Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Przyjęcie w domu może być udane! Zorganizuj urodziny dla swojego dziecka

Kategorie: Aktualności
Utworzone: wtorek, 14 kwietnia 2015

Organizacja przyjęcia urodzinowego nawet dla małego solenizanta wymaga stworzenia pewnego planu działania. Obecnie wiele imprez urodzinowych odbywa się w halach zabawach lub popularnych restauracjach.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by przyjęcie urodzinowe dla naszej pociechy zorganizować w domu. Kierując się poniższymi radami na pewno stworzymy miłe przyjęcie, które zapadnie wszystkim na długo w pamięci.

Plan ułatwi Ci sprawę

Zanim zaczniesz planowanie przemyśl raz jeszcze swoją decyzję. Czy Twoje mieszkanie lub dom jest gotowe na przyjęcie sporej gromadki dzieci, czy umiesz się zająć taką ilością gości? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco zabieramy się za planowanie. Na początek ustalmy liczbę potencjalnych gości. Zapytaj swoją pociechę kogo chciałaby zaprosić to pozwoli nam stworzyć listę. Pamiętaj, by liczba gości była dostosowana do wielkości mieszkania. Nie warto przesadzać jeśli masz mały metraż. Kiedy lista gości jest gotowa stwórzcie zaproszenia. Możecie je wykonać własnoręcznie lub kupić gotowe. Nie zapomnijcie zamieścić na nim najważniejszych informacji czyli kogo zapraszamy, z jakiej okazji jest przyjęcie, kiedy się odbędzie i gdzie, a także do której potrwa. Gdy zaproszenia są gotowe czas na ich rozdanie. Dla pewności osobiście porozmawiaj z rodzicami dzieci.

Stwórz idealne menu

Kolejnym krokiem w drodze do idealnej imprezy jest menu. Jedzenie odgrywa ogromną rolę na każdym przyjęciu bez względu na wiek solenizanta. Na przyjęciu urodzinowym nie może zabraknąć kanapek, sałatek, napojów, galaretek, lodów, pizzy, a nawet domowych hamburgerów. Wszystkie potrzebne produkty bez problemu kupisz w każdym sklepie spożywczym. Przygotowanie tak prostych potraw nie zajmie Ci wiele czasu. Oczywiście nie zapomnij o torcie. Jeśli czujesz się na siłach stwórz go samodzielnie, zawsze możesz też zamówić tort w ulubionej cukierni. Jeśli przewidujesz ugoszczenie też rodziców przygotuj parę potraw specjalnie dla nich.

Czas na zabawę!

Nie ma urodzin bez gier i zabaw. Wszystko musi być jednak dopasowane do wieku zgromadzonych dzieci. W internecie roi się od propozycji na grupowe zabawy dlatego z pomysłami nie będzie problemu. Pamiętajmy, że o ile młodsze dzieci będą chętne do zabawy, to z większymi może być już gorzej. Dlatego dla starszych warto przygotować najnowsze gry pc lub na konsolę. Wspólne granie będzie dla nich dobrą rozrywkę i docenią ją o wiele bardziej, niż konkursy zorganizowane przez Ciebie.

A może motyw?

Ostatnimi czasy na popularności zyskują przyjęcia urodzinowe z motywem przewodnim. Organizując urodziny dla swojej pociechy możesz się pokusić o wybranie takiego motywu. To oznacza, że przyjęcie będzie odbywać się w konkretnej stylizacji, a zaproszeni goście będą musieli się w odpowiedni sposób przebrać. Oczywiście zanim zdecydujesz się na dany motyw skonsultuj ten pomysł z innymi rodzicami. Pomysłów na organizację przyjęcia urodzinowego jest wiele, wszystko zależy od naszej kreatywności.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Geopiknik

Geopiknik

Długo wyczekiwany GeoPiknik powraca! Coroczne święto studentów Wydziału...

OFF-spring Festival

OFF-spring Festival

W dniach 7-9 czerwca 2019 r. Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na IV...

Miasto dzieci

Miasto dzieci

2 czerwca 2019 r., w godzinach 12.00-19.00, Centrum Kultury w Piasecznie...

1. Górski Bieg Zająca – Góra Kalwaria 2019

1. Górski Bieg Zająca – Góra Kalwaria 2019

15 czerwca 2019 r. w Górze Kalwarii po raz pierwszy odbędzie się Górski...

Łosiowisko 2019

Łosiowisko 2019

2 czerwca 2019 r. zapraszamy na imprezę piknikową, Łosiowisko...

Wizerunki mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży

Wizerunki mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży

Policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledzczego z Piaseczna publikują...

Dziennikarstwo obywatelskie

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

W środę 19 czerwca w godz. 8.00-12.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Nowej...

Konkurs na fraszkę

Konkurs na fraszkę

Chcesz poczuć się niczym mistrz Jan z Czarnolasu? Masz pomysł, jak...

Geopiknik

Geopiknik

Długo wyczekiwany GeoPiknik powraca! Coroczne święto studentów Wydziału...

Rozlicz swój PIT z korzyścią dla gminy w której mieszkasz

Rozlicz swój PIT z korzyścią dla gminy w której mieszkasz

Podatek od osób fizycznych (PIT) to ważne źródło dochodu Gminy i szansa na...

Promocja 0 zł na przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej

Promocja 0 zł na przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej

Szanowni Mieszkańcy! Wychodząc naprzeciw mieszkańcom Miasta i Gminy...