Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Więcej miejsc w żłobkach

Kategorie: Aktualności
Utworzone: czwartek, 29 maja 2014 Źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Od 1 września gmina Piaseczno zapewni opiekę żłobkową aż 78 maluchom w wieku 1-3 lata, a w 2015 roku 79 dzieciom.

Władze Piaseczna zdecydowały o zamknięciu miejskiego żłobka, przeznaczając wszystkie środki na wykup miejsc w prywatnych placówkach. W tym celu ogłoszono otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie organizacji opieki sprawowanej w formie żłobka dla mieszkańców.

- Utrzymywanie publicznej placówki do której uczęszczało 25 dzieci, było skrajnie nieekonomiczne, dzięki konkursowi za tę samą kwotę udało nam się wykupić miejsca dla 78 dzieci w prywatnych żłobkach - mówi burmistrz Zdzisław Lis. Stan żłobka wymagał gruntownego remontu, a położenie w strefie nalotów lotniska Chopina utrudniało jego rozbudowę. Władze Piaseczna zdecydowały więc o poszukaniu alternatywy i wykupieniu miejsc w żłobkach niepublicznych. - Rodzice będą płacić identyczne czesne jak do tej pory w miejskim żłobku, różnice pokryje gmina. Dodatkowym ułatwieniem dla rodziców będzie też możliwość wyboru jednej z 4 najbardziej dogodnych lokalizacji - podkreśla burmistrz.

Zgodnie z rozstrzygniętym konkursem 20 miejsc dostępnych jest w żłobku "Maluszek" zlokalizowanym przy ul. 17 stycznia 9, a po 15 miejsc w żłobkach "Zuch" na ul. Julianowskiej 66B i "Brzdąc" przy ul. Jarząbka 20 lok. 3. Poza miastem w konkursie wygrał żłobek "U Żwirka" w Baszkówce z 28 miejscami wolnymi w roku 2014 i 29 miejscami wolnymi w roku 2015. Gmina Piaseczno będzie współfinansować koszt opieki żłobkowej każdego dziecka do 10 godzin dziennie. Do końca tego roku gmina poniesie koszt w wysokości 215 tys. zł, natomiast w 2015 r. 645 tys. zł - bez wliczania wakacji.

- W konkursie ofert mogły wziąć udział podmioty prowadzące żłobki zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz posiadające wpis do gminnego rejestru żłobków i klubów dziecięcych. Oferty konkursowe analizowała specjalna komisja powołana do tego celu, odbyły się też wizytacje wszystkich placówek - informuje wiceburmistrz Piaseczna Honorata Kalicińska. Jako konsultantów merytorycznych do prac komisji zaproszono Gabrielę Mariańską oraz Weronikę Borecką z Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Piasecznie.

Nabór dzieci prowadzić będą wszystkie cztery wybrane przez komisję żłobki, według jednakowych zasad określonych przez gminę. Karty zgłoszenia dostępne będą od 1 do 20 czerwca zarówno w żłobkach jak i w kancelarii urzędu miasta, z tym że składać je należy w żłobkach. Karty zgłoszeń podlegać będą ocenie punktowej a kwalifikację kart przeprowadzi Komisja Kwalifikacyjna. Dzieci, które tej pory uczęszczały do Żłobka Miejskiego, automatycznie znajdą miejsce w wybranym przez rodziców żłobku, jeśli oczywiście złożą oni deklarację kontynuacji pobytu dziecka z żłobku.

Opłata za pobyt dziecka w żłobku ponoszona przez rodzica wynosić będzie 400 zł miesięcznie, dodatkowo pobierana będzie przez placówkę opłata za wyżywienie. Nadzór nad jakością świadczonych usług sprawuje Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.

Szczegółowych wyjaśnień na powyższy temat udziela Referat Spraw Społecznych, tel. 22 70 17 626, rss@piaseczno.eu. Informacje i dokumenty dot. żłobków opublikowane zostaną w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Piaseczno na stronie www.bip.piaseczno.eu

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Komunikat w sprawie Wójta Gminy Lesznowola

Komunikat w sprawie Wójta Gminy Lesznowola

Szanowni Mieszkańcy Gminy Lesznowola!W związku z ostatnimi doniesieniami...

Spacerkiem po CEM

Spacerkiem po CEM

Zapraszamy 10 lipca na zwiedzanie nowego obiektu Centrum...

11-latek wjechał hulajnogą wprost pod samochód

11-latek wjechał hulajnogą wprost pod samochód

11-letni chłopak nie zachował podstawowych zasad bezpieczeństwa i wjechał...

Nightskating Piaseczno #3

Nightskating Piaseczno #3

Zapraszamy na drugi w tym sezonie przejazd Nightskating Piaseczno. Spotykamy...

Dni Tarczyna

Dni Tarczyna

6 lipca 2019 r. zapraszamy na Dni Tarczyna...

Bajkowy zakątek

Bajkowy zakątek

10 lipca 2019 r. Centrum Kultury zaprasza dzieci na Bajkowy Zakątek, podczas...

Dziennikarstwo obywatelskie

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Chojnowski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty...

Piknik Sołecki w Bobrowcu

Piknik Sołecki w Bobrowcu

22 czerwca 2019 rozpocznie się Piknik sołectw Bobrowiec i Kamionka. Na...

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

W środę 19 czerwca w godz. 8.00-12.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Nowej...

Konkurs na fraszkę

Konkurs na fraszkę

Chcesz poczuć się niczym mistrz Jan z Czarnolasu? Masz pomysł, jak...

Geopiknik

Geopiknik

Długo wyczekiwany GeoPiknik powraca! Coroczne święto studentów Wydziału...