Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Jesień pachnąca poziomkami … konkurs z Agnieszką Walczak-Chojecką

Kategorie: Aktualności Konkursy
Utworzone: środa, 24 września 2014

Za oknami i w kalendarzu zagościła jesień. Niestety nie przywitała nas słońcem i wysokimi temperaturami a słotą oraz zimnym, przenikliwym wiatrem.

Taka aura nie nastraja pozytywnie. Cała energia ulatuje z nas jak z przebitego balonika, nie wspominając już o tym,  że warunki atmosferyczne nie zachęcają ani do spacerów, ani do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Chciałoby się krzyczeć: LATO WRACAJ!!!

Pozostaje mieć nadzieję, że pani jesień "ozłoci" jeszcze i siebie i nas. Dzięki czemu będziemy mieli możliwość, by doładować nasze "baterie" promieniami słońca … prognozy pogody są obiecujące!

Tymczasem, w oczekiwaniu na piękną, polską, złotą jesień, mamy dla Was niespodziankę.

Aby umilić Wam chłodne wieczory (i nie tylko) oraz przypomnieć jak pachnie poziomkami lato, dzięki współpracy z Panią Agnieszką Walczak-Chojecką, przygotowaliśmy dla Was konkurs!

Chcielibyśmy Wam przypomnieć, że obecny okres, ma charakter przejściowy, a dzięki Pani Agnieszce i jej książce można, mimo wszystko, odnaleźć w nim pozytywne aspekty.

Wyobraźcie sobie jesienny wieczór, przytłumione światło lampki, na stoliku filiżanka z pyszną, aromatyczną kawą bądź herbatą. W tle cicho "gra" Wasza ulubiona stacja radiowa, a Wy siedzicie otuleni kocem w wygodnym fotelu, z książką "Gdy zakwitną poziomki" w ręce.

Tak, tak … do wygrania u nas najnowsza książka (premiera 24 września 2014) Agnieszki Walczak-Chojeckiej! Na dodatek z autografem autorki!

Wystarczy, że:

  • Zadacie pytanie (drogą mailową: kontakt@naszepiaseczno.pl) dotyczące twórczości, osoby autorki, bohaterów jej powieści, tego czy łatwo jest wydać książkę itd. Zdajemy się na Waszą kreatywność!

    Osoba, która zada najciekawsze, wg. Pani Agnieszki Walczak-Chojeckiej, pytanie …

otrzyma:

  •  książkę pt. "Gdy zakwitną poziomki" z autografem autorki.

 

UWAGA! Wybrane pytania, wraz z odpowiedziami Pani Agnieszki, zostaną opublikowane na portalu w formie wywiadu!

Będzie nam niezmiernie miło jeśli równocześnie polubicie fanpage autorki i nasz na Fcaebook'u.

Konkurs trwa do 1 października do godziny 15:00.

Szczęśliwy zwycięzca zabawy znajdzie swoje nazwisko na www.naszepiaseczno.pl oraz na naszym fanpage'u w środę 1 października do godziny 22:00.

Nagrodzoną/Nagrodzonego prosimy o kontakt* e-mail’owy (kontakt@naszepiaseczno.pl).

Powodzenia! 

* Zwycięzca ma 14 dni kalendarzowych na kontakt z Organizatorem (termin liczony jest od dnia umieszczenia nazwisk zwycięzców na portalu oraz fanpage'u naszepiaseczno.pl). Jeśli zwycięzca nie nawiąże kontaktu z organizatorem, uznajemy iż zrezygnował z nagrody.

 

"Gdy zakwitną poziomki"  to opowieść o kobiecie, która pragnie zbyt mocno. Karolina ma 38 lat i pragnienia, przed którymi nie da się uciec. Chce miłości, namiętności i przede wszystkim dziecka.

Filip, też chciałby czegoś od życia, tylko czy ich marzenia są wspólne?

I jest jeszcze ten drugi, który zawsze był dla niej tajemnicą, przystojny pół Serb pół Chorwat, czarnooki Milan. Może to właśnie on jest jej przeznaczony?

Czy stary dom w malowniczym Cavtacie pomoże Karolinie podjąć właściwe decyzje? I czy na pewno wszystko jest takie, jakim nam się zdaje?

Wśród warszawskich kamienic, w prestiżowym studiu graficznym, w Kazimierzu nad Wisłą i w cudownej, gorącej Chorwacji bohaterka szuka spełnienia, bo jeśli tylko zakwitną poziomki…

Autorka oddaje głos kobiecie współczesnej, silnej i jednocześnie zagubionej, poszukującej oraz pełnej nadziei. Pożądanie, miłość i ogromna potrzeba macierzyństwa - o tym jest ta opowieść.

"Czy uwierzycie, że czasami największym szczęściem może być nagła ochota na śledzia?
Rozterki uczuciowe, sekrety rodzinne, niespodziewane zwroty akcji i walka z własnym ciałem - wszystko to znajdziecie w najnowszej książce Agnieszki Walczak-Chojeckiej. Dobra lektura, którą naprawdę polecam" Maria Ulatowska


Agnieszka Walczak-Chojecka jest autorką powieści obyczajowych mieszkającą w Chylicach w gminie  Piaseczno. Zaczęła zajmować się literaturą już w wieku... pięciu lat. Wtedy to ułożyła swój pierwszy wiersz. Później publikowała między innymi w "Poezji" i "Nowym wyrazie". Jako młoda poetka uczestniczyła kilkakrotnie
w festiwalu studenckim FAMA, występowała
w warszawskich klubach.

Pisała słowa piosenek, współpracując m.in. z Piotrem Rubikiem w początkach jego kompozytorskiej kariery. Ich wspólne utwory wykonywał Emilian Kamiński.

Jej artystyczne pasje nie ograniczały się wyłącznie do słowa pisanego. Zagrała jedną z głównych ról w filmie pt. "Grzechy dzieciństwa", oraz śpiewała w awangardowym zespole.

W czasie studiów na Filologii Słowiańskiej UW (w latach: 1986 - 92) Walczak-Chojecka zajmowała się tłumaczeniami literatury z języka serbskiego, którego nauczyła się mieszkając ponad cztery lata w Belgradzie. Jej tłumaczenia publikowała m.in. "Kultura". Zajmowała się przekładem słuchowisk dla Polskiego Radia, współpracowała z literackimi czasopismami byłej Jugosławii.

We wczesnych latach dziewięćdziesiątych była stałym współpracownikiem kultowego programu Index 202 Radia Belgrad. Współpracowała z III programem Polskiego Radia oraz pisała do "Magazynu Muzycznego" i "Brawo Best".

Na kolejne dwadzieścia lat Agnieszkę Walczak-Chojecką pochłonęła praca w biznesie. Zajmowała najwyższe stanowiska - w tym Dyrektora Marketingu, w dużych korporacjach. Za swe osiągnięcia
w biznesie była wielokrotnie wyróżniana wewnętrznymi nagrodami.

W połowie 2012 roku zakończyła pracę w korporacji i powróciła do twórczości. Owocem tego są jej powieści "Dziewczyna z Ajutthai. Niezbyt grzeczna historia" (wydawnictwo 2 Piętro, grudzień 2013) oraz "Gdy zakwitną poziomki" (Wydawnictwo Filia, premiera 24 września 2014). 

 


Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Wodny Eliminator w Zalesiu – 4 pętle

Wodny Eliminator w Zalesiu – 4 pętle

Góry mają już swojego ELIMINATORA, przyszedł czas na wodę. Już 13 maja...

Housepital Festival

Housepital Festival

26 maja zapraszamy na święto muzyki klubowej na miejskim rynku.– Otwieramy...

LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Góry Kalwarii

LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Góry Kalwarii

Oddalona od Warszawy o zaledwie 20 km Góra Kalwaria na mapie LOTTO Poland Bike...

Noc Muzeów na stacji kolejki wąskotorowej

Noc Muzeów na stacji kolejki wąskotorowej

Wydarzenie odbędzie się 19 i 20 maja na zabytkowej stacji kolei wąskotorowej...

Majowy konkurs z YES

Majowy konkurs z YES

Maj to niewątpliwie piękny, wiosenny miesiąc. Przyroda intensywnie...

Dzień Energii w Piasecznie

Dzień Energii w Piasecznie

27 maja zapraszamy na rynek miejski w Piasecznie, gdzie w godzinach od 10.00 do...

Dziennikarstwo obywatelskie

Przebudowa ul. Szkolnej w Piasecznie

Przebudowa ul. Szkolnej w Piasecznie

Od 24 maja 2018 roku rusza przebudowa ulicy Szkolnej w Piasecznie. Prace będą...

Z cyklu POLECAMY - ESTETIV meble tapicerowane

Z cyklu POLECAMY - ESTETIV meble tapicerowane

Produkowanie mebli stało się naszą pasją. Oferowane przez nas produkty...

Targ Ziołowy w Parku Zdrojowym

Targ Ziołowy w Parku Zdrojowym

W niedzielę, 20 maja 2018 r. w godz. 11.00 -17.00 odbędzie się Targ...

Rewia smaków w Piasecznie

Rewia smaków w Piasecznie

W dniach od 4-6 maja 2018 r. na terenie miasta Piaseczna, przy współpracy...

Cyfrowe archiwum Józefosławia i Julianowa

Cyfrowe archiwum Józefosławia i Julianowa

Biblioteka w Józefosławiu tworzy cyfrowe archiwum Józefosławia i Julianowa...