będą godnie reprezentować nasze miasto na matach i ringach krajowych i międzynarodowych. Mówi Mariusz Niziołek - trener i zawodnik klubu z Piaseczna.

W minioną niedzielę, 9 marca, w hali GOSIR, odbyła się trzecia edycja Otwartych Mistrzostw Piaseczna. Co roku ten turniej przyciąga coraz liczniejszą rzeszę kickboxerów z różnych stron Polski centralnej. W pierwszym turnieju w roku 2012 wzięło udział około 50 zawodników, w większości byli to zawodnicy okolicznych klubów, np. Góry Kalwarii, czy Krzaków Czaplinkowskich. W roku 2013  do rywalizacji stawiło się już około 100 zawodników, lecz dopiero w tym roku do Piaseczna zjechała się poważna grupa kickboxerów. W zawodach udział wzięły kluby z Pułtuska, Świdnika, Pionek, Łodzi, Ożarowa, Łukowa, Warszawy czy wspomniane wcześniej Góra Kalwaria i Krzaków Czaplinkowskich.

Otwarte Mistrzostwa Piaseczna Kadetów w Kickboxingu zgromadziły 243 startujących, z 13 klubów. Najmłodsi walczyli w pełni bezpiecznych kaskach z szybkami, a ich bronią były piankowe pałki. Emocje sięgały zenitu, zarówno w rywalizacji indywidualnej - jak i "drużynówce".

Kadeci, podzieleni na kategorie "młodszy" i "starszy", najpierw rywalizowali w formule Pointfighting, następnie Light-Contact. To planszowe odmiany kickboxingu, które wymagają techniki i doskonałego przygotowania kondycyjnego - czym błysnęło wielu startujących. Na hali zawody oglądało około dwustu widzów, którymi byli rodzice, kibice kickboxingu oraz uczestnicy sportowej atrakcji ośrodka GOSiR Piaseczno. Piaseczyński turniej po raz pierwszy był transmitowany na żywo w internecie przez portal sportów walki Kibo.pl, co spotkało się z szeregiem pozytywnych opinii. Przed ekranami komputerów zgromadzili się kibice, którzy z różnych powodów nie mogli pojawić się na sali. Z danych dostarczonych przez Kibo.pl dowiadujemy się, że na żywo turniej śledziło około 500 widzów.

Klasyfikacja medalowa

1. KS X Fight Piaseczno 13 - 1 - 72. LKSW Dan Świdnik 12 - 14 - 15 3. K.S Semiramida Pułtusk 3 - 5 - 1 4. KS Centrum Tang Soo Do Pionki 3 - 3 - 5 5. XF Chylice 3 - 0 - 16. X Fight Józefosław 2 - 5 - 97. UKS TOM BEE TEAM 2 - 0 - 3 8. PTS Łuków 1 - 4 - 1 9. KS NADSTAL 1 - 4 - 0 10. Teakwondo Tradycyjne Łódź 1 - 1 - 1 11. Ożarowska Szkoła Kickboxingu 0 - 2 - 1 12. Tangsoodo Góra Kalwaria 0 - 1 - 4 13. K.S.Sidekick Warszawa 0 - 1 - 0

Dorobkiem Piaseczna padło 13 złotych, 1 srebrny i 7 brązowych medali. Nasi zawodnicy triumfowali zarówno w pałkach piankowych, pointfightingu i lightcontact.

Mistrzostwa Piaseczna na stałe zagościły w naszym kalendarzu startowym, były one ostatnim sprawdzianem przed odbywającymi się pod koniec marca Mistrzostwami Polski kadetów w pointfightingu i lightcontact. Zawody pomogły trenerom w podjęciu decyzji o ostatecznym składzie naszego klubu na wspomniane Mistrzostwa, które odbędą się w Lubawie.

Nasi zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom wyszkolenia, przygotowania motorycznego i wytrzymałościowego. Widać pracę włożona podczas treningów i na zimowym obozie, który odbył się w czasie ferii zimowych.

Trener zapytany o najlepszych zawodników turnieju w Piasecznie mówi :

"Trudno wskazać kogoś kto wyraźnie wyróżnił się na Mistrzostwach, jest kilku dobrze rokujących zawodników. Myślę, że w Mistrzostwach Polski mogą powalczyć o najwyższe stopnie podium.

Na wyróżnienie  z pewnością zasługują zwycięzcy  - Patrycja Jaworska,  Justyna Tadros, Weronika Palus, Ola Siegoczyńska, Wiktoria Wojtyniak,  Kacper Zalewski, Klaudiusz Świstulski, Mikołaj Pyrek, Bartosz Krysik, Oskar Kondraciuk.

Ale nie zapominam również o zawodnikach, którym tym razem nie poszło i zajęli niższe lokaty - Julia Babelska, Joanna Niedźwiecka Mikołaj Dąbrowski, Kacper Woronowicz, Tomasz Niezgoda, Kajtek Krysik, Rafał Osełka, Gabriel Moszczyński, Mateusz Niewiarowski, Jakub Miktus.

Chciałbym tutaj podziękować wszystkim naszym zawodnikom startującym w Otwartych Mistrzostwach Piaseczna, za dobrą postawę i chęć walki.  Życzę kolejnych sukcesów na zawodach."

Przy okazji serdecznie zapraszamy do treningów w naszych sekcjach, prowadzimy zajęcia dla każdej grupy wiekowej i każdego poziomu zaawansowani. Prowadzimy zajęcia z kickboxingu, boksu i mma, trenujemy na Ursynowie, Chylicach, Józefosławiu i Piasecznie.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

0ddaj KREW i uratuj komuś ŻYCIE

0ddaj KREW i uratuj komuś ŻYCIE

We wtorek 28 lipca na parkingu przed Urzędem Gminy Lesznowola odbędzie się...

Uporządkowanie terenu pod Park Redutowa – konsultacje

Uporządkowanie terenu pod Park Redutowa – konsultacje

Na terenie zielonym u zbiegu ulic Jaremy, Okrężnej i Redutowej w Piasecznie...

Melodie słonecznej Italii

Melodie słonecznej Italii

W niedzielę, 26 lipca 2020 r. o godz. 17.00 Konstanciński Dom Kultury...

Rysujemy Hugonówkę

Rysujemy Hugonówkę

Zapraszamy na jednodniowy plener, podczas którego zmierzymy się z...

Przywrócenie trasy podstawowej linii 739 oraz L39 w Józefosławiu i Julianowie

Przywrócenie trasy podstawowej linii 739 oraz L39 w Józefosławiu i Julianowie

W związku z zakończeniem remontu przez PGNiG Termika przejazdu kolejowego w...

Od złego parkowania do policyjnej celi

Od złego parkowania do policyjnej celi

Dzielnicowi z Konstancina-Jeziorny zatrzymali 21-letniego mieszkańca...

Dziennikarstwo obywatelskie

Wycieczki w przyszłym roku

Wycieczki w przyszłym roku

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych...

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem...

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od...

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Czas „kwarantanny szkolnej” nie oznacza jedynie borykania ...

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...