Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Ogromne zyski na produkcji? Tylko z nowoczesnymi rozwiązaniami

Kategorie: Aktualności
Utworzone: poniedziałek, 8 czerwca 2015

Produkcja zawsze utożsamiana była z gwarancją dużego zysku. Niestety jej właściwa organizacja to bardzo skomplikowane zadanie. Obecnie, by prowadzić ten trudny biznes musimy doskonale orientować się w nowoczesnych rozwiązaniach. Organizacja produkcji to spore wyzwanie, które wymaga umiejętności zintegrowania wielu zadań.

To nie tylko tworzenie towarów

Nowoczesne firmy produkcyjne to już nie tylko zakłady wytwarzające dany towar. To skomplikowane machiny biznesowe, które oprócz produkcji mają wiele innych działów jak marketing, sprzedaż czy spedycja.

  • Poznaj konkurencję - Jeśli marzy nam się wejście na rynek wytwórstwa musimy na początku rozeznać się w zapotrzebowaniu na dany towar. Sprawdźmy ilu producentów działa w tej sferze i jaka jest sieć dystrybucji. Nie warto inwestować w produkcję towarów, którymi jest już zalany rynek.

  • Przygotuj plan biznesowy - To bardzo ważny etap w każdej biznesowej przygodzie. Bez niego się po prostu nie obejdzie. Musimy określić kanały sprzedaży wytworzonych przez nas produktów. Niezbędne jest zidentyfikowanie potencjalnych nabywców. Dzięki temu będziemy mogli opracować skuteczną kampanię marketingową. Zwróćmy sporą uwagę na nasze finanse, które muszą współgrać z planem biznesowym. Konieczne jest oszacowanie wielkości kapitału potrzebnego do rozpoczęcia produkcji i poprowadzenia sprzedaży. Musimy zawsze zostawić też odpowiedni zapas środków na nieprzewidziane wydatki.

  • Znajdź dostawców - Produkcja nie ma racji bytu bez odpowiedniego zaopatrzenia w surowce. Bez nawiązania współpracy z dostawcami nie mamy nawet po co zaczynać naszej działalności. Rozeznajmy się w cenach oferowanych na rynku i negocjujmy stawki.

  • Wynajmij halę - Do rozpoczęcia produkcji niezbędna będzie odpowiednia hala. Zanim jednak zaczniemy poszukiwania ustalmy jakie atesty, licencje, świadectwa i dokumenty będą nam potrzebne do rozpoczęcia działalności. Musimy dowiedzieć się jakie są wymagania co do pomieszczenia, w których będzie wytwarzać towary. Kiedy je ustalimy możemy rozpocząć poszukiwania lokalu. Oczywiście najkorzystniejszym rozwiązaniem jest budowa własnej hali stworzonej pod rodzaj naszej działalności. To wiąże się jednak ze sporym nakładem środków, których na początku w większości przypadków nie będziemy posiadać. Dlatego dobrym pomysłem będzie wynajem. Hala powinna spełniać wszelkie wymogi stawiane przez organizacji nadzorcze. Powinna znajdować się w dobrej lokalizacji, która umożliwi nam komfortowy transport towarów.

  • Postaw na marketing i nowoczesne rozwiązania - Teraz naszym celem jest pozyskanie jak największej liczby odbiorców. Niezbędna będzie dobra kampania marketingowa, która zagwarantuje utrzymanie sprzedaży na stałym poziomie. Nasza firma musi być konkurencyjna, dlatego warto zainwestować w nowoczesne rozwiązania, które ułatwią rozliczanie produkcji. Inwestycja w nie usprawni procesy zachodzące na hali produkcyjnej i pozwoli nam stale monitorować postępy w pracy. Dzięki nim będzie nam łatwiej wychwycić wszelkie odstępstwa od normy i zlokalizować ich przyczyny.   

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

0ddaj KREW i uratuj komuś ŻYCIE

0ddaj KREW i uratuj komuś ŻYCIE

We wtorek 28 lipca na parkingu przed Urzędem Gminy Lesznowola odbędzie się...

MUZYKA NA SKWERACH – zespół Manaus

MUZYKA NA SKWERACH – zespół Manaus

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na wakacyjną MUZYKĘ NA SKWERACH. Cykl...

Park miejski coraz piękniejszy

Park miejski coraz piękniejszy

Wraz z rozpoczęciem wakacji zakończył się kolejny etap rewaloryzacji parku...

Uporządkowanie terenu pod Park Redutowa – konsultacje

Uporządkowanie terenu pod Park Redutowa – konsultacje

Na terenie zielonym u zbiegu ulic Jaremy, Okrężnej i Redutowej w Piasecznie...

Sąsiedzka czujność nie zawiodła

Sąsiedzka czujność nie zawiodła

Policjanci z wydziału prewencji z Piaseczna „na gorącym" zatrzymali 22-...

Lato z Hugonówką na jazzowo

Lato z Hugonówką na jazzowo

W niedzielę, 19 lipca 2020 r. o godz. 17.00 Konstanciński Dom Kultury przy...

Dziennikarstwo obywatelskie

Wycieczki w przyszłym roku

Wycieczki w przyszłym roku

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych...

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem...

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od...

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Czas „kwarantanny szkolnej” nie oznacza jedynie borykania ...

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...