Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Dni Tarczyna 2014 - relacja

Utworzone: czwartek, 3 lipca 2014 Źródło: Gmina Tarczyn

Podczas tegorocznych Dni Tarczyna władze samorządowe zapewniły uczestnikom święta atrakcje, które spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Program uroczystości wypełniły m.in. takie gwiazdy jak kabaret "Jurki" oraz "Czerwone Gitary".

 

Więcej zdjęć z Dni Tarczyna 2014

Dni Tarczyna 2014 rozpoczęły się turniejem piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej, rozegranym na tarczyńskim zespole boisk "Orlik". Sobotnie mecze były pełne emocji i rywalizacji. Zwycięzcą turnieju okazał się zespół "FC Czerwonsi", drugą lokatę zajęli zawodnicy "Nowoczesnej Gminy", a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna "FC Uderzenie". Tytuł najlepszego piłkarza uzyskał Wojciech Piotrowski, najlepszym strzelcem został Adam Piotrowski, a najlepszym bramkarzem -  Jarosław Malinowski.

Światowe przeboje

Po sportowym poranku, przyszła pora na kulturalny wieczór, czyli wspólny występ Chóru Miasta Tarczyna i zespołu "Nic innego" (w składzie: Rafał Gańko - trąbka, Karol Gołowacz - saksofon, Artur Słotwiński - fortepian, Jakub Bruszewski - gitara basowa i Jakub Sojka - perkusja). Koncert odbył się w nowoczesnej, kameralnej sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Nasi wokaliści zaprezentowali się jak zwykle efektownie i porywająco, wykonując światowe przeboje muzyki popularnej. Za swój występ wszyscy artyści byli niejednokrotnie nagradzani gromkimi brawami przez licznie przybyłą publiczność.

Interaktywna zabawa

Drugi dzień imprezy, w czasie której nad bezpieczeństwem przybyłych czuwały służby mundurowe, medyczne i profesjonalna ochrona, rozpoczął się interaktywnym show muzycznym z powszechnie znanymi przez dzieci przebojami i zabawami, w czasie którego najmłodsi uczestnicy tarczyńskiego święta mogli m.in. wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

W czasie święta nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych - przy ul. Grójeckiej ustawione zostały dmuchańce, zjeżdżalnie, trampoliny, karuzela, czy też stoiska z zabawkami. Dużo radości dzieciom sprawiło malowanie twarzy, którym zajmowali się charakteryzatorzy teatralni z Warszawy. Osoby przybyłe na imprezę mogły spróbować smacznych posiłków i orzeźwiających napojów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko p. Zygmunta Latoszyńskiego, który promował swoją książkę pt. "Polsko, Ojczyzno ma" i sprzedawał publikacje wydawnictwa "Kruk". 

Jan Faliszewski wyróżniony

 Dni Tarczyna otworzyła oficjalnie burmistrz Tarczyna Barbara Galicz wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Dębskim. Był to też moment nadania prestiżowego tytułu Honorowy Obywatel Miasta Tarczyna dla śp. Jana Faliszewskiego, który w imieniu wyróżnionego odebrał jego syn - Ryszard Faliszewski. 

Jan Faliszewski został doceniony m.in. za wspaniałą patriotyczną postawę, walkę o niepodległość Ojczyzny oraz wielkie zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności, wśród której miał ogromne poważanie i autorytet.

Kwesta dla Kubusia

Podczas imprezy przeprowadzono także akcję zbierania pieniędzy dla 3,5-letniego Kubusia Jarzyńskiego, który urodził się z wadą genetyczną (tetraploidia) i jest chyba jedynym dzieckiem na świecie z tak poważnym schorzeniem (choć dzięki uzyskanej dotąd pomocy jego stan się poprawia). Dzięki przedmiotom ofiarowanym na rzecz wsparcia chłopczyka i hojności Ofiarodawców, organizatorzy akcji zgromadzili ponad 2 tys. zł, potrzebnych do opłacenia turnusu rehabilitacyjnego. Podziękowania należą się przede wszystkim Ofiarodawcom, w tym artystom scen muzycznych i kabaretowych za przekazanie na aukcję płyt ze swoimi piosenkami i występami, oraz Wolontariuszom z OSP Tarczyn i Zespołu Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie, za aktywną kwestę podczas tegorocznych Dni Tarczyna. Okazane wsparcie jest bez wątpienia wyrazem Państwa dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym.

JURKI, czyli salwy śmiechu

Kolejnym punktem uroczystości był występ znanego kabaretu "Jurki", który dzięki swym błyskotliwym tekstom, anegdotom i piosenkom wzbudzał salwy śmiechu i nagradzany był co kilka chwil gromkimi brawami. Mimo niesprzyjającej pogody (spore opady deszczu) zielonogórski kabaret potrafił przyciągnąć pod scenę wielu widzów. Artyści zaprezentowali skecze, monologi i utwory o różnorodnej tematyce obyczajowo-społecznej. Kabareciarze trafnie ukazali w krzywym zwierciadle relacje damsko - męskie, sąsiedzkie, społeczne i rodzinne, co rozśmieszało tarczyńską publiczność do łez.

Energiczne "Czerwone Gitary"  

Głównym punktem tegorocznych Dni Tarczyna był występ jednego z najpopularniejszych polskich zespołów muzycznych, legendarnej grupy "Czerwone Gitary". Artyści wykonali m.in. takie hity jak: "Bo Ty się boisz myszy", "Kwiaty we włosach", "Dozwolone od lat osiemnastu" oraz "Ciągle pada". Nie zabrakło też piosenek z ostatniego okresu działalności grupy. Muzycy zadbali o odpowiednią oprawę koncertu, który był przede wszystkim pełen gitarowych brzmień i energicznych rytmów. Zespół "Czerwone Gitary" idealnie trafił swoim repertuarem w gusta osób w każdym wieku, grając charakterystyczną popowo-rockową muzykę zapadającą w pamięć. Publiczność reagowała na wszystkie utwory entuzjastycznie i spontanicznie, ruszając do tańca i śpiewając je razem z grupą, która pokazała poziom godny ikony polskiej piosenki.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Zlot Food Trucków w Piasecznie

Zlot Food Trucków w Piasecznie

W weekend 11-13 września na skwerze Kisiela w Piasecznie spróbować będzie...

Szanty na Rynku w najlepszym wydaniu

Szanty na Rynku w najlepszym wydaniu

12 września 2020 r. niezwykłą gratką dla fanów muzyki szantowej będzie...

Wskoczył na miejsce kierowcy i odjechał wraz z towarem

Wskoczył na miejsce kierowcy i odjechał wraz z towarem

Policjanci z Piaseczna wyjaśniają okoliczności kradzieży, do której...

Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie na WAWA WAKE 18-20 września - pomysł na ostatni weekend lata

Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie na WAWA WAKE 18-20 września - pomysł na ostatni weekend lata

Pomysł na ostatni weekend lata – plażowy klimat z nutką adrenaliny, czyli...

Historia jednego portretu. Pablo Picasso w Hugonówce

Historia jednego portretu. Pablo Picasso w Hugonówce

Wystawa 13 września godz. 12.00 – 20.00Godz. 18.00 - spotkanie z...

Policjant podczas joggingu odnalazł zaginionego 80- latka

Policjant podczas joggingu odnalazł zaginionego 80- latka

Podczas biegania, policjant zauważył starszego mężczyznę opierającego...

Dziennikarstwo obywatelskie

Bezpłatne porady architektów wnętrz w Piasecznie

Bezpłatne porady architektów wnętrz w Piasecznie

Z bezpłatnych konsultacji profesjonalnych projektantów wnętrz będzie można...

Poznaj z nami Konstancin

Poznaj z nami Konstancin

W niedzielę, 13 września Konstanciński Dom Kultury zaprasza na „Dzień...

Nowość z nagrodami dla klientów Centrum Handlowego Auchan Piaseczno

Nowość z nagrodami dla klientów Centrum Handlowego Auchan Piaseczno

Jesień zapowiada się obiecująco. Nowe kolekcje zachęcają do uzupełnienia...

Punkt Informacji Turystycznej w Konstancinie-Jeziornie

Punkt Informacji Turystycznej w Konstancinie-Jeziornie

Konstancin-Jeziorna, jedyne uzdrowisko na Mazowszu ma swój Punkt Informacji...

Designer Outlet Warszawa rośnie w oczach

Designer Outlet Warszawa rośnie w oczach

Zaledwie kilka miesięcy po rozpoczęciu budowy Designer Outlet Warszawa...