Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

A Ty jak zaplanujesz ten wyjątkowy wieczór?

Kategorie: Aktualności
Utworzone: wtorek, 24 lutego 2015

Wielkimi krokami zbliża się sezon ślubny, a co za tym idzie organizacja wieczorów panieńskich i kawalerskich. Te imprezy już na dobre wpisały się w ślubne przygotowania. W gronie przyjaciół w huczny sposób świętujemy ostatnie chwile "wolności".

Odskocznia od weselnych przygotowań

Ślub to nie lada wyzwanie dla młodych. Mnogość rzeczy do zaplanowania potrafi przyprawić o zawrót głowy. W okresie żmudnych przygotowań wieczór kawalerski i panieński stanowią miłą odskocznię od natłoku zajęć. Jednak, by wieczór był udany wymaga mniejszych lub większych przygotowań. Według obowiązujących zasad jego organizacją zajmują się świadkowie. Jednak bardzo często do pomocy przychodzą bliscy przyjaciele. Warto na organizatora wybrać osobę, która jest prawdziwym imprezowiczem z głową pełną pomysłów. Oczywiście nie ma to być zabawa rodem z filmu "Kac Vegas". 

Pomyśl o wszystkim

Wieczór kawalerski lub panieński powinien być dostosowany do głównego bohatera. Jeśli jest to osoba nieśmiała i skryta nie ma co porywać się na żywiołową gonitwę po klubach. Lepiej postawić na imprezę w kameralnym gronie. Oczywiście ten wieczór nie musi być typową imprezą zakrapianą procentami. Jeśli młodzi to sportowcy lub podróżnicy warto zabawę dostosować do ich pasji. Nie ma co jednak ukrywać, że najpopularniejsze wieczory to imprezy w klubach. Organizator powinien zadbać, by młodzi mieli niespodziankę, czyli w miarę możliwości organizować zabawę w tajemnicy. Element zaskoczenia jest tutaj mile widziany. Planowanie zacznijmy od wyboru miejsca, w którym impreza się odbędzie. Rezerwacji dokonajmy odpowiednio wcześnie i dostosujmy stolik pod liczbę zaproszonych gości. Dlatego ważna jest lista gości. Jest to gwarancja, że nie pominiemy żadnego znajomego. O terminie imprezy należy gości poinformować odpowiednio wcześnie. Musimy zaplanować też imprezowe przekąski, które są idealne kiedy pijemy alkohol. Oczywiście taki wieczór to wydatek niemały, dlatego warto określić budżet przedsięwzięcia. Potrzebne pieniądze najczęściej pochodzą od składek wśród zaproszonych gości. Bardzo modna jest organizacja wieczorów panieńskich i kawalerskich w dużych miastach takich jak Wrocław, Kraków czy Warszawa. Dlatego w naszym planie nie może zabraknąć punktu o rezerwacji odpowiedniej kwatery.

Niestandardowe pomysły

Wyobraźnia świadków nie zna granic, dlatego wieczory kawalerskie i panieńskie przybierają coraz ciekawszą formę. Panie mogą wybrać kilkugodzinny pobyt w SPA z relaksacyjnymi zabiegami kosmetycznym lub prywatną lekcję gorącej salsy czy rumby. Panowie bardzo chętnie wybierają zabawę w Paintball lub jazdę gokartami. Dużą popularnością oczywiście cieszą się wieczory z tematem przewodnim np. hawajskim, policyjnym, króliczków Playboy'a czy pin up. Ciekawym akcentem są też różnego rodzaju gadżety kwiaty, królicze uszy, meloniki. Na imprezie nie powinno zabraknąć wyzwań i zadań dla Młodych. Tutaj już wszystko zależy od naszej pomysłowości.

Komentarze

Liczba komentarzy: 1
gość: Marcin
Dodano: czwartek, 18 sierpnia 2016
Niedługo mam swój wieczór kawalerski. Starszy wymyślił, że pojedziemy na weekend do Leszna, by polatać w tunelu aerodynamiczny, a potem jeszcze zarezerwował jakiś klub. Czuję, ze będzie się działo.
1
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Komunikat w sprawie Wójta Gminy Lesznowola

Komunikat w sprawie Wójta Gminy Lesznowola

Szanowni Mieszkańcy Gminy Lesznowola!W związku z ostatnimi doniesieniami...

Spacerkiem po CEM

Spacerkiem po CEM

Zapraszamy 10 lipca na zwiedzanie nowego obiektu Centrum...

11-latek wjechał hulajnogą wprost pod samochód

11-latek wjechał hulajnogą wprost pod samochód

11-letni chłopak nie zachował podstawowych zasad bezpieczeństwa i wjechał...

Nightskating Piaseczno #3

Nightskating Piaseczno #3

Zapraszamy na drugi w tym sezonie przejazd Nightskating Piaseczno. Spotykamy...

Dni Tarczyna

Dni Tarczyna

6 lipca 2019 r. zapraszamy na Dni Tarczyna...

Bajkowy zakątek

Bajkowy zakątek

10 lipca 2019 r. Centrum Kultury zaprasza dzieci na Bajkowy Zakątek, podczas...

Dziennikarstwo obywatelskie

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Chojnowski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty...

Piknik Sołecki w Bobrowcu

Piknik Sołecki w Bobrowcu

22 czerwca 2019 rozpocznie się Piknik sołectw Bobrowiec i Kamionka. Na...

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

W środę 19 czerwca w godz. 8.00-12.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Nowej...

Konkurs na fraszkę

Konkurs na fraszkę

Chcesz poczuć się niczym mistrz Jan z Czarnolasu? Masz pomysł, jak...

Geopiknik

Geopiknik

Długo wyczekiwany GeoPiknik powraca! Coroczne święto studentów Wydziału...