Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

2. edycja Mud Maxa za nami!

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: środa, 27 kwietnia 2016 Źródło: Natalia Bąk

Siedem kilometrów wody, bagien i błota, a wśród nich wiele przeszkód do pokonania. Właśnie tak uczestnicy zapamiętali 2. edycję Mud Maxa - nowego biegu ekstremalnego w Polsce, w której udział wziął Artur Siódmiak - był reprezentant Polski w piłce ręcznej.

Organizatorzy Mud Maxa po raz kolejny zadbali o to, aby trasa była wymagająca, ale jednocześnie zaskakująca. Udało się to w stu procentach, bo najwięksi śmiałkowie ekstremalnych doznań, poza siedmiokilometrowym dystansem, musieli zmierzyć się z bardzo dużą ilością wody i bagien. Już na start, uczestnicy zanurzyli się w wodzie po pas, by dostać się na drugi brzeg jeziora. Później trasa przebiegała przez liczne potoki, strumyki i tereny bagienne. Zawodnicy czołgali się pod zasiekami, przenosili wielkie opony i wspinali się na kilkumetrowe ściany.

W sumie, aby ukończyć bieg, należało pokonać około trzydzieści przeszkód - naturalnych i przygotowanych specjalnie na okoliczności biegu. Na terenie Farmy Makedońskich wystartowali zwycięzcy 1. edycji Mud Maxa - Kamil Horba reprezentujący Finish Morąg, który ponownie okazał się najlepszy wśród mężczyzn. Tym razem na linię mety wbiegł z czasem 57:40 i jako przebiegł trasę poniżej godziny. Wśród pań, najszybciej dystans pokonała Anna Szulecka ze Sparty Sierpc, która od drugiej - Kariny Kwiecińskiej z Husarii Race Team, była szybsza o zaledwie półtorej sekundy.

Mud Max to przede wszystkim współpraca zespołowa. Klasyfikację drużyn wygrała ponownie Husaria Race Team. W biegu brali też udział dziennikarze, wśród których najlepszym okazał się Tomasz Drzażdżyński z New Balance Eska Team.


Drugą edycję Mud Maxa ukończył również Artur Siódmiak. Były reprezentant Polski w piłce ręcznej wystąpił w drużynie z Natalią Bąk - byłą reprezentantką Polski w tenisie stołowym oraz Jakubem Popławskim - trenerem crossfit z Trójmiasta, z którym przygotowywał się do biegu.

Po pierwszych dwóch edycjach - w Gniewinie i w podwarszawskich Farmach Makedońskich, organizatorzy już zapowiadają kolejne dwie imprezy. Najbliższy Mud Max odbędzie się 10. września na obszarze Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a w październiku uczestnicy będą mieli okazje zmierzyć się z Mud Maxem w Bieszczadach. Szczegóły na www.mudmax.pl.


Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Komunikat w sprawie Wójta Gminy Lesznowola

Komunikat w sprawie Wójta Gminy Lesznowola

Szanowni Mieszkańcy Gminy Lesznowola!W związku z ostatnimi doniesieniami...

Spacerkiem po CEM

Spacerkiem po CEM

Zapraszamy 10 lipca na zwiedzanie nowego obiektu Centrum...

11-latek wjechał hulajnogą wprost pod samochód

11-latek wjechał hulajnogą wprost pod samochód

11-letni chłopak nie zachował podstawowych zasad bezpieczeństwa i wjechał...

Nightskating Piaseczno #3

Nightskating Piaseczno #3

Zapraszamy na drugi w tym sezonie przejazd Nightskating Piaseczno. Spotykamy...

Dni Tarczyna

Dni Tarczyna

6 lipca 2019 r. zapraszamy na Dni Tarczyna...

Bajkowy zakątek

Bajkowy zakątek

10 lipca 2019 r. Centrum Kultury zaprasza dzieci na Bajkowy Zakątek, podczas...

Dziennikarstwo obywatelskie

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Chojnowski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty...

Piknik Sołecki w Bobrowcu

Piknik Sołecki w Bobrowcu

22 czerwca 2019 rozpocznie się Piknik sołectw Bobrowiec i Kamionka. Na...

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

W środę 19 czerwca w godz. 8.00-12.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Nowej...

Konkurs na fraszkę

Konkurs na fraszkę

Chcesz poczuć się niczym mistrz Jan z Czarnolasu? Masz pomysł, jak...

Geopiknik

Geopiknik

Długo wyczekiwany GeoPiknik powraca! Coroczne święto studentów Wydziału...