Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Konstancińscy pływacy spisali się na medal

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: wtorek, 17 marca 2015 Źródło: Aleksandra Golon

W dniach 6-8 marca 2015 r. w Olsztynie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski 14-latków, natomiast w Ostrowcu Świętokrzyskim Zimowe Mistrzostwa Polski 15-latków. Tydzień później tj. 13 - 15.03.2015 odbyły się w Oświęcimiu Zimowe Mistrzostwa Polski 16 latków.

Integracyjny Klub Sportowy "Konstancin" reprezentowany był w Olsztynie przez 6 zawodników (4 dziewczynki i 2 chłopców), w Ostrowcu Św.  przez 2 dziewczynki, w Oświęcimiu przez 2 chłopców.

Nasza reprezentacja jechała na mistrzostwa z wielkimi nadziejami. 15-letnia Michalina Pecyna zdobywała juz medale na Mistrzostwach Polski w 2014 r., natomiast 14-letnia Barbara Mazurkiewicz plasowała się wysoko w rankingach ogólnopolskich. (Mistrzostwa Polski rozgrywane są po raz pierwszy dla zawodników 14 letnich). Brat Michaliny, Maciej Pecyna na Mistrzostwach w 2014 r. pływał w pierwszej 10 t-ce w Polsce.

Konstancińscy zawodnicy spisali się na medal!

Barbara Mazurkiewicz to jedna z dwóch najjaśniejszych postaci dziewczęcej części rywalizacji na mistrzostwach Polski 14-latków w Olsztynie. Zawodniczka stoczyła fantastyczny pojedynek na 100 m stylem motylkowym, z wynikiem 1:02,43 zdobyła ostatecznie mistrzostwo kraju i uzyskała wynik lepszy od 16 letniego rekordu polski (srebrny medal był zaledwie o 0,07 setnych słabszy). W konkurencji dwukrotnie dłuższej, tj 200 m stylem motylkowym zdeklasowała swoje rywalki uzyskując wynik 2:19,83 (srebrny medal był o 3,5 sek wolniejszy) Co ciekawe, w równolegle rozgrywanych mistrzostwach kraju 15-latków taki wynik dałby pływaczce IKS Konstancin srebrny medal! Ostatecznie Mazurkiewicz zdobyła 3 złote medale w konkurencjach: 100 i 200 m stylem motylkowym oraz 400 m sposobem zmiennym (5:05,54), a także 2 srebrne medale w konkurencjach 50 m stylem motylkowym (0:28,68) oraz 200 m sposobem zmiennym (2:23,41).

Koleżanka klubowa Basi, 14 letnia Zuzanna Sokół, zdobyła 9 miejsce na dystansie 800 m stylem dowolnym. Warto dodać, że pół roku temu Zuzia plasowała się w ogólnopolskich rankingach na poziomie 20 - 30 miejsca. Zuzia znalazła się także w pierwszej 10 -tce w kraju na dystansie 400 m st dowolnym. Zuzia jest z   "krwi i kości" sprinterką, jednak z uwagi na niski wzrost i niski poziom siły mięśniowej nie ma na razie szans na zdobywanie czołowych lokat w konkurencjach sprinterskich, dlatego tez pływa odcinki w których wytrzymałość decyduje o wyniku sportowym. Trenerzy czekają z niecierpliwością, kiedy zawodniczka urośnie i będzie mogła startować w konkurencjach sprinterskich.

15-letnia Michalina Pecyna zdobyła w Ostrowcu Św. złoty medal w konkurencji 400 m sposobem zmiennym, przełamując barierę 5 minut (4:59,88). Brązowy medal zdobyła w konkurencji 800 m stylem dowolnym z doskonałym czasem 9:10,93, przegrywając srebrny medal zaledwie 2 sekundy. Niestety w swojej trzeciej koronnej konkurencji 200 m sposobem zmiennym zajęła ostatecznie 4 miejsce uzyskując wynik 2:23,54. Rada trenerów, wiąże wiele nadziei z Michaliną, jako że obecnie zawodniczka należy do bardzo drobnych osób, z bardzo niskim poziomem siły, a jednak prezentującą doskonałe czucie wody i poziom pływackich umiejętności technicznych.

Najstarsi zawodnicy tj. Maciej Pecyna i Kacper Lenartowicz pływali na równym poziomie, plasując się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników w kraju. Na uwagę zasługuje stały postęp Kacpra, zwłaszcza że zawodnik rozpoczął szkolenie z rocznym opóźnieniem w stosunku do swoich rówieśników. Swoją ciężką i regularną pracą z roku na roku zbliża się do czołówki kraju.

Przed zawodnikami IKS Konstancin jeszcze jedna impreza w ostatnim tygodniu marca tj. Międzywojewódzkie Mistrzostwa 12-13 latków. Trenerzy liczą na medale Macieja Rabana i Jana Rembowskiego, którzy od 2 lat zajmują w rankingach ogólnopolskich medalowe miejsca.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Wtorek Jazzowy - Rafał Sarnecki Quartet feat. Lucas Pino

Wtorek Jazzowy - Rafał Sarnecki Quartet feat. Lucas Pino

3 grudnia 2019 r. o godz. 20.00 Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na...

CALVARY GOSPEL PO RAZ DZIESIĄTY

CALVARY GOSPEL PO RAZ DZIESIĄTY

1 grudnia 2019 r. odbędzie się jubileuszowy, dziesiąty festiwal Calvary...

DIETA PRZECIWNOWOTWOROWA – ZACZNIJ OD DZISIAJ

DIETA PRZECIWNOWOTWOROWA – ZACZNIJ OD DZISIAJ

Ponad milion Polaków choruje na nowotwory. Szacuje się, że ok 30%...

Hack and Frytke i NOISENSE wystąpią na koncercie z cyklu KONTAKT

Hack and Frytke i NOISENSE wystąpią na koncercie z cyklu KONTAKT

22 listopada 2019 roku odbędzie się koncert z cyklu KONTAKT, podczas...

Jarmark Świąteczny w Lesznowoli

Jarmark Świąteczny w Lesznowoli

7 grudnia br. przed Urzędem Gminy w Lesznowoli pojawi się Wioska Św....

Happening Mikołajkowy Fundacji “Pomóż Dorosnąć”

Happening Mikołajkowy Fundacji “Pomóż Dorosnąć”

1 grudnia 2019 roku odbędzie się 16. Happening Mikołajkowy Fundacji Pomóż...

Dziennikarstwo obywatelskie

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Jedną z piaseczyńskich bolączek jest plaga nieprawidłowo parkujących...

Dron dla OSP Jazgarzew

Dron dla OSP Jazgarzew

Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał Gminie Piaseczno dotację w...

Szukamy moderatora DKK!

Szukamy moderatora DKK!

W Bibliotece Głównej w CEM powstaje Dyskusyjny Klub Książki...

KOBIECE PIASECZNO – SPOTKANIE Z DOROTĄ GODZINĄ

KOBIECE PIASECZNO – SPOTKANIE Z DOROTĄ GODZINĄ

W środę 13 listopada 2019 r. o godz. 19.00 Centrum Kultury w Piaseczna...

Wygraj czyste powietrze! Loteria z oczyszczaczami powietrza do zdobycia

Wygraj czyste powietrze! Loteria z oczyszczaczami powietrza do zdobycia

4 listopada rusza jesienna loteria w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Fani...