Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Jak osiągać zyski z firmy

Kategorie: Aktualności
Utworzone: środa, 15 lipca 2015

Brak spodziewanych przychodów, to najczęstszy problem osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. O ile w początkowym okresie działalności firmy taka sytuacja nie powinna dziwić, to po kilku miesiącach firma powinna zacząć przynosić dochody.

Jest kilka sposobów, by firma działała sprawnie, a co się z tym wiąże także przynosiła zyski. Niezależnie od branży, w której się działa już od samego początku trzeba się skupić nad trzema aspektami: idealnie dopracowany produkt albo usługa, skuteczny marketing oraz zoptymalizowane procedury. Podpowiemy, jak je wdrożyć z jak najlepszymi efektami.

Usługa lub produkt są wizytówką firmy

To co przyciąga klientów do firmy, to poszukiwana usługa lub produkt. To za to płacą i oczekują wysokiej jakości oraz dobrego i sprawnego serwisu. Jeśli nie otrzymają tego, czego potrzebują lub otrzymany produkt będzie złej jakości, bez zastanowienia przejdą do konkurencji, nawet jeśli ta będzie oferowała wyższe ceny.

W firmach, które zyskały dobrą pozycję na rynku bardzo często się zdarza, że nagle jakość ich produktów zaczyna się pogarszać. Ekonomiści zaobserwowali to zjawisko zarówno w dużych korporacjach zarządzających znanymi markami, jak i w niewielkich rodzinnych przedsiębiorstwach. Zjawisko to przypisuje się tzw. zachłyśnięciu sukcesem - w pewnym momencie wydaje się, że grono klientów jest tak wierne, że nigdy nie przejdą do konkurencji. Otóż nic bardziej błędnego. Klient ceni jakość, a jeśli raz firma zawiedzie jego zaufanie, odzyskać je będzie niezwykle trudno. Liczne badania wykazują, że wysiłek włożony w odzyskanie zaufania jest porównywalny z wprowadzeniem na rynek nowego produktu.

Bez promocji nie ma sprzedaży

Nawet najlepszy towar nie sprzeda się, jeśli klienci nie będą o nim wiedzieli. Trzeba zadbać o skuteczną reklamę, a także o grono profesjonalnych sprzedawców, którzy dotrą bezpośrednio do klienta. Jeśli firma jest niewielka lub jednoosobowa wszystko spocznie na barkach właściciela.

Nawiązywać nowe kontakty można na różnego rodzaju branżowych spotkaniach, a także targach. To doskonała okazja, by zapoznać z produktem jak największą liczbę osób, bez konieczności zatrudniania wielu marketingowców.

O raz pozyskanego klienta trzeba stale zabiegać. Od lat wiadomo, że pozyskanie nowego kontrahenta jest o wiele bardziej kosztowne, niż utrzymanie obecnego. Zamiast więc wydawać środki na szukanie nowych, lepiej dopieszczać tych, którzy już zostali zdobyci. Oczywiście nie oznacza to, że z szukania nowych trzeba zupełnie zrezygnować.

Trzeba także zadbać także o profesjonalną stronę internetową. W dzisiejszych czasach firmy, które nie istnieją w sieci, prędzej czy później znikają z rynku.

Bez sprawnych procedur firma nie przynosi zysków

Produkt i marketing to nie wszystko. Do dobrego funkcjonowania niezbędna jest także odpowiednia logistyka. "Zarówno zasady obsługi klientów, jak i wszystkie sprawy księgowe muszą być stale monitorowane. Bez wdrożenia jasnych zasad w firmie w końcu zapanuje chaos, a to doprowadzi do dezorganizacji pracowników i odpływu klientów." - czytamy na stronie http://www.e-opex.pl/.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Pociągi do Konstancina coraz bliżej

Pociągi do Konstancina coraz bliżej

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sergiusz Muszyński, inicjator wykorzystania...

Czasowa zmiana organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej DW721

Czasowa zmiana organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej DW721

10 września 2018 roku o godz. 12:00 zostanie zamknięty wlot południowy...

Pożegnanie lata w Prażmowie

Pożegnanie lata w Prażmowie

Zapraszamy na imprezę plenerową „Pożegnanie lata w Prażmowie",...

XIV Jarmark Piaseczyński

XIV Jarmark Piaseczyński

W tym roku jarmark odbywa się pod hasłem “Shalom Piaseczno”, czyli...

Pożegnanie lata 2018

Pożegnanie lata 2018

2 września mieszkańcy Góry Kalwarii będą mogli poczuć się jak na...

“Robinson Crusoe” w Piaseczyńskim Kinie Plenerowym – Niemy Movie

“Robinson Crusoe” w Piaseczyńskim Kinie Plenerowym – Niemy Movie

W piątek 7 września 2018 roku na skwerze Kisiela o godz. 20.00 odbędzie...

Dziennikarstwo obywatelskie

Słodka, interaktywna ciężarówka odwiedzi Mysiadło

Słodka, interaktywna ciężarówka odwiedzi Mysiadło

Już 22 i 23 września podczas Runmageddon przy Torze Motocrossowym Mysiadło...

Ostatnie pożegnanie Jerzego Boguta

Ostatnie pożegnanie Jerzego Boguta

Odszedł wyjątkowy człowiek, Jerzy Boguta – prezes FC Lesznowola –...

Szukasz pracy? Dołącz do Projektu "Pokonaj Kryzys"!

Szukasz pracy? Dołącz do Projektu "Pokonaj Kryzys"!

Fundacja United Way Polska zaprasza do projektu Pokonaj Kryzys zagrożonych...

Konstancin gra dla Karoliny

Konstancin gra dla Karoliny

38-letnia Karolina, matka dwóch synów walczy z chorobą. Ma nieoperacyjnego...

Wakacje z eksperymentami

Wakacje z eksperymentami

Wspólne eksperymentowanie i odkrywanie tajemnic otaczającego świata przynosi...