Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

MAT - zajęcia dla dzieci i młodzieży w Piasecznie

Utworzone: poniedziałek, 14 września 2015 Źródło: Ewa Lubianiec
Data wydarzenia: poniedziałek, 14 września 2015 - piątek, 11 grudnia 2015
Miejsce: Fundacja Pomóż Dorosnąć, Piaseczno

Fundacja Pomóż Dorosnąć zaprasza młodzież z terenu gminy Piaseczno do udziału w kolejnej edycji programu profilaktyczno-psychoedukacyjnego  "MAT - MĄDRZE, AKTYWNIE, TWÓRCZO" - jest to 3-miesięczny cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży.

Dzięki dotacji Gminy Piaseczno, możemy zaproponować Państwa dzieciom drugą edycję programu profilaktyczno - psychoedukacyjnego "MAT". Program ten realizowany w roku 2014 cieszył się wysoka oceną ze strony rodziców, dzieci i młodzieży, dlatego podejmujemy jego drugą edycję.

Grupa wiekowa, do której program jest adresowany:

* wiek 11-12 lat ( grupa młodsza; w przypadku wolnych miejsc możemy zapisać dziecko w wieku 10 lat, pod warunkiem jego odpowiedniej dojrzałości do tego typu zajęć ) - zajęcia będą się odbywały w czwartki od godz. 17.30 do 19.30; pierwsze zajęcia 17.09.2015

* 13-16 lat (grupa starsza) - zajęcia będą się odbywały w poniedziałki od godz. 17.30 do 19.30; pierwsze zajęcia 14.09.2015

Prosimy, aby na pierwsze zajęcia (na początek lub na koniec zajęć) przybyli również rodzice. Ważne jest, abyście Państwo podpisali kartę zgłoszenia dziecka. 

Program adresujemy do młodzieży z różnych powodów zagrożonej izolacją, marginalizacją, "wykluczeniem społecznym". Są to zajęcia zarówno dla młodzieży sprawiającej problemy wychowawcze, prezentującej zachowania opozycyjno - buntownicze, jak i dla osób wycofanych, z problemami adaptacyjnymi, trudnościami rówieśniczymi, przeżywających trudności emocjonalne, społeczne. Doświadczenie z 2014 r. pokazało, że tak zróżnicowane grupy funkcjonowały w zespole warsztatowym bardzo dobrze i bardzo efektywnie pracowały.

Program "MAT" ma pobudzić dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu, do rozważania własnych pragnień, potrzeb, wyborów, decyzji, pogłębiania motywacji do zdobywania wiedzy, do odkrywania i rozwijania swoich uzdolnień, dostrzegania swoich mocnych stron, podnoszenia własnych ambicji, dostrzegania wartości życia innych niż materialne.  Udział dzieci i młodzieży w programie "MAT" jaki proponujemy ma szansę skoncentrować ich na budowaniu pozytywnych relacji z ludźmi, na własnym rozwoju, na dążeniu do odkrywania swoich pasji i zainteresowań, potrzeb i ambicji edukacyjnych, na korzystnym dla ich rozwoju spędzaniu czasu wolnego.

  • Ilość uczestników - 12 osób w każdej z grup (łącznie 24 osoby)
  • Ilość zajęć w każdej z grup - 24 godziny realizowane w ciągu 3 miesięcy, od 14.09.2015 r. do 11.12.2015 r. (12 spotkań dwugodzinnych w każdej z grup)
  • Zapisy drogą e-mailowa na adres: ewa.lubianiec@wp.pl ; przy zapisach prosimy podać :imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia, szkołę, klasę, adres zamieszkania, tel. kontaktowy do rodziców; Zajęcia zaczynają się od 14.09.2015, ostateczne zapisy trwają do 20.09.2015.
  • Szczegółowe informacje na temat zakresu tematycznego zajęć są zamieszczone na stronie Fundacji www.pomozdorosnac.pl
  • Program obejmuje 3 bloki tematyczne:

I blok zajęć - 8 godzin "TWÓRCY, ARTYŚCI, MISTRZOWIE" - poznanie historii wybitnych ludzi, analiza i zrozumienie  własnej historii życia w kontekście realizowania własnych talentów, zainteresowań, uzdolnień, warsztat filmowy z wykorzystaniem elementów filmów prezentujących pozytywne dla młodzieży wzorce; kwestionariusz "Moje mocne strony" , warsztaty twórcze, eksperymenty plastyczno - muzyczne, spotkanie z twórcą filmowym, muzykiem;

II blok zajęć - 8 godzin - " CIEKAWOŚĆ ŚWIATA" warsztaty technik pamięciowych, logicznych łamigłówek, usprawniających rozumienie i analizę tekstów; poznanie własnych mocnych stron w obszarze intelektu, sprawności poznawczych i pogłębienie świadomości na ile wykorzystuję we własnej edukacji swój potencjał, kwestionariusz, quizy i gry logiczne;  warsztat z wykorzystaniem motywów filmu "Wielki Mike"

III blok zajęć -8 godzin "WYBORY MOJE I TWOJE" - warsztaty z elementami samopoznania, analizy własnych potrzeb, uczuć, motywacji i podejmowania decyzji ;  warsztat dokonywania własnych wyborów - " sztuka odmawiania"; warsztat komunikacji, co to znaczy asertywność i mądry upór, warsztaty z elementami dramy, z elementami programu "Nie Prze-Graj", kwestionariusz samopoznania, dyskusja, autoprezentacja plastyczna.

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Wodny Eliminator w Zalesiu – 4 pętle

Wodny Eliminator w Zalesiu – 4 pętle

Góry mają już swojego ELIMINATORA, przyszedł czas na wodę. Już 13 maja...

Housepital Festival

Housepital Festival

26 maja zapraszamy na święto muzyki klubowej na miejskim rynku.– Otwieramy...

LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Góry Kalwarii

LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Góry Kalwarii

Oddalona od Warszawy o zaledwie 20 km Góra Kalwaria na mapie LOTTO Poland Bike...

Noc Muzeów na stacji kolejki wąskotorowej

Noc Muzeów na stacji kolejki wąskotorowej

Wydarzenie odbędzie się 19 i 20 maja na zabytkowej stacji kolei wąskotorowej...

Majowy konkurs z YES

Majowy konkurs z YES

Maj to niewątpliwie piękny, wiosenny miesiąc. Przyroda intensywnie...

Dzień Energii w Piasecznie

Dzień Energii w Piasecznie

27 maja zapraszamy na rynek miejski w Piasecznie, gdzie w godzinach od 10.00 do...

Dziennikarstwo obywatelskie

Przebudowa ul. Szkolnej w Piasecznie

Przebudowa ul. Szkolnej w Piasecznie

Od 24 maja 2018 roku rusza przebudowa ulicy Szkolnej w Piasecznie. Prace będą...

Z cyklu POLECAMY - ESTETIV meble tapicerowane

Z cyklu POLECAMY - ESTETIV meble tapicerowane

Produkowanie mebli stało się naszą pasją. Oferowane przez nas produkty...

Targ Ziołowy w Parku Zdrojowym

Targ Ziołowy w Parku Zdrojowym

W niedzielę, 20 maja 2018 r. w godz. 11.00 -17.00 odbędzie się Targ...

Rewia smaków w Piasecznie

Rewia smaków w Piasecznie

W dniach od 4-6 maja 2018 r. na terenie miasta Piaseczna, przy współpracy...

Cyfrowe archiwum Józefosławia i Julianowa

Cyfrowe archiwum Józefosławia i Julianowa

Biblioteka w Józefosławiu tworzy cyfrowe archiwum Józefosławia i Julianowa...