Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

CZYSTEK lepszy od zielonej herbaty i czerwonego wina

Utworzone: niedziela, 18 października 2015 Źródło: Coś dla zdrowia

Czystek to roślina, której przypisuje się niezwykłe właściwości zdrowotne. Oczyszcza organizm z toksyn. Jest również naturalnym antybiotykiem, dzięki czemu polecana jest przez ekspertów zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, wzmacnia odporność naszego organizmu. Czystek jednak kryje w sobie więcej sekretów i niezwykłych właściwości.

Czystek, nazywany też różą skalną ma duże pergaminowe kwiaty w kolorach od białego do purpurowego. Jej płatki są tak cieniutkie, że wyglądają jak zmięty jedwab. Są one bardzo nietrwałe, ponieważ każdego dnia przed zapadnięciem zmroku opadają, natomiast rankiem budzą się do życia nowe. Czystek rośnie na glebach bogatych w magnez, a wywodzi się z basenu Morza Śródziemnego.  

Czy wiesz, że czystek znany był już w IV wieku p.n.e.? Na Bliskim Wschodzie napar z czystka był pity na poprawę nastroju i dodanie sobie odwagi. W czasach współczesnych, po wielu badaniach naukowych, czystek używa się praktycznie w każdej dziedzinie medycyny naturalnej.

7 powodów, dla których musisz mieć herbatę z czystka:

  1. Róża skalna jest niezwykle bogata w polifenole, które wzmacniają układ immunologiczny organizmu. Dzięki temu, bez najmniejszego problemu eliminuje drobnoustroje, jakimi są na przykład wirusy i bakterie. Naukowcy potwierdzili skuteczność naparu z czystka przy przeziębieniach i infekcjach górnych dróg oddechowych.

  2. Dodaje energii i działa odmładzająco! Neutralizuje wolne rodniki, przez co opóźnia proces starzenia się komórek. Ma ogromną zdolność do wychwytywania i usuwania wolnych rodników, hamując rozwój wirusów opryszczki i półpaśca.  

  3. Usuwa metale ciężkie (toksyczne) z organizmu. Poleca się go palaczom dla oczyszczenia organizmu.

  4. Czy wiesz, że czystek zmienia zapach wydzielin naszego ciała? Po kilku tygodniach regularnego stosowania czystka, zobaczysz, że czystek działa lepiej niż antyperspirant, ponieważ działa od środka w organizmie, a nie tylko na zewnątrz, “maskując" zapach. Znacznie redukuje przykre zapachy wydzielin ciała.

  5. Napar z czystka na boreliozę! Jest to najskuteczniejszy naturalny środek dostępny na rynku, który nie tylko chroni przed boreliozą, ale również ją leczy. Zapytasz jak? Roślina pochodząca z basenu Morza Śródziemnego działa nawet na krętka wywołującego boreliozę. Substancje zawarte w czystku “oklejają" krętki, dzięki czemu zostają one unieszkodliwione.

  6. Wspomaga higienę jamy ustnej. Zamiast używać płynów do płukania jamy ustnej, dostępnych w drogeriach, użyj w zastępstwie czystka. Jest znacznie przyjemniejszy w odczuciu ale też pomaga w walce o bielsze zęby - rozpuszcza bakteryjny biofilm znajdujący się na zębach.

  7. Dzięki ogromnej zawartości polifenoli, czystek chroni serce 3 razy lepiej niż zielona herbata czy czerwone wino. Rozpuszcza zakrzepy i zatory, przeciwdziałając tym samym chorobie niedokrwiennej serca.


Jak przygotować herbatkę z czystka?

2-3 łyżki suszu z czystka zalać 1 litrem wody. Jedną porcję herbaty można zalewać dwukrotnie, bez obawy o utratę cennych właściwości. Zaparzać od 2 do 5 minut, w zależności od intensywności smaku, jaką chcemy uzyskać. Zaleca się picie czystka w sposób regularny, najlepiej codziennie. Efekty mogą być odczuwalne nawet już po tygodniu, ale bardziej zauważalne po miesiącu regularnego stosowania.

Jeśli jeszcze nie jesteś posiadaczem herbatki z czystka, to koniecznie zainwestuj w jej zakup. Pokochało ją miliony, teraz kolej na Ciebie! :-)

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Podyskutuj o książkach

Podyskutuj o książkach

W Bibliotece Głównej w CEM powstaje Dyskusyjny Klub Książki. Pierwsze...

Usłyszeć Taniec - widowisko stepowania

Usłyszeć Taniec - widowisko stepowania

W sobotę, 18 stycznia w Konstancińskim Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy...

Odpady BIO już od 1 stycznia

Odpady BIO już od 1 stycznia

Od pierwszego stycznia 2020 będą obowiązywały nowe zasady segregacji...

Trebunie-Tutki na nowy rok

Trebunie-Tutki na nowy rok

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na Koncert Noworoczny. W niedzielę, 5...

Czwartki bez prądu

Czwartki bez prądu

Od 9 stycznia 2020 r. w Bibliotece Głównej w CEM rozpoczynamy cykliczną...

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno 2020

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno 2020

11 i 12 stycznia 2020 roku odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Kotów...

Dziennikarstwo obywatelskie

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

W sobotę 25 stycznia 2020 r. na parkingu przed Szkołą w Uwielinach odbędzie...

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

21 stycznia o godz. 15.30 Urząd Gminy w Prażmowie zaprasza na nietypowe...

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Gmina Piaseczno przy udziale warszawskiego  oddziału Stowarzyszenia...

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Jedną z piaseczyńskich bolączek jest plaga nieprawidłowo parkujących...

Dron dla OSP Jazgarzew

Dron dla OSP Jazgarzew

Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał Gminie Piaseczno dotację w...