Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Jak osiągać zyski z firmy

Kategorie: Aktualności
Utworzone: środa, 15 lipca 2015

Brak spodziewanych przychodów, to najczęstszy problem osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. O ile w początkowym okresie działalności firmy taka sytuacja nie powinna dziwić, to po kilku miesiącach firma powinna zacząć przynosić dochody.

Jest kilka sposobów, by firma działała sprawnie, a co się z tym wiąże także przynosiła zyski. Niezależnie od branży, w której się działa już od samego początku trzeba się skupić nad trzema aspektami: idealnie dopracowany produkt albo usługa, skuteczny marketing oraz zoptymalizowane procedury. Podpowiemy, jak je wdrożyć z jak najlepszymi efektami.

Usługa lub produkt są wizytówką firmy

To co przyciąga klientów do firmy, to poszukiwana usługa lub produkt. To za to płacą i oczekują wysokiej jakości oraz dobrego i sprawnego serwisu. Jeśli nie otrzymają tego, czego potrzebują lub otrzymany produkt będzie złej jakości, bez zastanowienia przejdą do konkurencji, nawet jeśli ta będzie oferowała wyższe ceny.

W firmach, które zyskały dobrą pozycję na rynku bardzo często się zdarza, że nagle jakość ich produktów zaczyna się pogarszać. Ekonomiści zaobserwowali to zjawisko zarówno w dużych korporacjach zarządzających znanymi markami, jak i w niewielkich rodzinnych przedsiębiorstwach. Zjawisko to przypisuje się tzw. zachłyśnięciu sukcesem - w pewnym momencie wydaje się, że grono klientów jest tak wierne, że nigdy nie przejdą do konkurencji. Otóż nic bardziej błędnego. Klient ceni jakość, a jeśli raz firma zawiedzie jego zaufanie, odzyskać je będzie niezwykle trudno. Liczne badania wykazują, że wysiłek włożony w odzyskanie zaufania jest porównywalny z wprowadzeniem na rynek nowego produktu.

Bez promocji nie ma sprzedaży

Nawet najlepszy towar nie sprzeda się, jeśli klienci nie będą o nim wiedzieli. Trzeba zadbać o skuteczną reklamę, a także o grono profesjonalnych sprzedawców, którzy dotrą bezpośrednio do klienta. Jeśli firma jest niewielka lub jednoosobowa wszystko spocznie na barkach właściciela.

Nawiązywać nowe kontakty można na różnego rodzaju branżowych spotkaniach, a także targach. To doskonała okazja, by zapoznać z produktem jak największą liczbę osób, bez konieczności zatrudniania wielu marketingowców.

O raz pozyskanego klienta trzeba stale zabiegać. Od lat wiadomo, że pozyskanie nowego kontrahenta jest o wiele bardziej kosztowne, niż utrzymanie obecnego. Zamiast więc wydawać środki na szukanie nowych, lepiej dopieszczać tych, którzy już zostali zdobyci. Oczywiście nie oznacza to, że z szukania nowych trzeba zupełnie zrezygnować.

Trzeba także zadbać także o profesjonalną stronę internetową. W dzisiejszych czasach firmy, które nie istnieją w sieci, prędzej czy później znikają z rynku.

Bez sprawnych procedur firma nie przynosi zysków

Produkt i marketing to nie wszystko. Do dobrego funkcjonowania niezbędna jest także odpowiednia logistyka. "Zarówno zasady obsługi klientów, jak i wszystkie sprawy księgowe muszą być stale monitorowane. Bez wdrożenia jasnych zasad w firmie w końcu zapanuje chaos, a to doprowadzi do dezorganizacji pracowników i odpływu klientów." - czytamy na stronie http://www.e-opex.pl/.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Muzyka na skwerze – Bossa Norkah

Muzyka na skwerze – Bossa Norkah

W tym roku, aby ożywić nowo zrewitalizowany skwer Kisiela w Piasecznie,...

Muzyka na skwerze – Enerjazzer

Muzyka na skwerze – Enerjazzer

W tym roku, aby ożywić nowo zrewitalizowany skwer Kisiela w Piasecznie,...

Bieg i piknik w Józefosławiu

Bieg i piknik w Józefosławiu

Już po raz piąty Stowarzyszenie Pomysł na Józefosław we współpracy z...

III OFF-spring Festival

III OFF-spring Festival

W weekend 8 – 10 czerwca miasto opanują różnorodne działania i propozycje...

Piknik Moto Henryków

Piknik Moto Henryków

17 czerwca w godz. 14.00-22.00 odbędzie się Motoryzacyjne Powitanie Lata w...

Święto Gminy Lesznowola

Święto Gminy Lesznowola

Przed nami największa w gminie impreza plenerowa - Święto Gminy Lesznowola!...

Dziennikarstwo obywatelskie

Wakacje z eksperymentami

Wakacje z eksperymentami

Wspólne eksperymentowanie i odkrywanie tajemnic otaczającego świata przynosi...

Wakacje z programowaniem

Wakacje z programowaniem

Celem półkolonii jest nauka programowania w formie zabawy. Podczas...

Remont placu zabaw przy Kusocińskiego

Remont placu zabaw przy Kusocińskiego

Od 11 czerwca 2018 roku rozpoczęły się prace remontowo-budowlane na placu...

Zgarnij gadżet kibica!

Zgarnij gadżet kibica!

Już wkrótce czekają nas zmagania sportowe i wielkie emocje związane z...

Wakacje Roboteco i Madlabs

Wakacje Roboteco i Madlabs

Tradycyjnie w te wakacje odbędzie się kolejna edycja półkolonii z Roboteco...