Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Jesień pachnąca poziomkami … konkurs z Agnieszką Walczak-Chojecką

Kategorie: Aktualności Konkursy
Utworzone: środa, 24 września 2014

Za oknami i w kalendarzu zagościła jesień. Niestety nie przywitała nas słońcem i wysokimi temperaturami a słotą oraz zimnym, przenikliwym wiatrem.

Taka aura nie nastraja pozytywnie. Cała energia ulatuje z nas jak z przebitego balonika, nie wspominając już o tym,  że warunki atmosferyczne nie zachęcają ani do spacerów, ani do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Chciałoby się krzyczeć: LATO WRACAJ!!!

Pozostaje mieć nadzieję, że pani jesień "ozłoci" jeszcze i siebie i nas. Dzięki czemu będziemy mieli możliwość, by doładować nasze "baterie" promieniami słońca … prognozy pogody są obiecujące!

Tymczasem, w oczekiwaniu na piękną, polską, złotą jesień, mamy dla Was niespodziankę.

Aby umilić Wam chłodne wieczory (i nie tylko) oraz przypomnieć jak pachnie poziomkami lato, dzięki współpracy z Panią Agnieszką Walczak-Chojecką, przygotowaliśmy dla Was konkurs!

Chcielibyśmy Wam przypomnieć, że obecny okres, ma charakter przejściowy, a dzięki Pani Agnieszce i jej książce można, mimo wszystko, odnaleźć w nim pozytywne aspekty.

Wyobraźcie sobie jesienny wieczór, przytłumione światło lampki, na stoliku filiżanka z pyszną, aromatyczną kawą bądź herbatą. W tle cicho "gra" Wasza ulubiona stacja radiowa, a Wy siedzicie otuleni kocem w wygodnym fotelu, z książką "Gdy zakwitną poziomki" w ręce.

Tak, tak … do wygrania u nas najnowsza książka (premiera 24 września 2014) Agnieszki Walczak-Chojeckiej! Na dodatek z autografem autorki!

Wystarczy, że:

  • Zadacie pytanie (drogą mailową: kontakt@naszepiaseczno.pl) dotyczące twórczości, osoby autorki, bohaterów jej powieści, tego czy łatwo jest wydać książkę itd. Zdajemy się na Waszą kreatywność!

    Osoba, która zada najciekawsze, wg. Pani Agnieszki Walczak-Chojeckiej, pytanie …

otrzyma:

  •  książkę pt. "Gdy zakwitną poziomki" z autografem autorki.

 

UWAGA! Wybrane pytania, wraz z odpowiedziami Pani Agnieszki, zostaną opublikowane na portalu w formie wywiadu!

Będzie nam niezmiernie miło jeśli równocześnie polubicie fanpage autorki i nasz na Fcaebook'u.

Konkurs trwa do 1 października do godziny 15:00.

Szczęśliwy zwycięzca zabawy znajdzie swoje nazwisko na www.naszepiaseczno.pl oraz na naszym fanpage'u w środę 1 października do godziny 22:00.

Nagrodzoną/Nagrodzonego prosimy o kontakt* e-mail’owy (kontakt@naszepiaseczno.pl).

Powodzenia! 

* Zwycięzca ma 14 dni kalendarzowych na kontakt z Organizatorem (termin liczony jest od dnia umieszczenia nazwisk zwycięzców na portalu oraz fanpage'u naszepiaseczno.pl). Jeśli zwycięzca nie nawiąże kontaktu z organizatorem, uznajemy iż zrezygnował z nagrody.

 

"Gdy zakwitną poziomki"  to opowieść o kobiecie, która pragnie zbyt mocno. Karolina ma 38 lat i pragnienia, przed którymi nie da się uciec. Chce miłości, namiętności i przede wszystkim dziecka.

Filip, też chciałby czegoś od życia, tylko czy ich marzenia są wspólne?

I jest jeszcze ten drugi, który zawsze był dla niej tajemnicą, przystojny pół Serb pół Chorwat, czarnooki Milan. Może to właśnie on jest jej przeznaczony?

Czy stary dom w malowniczym Cavtacie pomoże Karolinie podjąć właściwe decyzje? I czy na pewno wszystko jest takie, jakim nam się zdaje?

Wśród warszawskich kamienic, w prestiżowym studiu graficznym, w Kazimierzu nad Wisłą i w cudownej, gorącej Chorwacji bohaterka szuka spełnienia, bo jeśli tylko zakwitną poziomki…

Autorka oddaje głos kobiecie współczesnej, silnej i jednocześnie zagubionej, poszukującej oraz pełnej nadziei. Pożądanie, miłość i ogromna potrzeba macierzyństwa - o tym jest ta opowieść.

"Czy uwierzycie, że czasami największym szczęściem może być nagła ochota na śledzia?
Rozterki uczuciowe, sekrety rodzinne, niespodziewane zwroty akcji i walka z własnym ciałem - wszystko to znajdziecie w najnowszej książce Agnieszki Walczak-Chojeckiej. Dobra lektura, którą naprawdę polecam" Maria Ulatowska


Agnieszka Walczak-Chojecka jest autorką powieści obyczajowych mieszkającą w Chylicach w gminie  Piaseczno. Zaczęła zajmować się literaturą już w wieku... pięciu lat. Wtedy to ułożyła swój pierwszy wiersz. Później publikowała między innymi w "Poezji" i "Nowym wyrazie". Jako młoda poetka uczestniczyła kilkakrotnie
w festiwalu studenckim FAMA, występowała
w warszawskich klubach.

Pisała słowa piosenek, współpracując m.in. z Piotrem Rubikiem w początkach jego kompozytorskiej kariery. Ich wspólne utwory wykonywał Emilian Kamiński.

Jej artystyczne pasje nie ograniczały się wyłącznie do słowa pisanego. Zagrała jedną z głównych ról w filmie pt. "Grzechy dzieciństwa", oraz śpiewała w awangardowym zespole.

W czasie studiów na Filologii Słowiańskiej UW (w latach: 1986 - 92) Walczak-Chojecka zajmowała się tłumaczeniami literatury z języka serbskiego, którego nauczyła się mieszkając ponad cztery lata w Belgradzie. Jej tłumaczenia publikowała m.in. "Kultura". Zajmowała się przekładem słuchowisk dla Polskiego Radia, współpracowała z literackimi czasopismami byłej Jugosławii.

We wczesnych latach dziewięćdziesiątych była stałym współpracownikiem kultowego programu Index 202 Radia Belgrad. Współpracowała z III programem Polskiego Radia oraz pisała do "Magazynu Muzycznego" i "Brawo Best".

Na kolejne dwadzieścia lat Agnieszkę Walczak-Chojecką pochłonęła praca w biznesie. Zajmowała najwyższe stanowiska - w tym Dyrektora Marketingu, w dużych korporacjach. Za swe osiągnięcia
w biznesie była wielokrotnie wyróżniana wewnętrznymi nagrodami.

W połowie 2012 roku zakończyła pracę w korporacji i powróciła do twórczości. Owocem tego są jej powieści "Dziewczyna z Ajutthai. Niezbyt grzeczna historia" (wydawnictwo 2 Piętro, grudzień 2013) oraz "Gdy zakwitną poziomki" (Wydawnictwo Filia, premiera 24 września 2014). 

 


Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Koncert Rykardy Parasol

Koncert Rykardy Parasol

17 listopada zapraszamy do Domu Kultury na koncert Rykardy Parasol. Rykarda...

Złoto dla Dominiki Rembelskiej

Złoto dla Dominiki Rembelskiej

Piaseczno od dawna słynie z mocnej reprezentacji sportów walki, a w...

Treny o mojej Matce

Treny o mojej Matce

7 listopada 2017 r. o godz. 20.00, w ramach Wtorku Teatralnego, Centrum Kultury...

Bajkowa niedziela w Piasecznie - Kamień na kamieniu

Bajkowa niedziela w Piasecznie - Kamień na kamieniu

12 listopada 2017 r. 14:30 i 16.00 Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na...

Cross Mikołajkowy

Cross Mikołajkowy

W ramach cyklu Rozbiegajmy Piaseczno zapraszamy wszystkich amatorów biegania i...

Zbrodnie małżeńskie w Hugonówce

Zbrodnie małżeńskie w Hugonówce

Teatr Hugnówka Konstancińskiego Domu Kultury zaprasza na spektakl "Małe...

Dziennikarstwo obywatelskie

Przyszłość młodzieżowych rad - nowelizacja artykułu 5b - DEBATA

Przyszłość młodzieżowych rad - nowelizacja artykułu 5b - DEBATA

Mamy przyjemność zaprosić na debatę “Przyszłość młodzieżowych rad -...

Kulinarne warsztaty Urzecza

Kulinarne warsztaty Urzecza

W sobotę, 2 grudnia 2017 r. o godz. 13.00 w Klubie Seniora przy ul....

Weekendowy Black Friday w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno

Weekendowy Black Friday w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno

Wielkie, wyprzedażowe szaleństwo, czyli Black Friday zbliża się wielkimi...

Warsztaty umiejętności społecznych dla nastolatków

Warsztaty umiejętności społecznych dla nastolatków

Zapraszamy do udziału w warsztatach umiejętności społecznych dla...

Prezydent Gruzji z wizytą w Zalesiu Dolnym

Prezydent Gruzji z wizytą w Zalesiu Dolnym

Od środy, 8 listopada 2017 r., przybywa w Polsce prezydent Gruzji Giorgi...