Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

VII edycja Festiwalu Otwarte Ogrody w Konstancinie za nami

Kategorie: Aktualności
Utworzone: wtorek, 9 września 2014 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

Tegoroczny Festiwal Otwarte Ogrody za nami. W miniony weekend na mieszkańców i wszystkich odwiedzających Konstancin-Jeziornę czekały koncerty, wykłady, wystawy malarskie, warsztaty tematyczne i spotkania z artystami. Dopisała pogoda i frekwencja.

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna już po raz siódmy otworzyli bramy swoich ogrodów. Dla miłośników sztuki wszelakiej przygotowano długą listę atrakcji, z których każdy znalazł coś interesującego dla siebie. W przepięknych sceneriach konstancińskich willi czekały liczne wernisaże  malarstwa, wystawy fotografii i rzeźby. Tradycyjnie do swoich ogrodów zaprosili pisarze i artyści, którzy w cieniu wiekowych drzew chętnie prezentowali swoje dzieła.

Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszyła się wycieczka po Konstancinie-Jeziornie, którą w sobotę i niedzielę oprowadzał przewodnik Grzegorz Łuniewski. Drzwi dla zwiedzających otworzyła m.in.: Willa Świt, gdzie o życiu i twórczości Stefana Żeromskiego opowiadali prof. Alina Kowalczykowa i prof. Jerzy Snopek. W ogrodzie restauracji "Galeria Konstancja" przygotowano m.in. warsztaty kulinarne i pokaz sztuki podawania do stołu. W murach "Hugonówki" królowała historia - pokazano m.in. najnowszy film dokumentalny Jolanty Kessler-Chojeckiej pt. "Zaufany Piłsudski", Łukasz Maurycy Stanaszek zaprezentował poprawione wydanie swojej książki "Nadwiślańskie Urzecze", a w sali wystawienniczej można było obejrzeć wystawę "Artyści dawnego Konstancina".  Nie można też zapomnieć o ogrodzie historyczno-turystyczny przygotowanym przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny Traper działający przy Zespole Szkół nr 2 i 3 w Konstancinie-Jeziornie.

Dzieci doskonale spędziły czas w "Tęczowej Pasiece" w Cieciszewie, gdzie czekali na nich królowa pszczół, pszczelarz i miodobranie. Z kolei w Bielawie czynne było minizoo. Kozy, króliki, owce i domowe ptactwo zachwyciły najmłodszych. W miniony weekend nie mogło zabraknąć muzyki, która rozbrzmiewała niemal w każdym zakątku naszego miasta. W sobotę (6 września) w amfiteatrze zaśpiewała Justyna Steczkowska. Na koncercie nie zabrakło znanych i lubianych przebojów urokliwej artystki.  

Ponadto przez dwa dni w Parku Zdrojowym czynne było stoisko, w którym przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz pracownicy Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacji Społecznymi konstancińskiego magistratu udzielali niezbędnych informacji na temat festiwalu. Dwudniową imprezę w niedzielę (7 września) zakończył nastrojowy koncert muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Świętokrzyskiej. Artyści wystąpili pod dyrekcją Piotra Wijatkowskiego.

Na kolejne Otwarte Ogrody zapraszamy już za rok. Organizatorami festiwalu byli: Klub Inicjatyw Obywatelskich - koordynator, Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstanciński Dom Kultury.

Patronaty: Narodowy Instytutu Dziedzictwa, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Piaseczyński i Przewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego.

Tegoroczna edycja Festiwalu Otwarte Ogrody odbywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem "Dziedzictwo - źródło tożsamości".

Więcej zdjęć

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Geopiknik

Geopiknik

Długo wyczekiwany GeoPiknik powraca! Coroczne święto studentów Wydziału...

OFF-spring Festival

OFF-spring Festival

W dniach 7-9 czerwca 2019 r. Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na IV...

Miasto dzieci

Miasto dzieci

2 czerwca 2019 r., w godzinach 12.00-19.00, Centrum Kultury w Piasecznie...

1. Górski Bieg Zająca – Góra Kalwaria 2019

1. Górski Bieg Zająca – Góra Kalwaria 2019

15 czerwca 2019 r. w Górze Kalwarii po raz pierwszy odbędzie się Górski...

Łosiowisko 2019

Łosiowisko 2019

2 czerwca 2019 r. zapraszamy na imprezę piknikową, Łosiowisko...

Wizerunki mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży

Wizerunki mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży

Policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledzczego z Piaseczna publikują...

Dziennikarstwo obywatelskie

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

W środę 19 czerwca w godz. 8.00-12.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Nowej...

Konkurs na fraszkę

Konkurs na fraszkę

Chcesz poczuć się niczym mistrz Jan z Czarnolasu? Masz pomysł, jak...

Geopiknik

Geopiknik

Długo wyczekiwany GeoPiknik powraca! Coroczne święto studentów Wydziału...

Rozlicz swój PIT z korzyścią dla gminy w której mieszkasz

Rozlicz swój PIT z korzyścią dla gminy w której mieszkasz

Podatek od osób fizycznych (PIT) to ważne źródło dochodu Gminy i szansa na...

Promocja 0 zł na przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej

Promocja 0 zł na przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej

Szanowni Mieszkańcy! Wychodząc naprzeciw mieszkańcom Miasta i Gminy...