Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Dzień dziecka w Konstancinie-Jeziornie

Utworzone: piątek, 29 maja 2015 Źródło: KDK
Data wydarzenia: niedziela, 31 maja 2015
Miejsce: Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie Godzina: 12:30

Podczas tegorocznego Dnia Dziecka 31 maja, Konstanciński Dom Kultury zaprasza do wspólnej zabawy pod hasłem "Dzieciaki kochają zwierzaki". To doskonała okazja, żeby zwrócić uwagę na porzucone, bezdomne zwierzęta z terenu gminy Konstancin-Jeziorna i zatroszczyć się o nie. 

To prawda, kochamy zwierzaki, a one kochają nas i uwielbiają nam to okazywać, dlatego każdy zwierzak potrzebuje człowieka, do którego mógłby się przytulić. Niestety, jest wiele zwierząt, które straciły swoich opiekunów, wymknęły się z domu i nie potrafią wrócić lub zostały przez ludzi porzucone. Jeśli mają odrobinę szczęścia, trafiają do schronisk. Pamiętajmy o nich. Bawiąc się wesoło z okazji Dnia Dziecka, i dzieciaki i dorośli - wszyscy możemy im pomóc. 

We wspólnej zabawie uczestniczyć będzie Fundacja Świętego Franciszka "Pomóż zwierzętom - naszym małym braciom" oraz Przytulisko Prima-Vet działające na rzecz opieki nad bezdomnymi zwierzętami w Konstancinie-Jeziornie i na terenie naszej gminy. Będziemy również gościć Panią Natalię Kujawę z Malinowego Psa, dyplomowaną behawiorystkę zwierzęcą z licencją COAPE, zajmującą się konsultacjami behawioralnymi , terapią zachowania psów oraz pomocą w socjalizacji, wychowaniu i adopcji psów. 

Fundacja Świętego Franciszka azyl dla bezdomnych kotów został założony w 1992 roku przez Panią Irenę Jarosz na terenie jej prywatnej posesji w Konstancinie-Jeziornie. Misją Kociego Azylu jest pomaganie bezdomnym zwierzętom i upowszechnianie humanitarnego stosunku do nich, w szczególności poprzez edukację dzieci i młodzieży. Obecnie w azylu przebywa około 300 kotów i kilka psów, znajdując tam pomoc i opiekę. Fundacja jest organizacją charytatywną, działającą dzięki pracy wielu wolontariuszy i środkom ofiarowanym przez ludzi wielkiego serca. 

Przytulisko Prima-Vet od wielu lat współpracuje z gminą Konstancin- Jeziorna, gdzie pomaga zagubionym i porzuconym stworzeniom. Psy i koty trafiające pod ich opiekę mogą liczyć na pomoc weterynaryjną oraz profesjonalne przygotowanie do adopcji. Dzięki współpracy z behawiorystami, treserami oraz licznym gronem wspaniałych wolontariuszy podopieczni przytuliska mogą liczyć na czułość i wspaniałą opiekę.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka, znajdzie się loteria, z której całkowity dochód zostanie przekazany Fundacji Świętego Franciszka, aby pomóc bezdomnym zwierzętom. Prace artystyczne, które będą fantami na loterię przygotowują zarówno dzieci jak i dorośli - członkowie sekcji artystycznych Konstancińskiego Domu Kultury. A jeśli Państwo, lub Wasze dzieci, chcielibyście przygotować i przekazać na ten cel swoje prace (obrazy, rysunki, czy inne rękodzieło) - serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt z działem organizacji KDK. 

W Fundacji i Przytulisku, bezdomne zwierzęta znajdują schronienie i pełną miskę, ale przecież potrzebują czegoś więcej… Nasłuchują, wypatrują, czekają. Może już zaraz pojawi się ich człowiek i zabierze je do domu… Czy znacie to uczucie, kiedy zakończony zimnym nosem psi pyszczek podbija naszą rękę, domagając się pieszczot? Czy doświadczyliście tego ciepła, kiedy kot na dzień dobry "strzela baranka" i mruczy niczym mały traktorek? Czy marzycie o własnym zwierzaku w domu, tylko odkładacie decyzję? Może to właśnie ten dzień? Fundacja i Przytulisko zaprezentują Państwu zwierzęta, które czekają na adopcję i nowy ciepły dom. 

Nie namawiamy, oczywiście, do podejmowania pochopnych decyzji, bo przygarnięcie zwierzęcia, to wielka odpowiedzialność, ale zachęcamy do rozważenia takiej możliwości. Warto o tym pomyśleć, bo wzięty ze schroniska pies czy kot, będzie kochać swojego opiekuna całym sobą i nigdy nie przestanie. 

W parku, zarówno dzieciaki jak i dorośli, będą mogli spotkać się i porozmawiać z panią Natalią Kujawą, behawiorystką zwierzęcą, która wytłumaczy jak porozumiewać się ze zwierzętami, odczytywać ich mowę ciała oraz jak najlepiej zaopiekować się zwierzakiem po przejściach i zdobyć jego zaufanie. 
Podczas imprezy chcielibyśmy również zaprezentować Państwu plenerową wystawę fotografii naszych konstancińskich pupili zatytułowaną "Mój Przyjaciel….", której pomysłodawcami są uczestnicy spotkań CDN - Czas Dla Nas - działającej w Konstancińskim Domu Kultury. Zachęcamy do przyniesienia zdjęć Waszych zwierzaków. 

W programie naszej wspólnej zabawy, w amfiteatrze i na terenie Parku Zdrojowego, przewidzianych jest mnóstwo atrakcji: 

Amfiteatr:

 • Program muzyczny dla dzieci ,,Kolorowe piosenki" - koncert, podczas którego wykonywane będą znane i lubiane utwory z repertuaru Majki Jeżowskiej oraz innych popularnych wykonawców.
 • Szalony pokaz psów, czyli ,,Taniec na 12 łap" - w pokazie wystąpią psy rzadko spotykanych ras i zaprezentują niesamowite umiejętności współpracy z człowiekiem. Wiele sztuczek, pokazy psich sportów i dobra zabawa gwarantowane!
 • Przedstawienie dla dzieci ,,W królestwie leniwego Smoka Śpiocha" - interaktywna bajka w planie aktorsko-lalkowym, która opowiada o niesfornym smoku. Nasz bohater to kapryśny zrzęda, przemieniony przez promienie słoneczne w miłe i poczciwe stworzenie. 

Plener:

 • Plenerowa wystawa fotografii konstancińskich pupili pt. "Mój Przyjaciel…"
 • Spotkanie dla dzieci "Jak rozmawiać ze swoim psem"
 • Konsultacje z panią Natalią Kujawą, behawiorystką zwierzęcą
 • Przejażdżki kucykami i spotkanie z osiołkiem
 • Dmuchane zabawki, kule wodne, karuzela
 • Loteria
 • Zabawy i konkursy sportowe
 • Animacje, zabawy i konkursy dla dzieci
 • Malowanie buzi
 • Pokazy wielkich baniek mydlanych
 • Warsztaty plastyczne, podczas których będziemy wspólnie malować ulubione zwierzaki
 • Warsztaty naukowe dla dzieci
 • Warsztaty rzeźbienia w glinie

Zbiórka zdjęć konstancińskich pupili i prac na loterię. 

Zdjęcia w formacie A5 lub A4 lub prace, opisane z tyłu (imię i nazwisko właściciela zwierzaka i autora zdjęć, kontakt do niego, imię zwierzaka lub gatunek) prosimy przynosić do KDK ul. Mostowa 15 w godz. 9-18 (recepcja). W razie pytań prosimy o kontakt z działem organizacji KDK, Tel. 22 484 20 21 - Agnieszka Wiśniowska.

Zdjęcia i prace zbieramy do 20 maja b.r.

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

12 lipca. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Góry Kalwarii

12 lipca. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Góry Kalwarii

Oddalona od Warszawy o zaledwie 20 km Góra Kalwaria na mapie LOTTO Poland Bike...

Zostań właścicielem wozu strażackiego

Zostań właścicielem wozu strażackiego

Gmina Konstancin-Jeziorna wystawiła na sprzedaż wóz strażacki, który...

WYRÓB MEDYCZNY SUNBRELLA - nowość od Dermedic

WYRÓB MEDYCZNY SUNBRELLA - nowość od Dermedic

Z myślą o pacjentach cierpiących na nietolerancję, alergię lub...

45-latek odpowie za dokonanie kradzieży

45-latek odpowie za dokonanie kradzieży

Do policyjnej celi trafił 45-letni mężczyzna który dwukrotnie dokonał...

I Mazowiecki Jarmark Rzemiosł Dawnych i Rękodzieła

I Mazowiecki Jarmark Rzemiosł Dawnych i Rękodzieła

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 28 czerwca 2020 r. na terenie pchlego...

Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2020

Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2020

W lipcowe i sierpniowe piątkowe wieczory zapraszamy na kolejny cykl kina pod...

Dziennikarstwo obywatelskie

Wycieczki w przyszłym roku

Wycieczki w przyszłym roku

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych...

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem...

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od...

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Czas „kwarantanny szkolnej” nie oznacza jedynie borykania ...

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...