Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Nowa Wiceburmistrz Piaseczna

Kategorie: Aktualności
Utworzone: środa, 1 kwietnia 2015 Źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
fot. Tomasz Pawlak

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis powołał swojego II zastępcę, którym została Hanna Kułakowska - Michalak. Nowa Pani Wiceburmistrz oficjalnie obejmie funkcję z dniem 1 kwietnia. Do jej kompetencji będą należeć przede wszystkim sprawy oświatowe. Zajmować się będzie również sprawami społecznymi zarządzając referatem spraw społecznych, polityki mieszkaniowej oraz wydziałem świadczeń społecznych.

Pani Hanna Kułakowska - Michalak ma 45 lat. Ukończyła Warszawska Akademię Wychowania Fizycznego na kierunku Rehabilitacja Ruchowa oraz dwuletnie studium pedagogiczne. Ukończyła również podyplomowe Studia Menedżerskie - Organizacja i Zarządzanie w Kulturze Fizycznej oraz  Kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej i zarządzania oświatą. Jest nauczycielem mianowanym z 20 letnim stażem pracy w placówkach międzynarodowych oferujących edukację dwuprogramową/ dwujęzyczną. Przez ten czas pracowała w 4 niepublicznych placówkach warszawskich - St. Paul’s British International School,  International European School, w której współtworzeniu brała udział i gdzie - przez 6 lat - pełniła funkcję dyrektora szkoły podstawowej, Kids‘ Academy Primary School oraz  Monnet International School.

Dodatkowo od 2002 roku organizuje i prowadzi zajęcia pływania oraz obozy sportowe dla uczniów The British School w Warszawie.

 - Mój kontakt z piaseczyńską oświatą zaczął się w 2012 roku kiedy mój młodszy syn rozpoczął  edukację w piaseczyńskim gimnazjum. Przez 2 lata działałam w Piaseczyńskim Porozumieniu Rad Rodziców i byłam zaangażowana w tworzenie strategii oświatowej dla Gminy Piaseczno - mówi nowa Pani Wiceburmistrz. - Byłam także koordynatorem gminnego projektu "Dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów klas I-III" oraz doszkalania nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z zakresu wychowanie fizyczne w Gminie Piaseczno.

Z racji moich doświadczeń zawodowych oraz faktu, że moi synowie korzystali z międzynarodowej niepublicznej edukacji oraz od poziomu gimnazjum z edukacji publicznej, mam obserwacje dotyczące obu systemów i to nie tylko jako rodzic, ale jako nauczyciel i dyrektor.

Prywatnie II Zastępca Burmistrza Piaseczna jest szczęśliwą żoną nauczyciela i mamą dwóch synów - uczniów piaseczyńskiego liceum. Jej hobby i sposób na życie  to "sport w każdej postaci". Wszystkie wakacje letnie i zimowe spędza na obozach sportowych z dziećmi i młodzieżą promując wychowawczy wymiar sportu. Chętnie angażuje się w organizację zawodów sportowych, przestawień szkolnych i kiermaszy. W czasie wolnym uprawia sporty i kibicuje swoim synom, również sportowcom.

Pani Hanna jest osobą otwartą, pełną pozytywnej energii i dała się poznać jako  świetny koordynator i organizator - mówi Burmistrz Zdzisław Lis.  - Wierzę, że wszystkie te cechy oraz  doświadczenie zawodowe pozwolą jej nawiązać dobrą współpracę z piaseczyńską kadrą oświatową. Jednocześnie liczę, że jej  działalność w Piaseczyńskim Porozumieniu Rad Rodziców zaowocuje dobrymi i przyjaznymi relacjami  ze środowiskiem rodzicielskim.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Zapraszamy na garażówkę

Zapraszamy na garażówkę

W sobotę 14 września już po raz drugi zapraszamy Mieszkańców gminy na...

Gdzie w Warszawie i okolicach będzie można zrobić zakupy w ciszy?

Gdzie w Warszawie i okolicach będzie można zrobić zakupy w ciszy?

Centrum Handlowe Auchan Piaseczno, Galeria Łomianki oraz Centrum Handlowe...

XV JARMARK PIASECZYŃSKI Sploty piaseczyńskich historii

XV JARMARK PIASECZYŃSKI Sploty piaseczyńskich historii

15 września 2019 w godzinach 12.00 - 19.00, Centrum Kultury w Piasecznie...

Narodowe Czytanie w Zalesiu Górnym

Narodowe Czytanie w Zalesiu Górnym

Serdecznie zapraszamy w sobotę 7 września o godz. 11.00 do filii w Zalesiu...

XII Festiwal Otwarte Ogrody

XII Festiwal Otwarte Ogrody

W weekend (7–8 września) mieszkańcy naszego miasta już po raz 12. otworzą...

Trwają zapisy na Bieg im. Tomasza Hopfera

Trwają zapisy na Bieg im. Tomasza Hopfera

Ruszyły zapisy na VI Bieg im. Tomasza Hopfera, który w tym roku odbędzie...

Dziennikarstwo obywatelskie

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Chojnowski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty...

Piknik Sołecki w Bobrowcu

Piknik Sołecki w Bobrowcu

22 czerwca 2019 rozpocznie się Piknik sołectw Bobrowiec i Kamionka. Na...

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

W środę 19 czerwca w godz. 8.00-12.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Nowej...

Konkurs na fraszkę

Konkurs na fraszkę

Chcesz poczuć się niczym mistrz Jan z Czarnolasu? Masz pomysł, jak...

Geopiknik

Geopiknik

Długo wyczekiwany GeoPiknik powraca! Coroczne święto studentów Wydziału...