Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Jak osiągać zyski z firmy

Kategorie: Aktualności
Utworzone: środa, 15 lipca 2015

Brak spodziewanych przychodów, to najczęstszy problem osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. O ile w początkowym okresie działalności firmy taka sytuacja nie powinna dziwić, to po kilku miesiącach firma powinna zacząć przynosić dochody.

Jest kilka sposobów, by firma działała sprawnie, a co się z tym wiąże także przynosiła zyski. Niezależnie od branży, w której się działa już od samego początku trzeba się skupić nad trzema aspektami: idealnie dopracowany produkt albo usługa, skuteczny marketing oraz zoptymalizowane procedury. Podpowiemy, jak je wdrożyć z jak najlepszymi efektami.

Usługa lub produkt są wizytówką firmy

To co przyciąga klientów do firmy, to poszukiwana usługa lub produkt. To za to płacą i oczekują wysokiej jakości oraz dobrego i sprawnego serwisu. Jeśli nie otrzymają tego, czego potrzebują lub otrzymany produkt będzie złej jakości, bez zastanowienia przejdą do konkurencji, nawet jeśli ta będzie oferowała wyższe ceny.

W firmach, które zyskały dobrą pozycję na rynku bardzo często się zdarza, że nagle jakość ich produktów zaczyna się pogarszać. Ekonomiści zaobserwowali to zjawisko zarówno w dużych korporacjach zarządzających znanymi markami, jak i w niewielkich rodzinnych przedsiębiorstwach. Zjawisko to przypisuje się tzw. zachłyśnięciu sukcesem - w pewnym momencie wydaje się, że grono klientów jest tak wierne, że nigdy nie przejdą do konkurencji. Otóż nic bardziej błędnego. Klient ceni jakość, a jeśli raz firma zawiedzie jego zaufanie, odzyskać je będzie niezwykle trudno. Liczne badania wykazują, że wysiłek włożony w odzyskanie zaufania jest porównywalny z wprowadzeniem na rynek nowego produktu.

Bez promocji nie ma sprzedaży

Nawet najlepszy towar nie sprzeda się, jeśli klienci nie będą o nim wiedzieli. Trzeba zadbać o skuteczną reklamę, a także o grono profesjonalnych sprzedawców, którzy dotrą bezpośrednio do klienta. Jeśli firma jest niewielka lub jednoosobowa wszystko spocznie na barkach właściciela.

Nawiązywać nowe kontakty można na różnego rodzaju branżowych spotkaniach, a także targach. To doskonała okazja, by zapoznać z produktem jak największą liczbę osób, bez konieczności zatrudniania wielu marketingowców.

O raz pozyskanego klienta trzeba stale zabiegać. Od lat wiadomo, że pozyskanie nowego kontrahenta jest o wiele bardziej kosztowne, niż utrzymanie obecnego. Zamiast więc wydawać środki na szukanie nowych, lepiej dopieszczać tych, którzy już zostali zdobyci. Oczywiście nie oznacza to, że z szukania nowych trzeba zupełnie zrezygnować.

Trzeba także zadbać także o profesjonalną stronę internetową. W dzisiejszych czasach firmy, które nie istnieją w sieci, prędzej czy później znikają z rynku.

Bez sprawnych procedur firma nie przynosi zysków

Produkt i marketing to nie wszystko. Do dobrego funkcjonowania niezbędna jest także odpowiednia logistyka. "Zarówno zasady obsługi klientów, jak i wszystkie sprawy księgowe muszą być stale monitorowane. Bez wdrożenia jasnych zasad w firmie w końcu zapanuje chaos, a to doprowadzi do dezorganizacji pracowników i odpływu klientów." - czytamy na stronie http://www.e-opex.pl/.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

ODERWANIE. Wystawa fotografii lotniczej

ODERWANIE. Wystawa fotografii lotniczej

27 października 2018 r. Konstanciński Dom Kultury zaprasza na wernisaż...

Darmowa Pomoc Prawna w Urzędzie

Darmowa Pomoc Prawna w Urzędzie

Już od listopada serdecznie zapraszamy do skorzystania z darmowej pomocy...

Zatrzymano parę podejrzewaną o dokonywanie kradzieży w galeriach handlowych

Zatrzymano parę podejrzewaną o dokonywanie kradzieży w galeriach handlowych

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali kobietę i mężczyznę...

Bilet Metropolitalny - zmiana godzin wydawania

Bilet Metropolitalny - zmiana godzin wydawania

Z uwagi na zmniejszające się zainteresowanie Biletem Metropolitalnym...

Spektakl - Na początku zawsze jest chaos

Spektakl - Na początku zawsze jest chaos

6 listopada 2018 roku zapraszamy na premierę teatru Expoart, podczas której...

Ćwiczenia obronne - zawyją syreny

Ćwiczenia obronne - zawyją syreny

W dniach 14-16 listopada, w godz. 9.00-14.00, na terenie powiatu...

Dziennikarstwo obywatelskie

Zaduszki konstancińskie

Zaduszki konstancińskie

Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz Konstanciński...

STO lat niepodległości na płycie

STO lat niepodległości na płycie

Młodzi hip-hopowcy z Góry Kalwarii nagrali płytę z okazji 100-lecia...

Weź udział w loterii i leć w tropiki!

Weź udział w loterii i leć w tropiki!

Na jesienne smutki najlepszy jest… wyjazd w ciepłe kraje! Spróbuj...

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój świętuje 40-lecie powstania tężni

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój świętuje 40-lecie powstania tężni

40 lat minęło jak jeden dzień! Tak mogą powiedzieć ci, którzy pamiętają...

Dzień sąsiada w Górze Kalwarii

Dzień sąsiada w Górze Kalwarii

W najbliższą sobotę, 13 października, zapraszamy na sąsiedzkie spotkanie...