Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

MŁODY JĘCZMIEŃ

Utworzone: środa, 23 września 2015 Źródło: Coś dla zdrowia

O młodym jęczmieniu robi się coraz głośniej, a swoją sławę zawdzięcza on nietypowym właściwościom jakie posiada. Ogromne rzesze zwolenników zdobył jako fenomen w oczyszczaniu organizmu. Ale to nie wszystko. Napój z młodego jęczmienia wzmocni i pobudzi naturalną odporność, która najlepiej radzi sobie z problemami zdrowotnymi.

Młody jęczmień to proszek otrzymywany w wyniku mielenia liści jęczmienia. Pozyskuje się go w chwili, gdy roślina jest najbogatsza w wartości odżywcze, które mogłyby zostać utracone podczas jej dalszego wzrostu. Właśnie z tego powodu, zbierane są młode pędy zielonego jęczmienia, w których to właściwości są skoncentrowane i zachowane. Po dokonaniu zbioru, młode pędy jęczmienia są ugniatane w celu wytworzenia soku, a następnie poddane procesowi łagodnego suszenia w temperaturze 38*C. W ten sposób otrzymywany jest proszek z młodego jęczmienia.

Co wyróżnia młody jęczmień spośród innych dostępnych na rynku preparatów i czyni go wyjątkowym produktem?

 1. Po pierwsze, młody jęczmień jest skarbnicą chlorofilu, który powoduje lepsze przenoszenie tlenu, a tym samym dodaje energii. Co więcej, obecność chlorofilu wspomaga gojenie się ran, oparzeń, jak również chroni przed zapaleniami
  i zakażeniami.
 2. Zielony jęczmień zawiera mnóstwo składników mineralnych i bogactwo witamin. Zawiera też niezbędne aminokwasy, te których organizm nie jest w stanie samodzielnie wyprodukować.
 3. Czy wiesz, że organizm człowieka zawiera 300 enzymów? Bez nich, nie moglibyśmy normalnie funkcjonować, tj. oddychać, poruszać się, itp. Dzięki temu, iż młody jęczmień przerabiany jest najoszczędniej jak to możliwe, zawiera on szeroką skalę żywych enzymów, potrzebnych naszemu organizmowi do prawidłowego działania.
 4. Młody jęczmień zawiera bogactwo witamin C, E, K oraz witamin z grupy B, beta-karotenu, kwasu foliowego a także kwasu pantotenowego. Dla przykładu rzodkiewka - w kontakcie z powietrzem, w ciągu 5 minut traci całą witaminę C, natomiast zawarte w zielonym jęczmieniu witaminy i minerały pozostają niemal nietknięte.
 5. Dlaczego młody jęczmień poleca się osobom będącym na diecie? Jako artykuł odchudzająco - oczyszczający, młody jęczmień podbił świat! Rekordziści stracili nawet ponad 10kg w ciągu 4 tygodni. Produkt ten posiada duże ilości rozpuszczalnego błonnika pokarmowego, który nie dość, że obniża poziom “złego" cholesterolu we krwi, to na dodatek przyspiesza przemianę materii. Błonnik rozpuszczalny daje uczucie sytości. Występujący w jęczmieniu błonnik nierozpuszczalny zmniejsza ryzyko nowotworu jelita grubego i korzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego.
 6. Substancje zawarte w zielonym jęczmieniu wzmacniają serce, naczynia krwionośne
  i wszystkie tkanki. Naukowcy przekonują, że znaleźli w tym produkcie P4D1, która posiada wyjątkowo silne działanie przeciwzapalne, mocniejsze nawet od sterydów,
  z tym wyjątkiem, że nie jest dla organizmu toksyczny i nie wywołuje skutków ubocznych.
 7. Młody zielony jęczmień posiada właściwości odmładzające i oczyszczające. Powinien być stosowany przez osoby cierpiące na brak energii, przemęczone. Efekt pobudzenia utrzymuje się nawet do kilku godzin. Jeszcze jedną ważną informacją jest to, że ma on działanie zasadotwórcze, co przeciwdziała zakwaszeniu organizmu. Zawiera nadtlenek dysmutazy (SOD), zwalczający wolne rodniki.

 

Jak spożywać młody jęczmień?

1 łyżeczkę proszku rozpuszcza się w 1 szklance wody. Ważne, żeby woda nie była gorąca, ponieważ jęczmień traci pod wpływem wysokiej temperatury cenne składniki odżywcze. Tak przygotowany sok powinno się pić na 20-30 minut przed posiłkiem 1-2 razy dziennie. Zmieszany z wodą proszek z jęczmienia w smaku przypomina zielony groszek lub szpinak.

W celu uzupełnienia witamin i minerałów, młody jęczmień powinien być stosowany przez miesiąc, jednak warto, by na stałe zagościł on w naszej diecie na dobre. Jest doskonałym specyfikiem, który wszechstronnie wspiera nasz organizm. Jest wiele powodów, dla których zakochasz się w młodym zielonym jęczmieniu, znajdź swój własny!

Powodzenia!

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Podyskutuj o książkach

Podyskutuj o książkach

W Bibliotece Głównej w CEM powstaje Dyskusyjny Klub Książki. Pierwsze...

Usłyszeć Taniec - widowisko stepowania

Usłyszeć Taniec - widowisko stepowania

W sobotę, 18 stycznia w Konstancińskim Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy...

Czwartki bez prądu

Czwartki bez prądu

Od 9 stycznia 2020 r. w Bibliotece Głównej w CEM rozpoczynamy cykliczną...

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno 2020

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno 2020

11 i 12 stycznia 2020 roku odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Kotów...

Klub Podróżnika – Karpaty Wschodnie

Klub Podróżnika – Karpaty Wschodnie

W czwartek, 9 stycznia Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie Klubu...

Polska Wersja w Piasecznie

Polska Wersja w Piasecznie

21 lutego 2020 roku wystąpi zespół POLSKA WERSJA. Miejsce: Dom Kultury...

Dziennikarstwo obywatelskie

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

W sobotę 25 stycznia 2020 r. na parkingu przed Szkołą w Uwielinach odbędzie...

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

21 stycznia o godz. 15.30 Urząd Gminy w Prażmowie zaprasza na nietypowe...

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Gmina Piaseczno przy udziale warszawskiego  oddziału Stowarzyszenia...

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Jedną z piaseczyńskich bolączek jest plaga nieprawidłowo parkujących...

Dron dla OSP Jazgarzew

Dron dla OSP Jazgarzew

Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał Gminie Piaseczno dotację w...