Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

II Otwarty Turniej Siatkówki Kobiet - relacja

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: środa, 19 marca 2014 Źródło: Dorota Zielińska, www.fcnikmark.com

W sobotę 15 marca, na hali Zespołu Szkół w Brześcach, odbył się długo wyczekiwany turniej siatkarski kobiet.

Tegoroczna impreza to kontynuacja zeszłorocznego turnieju i już po raz drugi odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Góry Kalwarii - Dariusza Zielińskiego. O randze tego wydarzenia świadczyć mogą zespoły, które wzięły w nim udział.

W walce o pierwsze miejsce starły się prawdziwe gwiazdy parkietu, między innymi III ligowa drużyna KKS Kozienice i LKS Perła Złotokłos - profesjonalny klub z tradycjami. Kozienicki Klub Siatkarski powołano w 2005 roku i od tamtej pory prężnie się rozwija. Aktualnie w klubie działa 5 drużyn siatkarskich z czego aż 3 to drużyny kobiece - młodziczki, kadetki i seniorki. Natomiast Perła to klub, który powstał w 1953 roku a w tej chwili prowadzą 2 drużyny siatkarskie (kadetki i seniorki). Dla porównania sekcja żeńska z Góry Kalwarii powołana została do życia w styczniu 2013, jest to więc, jak to ujął Burmistrz Zieliński "raczkująca" formacja, której jednak nie brak ikry w trakcie rywalizacji i samozaparcia w szlifowaniu swoich umiejętności.

Jak można było się spodziewać goście z Kozienic pokazali klasę zwyciężając z pozostałymi drużynami i wyjeżdżając z Góry Kalwarii ze złotym pucharem w dłoniach oraz statuetką dla najlepszej atakującej turnieju. Trenerka Urszula Rzeźniczak ma powody do zadowolenia, jej podopieczne wygrały pomimo tego, że dzień wcześniej stoczyły zacięty pojedynek z drużyną Tłuszcza. Seniorki z Kozienic 14-tego marca rozegrały ostatni mecz ligowy w tym sezonie wygrywając po 5 setach wynikiem 3:2. Seniorki KKSu nie odpoczywały jednak za długo i punktualnie o godz. 8:45 stawiły się na hali. Zainaugurowały turniej grając pierwszy mecz  z drużyną S.P.S Konstancin - Jeziorna, która w rozgrywkach zajęła III miejsce.

Drugie miejsce w zawodach wywalczyły dzielne siatkarki z Perły. Dziewczęta ze Złotokłosu wygrały z Koroną - Mazovia Bank z Góry Kalwarii 2:0, pokonały SPS Konstancin 2:1, oddając w finale, w najbardziej zaciętym meczu turnieju, pierwsze miejsce Kozieniczankom 0:2.

Dziewczęta z klubu sportowego Korona zajęły IV miejsce wśród wszystkich przybyłych drużyn. Parafrazując znane powiedzenie "zwycięstwo na pstrym koniu jeździ".  Mazovianki trenowały ciężko  i wytrwale przed tym turniejem, który miał pokazać progres ich umiejętności, ale okazało się, że występ przed swoją publicznością to nie lada wyzwanie. Duża presja dała się we znaki dziewczętom, które niemniej jednak zasługują na duże uznanie chociażby ze względu za wytrwałość  w dążeniu do celu.

Siatkówka kobiet, niezależnie od poziomu, dostarcza wielu emocji, od wielkiej radości i dumy z akcji, które wykonane były na poziomie najlepszych zawodników, do zawodu z powodu niewykorzystanych szans i przegranych spotkań. Całe wydarzenie należy zaliczyć do bardzo udanych. Organizacja była na najwyższym poziomie, zespoły i kibice dopisali. Było ciekawie i interesująco. Na otwarcie turnieju w Brześcach przyjechał Burmistrz Jan Wysokiński natomiast na wręczenie statuetek przybył sam Burmistrz Dariusz Zieliński, który wyraził wielkie uznanie dla urody wydarzenia, podziękował wszystkim drużynom za przybycie oraz za sportową walkę na boisku.

Turniej odbił się dużym echem w środowiskach siatkarskich. Do rozgrywek zgłosiło się więcej drużyn niż organizatorzy mogli przyjąć, stąd część zgłoszonych drużyn zapisana została na listę rezerwową. Dziewczęta z MKS Korona - Mazovia Bank zapowiedziały już kolejną imprezę, która ma się odbyć jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego, mamy więc nadzieję, że drużyny, którym nie udało się wziąć udziału teraz dostaną swoją szansę na kolejnym turnieju.

Już niedługo kolejne zmagania a tymczasem obejrzeć już można fotorelację z zakończonych zmagań na facebook’u  MKS Korona - Mazovia Bank.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.477854545649191.1073741839.342768732491107&type=1

Autorem notki jest Fc Nikmark oficjalna Agencja Marketingowa sekcji siatkarskiej MKS Korona Mazovia Bank.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Zlot Food Trucków w Piasecznie

Zlot Food Trucków w Piasecznie

W weekend 11-13 września na skwerze Kisiela w Piasecznie spróbować będzie...

Festiwal Food Trucków na koniec wakacji

Festiwal Food Trucków na koniec wakacji

Takiego wydarzenia w Konstancinie-Jeziornie jeszcze nie było. Zapraszamy na...

VIII FESTIWAL PIOSENKI DOŁUJĄCEJ

VIII FESTIWAL PIOSENKI DOŁUJĄCEJ

Smutek – to radość inaczej - oto motto festiwalu stworzone przez znawcę i...

JÓZEFEST - Kulturalny Józefosław

JÓZEFEST - Kulturalny Józefosław

We wrześniu Józefosław rozkwitnie kulturą. A to za sprawą nowego festiwalu...

Szanty na Rynku w najlepszym wydaniu

Szanty na Rynku w najlepszym wydaniu

12 września 2020 r. niezwykłą gratką dla fanów muzyki szantowej będzie...

Nowa stacja Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego przy osiedlu Słowicza

Nowa stacja Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego przy osiedlu Słowicza

W Piasecznie pojawił się nowy szósty punkt wypożyczeń Piaseczyńskiego...

Dziennikarstwo obywatelskie

Bezpłatne porady architektów wnętrz w Piasecznie

Bezpłatne porady architektów wnętrz w Piasecznie

Z bezpłatnych konsultacji profesjonalnych projektantów wnętrz będzie można...

Poznaj z nami Konstancin

Poznaj z nami Konstancin

W niedzielę, 13 września Konstanciński Dom Kultury zaprasza na „Dzień...

Nowość z nagrodami dla klientów Centrum Handlowego Auchan Piaseczno

Nowość z nagrodami dla klientów Centrum Handlowego Auchan Piaseczno

Jesień zapowiada się obiecująco. Nowe kolekcje zachęcają do uzupełnienia...

Punkt Informacji Turystycznej w Konstancinie-Jeziornie

Punkt Informacji Turystycznej w Konstancinie-Jeziornie

Konstancin-Jeziorna, jedyne uzdrowisko na Mazowszu ma swój Punkt Informacji...

Designer Outlet Warszawa rośnie w oczach

Designer Outlet Warszawa rośnie w oczach

Zaledwie kilka miesięcy po rozpoczęciu budowy Designer Outlet Warszawa...