Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Jesień pachnąca poziomkami … konkurs z Agnieszką Walczak-Chojecką

Kategorie: Aktualności Konkursy
Utworzone: środa, 24 września 2014

Za oknami i w kalendarzu zagościła jesień. Niestety nie przywitała nas słońcem i wysokimi temperaturami a słotą oraz zimnym, przenikliwym wiatrem.

Taka aura nie nastraja pozytywnie. Cała energia ulatuje z nas jak z przebitego balonika, nie wspominając już o tym,  że warunki atmosferyczne nie zachęcają ani do spacerów, ani do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Chciałoby się krzyczeć: LATO WRACAJ!!!

Pozostaje mieć nadzieję, że pani jesień "ozłoci" jeszcze i siebie i nas. Dzięki czemu będziemy mieli możliwość, by doładować nasze "baterie" promieniami słońca … prognozy pogody są obiecujące!

Tymczasem, w oczekiwaniu na piękną, polską, złotą jesień, mamy dla Was niespodziankę.

Aby umilić Wam chłodne wieczory (i nie tylko) oraz przypomnieć jak pachnie poziomkami lato, dzięki współpracy z Panią Agnieszką Walczak-Chojecką, przygotowaliśmy dla Was konkurs!

Chcielibyśmy Wam przypomnieć, że obecny okres, ma charakter przejściowy, a dzięki Pani Agnieszce i jej książce można, mimo wszystko, odnaleźć w nim pozytywne aspekty.

Wyobraźcie sobie jesienny wieczór, przytłumione światło lampki, na stoliku filiżanka z pyszną, aromatyczną kawą bądź herbatą. W tle cicho "gra" Wasza ulubiona stacja radiowa, a Wy siedzicie otuleni kocem w wygodnym fotelu, z książką "Gdy zakwitną poziomki" w ręce.

Tak, tak … do wygrania u nas najnowsza książka (premiera 24 września 2014) Agnieszki Walczak-Chojeckiej! Na dodatek z autografem autorki!

Wystarczy, że:

  • Zadacie pytanie (drogą mailową: kontakt@naszepiaseczno.pl) dotyczące twórczości, osoby autorki, bohaterów jej powieści, tego czy łatwo jest wydać książkę itd. Zdajemy się na Waszą kreatywność!

    Osoba, która zada najciekawsze, wg. Pani Agnieszki Walczak-Chojeckiej, pytanie …

otrzyma:

  •  książkę pt. "Gdy zakwitną poziomki" z autografem autorki.

 

UWAGA! Wybrane pytania, wraz z odpowiedziami Pani Agnieszki, zostaną opublikowane na portalu w formie wywiadu!

Będzie nam niezmiernie miło jeśli równocześnie polubicie fanpage autorki i nasz na Fcaebook'u.

Konkurs trwa do 1 października do godziny 15:00.

Szczęśliwy zwycięzca zabawy znajdzie swoje nazwisko na www.naszepiaseczno.pl oraz na naszym fanpage'u w środę 1 października do godziny 22:00.

Nagrodzoną/Nagrodzonego prosimy o kontakt* e-mail’owy (kontakt@naszepiaseczno.pl).

Powodzenia! 

* Zwycięzca ma 14 dni kalendarzowych na kontakt z Organizatorem (termin liczony jest od dnia umieszczenia nazwisk zwycięzców na portalu oraz fanpage'u naszepiaseczno.pl). Jeśli zwycięzca nie nawiąże kontaktu z organizatorem, uznajemy iż zrezygnował z nagrody.

 

"Gdy zakwitną poziomki"  to opowieść o kobiecie, która pragnie zbyt mocno. Karolina ma 38 lat i pragnienia, przed którymi nie da się uciec. Chce miłości, namiętności i przede wszystkim dziecka.

Filip, też chciałby czegoś od życia, tylko czy ich marzenia są wspólne?

I jest jeszcze ten drugi, który zawsze był dla niej tajemnicą, przystojny pół Serb pół Chorwat, czarnooki Milan. Może to właśnie on jest jej przeznaczony?

Czy stary dom w malowniczym Cavtacie pomoże Karolinie podjąć właściwe decyzje? I czy na pewno wszystko jest takie, jakim nam się zdaje?

Wśród warszawskich kamienic, w prestiżowym studiu graficznym, w Kazimierzu nad Wisłą i w cudownej, gorącej Chorwacji bohaterka szuka spełnienia, bo jeśli tylko zakwitną poziomki…

Autorka oddaje głos kobiecie współczesnej, silnej i jednocześnie zagubionej, poszukującej oraz pełnej nadziei. Pożądanie, miłość i ogromna potrzeba macierzyństwa - o tym jest ta opowieść.

"Czy uwierzycie, że czasami największym szczęściem może być nagła ochota na śledzia?
Rozterki uczuciowe, sekrety rodzinne, niespodziewane zwroty akcji i walka z własnym ciałem - wszystko to znajdziecie w najnowszej książce Agnieszki Walczak-Chojeckiej. Dobra lektura, którą naprawdę polecam" Maria Ulatowska


Agnieszka Walczak-Chojecka jest autorką powieści obyczajowych mieszkającą w Chylicach w gminie  Piaseczno. Zaczęła zajmować się literaturą już w wieku... pięciu lat. Wtedy to ułożyła swój pierwszy wiersz. Później publikowała między innymi w "Poezji" i "Nowym wyrazie". Jako młoda poetka uczestniczyła kilkakrotnie
w festiwalu studenckim FAMA, występowała
w warszawskich klubach.

Pisała słowa piosenek, współpracując m.in. z Piotrem Rubikiem w początkach jego kompozytorskiej kariery. Ich wspólne utwory wykonywał Emilian Kamiński.

Jej artystyczne pasje nie ograniczały się wyłącznie do słowa pisanego. Zagrała jedną z głównych ról w filmie pt. "Grzechy dzieciństwa", oraz śpiewała w awangardowym zespole.

W czasie studiów na Filologii Słowiańskiej UW (w latach: 1986 - 92) Walczak-Chojecka zajmowała się tłumaczeniami literatury z języka serbskiego, którego nauczyła się mieszkając ponad cztery lata w Belgradzie. Jej tłumaczenia publikowała m.in. "Kultura". Zajmowała się przekładem słuchowisk dla Polskiego Radia, współpracowała z literackimi czasopismami byłej Jugosławii.

We wczesnych latach dziewięćdziesiątych była stałym współpracownikiem kultowego programu Index 202 Radia Belgrad. Współpracowała z III programem Polskiego Radia oraz pisała do "Magazynu Muzycznego" i "Brawo Best".

Na kolejne dwadzieścia lat Agnieszkę Walczak-Chojecką pochłonęła praca w biznesie. Zajmowała najwyższe stanowiska - w tym Dyrektora Marketingu, w dużych korporacjach. Za swe osiągnięcia
w biznesie była wielokrotnie wyróżniana wewnętrznymi nagrodami.

W połowie 2012 roku zakończyła pracę w korporacji i powróciła do twórczości. Owocem tego są jej powieści "Dziewczyna z Ajutthai. Niezbyt grzeczna historia" (wydawnictwo 2 Piętro, grudzień 2013) oraz "Gdy zakwitną poziomki" (Wydawnictwo Filia, premiera 24 września 2014). 

 


Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Darmowa Pomoc Prawna w Urzędzie

Darmowa Pomoc Prawna w Urzędzie

Już od listopada serdecznie zapraszamy do skorzystania z darmowej pomocy...

Spektakl - Na początku zawsze jest chaos

Spektakl - Na początku zawsze jest chaos

6 listopada 2018 roku zapraszamy na premierę teatru Expoart, podczas której...

Ćwiczenia obronne - zawyją syreny

Ćwiczenia obronne - zawyją syreny

W dniach 14-16 listopada, w godz. 9.00-14.00, na terenie powiatu...

TARCZYŃSKIE ZADUSZKI JAZZOWE - Gniewomir Tomczyk / Project

TARCZYŃSKIE ZADUSZKI JAZZOWE - Gniewomir Tomczyk / Project

24 listopada 2018 r. na Zaduszki Jazzowe, które odbędą się w Gminnym...

"Zgłosił się do bazy" i odnalazł genetycznego "bliźniaka", któremu ratuje teraz życie!

"Zgłosił się do bazy" i odnalazł genetycznego "bliźniaka", któremu ratuje teraz życie!

Już za kilka dni nasz kolega sierż. Rafał Markiewicz podda się zabiegowi...

Noc grozy na zamku w Czersku

Noc grozy na zamku w Czersku

W sobotę 3 listopada 2018 r. o godz. 16.30 szykujemy kolejną dawkę grozy!...

Dziennikarstwo obywatelskie

Zaduszki konstancińskie

Zaduszki konstancińskie

Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz Konstanciński...

STO lat niepodległości na płycie

STO lat niepodległości na płycie

Młodzi hip-hopowcy z Góry Kalwarii nagrali płytę z okazji 100-lecia...

Weź udział w loterii i leć w tropiki!

Weź udział w loterii i leć w tropiki!

Na jesienne smutki najlepszy jest… wyjazd w ciepłe kraje! Spróbuj...

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój świętuje 40-lecie powstania tężni

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój świętuje 40-lecie powstania tężni

40 lat minęło jak jeden dzień! Tak mogą powiedzieć ci, którzy pamiętają...

Dzień sąsiada w Górze Kalwarii

Dzień sąsiada w Górze Kalwarii

W najbliższą sobotę, 13 października, zapraszamy na sąsiedzkie spotkanie...