Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Organizujemy stanowisko fryzjerskie

Kategorie: Aktualności
Utworzone: poniedziałek, 23 listopada 2015

Jednymi z ważniejszych elementów wyposażenia salonu fryzjerskiego, są stanowiska, przy których profesjonaliści wykonują swoje usługi.

Aby ich praca przebiegała w sprawny, a przy tym fachowy i w pełni zadowalający klienta sposób, niezbędna jest odpowiednia organizacja miejsca pracy. Jak umiejętnie zaaranżować stanowiska fryzjerskie?

Od czego zaczniemy?

Przy organizowaniu każdego stanowiska fryzjerskiego, na samym początku niezwykle ważne jest uwzględnienie przede wszystkim podłączenia do sieci elektrycznej. Oprócz łatwego dostępu do prądu, kolejnym ważnym aspektem jest możliwość swobodnego wykonywania czynności fryzjerskich, a tym samym zapewnienie dostatecznej ilości miejsca. Stanowiska powinny znajdować się w stosownej od siebie odległości, tak, by nie krępowały wzajemnych ruchów poszczególnych pracowników.

Wyposażamy stanowiska

Kolejną ważną kwestią jest wyposażenie poszczególnych stanowisk. Powinno ono uwzględniać przede wszystkim konsolety, których rodzaj dobierać należy przez wzgląd na wielkość pomieszczenia. W większych, przestronniejszych lokalach, z powodzeniem umieścimy tak zwane konsolety wyspowe, do mniejszych zaś - korzystniej będzie zakupić te, które montuje się do ścian.

Kiedy już wybierzemy do naszego salonu odpowiednie konsolety, czas pomyśleć o szafkach zawierających niezbędne sprzęty oraz narzędzia, które będą wykorzystywane podczas pracy. Alternatywnym dla szafek rozwiązaniem mogą być wózki na kółkach - również posiadające przydatne szuflady oraz otwory umożliwiające segregację pomocnych akcesoriów. Świetnym pomysłem będzie także oddzielny pomocnik przeznaczony do zabiegów koloryzacji.

Wybieramy dobry fotel

Czas na dobór profesjonalnego fotela, któremu warto poświęcić nieco więcej uwagi. Po pierwsze, najlepiej, by był to model wyposażony w pompę. Do wyboru mamy fotele z pompą hydrauliczną bądź gazową. Choć to ta druga opcja jest tańsza, zdecydowanie polecamy jej konkurentkę. Fotel wyposażone w pompę hydrauliczną, to bowiem znacznie wygodniejsze, bardziej komfortowe rozwiązanie - owa pompa daje możliwość regulacji wysokości fotela wraz z siedzącym na nim klientem.

Chcąc polepszyć również komfort pracy fryzjera, powinniśmy szukać fotela z niskim oparciem. Najbardziej praktyczny będzie ten o ciemnej kolorystyce, który sprawi, że ewentualne zabrudzenia nie będą na nim widoczne. Jeśli jednak mimo wszystko zdecydujemy się na siedzisko o jasnej barwie, koniecznie zaopatrzmy się w specjalny pokrowiec, który zapobiegnie zabrudzeniu materiału.

Ważna jest także podstawa fotela - najlepiej, by była ona chromowa, o kształcie dysku bądź kwadratu. Istotną kwestią jest też waga -  nie powinna ona przekraczać dziesięciu kilogramów. Wybrany przez nas fotel powinien być wykonany w sposób solidny i trwały, co zapewnią między innymi wysokiej jakości materiały obiciowe. Decydując się na zakup profesjonalnego siedziska, rozsądnie jest postawić na którąś ze znanych, renomowanych marek, które specjalizują się w produkcji dobrych mebli fryzjerskich. (źródło: http://lapuella.pl/pl/c/Fotele/123)

Komentarze

Komentowanie niemożliwe dla tego materiału.

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Zapraszamy na garażówkę

Zapraszamy na garażówkę

W sobotę 14 września już po raz drugi zapraszamy Mieszkańców gminy na...

Gdzie w Warszawie i okolicach będzie można zrobić zakupy w ciszy?

Gdzie w Warszawie i okolicach będzie można zrobić zakupy w ciszy?

Centrum Handlowe Auchan Piaseczno, Galeria Łomianki oraz Centrum Handlowe...

XV JARMARK PIASECZYŃSKI Sploty piaseczyńskich historii

XV JARMARK PIASECZYŃSKI Sploty piaseczyńskich historii

15 września 2019 w godzinach 12.00 - 19.00, Centrum Kultury w Piasecznie...

Narodowe Czytanie w Zalesiu Górnym

Narodowe Czytanie w Zalesiu Górnym

Serdecznie zapraszamy w sobotę 7 września o godz. 11.00 do filii w Zalesiu...

XII Festiwal Otwarte Ogrody

XII Festiwal Otwarte Ogrody

W weekend (7–8 września) mieszkańcy naszego miasta już po raz 12. otworzą...

Trwają zapisy na Bieg im. Tomasza Hopfera

Trwają zapisy na Bieg im. Tomasza Hopfera

Ruszyły zapisy na VI Bieg im. Tomasza Hopfera, który w tym roku odbędzie...

Dziennikarstwo obywatelskie

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Chojnowski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty...

Piknik Sołecki w Bobrowcu

Piknik Sołecki w Bobrowcu

22 czerwca 2019 rozpocznie się Piknik sołectw Bobrowiec i Kamionka. Na...

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

W środę 19 czerwca w godz. 8.00-12.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Nowej...

Konkurs na fraszkę

Konkurs na fraszkę

Chcesz poczuć się niczym mistrz Jan z Czarnolasu? Masz pomysł, jak...

Geopiknik

Geopiknik

Długo wyczekiwany GeoPiknik powraca! Coroczne święto studentów Wydziału...