Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Zwycięstwo w końcówce

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: niedziela, 6 kwietnia 2014

W sobotnie popołudnie pierwszy mecz na własnym boisku rozgrywali zawodnicy FC Lesznowola. Gospodarze podejmowali drugą drużynę KS Konstancin.

Mecz od samego początku zapowiadał się ciekawie. Goście przyjechali do Nowej Woli w składzie wzmocnionym kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny KS-u, co pozwalało założyć, że przyjechali po 3 punkty. Natomiast zespół FC Lesznowola, niesiony sukcesem jaki przyniosło poprzednie spotkanie i dopingiem licznie zgromadzonych kibiców - nie zamierzał oddawać przeciwnikowi lauru zwycięstwa.

W pierwszym minutach spotkania obie drużyny grały dość nerwowo, co skutkowało wieloma niecelnymi podaniami.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli, i wykorzystali, zawodnicy gospodarzy, którzy po składnej akcji Kulpińskiego i Woźniaka objęli prowadzenie.  Ten drugi pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości i zapisał na swoim koncie pierwszą bramkę w tym sezonie.

Kilka minut później gospodarze mogli zwiększyć przewagę na 2 do 0. Po rzucie rożnym, strzał Śliwowskiego z linii bramkowej, wybił obrońca KS-u. Kobyłecki próbował ratować sytuację, jednak strzelił minimalnie obok słupka.

Koniec pierwszej połowy przyniósł ze sobą nieporozumienie w obronie gospodarzy, co wykorzystali zawodnicy z Konstancina i pewnym strzałem zza pola karnego doprowadzili do remisu.

W drugiej połowie mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska, zawodnicy gości praktycznie nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji, natomiast ataki gospodarzy kończyły się głównie przed polem karnym.

Pod koniec spotkania, z trudnej pozycji strzelał Śliwowski, ale niestety piłka uderzyła w poprzeczkę.

Kiedy wszystkim wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem remisowym, drużyna z Lesznowoli zdobyła zwycięską bramkę. W doliczonym czasie gry, wykorzystując rzut z autu na połowie gości, Skalski - w swoim stylu - rzucił daleko w pole karne, idealnie na głowę Boguty, a ten skierował piłkę obok bramkarza, ustanawiając wynik na 2:1.

Warto zaznaczyć, że Skalski grał w sobotę z kontuzją kolana. Mimo niedyspozycji, i dzięki kapitalnej asyście, przyczynił się do wygranej swojego zespołu.

Po spektakularnej akcji gospodarzy, zawodnicy z Konstancina zdążyli jedynie wznowić grę, po czym sędzia zakończył spotkanie.

Po ciężkim pojedynku zawodnicy FC Lesznowola zdobywają kolejne, bardzo ważne 3 punkty.

Stowarzyszenie Miłośników Piłki Nożnej FC Lesznowola oraz zawodnicy serdecznie dziękują, za wsparcie i gorący doping, licznie zgromadzonym w Nowej Woli kibicom.