Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Jak jeść i nie przytyć?

Kategorie: Aktualności
Utworzone: piątek, 13 marca 2015

Jeść i nie tyć, to chyba marzenie każdej kobiety i nie tylko. Wielu z nas chciałoby bez wyrzutów sumienia spożywać ulubione, kaloryczne potrawy i nie bać się o swoją figurę. Czy możliwe jest cieszenie się ulubionymi daniami i nie przybieranie na wadze?

Lekkie przekąski

Przede wszystkim, aby uniknąć zbędnych kilogramów musimy wystrzegać się podjadania między posiłkami. Szczególnie powinniśmy ograniczyć słodycze i inne wysokokaloryczne przekąski. Jeśli już musimy coś zjeść, warto sięgnąć po lekkie przekąski, takie jak warzywa, owoce, czy przetwory mleczne (jogurt, kefir).

Unikaj tłuszczów

Wrogiem szczupłej sylwetki jest nadmiar tłuszczu. Niestety w wędlinach czy innych daniach mięsnych jest go bardzo dużo. Dlatego kupując mięso wybierajmy te mniej tłuste takie jak schab, polędwica, szynka, drób, a także ryby. Podobnie z wędlinami, zawsze kupujmy te dobrej jakości, z niewielką ilością tłuszczu. (źródło: http://www.nomaxtrading.eu/ )

Czytaj etykiety

Decydując się na zakup gotowego produktu, warto zapoznać się wcześniej z jego składem, jak i zawartością tłuszczów, węglowodanów, cukrów i ilości kalorii. Zawsze czytajmy etykiety na produktach, to ważne jeśli chcemy być świadomym konsumentem i wiedzieć co jemy.

Woda zdrowia doda

Woda jest dla naszego organizmu bardzo ważna, człowiek w przeważającej ilości składa się z wody. Z kolei niedobór płynów ma katastrofalny wpływ na nasz organizm i nasze zdrowie. Pijąc odpowiednio dużo wody zapobiegamy napadom niekontrolowanego głodu, oraz wypełniamy żołądek, przez co zjadamy nieco mniej. Eksperci zalecają, aby wypijać szklankę wody na około 20 minut przed posiłkiem. Wypełni nam ona żołądek, dzięki temu spożyjemy nieco mniej.

Rozplanuj posiłki

Odpowiednia dieta to 4-5 posiłków dziennie. Należy jeść często, ale w małych ilościach. Nie wolno zbyt długo pozostawać bez jedzenia, gdyż prowadzi to do napadów tak zwanego "wilczego głodu". Jeśli jesteśmy bardzo głodni jemy dużo i wszystko co mamy pod ręką. Jeśli wcześniej przygotujemy sobie posiłki i będziemy jedli je o określonej porze, unikniemy takich problemów. Posiłki należy spożywać powoli i wszystko dokładnie przeżuwać. Unikaj jedzenia wysokokalorycznych posiłków. Najlepiej będzie ustalić sobie dzienny limit kaloryczny i starać się go nie przekraczać. Warto przygotować sobie posiłki do szkoły, czy pracy i zabierać je ze sobą, w plastikowych pojemniczkach. Dzięki temu unikniemy kupowania jedzenia w barach szybkiej obsługi. Fast food destrukcyjnie wpływa na nasze zdrowie i figurę.

Ruch to zdrowie

Naszym największym sprzymierzeńcem w utrzymaniu idealnej sylwetki jest ruch. Nie musimy od razu decydować się na morderczy trening, nawet niewielki ruch, ale regularny daje efekty. Może to być spacer, jazda na rowerze, nordic walking, lub pływanie. Bardzo dobry dla utrzymania odpowiedniej wagi jest także aerobik, pilates lub taniec. Możliwości jest bardzo wiele, wystarczy tylko chcieć. Bez wątpienia zwiększenie aktywności fizycznej pozytywnie wpłynie na redukcje wagi i na nasze zdrowie.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Podyskutuj o książkach

Podyskutuj o książkach

W Bibliotece Głównej w CEM powstaje Dyskusyjny Klub Książki. Pierwsze...

Usłyszeć Taniec - widowisko stepowania

Usłyszeć Taniec - widowisko stepowania

W sobotę, 18 stycznia w Konstancińskim Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy...

Odpady BIO już od 1 stycznia

Odpady BIO już od 1 stycznia

Od pierwszego stycznia 2020 będą obowiązywały nowe zasady segregacji...

Trebunie-Tutki na nowy rok

Trebunie-Tutki na nowy rok

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na Koncert Noworoczny. W niedzielę, 5...

Czwartki bez prądu

Czwartki bez prądu

Od 9 stycznia 2020 r. w Bibliotece Głównej w CEM rozpoczynamy cykliczną...

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno 2020

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno 2020

11 i 12 stycznia 2020 roku odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Kotów...

Dziennikarstwo obywatelskie

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

W sobotę 25 stycznia 2020 r. na parkingu przed Szkołą w Uwielinach odbędzie...

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

21 stycznia o godz. 15.30 Urząd Gminy w Prażmowie zaprasza na nietypowe...

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Gmina Piaseczno przy udziale warszawskiego  oddziału Stowarzyszenia...

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Jedną z piaseczyńskich bolączek jest plaga nieprawidłowo parkujących...

Dron dla OSP Jazgarzew

Dron dla OSP Jazgarzew

Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał Gminie Piaseczno dotację w...