Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Zajęcia w Klubie Drabina w Skolimowie

Kategorie: Aktualności Kultura
Utworzone: piątek, 10 lipca 2015 Źródło: Małgorzata Jarecka
Foto: igielniki wykonane na zajęciach w Klubie Drabina

W maju ruszył Klub "Drabina" przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie. Obiekt pomalowano i odświeżono - jest tu czysto i przytulnie.

Oferta ciekawych zajęć skierowana jest do osób dorosłych, seniorów i dzieci.

Klub "Drabina"  będzie prowadził działalność  również w wakacje, ale zajęcia będą odbywały się w formie tygodniowych spotkań warsztatowych w poniedziałki środy i piątki.  Będą to dla dzieci:  "Wakacyjna szkoła gotowania" konwersacje i nauka języwków angielskiego i francuskiego dla dzieci i dorosłych.

Niektóre warsztaty jak "Modnie, tanio i wygodnie" już działają. Zajęcia odbywają się w poniedziałki od 17.30-19.30

W poniedziałki zapraszamy panie z Konstancina-Skolimowa i okolic na warsztaty "Modnie, tanio i wygodnie", prowadzone dla pań w różnym wieku. Szycie na maszynie od  podstaw, stylizacja sylwetki i szkoła makijażu to zagadnienia, którymi zajmujemy się na zajęciach .

- Ideą warsztatów jest nauka  samodzielnego  wykonania drobnych przeróbek odzieży na maszynie: skracania, zwężania, poszerzania. Taką umiejętność może nabyć każda osoba, zwłaszcza, że często w domach stoją  gdzieś zakurzone maszyny, z których można zrobić użytek.

- Zajęcia z wizażu - czyli stylizacji twarzy, mają na celu dobranie dla każdej z kobiet makijażu odpowiedniego do stylu, wieku, czy pory dnia. Cenne jest to, że każda z pań nauczy się go podczas warsztatów samodzielnie wykonywać. Może to być umiejętność niezwykle cenna zwłaszcza dla młodych dziewcząt.

Na warsztatach krawieckich czas płynie bardzo szybko, twórczej pracy towarzyszy miła atmosfera i integracja.

Stylizacja natomiast jest analizą sylwetki z uwzględnieniem proporcji ciała za pomocą strojów, doboru kolorystyki, fasonów, stylu i okazji - także makijażu.

Na zajęcia panie z wielką ochotą przynoszą walizki z garderobą, szyją igielniki, ale niedługo zadania będą poważniejsze, bowiem uszyją flagę klubu "Drabina" - która zostanie umieszczona na maszcie przed budynkiem.

Wszystkie się przy tym znakomicie bawią. Zapraszamy na warsztaty nie tylko panie, ale i panów oraz młodzież - mówi projektantka odzieży, stylistka i wizażystka - Karolina Żarczyńska.

Kolejny etap wtajemniczenia to nauka szycia poduszek, ale niedługo zadania będą znacznie poważniejsze - mówi projektantka odzieży, stylistka i wizażystka - Karolina Żarczyńska, która w poniedziałki  od 17.30 - 19.30 prowadzi warsztaty  zatytułowane "Modnie, tanio i wygodnie" w Klubie Drabina w OSP Skolimów. Warsztaty są bezpłatne dla mieszkańców Konstancina i Skolimowa.

We wtorki zapraszamy na zajęcia z Pilatesu, jogi i relaksacji na które trwa nabór osób chętnych. Rekrutacja będzie trwała  przez wakacje.  Grupa ponownie ruszy z zajęciami od września.

Trzydniowe  wakacyjne warsztaty dietetycznego gotowania dla dzieci - w poniedziałki, środy i piątki po 2 godziny od 11.00 -13.00.

Zapraszamy do zapisów dzieciaki lub całe rodziny. Opłaty za udział w zajęciach będą niewielkie. Może to  być alternatywa ciekawego spędzenia czasu dla dzieci pozostających przez część wakacji w domach. Dzieciaki na warsztatach będą mogły samodzielnie przygotowywać ciekawe potrawy, a przede wszystkim zdrowe, proste i pożywne. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych to cenna umiejętność na całe życie. Opłata za cały wakacyjny kurs jest niewielka zaledwie 80 zł. Dla rodzin przewidujemy 20% zniżki.

Trwa cały czas nabór osób chętnych na warsztaty "Koła gospodyń miejskich", które ruszyły i odbywają się w środy o 17.30 - 19.30. i udział w ich jest bezpłatny.  Prowadzi je psychodietetyk- Monika Budkowska. Na warsztatach oprócz wiedzy co jeść, żeby świadomie nie zatruwać organizmu promujemy zdrową żywność i dietetyczne pożywne posiłki, które przygotowują uczestnicy wraz z instruktorem. Na zakończenie jest degustacja. Warsztaty nie tylko dostarczają wiedzy na temat produktów żywnościowych i ich właściwości i wpływu na nasz organizm i samopoczucie ale też integrują lokalne środowisko o co chodziło pomysłodawcom i twórcom klubu Drabina.

Zapraszamy osoby chętne do nauki języków angielskiego i francuskiego. Od września planujemy stworzenie kilku  regularnych grup. Zarówno poczatkującej  jak i  zaawansowanej.  Wówczas zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu. W wakacje ruszą kursy konwersacyjne w trybie trzydniowym -poniedziałek - środa - piątek po 2 godziny dziennie. Opłaty będą stosunkowo niewielkie, 120zł/kurs wakacyjny. To oferta skierowana zarówno do dorosłych, młodzieży, dzieci jak i seniorów. Dla rodzin przewidujemy zniżki 20%. Konwersacje poprowadzi lektor Anna Leśniewska.

Zapraszamy też osoby i dzieci uzdolnione artystycznie, dla nich proponujemy udział w kabarecie, oraz zajęciach  z emisji głosu. 

Jednodniowe warsztaty plastyczne  i rękodzielnicze dla dzieci  po 2 godziny dziennie planujemy w lipcu i sierpniu bliższe informacje i zapytania prosimy kierować pod numer tel. 730-959-100.

Zapisy trwają! Koordynator klubu Drabina w Skolimowie Małgorzata Jarecka.

Serdecznie zapraszamy na nasza stronę na facebooku, która jest w trakcie tworzenia, i za kilka dni będzie w pełni działała. Tam będą nie tylko relacje z zajęć, ale też ich opis. 

Bliższe informacje - klub Drabina w Skolimowie przy ul. Pułaskiego 72 - budynek  OSP  e-mail: drabinaskolimow@gmail.com, a także pod nr tel. 730-959-100 oraz w KDK pod nr tel. 22/484 20 20

Opłaty za wakacyjne warsztaty należy wpłacać na konto KDK - dostępne na stronie, z podaniem imienia i nazwiska oraz nazwy zajęć i daty.Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Gala Kickboxingu Piaseczno Fight Night VIII 2019

Gala Kickboxingu Piaseczno Fight Night VIII 2019

5 października 2019 roku o godz. 19.00 odbędzie się Gala Kickboxingu...

Wtorek Jazzowy – Milo Kurtis Ensamble

Wtorek Jazzowy – Milo Kurtis Ensamble

22 października 2019 roku odbędzie się koncert Milo Kurtis Ensamble, w...

MARATON Z PIĘKNĄ HISTORIĄ

MARATON Z PIĘKNĄ HISTORIĄ

W minioną sobotę setki zawodniczek i zawodników ścigały się na rowerach...

Nostalgiczny Pociąg Specjalny w Piasecznie

Nostalgiczny Pociąg Specjalny w Piasecznie

17 października 2019 roku do Piaseczna przybędzie NOSTALGICZNY POCIĄG...

WTOREK Z SATYRĄ – KABARET O.T.T.O

WTOREK Z SATYRĄ – KABARET O.T.T.O

5 października 2019 r. o godz. 20:00 Centrum Kultury zaprasza na WTOREK...

Gdzie na niedzielny obiad poza domem?

Gdzie na niedzielny obiad poza domem?

Niedzielny obiad to doskonała okazja do rodzinnego spotkania poza domem....

Dziennikarstwo obywatelskie

Dzień Bezpiecznego Komputera

Dzień Bezpiecznego Komputera

19 października 2019 r. o godz. 11.00 Biblioteka Publiczna w Piasecznie i...

Gdzie na niedzielny obiad poza domem?

Gdzie na niedzielny obiad poza domem?

Niedzielny obiad to doskonała okazja do rodzinnego spotkania poza domem....

Aktualizacja - Zamknięcie skrzyżowania ulicy Dworcowej z Jana Pawła II od 1 października

Aktualizacja - Zamknięcie skrzyżowania ulicy Dworcowej z Jana Pawła II od 1 października

1 października nastąpi całkowite zamknięcie jednego z najważniejszych...

CZY WIDZIELIŚCIE JUŻ ZMIANY? ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE 28 WRZEŚNIA

CZY WIDZIELIŚCIE JUŻ ZMIANY? ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE 28 WRZEŚNIA

AM! To pierwsze słowo, które kierujemy do małego dziecka karmiąc je i...

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Chojnowski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty...