Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Dni Tarczyna 2014 - relacja

Utworzone: czwartek, 3 lipca 2014 Źródło: Gmina Tarczyn

Podczas tegorocznych Dni Tarczyna władze samorządowe zapewniły uczestnikom święta atrakcje, które spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Program uroczystości wypełniły m.in. takie gwiazdy jak kabaret "Jurki" oraz "Czerwone Gitary".

 

Więcej zdjęć z Dni Tarczyna 2014

Dni Tarczyna 2014 rozpoczęły się turniejem piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej, rozegranym na tarczyńskim zespole boisk "Orlik". Sobotnie mecze były pełne emocji i rywalizacji. Zwycięzcą turnieju okazał się zespół "FC Czerwonsi", drugą lokatę zajęli zawodnicy "Nowoczesnej Gminy", a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna "FC Uderzenie". Tytuł najlepszego piłkarza uzyskał Wojciech Piotrowski, najlepszym strzelcem został Adam Piotrowski, a najlepszym bramkarzem -  Jarosław Malinowski.

Światowe przeboje

Po sportowym poranku, przyszła pora na kulturalny wieczór, czyli wspólny występ Chóru Miasta Tarczyna i zespołu "Nic innego" (w składzie: Rafał Gańko - trąbka, Karol Gołowacz - saksofon, Artur Słotwiński - fortepian, Jakub Bruszewski - gitara basowa i Jakub Sojka - perkusja). Koncert odbył się w nowoczesnej, kameralnej sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Nasi wokaliści zaprezentowali się jak zwykle efektownie i porywająco, wykonując światowe przeboje muzyki popularnej. Za swój występ wszyscy artyści byli niejednokrotnie nagradzani gromkimi brawami przez licznie przybyłą publiczność.

Interaktywna zabawa

Drugi dzień imprezy, w czasie której nad bezpieczeństwem przybyłych czuwały służby mundurowe, medyczne i profesjonalna ochrona, rozpoczął się interaktywnym show muzycznym z powszechnie znanymi przez dzieci przebojami i zabawami, w czasie którego najmłodsi uczestnicy tarczyńskiego święta mogli m.in. wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

W czasie święta nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych - przy ul. Grójeckiej ustawione zostały dmuchańce, zjeżdżalnie, trampoliny, karuzela, czy też stoiska z zabawkami. Dużo radości dzieciom sprawiło malowanie twarzy, którym zajmowali się charakteryzatorzy teatralni z Warszawy. Osoby przybyłe na imprezę mogły spróbować smacznych posiłków i orzeźwiających napojów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko p. Zygmunta Latoszyńskiego, który promował swoją książkę pt. "Polsko, Ojczyzno ma" i sprzedawał publikacje wydawnictwa "Kruk". 

Jan Faliszewski wyróżniony

 Dni Tarczyna otworzyła oficjalnie burmistrz Tarczyna Barbara Galicz wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Dębskim. Był to też moment nadania prestiżowego tytułu Honorowy Obywatel Miasta Tarczyna dla śp. Jana Faliszewskiego, który w imieniu wyróżnionego odebrał jego syn - Ryszard Faliszewski. 

Jan Faliszewski został doceniony m.in. za wspaniałą patriotyczną postawę, walkę o niepodległość Ojczyzny oraz wielkie zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności, wśród której miał ogromne poważanie i autorytet.

Kwesta dla Kubusia

Podczas imprezy przeprowadzono także akcję zbierania pieniędzy dla 3,5-letniego Kubusia Jarzyńskiego, który urodził się z wadą genetyczną (tetraploidia) i jest chyba jedynym dzieckiem na świecie z tak poważnym schorzeniem (choć dzięki uzyskanej dotąd pomocy jego stan się poprawia). Dzięki przedmiotom ofiarowanym na rzecz wsparcia chłopczyka i hojności Ofiarodawców, organizatorzy akcji zgromadzili ponad 2 tys. zł, potrzebnych do opłacenia turnusu rehabilitacyjnego. Podziękowania należą się przede wszystkim Ofiarodawcom, w tym artystom scen muzycznych i kabaretowych za przekazanie na aukcję płyt ze swoimi piosenkami i występami, oraz Wolontariuszom z OSP Tarczyn i Zespołu Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie, za aktywną kwestę podczas tegorocznych Dni Tarczyna. Okazane wsparcie jest bez wątpienia wyrazem Państwa dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym.

JURKI, czyli salwy śmiechu

Kolejnym punktem uroczystości był występ znanego kabaretu "Jurki", który dzięki swym błyskotliwym tekstom, anegdotom i piosenkom wzbudzał salwy śmiechu i nagradzany był co kilka chwil gromkimi brawami. Mimo niesprzyjającej pogody (spore opady deszczu) zielonogórski kabaret potrafił przyciągnąć pod scenę wielu widzów. Artyści zaprezentowali skecze, monologi i utwory o różnorodnej tematyce obyczajowo-społecznej. Kabareciarze trafnie ukazali w krzywym zwierciadle relacje damsko - męskie, sąsiedzkie, społeczne i rodzinne, co rozśmieszało tarczyńską publiczność do łez.

Energiczne "Czerwone Gitary"  

Głównym punktem tegorocznych Dni Tarczyna był występ jednego z najpopularniejszych polskich zespołów muzycznych, legendarnej grupy "Czerwone Gitary". Artyści wykonali m.in. takie hity jak: "Bo Ty się boisz myszy", "Kwiaty we włosach", "Dozwolone od lat osiemnastu" oraz "Ciągle pada". Nie zabrakło też piosenek z ostatniego okresu działalności grupy. Muzycy zadbali o odpowiednią oprawę koncertu, który był przede wszystkim pełen gitarowych brzmień i energicznych rytmów. Zespół "Czerwone Gitary" idealnie trafił swoim repertuarem w gusta osób w każdym wieku, grając charakterystyczną popowo-rockową muzykę zapadającą w pamięć. Publiczność reagowała na wszystkie utwory entuzjastycznie i spontanicznie, ruszając do tańca i śpiewając je razem z grupą, która pokazała poziom godny ikony polskiej piosenki.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

12 lipca. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Góry Kalwarii

12 lipca. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Góry Kalwarii

Oddalona od Warszawy o zaledwie 20 km Góra Kalwaria na mapie LOTTO Poland Bike...

Zostań właścicielem wozu strażackiego

Zostań właścicielem wozu strażackiego

Gmina Konstancin-Jeziorna wystawiła na sprzedaż wóz strażacki, który...

45-latek odpowie za dokonanie kradzieży

45-latek odpowie za dokonanie kradzieży

Do policyjnej celi trafił 45-letni mężczyzna który dwukrotnie dokonał...

WYRÓB MEDYCZNY SUNBRELLA - nowość od Dermedic

WYRÓB MEDYCZNY SUNBRELLA - nowość od Dermedic

Z myślą o pacjentach cierpiących na nietolerancję, alergię lub...

I Mazowiecki Jarmark Rzemiosł Dawnych i Rękodzieła

I Mazowiecki Jarmark Rzemiosł Dawnych i Rękodzieła

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 28 czerwca 2020 r. na terenie pchlego...

Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2020

Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2020

W lipcowe i sierpniowe piątkowe wieczory zapraszamy na kolejny cykl kina pod...

Dziennikarstwo obywatelskie

Wycieczki w przyszłym roku

Wycieczki w przyszłym roku

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych...

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem...

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od...

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Czas „kwarantanny szkolnej” nie oznacza jedynie borykania ...

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...