Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Żaki robią postępy

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: wtorek, 15 kwietnia 2014

W sobotnie popołudnie, 12 kwietnia, nasza drużyna - rocznik 2005/2006 rozegrała mecz z drużyną UKS Iwiczna w ramach Orlikowej Ligi Lesznowolskiej.

Mecze w lidze rozgrywane są w systemie cztery kwarty po 15 minut.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla naszego zespołu i po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 3:1, a bramki kolejno strzelali Jakub Tlak oraz dwie Karol Kogut.

Druga kwarta, to bardzo wyrównana gra obydwu zespołów, toczona głównie w środku pola. Niestety stracona wtedy przez nas bramka trochę zdekoncentrowała naszych zawodników, co było widoczne w trzeciej odsłonie meczu, gdy przez pierwsze 7-10 minut trzeciej kwarty to zespół z Iwicznej stworzył dwie dogodne sytuacje do strzelenia gola. Na szczęście na posterunku stał bramkarz naszego zespołu - Mikołaj Płachetka.

W końcówce trzeciej kwarty nasz zespół zaczął znów realizować założenia taktyczne, co sprawiło, że gra wyglądała znacznie lepiej i od razu przełożyło się to na stworzenie dwóch okazji do strzelenia gola drużynie przeciwnej. Niefortunnie naszym zawodnikom nie udało się dwukrotnie trafić w sytuacji sam na sam z bramkarzem, bo znacząca przewaga zmusiłaby do pracy drużynę przeciwną.

Czwarta, ostatnia kwarta była podobna do drugiej odsłony i gra toczyła się głównie
w środku pola.

Po kilku minutach nasz zespół przejął inicjatywę i Kacper Achenbach strzelił gola na 4:2. Podczas, gdy wszyscy myśleli, że mecz zakończy się takim wynikiem, na 4 minuty przed końcem spotkania, po nieporozumieniu obrońców, nasz zespół strzelił sobie gola samobójczego co spowodowało, że końcówka spotkania była jeszcze bardziej nerwowa, gdyż UKS Iwiczna za wszelką cenę próbował doprowadzić do wyrównania.

Wspaniale, że nasz zespół wytrzymał presję i wywalczył 3 pkt.

Skład: Mikołaj Płachetka, Bartek Hoffman-Wecker, Dawid Oksiejuk, Kuba Tlak, Philip Kogut, Karol Kogut, Damian Przepiórka, Kuba Żądełek, Bartek Kaczor, Mikołaj Jeziorański, Kacper Achenbach, Adam Borkowski

Strzelcy bramek: Kuba Tlak, Karol Kogut x2, Kacper Achenbach

 

W niedzielę, 13 kwietnia, zespół FC Lesznowola - rocznik 2005/2006, rozegrał mecz sparingowy z zespołem Futball Talents.

Cały mecz był bardzo wyrównany, toczony w dobrym szybkim tempie, a zespoły co chwilę stwarzały sobie dogodne sytuacje do strzelenia gola.

Przez większość spotkania nasz zespół przegrywał i musiał "gonić wynik", ale dobra postawa i gra naszych zawodników pozwoliła im doprowadzić do remisu i wyjść na dwubramkowe prowadzenie 10:8. Niestety w ostatnich 6 minutach spotkania straciliśmy trzy gole i ostatecznie musieliśmy pogodzić się z porażką 10:11.

Mimo niekorzystnego wyniku spotkanie pokazało wiele mocnych stron drużyny, jak np. konsekwentne dążenie do założonego celu, to jest zwycięstwa; oprócz tego coraz lepszą grę zespołową, a przede wszystkim kolektyw, jaki zaczynają tworzyć nasi młodzi zawodnicy.

Skład: Bartek Hoffman-Wecker, Dawid Oksiejuk, Kuba Tlak, Philip Kogut, Karol Kogut, Damian Przepiórka, Kuba Żądełek, Bartek Kaczor, Mikołaj Jeziorański, Kacper Achenbach, Tomek Lamentowicz, Stanisław Makowski

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

REGENOVUM - PIELĘGNACJA SKÓRY W JESIENI ŻYCIA

REGENOVUM - PIELĘGNACJA SKÓRY W JESIENI ŻYCIA

Ludzie od wieków poszukiwali i nadal poszukują recepty na wieczną młodość...

Konstancinianka wśród cyfrowych liderów

Konstancinianka wśród cyfrowych liderów

Agnieszka Halicka, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5 w...

Teściowa śpiewa - scena Józefosław

Teściowa śpiewa - scena Józefosław

Od jednorazowej przygody do kariery muzycznej. Beata Łubczonek i Marcin...

Gmina Piaseczno pozyskała dofinansowanie na kolejne e-usługi

Gmina Piaseczno pozyskała dofinansowanie na kolejne e-usługi

Projekt Gminy Piaseczno pn. „Poprawa efektywności i dostępności e-usług...

Gdzie się zaszczepić przeciw Covid-19?

Gdzie się zaszczepić przeciw Covid-19?

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę punktów, w których będą...

Zatrzymano sprawcę kradzieży puszki WOŚP

Zatrzymano sprawcę kradzieży puszki WOŚP

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie ustalili i zatrzymali...

Dziennikarstwo obywatelskie

Wypowiedz się na temat nowej części Parku Miejskiego

Wypowiedz się na temat nowej części Parku Miejskiego

Park Miejski im. Książąt Mazowieckich w Piasecznie rozwija się. Do...

Lacoste już otwarty! Pierwszy salon w nowej części handlowej Designer Outlet Warszawa powitał klientów

Lacoste już otwarty! Pierwszy salon w nowej części handlowej Designer Outlet Warszawa powitał klientów

Marka Lacoste jako pierwsza otworzyła drzwi do swojego salonu w nowej części...

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA PREZENTÓW DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W GÓRZE KALWARII

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA PREZENTÓW DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W GÓRZE KALWARII

Pani Kasia Niedziółka Wolontariuszka Bazy Wolontariatu Powiatu...

NEO Tools Mazowiecki Wrak Race w Mysiadle

NEO Tools Mazowiecki Wrak Race w Mysiadle

Po ponad rocznej przerwie wznawione zostają największe w Polsce wyścigi...

Bezpłatne porady architektów wnętrz w Piasecznie

Bezpłatne porady architektów wnętrz w Piasecznie

Z bezpłatnych konsultacji profesjonalnych projektantów wnętrz będzie można...