Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Adepci WARSZTATÓW DZIENNIKARSKICH pióra w dłoń!

Utworzone: poniedziałek, 20 kwietnia 2015 Autor: e.

19 kwietnia 2015 r. Stowarzyszenie Polka Potrafi.pl w Piasecznie oficjalnie zamknęło kolejny projekt z cyklu "Młodzież na rynku pracy".

Mamy mocno subiektywne wrażenie, że nawet pogoda dała upust swojemu niezadowoleniu łącząc się w smutku z organizatorami oraz prelegentami, deszczem i "szarugą" naznaczając zakończenie "Warsztatów dziennikarskich" dla młodzieży.

Jak ktoś mądry kiedyś powiedział: wszystko co dobre i fajne szybko się kończy. Niestety i tym razem było podobnie. Jednak trzeba patrzyć w przyszłość z optymizmem, przez "luziowe" okulary, jak napisała jedna z uczestniczek warsztatów, co też z entuzjazmem czynimy i jak światełka w tunelu wyczekujemy kolejnych artykułów młodych, ambitnych i nieprzeciętnie inteligentnych osób, a tym samym spotkania z nimi … autorami tekstów!

Warsztaty dziennikarskie spotkały się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Prawie 30 osób chciało dowiedzieć się nieco więcej o dziennikarstwie, spróbować swoich sił w zawodzie, poprawić warsztat, czy zaprezentować swoje prace.

Niektórzy z nich mają na swoim koncie wydaną książkę, część publikacje w prasie, a zdecydowana większość pisze na razie "do szuflady", cierpliwie czekając na swoją szansę.

Co ciekawe, młodzi dziennikarze, choć niezwykle ambitni i konsekwentni, często wręcz ostentacyjnie manifestujący swoje racje, to mimo wszystko niezwykle koleżeńscy i potrafiący pracować w grupie.

Nasuwa się tylko jedno stwierdzenie … DOJRZAŁOŚĆ i pełna ŚWIADOMOŚĆ wyborów! To najtrafniejsze podsumowanie ich postaw.

Nie wszyscy wytrwali do końca warsztatów.

Ostatecznie około dziesięciu osób zaangażowało się w projekt udowadniając, że szeroko pojęte pisanie sprawia im wielką przyjemność.

Bez skrupułów można powiedzieć, że na koniec mieliśmy okazję pracować z osobami, których pasja i zaangażowanie stanowią swoistą crème de la crème i esencję wszystkich założeń organizatorek warsztatów.

Główną nagrodą w projekcie była publikacja najlepszych tekstów młodych dziennikarzy w POZYTYWNIKU LOKALNYM.

Finalnie, magazyn wydawany przez Monikę Stasiak, wzbogaciły cztery teksty adeptów warsztatów dziennikarskich Stowarzyszenia Polka Potrafi.pl w Piasecznie.

Z tego miejsca serdecznie zapraszamy do lektury:

http://issuu.com/pozytywniklokalny/docs/pozytywnik_9

Trzeba nadmienić, że również PRZEGLĄD PIASECZYŃSKI docenił talent oraz zaangażowanie młodzieży i niedługo na swoich łamach opublikuje wybrany materiał.

Portal naszepiaseczno.pl bezwarunkowo wspiera młodych, a przede wszystkim docenia ich zaangażowanie i talent, dlatego zaprosił wszystkich do współtworzenia zakładki w serwisie pn. OKIEM MŁODYCH. Mamy nadzieję, że niedługo będą Państwo mieli okazję zaczytywać się w ich tekstach, a dzięki temu poznawać pasje młodzieży … choć również problemy i bolączki.

Naszym założeniem jest pokazanie pewnych aspektów życia oczami młodych. Chcemy łamać  stereotypy i czasami przypominać, że kiedyś wszyscy mieliśmy naście lat … a to, że jesteśmy bardziej doświadczeni i przewartościowaliśmy pewne rzeczy w naszym życiu oraz nieco inaczej ustawiliśmy priorytety, nie czyni nas wszechwiedzącymi - to nie przywilej dorosłości.

Trzeba mieć świadomość, że świeże spojrzenie młodych, na pewne sprawy czy problemy, nie musi być niedojrzałe, czy wręcz infantylne. Może być nie tylko odświeżające, ale przede wszystkim przemyślane, a tym samym niezwykle profesjonalne.

Razem z Anetą Olkowską, współprowadzącą warsztaty, będziemy wspierać młodzież w ich działaniach, służąc radą czy sugestią. Konstruktywna krytyka … oczywiście - ale to działa zawsze w dwie strony!

Zresztą współpraca z młodymi, niezwykle kreatywnymi ludźmi to działania na zasadzie systemu naczyń połączonych.

Finezyjnie ukształtowanymi rurkami, do naczynia, które z chęcią "przyjmie" więcej oleum, płynie pewna jego ilość ... kiedy płyn osiągnie pewien poziom, ciecz "bogatsza" o cząsteczki, z którymi połączyła się w mieszaninę, wraca do naczynia pierwszego.

Nam właśnie chodzi o rzeczoną "mieszaninę", gdyż doświadczenie połączone z ambicją, talentem i świeżością tworzy swoiste składniki recepty na rozwój i sukces! Co więcej z pełną świadomością podkreślamy i doceniamy obustronne korzyści. 

Przypominamy, że talentem młodzieży będziemy się dzielić z Państwem szczodrze. Nie zamkniemy ich prac za szkłem, ani za pancernymi drzwiami, tą pasję po prostu trzeba przekazywać dalej …

Poza tym mam szczerą nadzieję, że to właśnie w Was, Czytelnikach, młodzi dziennikarze tudzież pisarze, znajdą gorliwych fanów. Przecież nie każdy z nas jest "statystycznym Polakiem" i nie  wszyscy czytamy tylko tytuły, bądź lead’y artykułów.

Są jeszcze tacy, którzy czytają od deski do deski, co więcej - doceniając zaangażowanie autora.

Z tego miejsca pragniemy podziękować Stowarzyszeniu Polka Potrafi.pl w Piasecznie, które wyróżniło nasz portal i przede wszystkim zaufało naszej wiedzy oraz zaangażowaniu. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia.

Ogromnie dziękujemy Pani Annie Pilip, kierownikowi marki Under Twenty, która z entuzjazmem wsparła projekt i nagrodziła młodych, zdolnych dziennikarzy kosmetykami
z linii im dedykowanej.

Swoje podziękowania kierujemy również do Pani Katarzyny Humphreys z Instytutu Wydawniczego ERICA, która doceniła zaangażowanie młodych i przekazała dla nich nagrody w postaci książek oraz Pani Marty Rucz, kierownika Pizza Hut w Piasecznie, która przekazała nagrody w postaci zaproszeń do pizzerii.

Na koniec, by podkreślić naszą wdzięczność, bardzo dziękujemy młodzieży, która wzięła udział w warsztatach dziennikarskich. Za konsekwencję, upór, zaangażowanie, wychodzenie poza schematy i odwagę … a przede wszystkim za czas, który poświęciła na spotkania i dzielenie się z nami swoim niezaprzeczalnym talentem i pomysłami.

Wszystkim niedowiarkom zaś piszemy: jest młodzież, która wysoko stawia sobie poprzeczki. Jest wymagająca i wręcz łaknie wiedzy. Choć energetyczna i charakteryzująca się niezwykłym poczuciem humoru, to przede wszystkim świadoma wyborów. Inteligentna i mocno zaangażowana we wszystko co robi. Znajduje czas na gry komputerowe, ale również na warsztaty podnoszące kwalifikacje… nie ma znaczenia, że te ostatnie odbywają się w weekendy.

Apelujemy do nauczycieli i dyrektorów szkół. Podsycajcie w tych młodych ludziach pasję, która pali się w nich żywym ogniem.

Nawet jeśli wśród Waszych uczniów są tylko jednostki, które wychodzą przed szereg, warto działać … gdyż kto jak nie oni docenią Waszą pracę?

Dzięki takiej młodzieży praca pedagoga nabiera szerszego wymiaru i właśnie takich ambitnych uczniów Wam życzymy!

Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie na naszym fanpage'u. Co wrażliwszych przepraszamy za ich jakość ...

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Zestawy testów na Sars-Cov-2 - Dar Wietnamczyków

Zestawy testów na Sars-Cov-2 - Dar Wietnamczyków

informujemy, że społeczność wietnamska w Polsce, wietnamscy absolwenci...

Zalecenia BurmistrzaPiaseczna w związku z zakażeniami koronawirusem w Polsce

Zalecenia BurmistrzaPiaseczna w związku z zakażeniami koronawirusem w Polsce

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją związaną z...

Bieżąca sytuacja w Piasecznie w związku z koronawirusem

Bieżąca sytuacja w Piasecznie w związku z koronawirusem

O obecnej sytuacji w Piasecznie oraz działaniach gminy...

“Jak nie zwariować z nastolatkiem?” – warsztaty odwołane

“Jak nie zwariować z nastolatkiem?” – warsztaty odwołane

Nastoletnie dzieci czy może już młodzi dorośli? Jak to z nimi jest? Poza...

Spotkanie autorskie z Vincentem Severskim

Spotkanie autorskie z Vincentem Severskim

12 marca o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie autorskie z Vincentem V....

Dziennikarstwo obywatelskie

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...

Bieżąca sytuacja w Piasecznie w związku z koronawirusem

Bieżąca sytuacja w Piasecznie w związku z koronawirusem

O obecnej sytuacji w Piasecznie oraz działaniach gminy...

Rusza sąsiedzka wymiana ubrań i dodatków  - odwołane

Rusza sąsiedzka wymiana ubrań i dodatków - odwołane

Rusza „Wymianka po sąsiedzku”, czyli nowa lokalna akcja polegająca na...

Sąsiedzkie akcje nowością w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno

Sąsiedzkie akcje nowością w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno

Chcemy być coraz bardziej „eko”, dlatego na popularności zyskują akcje...

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

W sobotę 25 stycznia 2020 r. na parkingu przed Szkołą w Uwielinach odbędzie...