Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

I Festiwal Spektakli ZImowych za nami

Kategorie: Aktualności Kultura
Utworzone: piątek, 16 stycznia 2015 Źródło: Anna Kolanowska

15 stycznia w domu parafialnym w Józefosławiu odbył się I Gminny Festiwal Spektakli Zimowych.

Organizatorzy dwoili się i troili, by przystosować salę domu parafialnego do Festiwalu: przystosowali garderoby, wyciemnili okna, starali się, wykonać wszystko tak, aby uczestnicy czuli się, jak na prawdziwej scenie - mnóstwo reflektorów, porządne kulisy i mocne nagłośnienie.

Przygotowania rozpoczęły się już poprzedniego dnia i, na szczęście, udało się stworzyć niepowtarzalny, miły klimat.

Jako pierwsza wystąpiła grupa trzy- i czterolatków z Akademii Przedszkolaków w Józefosławiu. Dzieci zaprezentowały spektakl, pt.: Ugly Duckling, cały w języku angielskim, co zafascynowało jurorów, ponieważ dzieci, mimo młodego wieku, doskonale poradziły sobie z językiem angielskim.

Kolejny spektakl również został zrealizowany przez Akademię Przedszkolaków, tym razem jednak wystąpiła grupa pięcio- i sześciolatków. Tytuł przedstawienia to Rokowa Gwiazdka, a dzieciaki w ciekawy muzycznie sposób próbowały znaleźć tytułową gwiazdkę.

Następnie zaprezentowało się Przedszkole Nutka w pięknej odsłonie znanej nam wszystkim Królowej Śniegu. Piękne kostiumy i scenografia ponownie wzbudziły zachwyt publiczności.

W kolejnym spektaklu, pt.: Świąteczne Porządki, zobaczyliśmy maluszki z Przedszkola Zebra, które w cudowny sposób przystąpiły do rywalizacji ze starszymi grupami.

Później wystąpiło Przedszkole ABC, które z kolei przedstawiło adaptację ukraińskiej bajki, pt.: Rękawica, czyli magia przyjaźni. - jury bardzo się ucieszyło, że uczestnicy wybrali mniej znaną opowieść.

Ostatni spektakl tego dnia został zaprezentowany przez dzieci z Przedszkola Fantazja - były to tradycyjne jasełka, jednak przedstawione w niekonwencjonalny i piękny sposób.

Wszystkie grupy okazały się niezwykle odważne i spowodowały, że Festiwal był ciekawy, poruszał bardzo różne tematy, a jury i publiczność nie mogli się nudzić.

Organizatorzy mają nadzieję, że kolejna edycja Festiwalu będzie równie atrakcyjna i jeszcze więcej grup będzie miało możliwość zaprezentować swoje umiejętności aktorskie.

Jednocześnie zapraszamy Państwa na Galę Finałową, podczas której rozdane zostaną nagrody, przyznane wyróżnienia...

Gala Finałowa odbędzie się 5. lutego w Sali Teatralnej Niepublicznego Przedszkola Świat Bajek w Józefosławiu, przy ul. Julianowskiej 67D o godzinie 11:00. Z każdej placówki zostało zaproszonych 10 reprezentantów, którzy będą mogli osobiście odebrać nagrody.

SŁOWO O UCZESTNIKACH

Akademia Przedszkolaków 1 to grupa 5-cio i 6-ciolatków (Puszczyki i Żaby) z Niepublicznego Przedszkola Akademia Przedszkolaków w Józefosławiu. Instruktorami grup są Natalia Lewandowska i Sylwia Przywara. Grupa liczy 36 osób.

Tytuł: Rokowa Gwiazdka
Reżyseria, muzyka: Agnieszka Chartnowicz
Scenografia: Natalia Lewandowska i Sylwia Przywara
Opis spektaklu: Spektakl o charakterze musicalu. Dzieci wyruszają w podróż w poszukiwaniu świątecznej gwiazdki. Spotykają po drodze różne rozśpiewane postacie związane ze świętami: kłujące choinki, wesołych Mikołajów itp. Czy w końcu uda im się dotrzeć do celu podróży?
Czas trwania: 30 minut
Wymagania techniczne: odtwarzacz płyt cd, przygasić światło do utworów o numerach: 3, 7, 9.

Akademia Przedszkolaków 2 to grupa trzy i czterolatków (Tygryski i Gumisie) z Niepublicznego Przedszkola Akademia Przedszkolaków w Józefosławiu. Instruktorkami gryp są Barbara Kurek, Marta Łukawska, Maja Żakowicz (j.angielski), a asystentkami: Lidia Klass i Renata Kosierkiewicz. Grupa liczy 36 osób.

Tytuł: Ugly Duckling (czyt. AGLI DAKLING ), na podstawie bajki Andersena, pt. Brzydkie Kaczątko, przekład na j. angielski: Anna Tomaszewska
Reżyseria, scenografia: Barbara Kurek, Marta Łukawska
Muzyka: utwory muzyki klasycznej, układ muzyczny: Magda Gajda
Opis spektaklu: W rodzinie Kaczek przychodzą na świat kaczątka, jedno jest inne nie podobne do rodzeństwa, szare niezgrabne. Wszystkie zwierzęta wytykają je palcem, przeganiają żeby sobie poszło. Kaczątko jest smutne i nieszczęśliwe. Aż nadchodzi wiosna dzieci przychodzą do kaczątka tańczą w koło niego, podziwiają jego piękno. Na niebie lecą łabędzie, kaczątko patrzy z podziwem w górę, Łabędzie podfruwają i zachęcają do przyłączenia się do lotu, Kaczątko patrzy w taflę wody i nie poznaje swojego odbicia. Jest pięknym Łabędziem i jest szczęśliwe.
Czas trwania: 30 minut
Wymagania techniczne: odtwarzacz płyt cd

Muzykanci z Przedszkola Nutka w Nowej Iwicznej.

Instruktorami grupy są Sylwia Łysiak i Rafał Chojnacki. Grupa liczy 21 osób. Są to dzieci aktywnie uczestniczące w środowisku lokalnym i biorące udział w przeróżnych konkursach, festiwalach.

Tytuł: Królowa Śniegu
Reżyseria: Sylwia Łysiak
Scenografia: Agnieszka Kołodziejczyk
Muzyka: Rafał Chojnacki

Opis spektaklu: Jest to interpretacja dzieła H. Ch. Andersena. Opowiada historię przyjaźni Kaja i Gerdy, która nagle zmienia się, gdy Kajowi wpada do oka odłamek zwierciadła i Kaj staje się złośliwy. Przyjaźń Gerdy sprawi, że uda jej się wyzwolić chłopca od złych wpływów Królowej Śniegu - winnej całego zajścia.
Czas trwania: 25 minut
Wymagania techniczne: Podłączenie syntezatora, wejście do głośnika (2xduży jack mono), oświetlenie: lekki półmrok, światło skierowane na dzieci, które aktualnie mówią, tańczą, śpiewają (najchętniej cztery pary czerwonych i niebieskich świateł pozycyjnych, ewentualnie inne), podłączenie dymiarki na scenie.

Drums z Niepublicznego Przedszkola Zebra w Piasecznie to grupa trzy i czterolatków. Instruktorem grupy jest Maja Borkowska-Złoch. Grupa liczy 17 osób i jest to ich debiut.

Tytuł: Świąteczne Porządki
Reżyseria, scenografia, muzyka: Maja Borkowska-Złoch
Opis spektaklu: Dzieci odkrywają kartki kalendarza adwentowego, do każdej odkrytej karty - krótka inscenizacja.
Czas trwania spektaklu: 20 minut
Wymagania techniczne: nagłośnienie i oświetlenie standardowe, dodatkowo projektor

Grupa Abecelki z Przedszkola ABC w Piasecznie to 12 dzieci, których instruktorką jest Katarzyna Szewczyk. Jest to pierwszy występ zespołu.

Tytuł: "Rękawica, czyli magia przyjaźni" - adaptacja bajki ukraińskiej
Reżyseria: Katarzyna Szewczyk
Opis spektaklu: W zimowy, biały poranek dziadek w lesie gubi zimową rękawicę. Staje się ona powoli domem zwierząt leśnych, które w dziwny, magiczny sposób wszystkie znajdują w niej schronienie, miło, razem spędzając czas, bez względu czy to zając, czy niedźwiedź.
Czas trwania spektaklu: 20 minut
Wymagania techniczne: odtwarzacz płyt cd, 2 mikrofony, reflektor umieszczony za wieszakiem z materiałem, niebieskie światła, rzutnik skierowany na materiał

Grupa z Przedszkola Fantazja z Piaseczna, pod okiem Majki Borkowskiej-Złoch, liczy 30 osób, a w tym składzie występuje poza przedszkolem po raz pierwszy.

Tytuł: Jasełka
Reżyseria, scenografia: Maja Borkowska-Złoch
Muzyka: Magdalena Gajda
Opis spektaklu: Jest to spektakl jasełkowy.
Czas trwania spektaklu: 30 minut
Wymagania techniczne: podstawowe nagłośnienie i oświetlenie, a dodatkowo lampa uv

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Podyskutuj o książkach

Podyskutuj o książkach

W Bibliotece Głównej w CEM powstaje Dyskusyjny Klub Książki. Pierwsze...

Usłyszeć Taniec - widowisko stepowania

Usłyszeć Taniec - widowisko stepowania

W sobotę, 18 stycznia w Konstancińskim Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy...

Czwartki bez prądu

Czwartki bez prądu

Od 9 stycznia 2020 r. w Bibliotece Głównej w CEM rozpoczynamy cykliczną...

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno 2020

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno 2020

11 i 12 stycznia 2020 roku odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Kotów...

Spotkanie z Maxem Czornyjem

Spotkanie z Maxem Czornyjem

W czwartek 23 stycznia o godz. 18.30 w Bibliotece Głównej odbędzie się...

Polska Wersja w Piasecznie

Polska Wersja w Piasecznie

21 lutego 2020 roku wystąpi zespół POLSKA WERSJA. Miejsce: Dom Kultury...

Dziennikarstwo obywatelskie

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

W sobotę 25 stycznia 2020 r. na parkingu przed Szkołą w Uwielinach odbędzie...

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

21 stycznia o godz. 15.30 Urząd Gminy w Prażmowie zaprasza na nietypowe...

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Gmina Piaseczno przy udziale warszawskiego  oddziału Stowarzyszenia...

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Jedną z piaseczyńskich bolączek jest plaga nieprawidłowo parkujących...

Dron dla OSP Jazgarzew

Dron dla OSP Jazgarzew

Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał Gminie Piaseczno dotację w...