Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Konstancińscy pływacy spisali się na medal

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: wtorek, 17 marca 2015 Źródło: Aleksandra Golon

W dniach 6-8 marca 2015 r. w Olsztynie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski 14-latków, natomiast w Ostrowcu Świętokrzyskim Zimowe Mistrzostwa Polski 15-latków. Tydzień później tj. 13 - 15.03.2015 odbyły się w Oświęcimiu Zimowe Mistrzostwa Polski 16 latków.

Integracyjny Klub Sportowy "Konstancin" reprezentowany był w Olsztynie przez 6 zawodników (4 dziewczynki i 2 chłopców), w Ostrowcu Św.  przez 2 dziewczynki, w Oświęcimiu przez 2 chłopców.

Nasza reprezentacja jechała na mistrzostwa z wielkimi nadziejami. 15-letnia Michalina Pecyna zdobywała juz medale na Mistrzostwach Polski w 2014 r., natomiast 14-letnia Barbara Mazurkiewicz plasowała się wysoko w rankingach ogólnopolskich. (Mistrzostwa Polski rozgrywane są po raz pierwszy dla zawodników 14 letnich). Brat Michaliny, Maciej Pecyna na Mistrzostwach w 2014 r. pływał w pierwszej 10 t-ce w Polsce.

Konstancińscy zawodnicy spisali się na medal!

Barbara Mazurkiewicz to jedna z dwóch najjaśniejszych postaci dziewczęcej części rywalizacji na mistrzostwach Polski 14-latków w Olsztynie. Zawodniczka stoczyła fantastyczny pojedynek na 100 m stylem motylkowym, z wynikiem 1:02,43 zdobyła ostatecznie mistrzostwo kraju i uzyskała wynik lepszy od 16 letniego rekordu polski (srebrny medal był zaledwie o 0,07 setnych słabszy). W konkurencji dwukrotnie dłuższej, tj 200 m stylem motylkowym zdeklasowała swoje rywalki uzyskując wynik 2:19,83 (srebrny medal był o 3,5 sek wolniejszy) Co ciekawe, w równolegle rozgrywanych mistrzostwach kraju 15-latków taki wynik dałby pływaczce IKS Konstancin srebrny medal! Ostatecznie Mazurkiewicz zdobyła 3 złote medale w konkurencjach: 100 i 200 m stylem motylkowym oraz 400 m sposobem zmiennym (5:05,54), a także 2 srebrne medale w konkurencjach 50 m stylem motylkowym (0:28,68) oraz 200 m sposobem zmiennym (2:23,41).

Koleżanka klubowa Basi, 14 letnia Zuzanna Sokół, zdobyła 9 miejsce na dystansie 800 m stylem dowolnym. Warto dodać, że pół roku temu Zuzia plasowała się w ogólnopolskich rankingach na poziomie 20 - 30 miejsca. Zuzia znalazła się także w pierwszej 10 -tce w kraju na dystansie 400 m st dowolnym. Zuzia jest z   "krwi i kości" sprinterką, jednak z uwagi na niski wzrost i niski poziom siły mięśniowej nie ma na razie szans na zdobywanie czołowych lokat w konkurencjach sprinterskich, dlatego tez pływa odcinki w których wytrzymałość decyduje o wyniku sportowym. Trenerzy czekają z niecierpliwością, kiedy zawodniczka urośnie i będzie mogła startować w konkurencjach sprinterskich.

15-letnia Michalina Pecyna zdobyła w Ostrowcu Św. złoty medal w konkurencji 400 m sposobem zmiennym, przełamując barierę 5 minut (4:59,88). Brązowy medal zdobyła w konkurencji 800 m stylem dowolnym z doskonałym czasem 9:10,93, przegrywając srebrny medal zaledwie 2 sekundy. Niestety w swojej trzeciej koronnej konkurencji 200 m sposobem zmiennym zajęła ostatecznie 4 miejsce uzyskując wynik 2:23,54. Rada trenerów, wiąże wiele nadziei z Michaliną, jako że obecnie zawodniczka należy do bardzo drobnych osób, z bardzo niskim poziomem siły, a jednak prezentującą doskonałe czucie wody i poziom pływackich umiejętności technicznych.

Najstarsi zawodnicy tj. Maciej Pecyna i Kacper Lenartowicz pływali na równym poziomie, plasując się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników w kraju. Na uwagę zasługuje stały postęp Kacpra, zwłaszcza że zawodnik rozpoczął szkolenie z rocznym opóźnieniem w stosunku do swoich rówieśników. Swoją ciężką i regularną pracą z roku na roku zbliża się do czołówki kraju.

Przed zawodnikami IKS Konstancin jeszcze jedna impreza w ostatnim tygodniu marca tj. Międzywojewódzkie Mistrzostwa 12-13 latków. Trenerzy liczą na medale Macieja Rabana i Jana Rembowskiego, którzy od 2 lat zajmują w rankingach ogólnopolskich medalowe miejsca.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

JAK RADZIMY SOBIE Z KORONAWIRUSEM?

JAK RADZIMY SOBIE Z KORONAWIRUSEM?

W Warszawie i aglomeracji warszawskiej do tej pory odnotowano ponad 1800...

45-latek odpowie za dokonanie kradzieży

45-latek odpowie za dokonanie kradzieży

Do policyjnej celi trafił 45-letni mężczyzna który dwukrotnie dokonał...

WYRÓB MEDYCZNY SUNBRELLA - nowość od Dermedic

WYRÓB MEDYCZNY SUNBRELLA - nowość od Dermedic

Z myślą o pacjentach cierpiących na nietolerancję, alergię lub...

Zabezpieczono narkotyki, kusze i elementy broni palnej

Zabezpieczono narkotyki, kusze i elementy broni palnej

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 31- letniego mężczyznę...

12 lipca. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Góry Kalwarii

12 lipca. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Góry Kalwarii

Oddalona od Warszawy o zaledwie 20 km Góra Kalwaria na mapie LOTTO Poland Bike...

Wydawanie zaświadczeń o prawie do głosowania dodatkowo w godz. 16-18

Wydawanie zaświadczeń o prawie do głosowania dodatkowo w godz. 16-18

W dniach od 22.06.2020 (poniedziałek) do 26.06.2020 (piątek) EWIDENCJA...

Dziennikarstwo obywatelskie

Wycieczki w przyszłym roku

Wycieczki w przyszłym roku

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych...

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem...

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od...

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Czas „kwarantanny szkolnej” nie oznacza jedynie borykania ...

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...