Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Warsztaty samochodowe nową branżą premiowaną w loterii MF

Kategorie: Aktualności
Utworzone: czwartek, 31 marca 2016 Źródło: PCKF

W nadchodzącym czasie uczestników Narodowej Loterii Paragonowej czekają istotne zmiany i wydarzenia. Przede wszystkim, z końcem marca następuje zmiana branży premiowanej.

Od tej pory udziałem w dodatkowym losowaniu będą wyróżnione paragony pochodzące z warsztatów samochodowych i punktów wulkanizacji. Ponadto, 18 kwietnia zostanie wyłoniony zwycięzca nagrody specjalnej, przyznawanej za zgłoszenie dowodu sprzedaży z prywatnej praktyki lekarskiej i dentystycznej.

Akcja nadzorowana przez Ministerstwo Finansów ruszyła 1 października 2015 roku i wciąż cieszy się dużą popularnością wśród polskich konsumentów. To dlatego, że loteria, oprócz realizacji celów edukacyjnych, stwarza również szansę do wygrania cennych nagród - jak choćby samochodu osobowego Opel Insignia, którego łączna wartość wynosi 95 552,50 złotych.

18 kwietnia - losowanie nagrody specjalnej

Regulamin akcji przewiduje przyznanie raz na 3 miesiące nagrody specjalnej, rozlosowywanej spośród paragonów wystawionych za zakup towarów lub skorzystanie z usług w ramach bieżącej branży premiowanej. Jednak aby zdobyć samochód osobowy Opel Insignia, trzeba spełnić kilka warunków.

Zasady Narodowej Loterii Paragonowej są takie same zarówno w przypadku losowań nagród I i II stopnia, jak i losowania nagrody specjalnej. Każda pełnoletnia osoba może zgłosić dowolną liczbę paragonów fiskalnych, opiewających na kwotę minimum 10 zł. Jednak muszą one być zarejestrowane w miesiącu dokonania zakupu towarów bądź usług. Należy również pamiętać, że loteria uwzględnia tylko paragony fiskalne. Innego rodzaju dokumenty, jak np. potwierdzenia płatności kartą, faktury VAT czy tzw. rachunki kelnerskie nie będą brane pod uwagę - zaznacza Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Branżą premiowaną, obowiązującą od 1 stycznia do 31 marca 2016 roku, była prywatna praktyka lekarska i dentystyczna. Szczęśliwe zgłoszenie, dotyczące tej działalności, zostanie wyłonione 18 kwietnia. Transmisja na żywo z losowania odbędzie się na kanale telewizyjnym TVP Regionalna o godzinie 21:00. Nagranie będzie również dostępne na oficjalnym profilu Narodowej Loterii Paragonowej w serwisie internetowym YouTube.

Nowa branża premiowana

To jeszcze nie ostatnia okazja do zdobycia nagrody specjalnej. Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2016 roku wyróżnioną działalnością będzie konserwacja i naprawa samochodów osobowych oraz sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych. Paragony pochodzące z tej branży, zgłoszone w odpowiednim czasie, wezmą udział w losowaniu kolejnego samochodu Opel Insignia - 18 lipca 2016 roku.

Wybór następnej branży premiowanej ma na celu skłonić nabywców do większego zwracania uwagi na rodzaj dokumentów, otrzymywanych za zakup towarów bądź usług w warsztatach samochodowych i punktach wulkanizacji. Idea ta przyświeca zresztą całej akcji, koordynowanej przez Ministerstwo Finansów. Otrzymany paragon fiskalny to dowód, że przedsiębiorca rejestrujący sprzedaż na rzecz klientów indywidualnych przestrzega obowiązujących przepisów i odprowadza należne podatki do budżetu państwa - wyjaśnia ekspert PCKF.

Ucząc, bawi - bawiąc, uczy

Narodowa Loteria Paragonowa spotkała się z natychmiastowym zainteresowaniem Polaków. Pierwsze 4 miesiące trwania akcji przyniosły prawie 56 000 000 zgłoszeń. Sukces zaproponowanej przez Ministerstwo Finansów zabawy oraz duża liczba kolejnych, zrejestrowanych paragonów mogą mieć zatem duży wpływ na realizację celów edukacyjnych loterii. Według założeń kampanii, działania uczestniczących w niej nabywców mają zwrócić uwagę na istotną rolę paragonu fiskalnego, promować dobre nawyki konsumenckie, wspierać uczciwą konkurencję i tym samym - prowadzić do stopniowej likwidacji "szarej strefy".

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

0ddaj KREW i uratuj komuś ŻYCIE

0ddaj KREW i uratuj komuś ŻYCIE

We wtorek 28 lipca na parkingu przed Urzędem Gminy Lesznowola odbędzie się...

MUZYKA NA SKWERACH – zespół Manaus

MUZYKA NA SKWERACH – zespół Manaus

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na wakacyjną MUZYKĘ NA SKWERACH. Cykl...

Uporządkowanie terenu pod Park Redutowa – konsultacje

Uporządkowanie terenu pod Park Redutowa – konsultacje

Na terenie zielonym u zbiegu ulic Jaremy, Okrężnej i Redutowej w Piasecznie...

Sąsiedzka czujność nie zawiodła

Sąsiedzka czujność nie zawiodła

Policjanci z wydziału prewencji z Piaseczna „na gorącym" zatrzymali 22-...

Lato z Hugonówką na jazzowo

Lato z Hugonówką na jazzowo

W niedzielę, 19 lipca 2020 r. o godz. 17.00 Konstanciński Dom Kultury przy...

Rysujemy Hugonówkę

Rysujemy Hugonówkę

Zapraszamy na jednodniowy plener, podczas którego zmierzymy się z...

Dziennikarstwo obywatelskie

Wycieczki w przyszłym roku

Wycieczki w przyszłym roku

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych...

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem...

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od...

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Czas „kwarantanny szkolnej” nie oznacza jedynie borykania ...

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...