Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

MAT - zajęcia dla dzieci i młodzieży w Piasecznie

Utworzone: poniedziałek, 14 września 2015 Źródło: Ewa Lubianiec
Data wydarzenia: poniedziałek, 14 września 2015 - piątek, 11 grudnia 2015
Miejsce: Fundacja Pomóż Dorosnąć, Piaseczno

Fundacja Pomóż Dorosnąć zaprasza młodzież z terenu gminy Piaseczno do udziału w kolejnej edycji programu profilaktyczno-psychoedukacyjnego  "MAT - MĄDRZE, AKTYWNIE, TWÓRCZO" - jest to 3-miesięczny cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży.

Dzięki dotacji Gminy Piaseczno, możemy zaproponować Państwa dzieciom drugą edycję programu profilaktyczno - psychoedukacyjnego "MAT". Program ten realizowany w roku 2014 cieszył się wysoka oceną ze strony rodziców, dzieci i młodzieży, dlatego podejmujemy jego drugą edycję.

Grupa wiekowa, do której program jest adresowany:

* wiek 11-12 lat ( grupa młodsza; w przypadku wolnych miejsc możemy zapisać dziecko w wieku 10 lat, pod warunkiem jego odpowiedniej dojrzałości do tego typu zajęć ) - zajęcia będą się odbywały w czwartki od godz. 17.30 do 19.30; pierwsze zajęcia 17.09.2015

* 13-16 lat (grupa starsza) - zajęcia będą się odbywały w poniedziałki od godz. 17.30 do 19.30; pierwsze zajęcia 14.09.2015

Prosimy, aby na pierwsze zajęcia (na początek lub na koniec zajęć) przybyli również rodzice. Ważne jest, abyście Państwo podpisali kartę zgłoszenia dziecka. 

Program adresujemy do młodzieży z różnych powodów zagrożonej izolacją, marginalizacją, "wykluczeniem społecznym". Są to zajęcia zarówno dla młodzieży sprawiającej problemy wychowawcze, prezentującej zachowania opozycyjno - buntownicze, jak i dla osób wycofanych, z problemami adaptacyjnymi, trudnościami rówieśniczymi, przeżywających trudności emocjonalne, społeczne. Doświadczenie z 2014 r. pokazało, że tak zróżnicowane grupy funkcjonowały w zespole warsztatowym bardzo dobrze i bardzo efektywnie pracowały.

Program "MAT" ma pobudzić dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu, do rozważania własnych pragnień, potrzeb, wyborów, decyzji, pogłębiania motywacji do zdobywania wiedzy, do odkrywania i rozwijania swoich uzdolnień, dostrzegania swoich mocnych stron, podnoszenia własnych ambicji, dostrzegania wartości życia innych niż materialne.  Udział dzieci i młodzieży w programie "MAT" jaki proponujemy ma szansę skoncentrować ich na budowaniu pozytywnych relacji z ludźmi, na własnym rozwoju, na dążeniu do odkrywania swoich pasji i zainteresowań, potrzeb i ambicji edukacyjnych, na korzystnym dla ich rozwoju spędzaniu czasu wolnego.

  • Ilość uczestników - 12 osób w każdej z grup (łącznie 24 osoby)
  • Ilość zajęć w każdej z grup - 24 godziny realizowane w ciągu 3 miesięcy, od 14.09.2015 r. do 11.12.2015 r. (12 spotkań dwugodzinnych w każdej z grup)
  • Zapisy drogą e-mailowa na adres: ewa.lubianiec@wp.pl ; przy zapisach prosimy podać :imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia, szkołę, klasę, adres zamieszkania, tel. kontaktowy do rodziców; Zajęcia zaczynają się od 14.09.2015, ostateczne zapisy trwają do 20.09.2015.
  • Szczegółowe informacje na temat zakresu tematycznego zajęć są zamieszczone na stronie Fundacji www.pomozdorosnac.pl
  • Program obejmuje 3 bloki tematyczne:

I blok zajęć - 8 godzin "TWÓRCY, ARTYŚCI, MISTRZOWIE" - poznanie historii wybitnych ludzi, analiza i zrozumienie  własnej historii życia w kontekście realizowania własnych talentów, zainteresowań, uzdolnień, warsztat filmowy z wykorzystaniem elementów filmów prezentujących pozytywne dla młodzieży wzorce; kwestionariusz "Moje mocne strony" , warsztaty twórcze, eksperymenty plastyczno - muzyczne, spotkanie z twórcą filmowym, muzykiem;

II blok zajęć - 8 godzin - " CIEKAWOŚĆ ŚWIATA" warsztaty technik pamięciowych, logicznych łamigłówek, usprawniających rozumienie i analizę tekstów; poznanie własnych mocnych stron w obszarze intelektu, sprawności poznawczych i pogłębienie świadomości na ile wykorzystuję we własnej edukacji swój potencjał, kwestionariusz, quizy i gry logiczne;  warsztat z wykorzystaniem motywów filmu "Wielki Mike"

III blok zajęć -8 godzin "WYBORY MOJE I TWOJE" - warsztaty z elementami samopoznania, analizy własnych potrzeb, uczuć, motywacji i podejmowania decyzji ;  warsztat dokonywania własnych wyborów - " sztuka odmawiania"; warsztat komunikacji, co to znaczy asertywność i mądry upór, warsztaty z elementami dramy, z elementami programu "Nie Prze-Graj", kwestionariusz samopoznania, dyskusja, autoprezentacja plastyczna.

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Przedpremierowo “Ach” Katarzyny Groniec

Przedpremierowo “Ach” Katarzyny Groniec

3 marca w piaseczyńskim Domu Kultury wystąpi Katarzyna Groniec. Każdy ma...

Walentynki z Katarzyną Groniec

Walentynki z Katarzyną Groniec

W sobotę, 10 lutego 2018 r. Konstanciński Dom Kultury z okazji walentynek...

Grace i Gloria w Hugonówce

Grace i Gloria w Hugonówce

W niedzielę, 25 lutego 2018 r. o godz. 19.00 w Konstancińskim Domu Kultury...

W gminie Konstancin-Jeziorna jest dobra woda

W gminie Konstancin-Jeziorna jest dobra woda

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piasecznie stwierdził przydatność...

Imieniny Konstancji

Imieniny Konstancji

W niedzielę, 18 lutego 2018 r. Konstanciński Dom Kultury przy ul. Mostowej 15...

Turniej Ikizama Cup

Turniej Ikizama Cup

Zapraszam do kibicowania podczas pierwszego Turnieju Ikizama Cup w ...

Dziennikarstwo obywatelskie

Debata „Lokalne symbole Polski”

Debata „Lokalne symbole Polski”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno została wybrana do...

Przyszłość młodzieżowych rad - nowelizacja artykułu 5b - DEBATA

Przyszłość młodzieżowych rad - nowelizacja artykułu 5b - DEBATA

Mamy przyjemność zaprosić na debatę “Przyszłość młodzieżowych rad -...

Odpalenie choinki na rynku w Piasecznie

Odpalenie choinki na rynku w Piasecznie

10 grudnia 2017 r. Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza wszystkich na coroczne...

Kulinarne warsztaty Urzecza

Kulinarne warsztaty Urzecza

W sobotę, 2 grudnia 2017 r. o godz. 13.00 w Klubie Seniora przy ul....

Weekendowy Black Friday w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno

Weekendowy Black Friday w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno

Wielkie, wyprzedażowe szaleństwo, czyli Black Friday zbliża się wielkimi...