Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Lirene Lactima DUO - ekspert od profesjonalnej pielęgnacji okolic intymnych

Utworzone: sobota, 4 lipca 2015 Źródło: Anna Pilip

Intymne obszary kobiecego ciała wymagają profesjonalnej, skutecznej, a jednocześnie delikatnej pielęgnacji. Specjalistyczne formuły kosmetyków powinny być wzbogacone o odpowiednio  dobrane składniki łagodzące nadwrażliwość, wspomagające redukcję stanów zapalnych oraz odświeżające.

Nowe płyny do higieny intymnej Lirene Lactima DUO, dzięki formułom zawierającym DUO KOMPLEKSY kwasu mlekowego i składników takich jak: prebiotyk, micele, rumianek, wyciąg z lukrecji oraz wyciąg z aloesu, efektywnie regulują naturalne pH, zmniejszają ryzyko infekcji okolic intymnych i zapewniają uczucie komfortu i świeżości przez cały dzień. 

Higiena okolic intymnych, szczególnie w okresie letnim, wymaga specjalistycznych preparatów o wysokim stopniu tolerancji, bezpieczeństwa i skuteczności, dopasowanych do indywidualnych  potrzeb każdej kobiety. Aby ograniczyć do minimum ryzyko wystąpienia podrażnień skóry po zastosowaniu produktów do higieny intymnej, ich receptury nie powinny zawierać barwników, silnych detergentów oraz kompozycji zapachowych będących źródłem alergenów.

W nowych kosmetykach do higieny intymnej Lirene Lactima DUO obecny jest kwas mlekowy. Ten cenny składnik reguluje pH  i utrzymuje go na odpowiednio niskim, fizjologicznym poziomie (pH 5,5), chroniąc sfery intymne kobiety przed podrażnieniami i zaczerwienieniami. W formułach nowych płynów Lirene kwas mlekowy został połączony w DUO KOMPLEKSY ze składnikami takimi jak: prebiotyk, micele, rumianek, wyciąg z lukrecji i wyciąg z alg, odpowiedzialne za nawilżanie, łagodzenie, utrzymywanie równowagi mikrobiologicznej oraz ochronę przed powstaniem infekcji. Receptury płynów wzbogacone zostały również o niezwykle delikatny dla skóry środek myjący, jakim jest naturalna betaina. Związek ten posiada doskonałe właściwości myjące i pianotwórcze, a jednocześnie nie podrażnia i pomaga chronić wrażliwą skórę.

Dr n. biol. Karolina Bazela, Kierownik Laboratorium Naukowego Lirene:

Prawidłową florę bakteryjną okolic intymnych tworzą m.in. pałeczki kwasu mlekowego Lactobacillus sp. produkujące kwas mlekowy, który odpowiada za utrzymanie kwaśnego odczynu. Dzięki obecności pałeczek kwasu mlekowego i produktom ich metabolizmu, większość mikroorganizmów niebezpiecznych dla zdrowia intymnego kobiety nie jest w stanie przetrwać i namnażać się w tak kwaśnym i niesprzyjającym dla nich środowisku. Gdy jednak ilość pałeczek kwasu mlekowego ulega zmniejszeniu, odczyn wzrasta w kierunku wartości zasadowych, co sprzyja namnażaniu się mikroorganizmów patogennych.


Czy wiesz, że…?

  • Skład mikroflory miejsc intymnych jest inny u każdej kobiety - składa się na niego około 170 różnych gatunków drobnoustrojów tlenowych i beztlenowych.
  • Odpowiednia dieta wpływa na prawidłowe zakwaszenie moczu, co przekłada się na stan pH okolic intymnych. Dlatego w okresie letnim, nie tylko ze względu na dbałość o sylwetkę, ale również o zdrowie, warto zrezygnować z czekolady na rzecz jogurtów.

W skład nowej serii Lirene Lactima DUO wchodzą:


Lactima DUO EVERYDAY - MICELARNY FIZJOLOGICZNY żel do higieny intymnej

Formuła EVERYDAY stworzona została z myślą o aktywnych kobietach, które na co dzień potrzebują skutecznej pielęgnacji i długotrwałego odświeżenia okolic intymnych. 

MICELARNY FIZJOLOGICZNY żel odświeżający do higieny intymnej zawiera innowacyjny DUO KOMPLEKS miceli i kwasu mlekowego:

• Delikatnie myje oraz skutecznie i długotrwale odświeża. Formuła micelarna żelu zawiera oparty na betainie kompleks łagodnych substancji myjących. Składniki te skutecznie oczyszczają, zapewniając długotrwałe uczucie świeżości.

• Zapewnia odpowiednią ochronę przeciwgrzybiczą oraz równowagę mikrobiologiczną. Kwas mlekowy, efektywnie regulując balans pH, pomaga przywrócić naturalne, kwaśne pH okolic intymnych. Wspomaga codzienną ochronę przed infekcjami oraz hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie nieprzyjemnego zapachu.

• Zapobiega wysuszaniu i podrażnianiu śluzówki. Aloes oraz gliceryna, dzięki swym nawilżającym i kojącym właściwościom, pomagają w łagodzeniu podrażnień i zapewniają komfort optymalnego nawilżenia skóry.

Żel nie zawiera mydła, barwników, parabenów, dzięki czemu jest niezwykle łagodny i bezpieczny dla skóry.

Poj. 300 ml                                                        Rekomendowana cena detaliczna: 12,90 zł

 

Lirene Lactima DUO FORTE+ - TERAPEUTYCZNY płyn do higieny intymnej

Formuła FORTE+ stworzona została z myślą o codziennej pielęgnacji i higienie miejsc intymnych kobiet podatnych na podrażnienia i infekcje.

TERAPEUTYCZNY płyn do higieny intymnej zawiera nowatorski DUO KOMPLEKS kwasu mlekowego i prebiotyku:

• Wspomaga redukcję stanów zapalnych i zaczerwienień. Zawarty w formule naturalny prebiotyk stymuluje odbudowę fizjologicznej mikroflory bakteryjnej, łagodząc podrażnienia i przynosząc ulgę w objawach świądu i pieczenia.

• Długotrwale chroni przed nawrotem podrażnień i zmniejsza ryzyko infekcji intymnych. Kwas mlekowy pomaga przywrócić naturalne, kwaśne pH okolic intymnych, zapewniając odpowiednią ochronę przeciwgrzybiczą oraz równowagę mikrobiologiczną.

• Delikatnie myje i odświeża miejsca intymne, dając uczucie komfortu przez cały dzień. Dzięki nawilżającym właściwościom gliceryny chroni śluzówkę przed wysuszaniem.

Płyn nie zawiera mydła, barwników, parabenów, dzięki czemu jest niezwykle łagodny i bezpieczny dla skóry.

Poj. 300 ml                                                        Rekomendowana cena detaliczna: 12,90 zł

 

Lirene Lactima DUO SENSITIVE - NAWILŻAJĄCO - OCHRONNY żel do higieny intymnej

Formuła SENSITIVE stworzona została z myślą o kobietach ze szczególną wrażliwością okolic intymnych, by zapewnić naturalne nawilżenie, uczucie komfortu oraz ochronę przed infekcjami i podrażnieniami. Szczególnie polecany dla kobiet odczuwających zwiększony dyskomfort skóry okolic intymnych, związany z wahaniami hormonalnymi (doustna antykoncepcja, menopauza).

NAWILŻAJĄCO - OCHRONNY żel do higieny intymnej zawiera skuteczny DUO KOMPLEKS wyciągu z rumianku i kwasu mlekowego:

• Łagodzi nadwrażliwość okolic intymnych dzięki naturalnemu wyciągowi z rumianku. Pomaga wzmocnić fizjologiczną, hydrolipidową barierę skórną.

• Chroni przed podrażnieniami i infekcjami intymnymi. Kwas mlekowy pomaga przywrócić naturalne, kwaśne pH okolic intymnych, zapewniając odpowiednią ochronę przeciwgrzybiczą oraz równowagę mikrobiologiczną.

• Delikatnie myje, skutecznie oczyszczając i optymalnie nawilżając skórę okolic intymnych. Zawartość naturalnej betainy dostarcza skórze optymalną dawkę nawilżenia, zmiękczając naskórek i zmniejszając dyskomfort z powodu suchości.

Żel nie zawiera mydła, barwników, parabenów, dzięki czemu jest niezwykle łagodny i bezpieczny dla skóry.

Poj. 300 ml                                                        Rekomendowana cena detaliczna: 12,90 zł

 

Produkty dostępne tylko w sieci drogerii Rossmann:

 

Lirene Lactima THERAPY+ - żel uzupełniający terapię W STANACH ZAPALNYCH do higieny intymnej

Żel uzupełniający terapię W STANACH ZAPALNYCH do higieny intymnej zawiera terapeutyczne połączenie wyciągu z lukrecji i kwasu mlekowego:

• Działa wspomagająco w procesie łagodzenia infekcji intymnych poprzez kojące właściwości wyciągu z lukrecji. Jednocześnie żel działa bakteriostatycznie, hamując rozwój drobnoustrojów. Łagodzi podrażnienia i przynosi ulgę w objawach świądu i pieczenia.

• Przywraca równowagę mikrobiologiczną, wspomagając codzienną ochronę przed infekcjami, dzięki zawartości kwasu mlekowego, który utrzymuje pH okolic intymnych na naturalnym, fizjologicznym poziomie.

• Delikatnie myje, skutecznie oczyszczając i optymalnie nawilżając skórę okolic intymnych. Zawartość naturalnej betainy dostarcza skórze optymalną dawkę nawilżenia, zmiękczając naskórek i zmniejszając dyskomfort z powodu podrażnienia.

Żel nie zawiera mydła, barwników. Jest niezwykle łagodny i bezpieczny dla skóry.

Poj. 300 ml                                                        Rekomendowana cena detaliczna: 12,90 zł

 

Lirene Lactima THERAPY+ - żel ultra - łagodzący W STANACH PODRAŻNIEŃ do higieny intymnej

Żel ultra-łagodzący W STANACH PODRAŻNIEŃ do higieny intymnej zawiera terapeutyczne połączenie wyciągu z aloesu i kwasu mlekowego:

• Zmniejsza objawy dyskomfortu, zapewniając natychmiastową ulgę, łagodząc podrażnienia oraz zaczerwienienia naskórka. Zawartość kojąco - regenerującego wyciągu z aloesu niweluje otarcia naskórka oraz redukuje uczucie pieczenia i świądu.

• Chroni przed nawrotem podrażnień. Kwas mlekowy utrzymuje pH okolic intymnych na naturalnym, fizjologicznym poziomie, zapewniając odpowiednią ochronę przeciwgrzybiczą oraz równowagę mikrobiologiczną. Dzięki nawilżającym właściwościom gliceryny, chroni śluzówkę przed wysuszaniem i podrażnieniami. 

• Delikatnie myje i odświeża miejsca intymne, zapewniając uczucie komfortu przez cały dzień. Oparty na betainie żel zawiera kompleks łagodnych substancji myjących, dzięki czemu skutecznie oczyszcza, zapewniając długotrwałe uczucie świeżości i czystości.

Żel nie zawiera mydła, barwników oraz kompozycji zapachowej. Jest niezwykle łagodny i bezpieczny dla skóry.

Poj. 300 ml                                                        Rekomendowana cena detaliczna: 12,90 zł

 www.Lirene.comKomentarze

Liczba komentarzy: 1
gość: ula
Dodano: czwartek, 30 lipca 2015
często same płyny i emulsje do higieny intymnej nie zapobiegają problemom z infekcjami, dlatego kiedy spada mi odporność i jestem bardziej na nie narażona stosuję doustny probiotyk ginekologiczny by uzupełnić florę w bakterie kwasu mlekowego i nie dopuścić do powstania infekcji, chyba lepiej zapobiegać niż leczyć
1
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Zestawy testów na Sars-Cov-2 - Dar Wietnamczyków

Zestawy testów na Sars-Cov-2 - Dar Wietnamczyków

informujemy, że społeczność wietnamska w Polsce, wietnamscy absolwenci...

Zalecenia BurmistrzaPiaseczna w związku z zakażeniami koronawirusem w Polsce

Zalecenia BurmistrzaPiaseczna w związku z zakażeniami koronawirusem w Polsce

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją związaną z...

Bieżąca sytuacja w Piasecznie w związku z koronawirusem

Bieżąca sytuacja w Piasecznie w związku z koronawirusem

O obecnej sytuacji w Piasecznie oraz działaniach gminy...

“Jak nie zwariować z nastolatkiem?” – warsztaty odwołane

“Jak nie zwariować z nastolatkiem?” – warsztaty odwołane

Nastoletnie dzieci czy może już młodzi dorośli? Jak to z nimi jest? Poza...

Spotkanie autorskie z Vincentem Severskim

Spotkanie autorskie z Vincentem Severskim

12 marca o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie autorskie z Vincentem V....

Dziennikarstwo obywatelskie

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...

Bieżąca sytuacja w Piasecznie w związku z koronawirusem

Bieżąca sytuacja w Piasecznie w związku z koronawirusem

O obecnej sytuacji w Piasecznie oraz działaniach gminy...

Rusza sąsiedzka wymiana ubrań i dodatków  - odwołane

Rusza sąsiedzka wymiana ubrań i dodatków - odwołane

Rusza „Wymianka po sąsiedzku”, czyli nowa lokalna akcja polegająca na...

Sąsiedzkie akcje nowością w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno

Sąsiedzkie akcje nowością w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno

Chcemy być coraz bardziej „eko”, dlatego na popularności zyskują akcje...

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

W sobotę 25 stycznia 2020 r. na parkingu przed Szkołą w Uwielinach odbędzie...