Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Relacja po II Biegu Konstancińskim im. Piotra Nurowskiego

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: czwartek, 30 czerwca 2016 Źródło: Daniel Milewski

Druga edycja Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego odbyła się 25 czerwca 2016 r. w gorącą sobotę. W wydarzeniu organizowanym przez DEM’a Promotion Polska oraz Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży wystartowało około 600 zawodników. Pomimo afrykańskiego upału, który znacznie utrudniał bieg, zawodnicy ruszyli równo o 10:00 na znak Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna - Kazimierza Jańczuka, który zakomunikował start za pomocą wystrzału z pistoletu startowego.

Zawodnicy pobiegli upamiętniając imię Piotra Nurowskiego, wybitnego mieszkańca Konstancina, Prezesa PZLA, następnie Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członka Zarządu oraz Rady Nadzorczej Telewizji Polsat S.A., tragicznie zmarłego w katastrofie Smoleńskiej. Dzięki fantastycznej postawie i walce na trasie w gorącej atmosferze, biegacze stali się żywym przykładem tego, jak ważne jest  krzewienie idei zdrowego i aktywnego trybu życia zarówno wśród osób młodych, jak i starszych.

Startujących byłoby znacznie więcej, ponieważ swój udział w biegu potwierdziło ponad 700 osób. W obawie o zdrowie niektórzy postanowili tylko kibicować i spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi w miasteczku biegacza, relaksując się w poszczególnych strefach Sponsorów i Partnerów wydarzenia.

Na mecie zameldowało się 570 biegaczy. Zawodnikiem, który pierwszy ukończył bieg, był Ukrainiec Okseniuk Sergii reprezentujący klub MK Luchesk-LKB Rudnik, osiągając czas 00:31:27, zarazem ustanawiając nowy rekord trasy. Honoru Polski bronił Krzysztof Wasiewicz, pochodzący z Piaseczna, z klubu Kondycja. Konkurował z zawodnikiem zza granicy do samego końca, finalnie wbiegając na metę drugi o czasie 00:32:16. Na trzecim miejscu zameldował się kolega z ukraińskiego klubu Sergiego, Holownytskyy Oleksandr, notując czas 00:33:16.

Kolejni zawodnicy, którzy otrzymali nagrody w kategorii OPEN to Fiskowicz Siergiej, finiszujący w czasie 00:33:24, Buczak Rafał notujący czas 00:33:57 oraz Pyszel Florian kończący bieg  w czasie 00:34:10.

Najszybszymi kobietami okazały się zawodniczki z tego samego klubu, co Panowie Okseniuk Serii oraz Holownytskyy Oleksandr. Reprezentantka LKB Rudnik, Fiskowicz Lilia pierwsza zameldowała się na mecie, osiągając czas 00:35:37. Druga o czasie 00:37:08 była Nemchenko Maryna, a chwilę po niej bieg ukończyła Smovzenko Olesia, finiszując w czasie 00:37:24.

Kolejne trzy kobiety nagrodzone w kategorii open, to Raita Oksana z czasem 00:37:24, Tekień Joanna z czasem 00:41:21 oraz Peret Elżbieta z czasem 00:41:46.

Zawodnicy z Ukraińskiego klubu LKB Rudnik wyraźnie zdominowali II Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego. Ich przyjazd świadczy o tym, że corocznie organizowane wydarzenie w małym Konstancinie pod Warszawą, stało się rozpoznawalną, międzynarodową imprezą biegową.

Wśród startujących znalazły się Gwiazdy telewizji oraz znani sportowcy. W licznym gronie na starcie stawili się aktorzy ATM Grupa. Ich głównym przedstawicielem był pilot trasy - Karol Strasburger, który w pięknym, czerwonym Ferrari pilotował bieg.

W zespole ATM Grupa byli m.in. Michał Czernecki, Maciej Mikołajczyk, Adam Adamonis, Bartłomiej Topa, Julia Pogrebińska, znani z seriali: Pierwsza Miłość, Strażacy, Wataha. Na czele teamu biegł osobiście Prezes ATM Grupa Andrzej Muszyński.

Zieloną trasę pokonali też uznani na arenie międzynarodowej sportowcy: Zalech Monika, Fiskowicz Lilia, Wardak Grzegorz, Turkowski Tomasz oraz Dąbrowski Norbert.

Mimo upalnego dnia, zawodnicy nie cierpieli na brak wody, ponieważ Organizatorzy zadbali o to, by na trasie oraz w miasteczku biegacza Strażacy rozstawili wiele kurtyn wodnych, dodatkowo uatrakcyjniając wydarzenie.

Sponsor imprezy Żywiec Zdrój zapewnił wodę w wielu punktach zlokalizowanych na trasie biegu i w strefach relaksu po biegu, między innymi w strefie zabaw dla dzieci, organizowanej przez Żywiec Zdrój.

Po bieg na każdego zawodnika czekał darmowy posiłek regeneracyjny w wersji mięsnej lub wegetariańskiej, zapewniany przez Sponsora imprezy, firmę KAMIS. Również w tej strefie, zawodnicy mogli zjeść pyszną grochówkę, zagwarantowaną przez Konstancińskiego Partnera CKR.

Na deser każdy zawodnik otrzymał lody, dostarczone przez firmę GRYCAN.

Wydarzenie odbyło się dzięki finansowemu wsparciu firmy PLUS, który był Sponsorem Strategicznym. Poza wsparciem finansowym PLUS zapewnił wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych dla zwycięzców. Udostępnił zawodnikom strefę technologiczną SONY, gdzie goście strefy mogli zapoznać się z nowymi technologiami i odpocząć na leżakach.

Biegacze otrzymali bardzo pokaźny pakiet startowy, który zawierał między innymi, markową koszulkę techniczną New Balance.

II Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego relacjonowany był na żywo w studio Polsat News, dzięki czemu rodziny i znajomi, którzy nie mogli przyjechać Konstancina, mogli kibicować swoim bliskim przed telewizorami.

Społeczność biegaczy w miłych słowach wypowiadała się na temat organizacji wydarzenia, zielonego Konstancina oraz wsparciu Sponsorów i Partnerów imprezy. Wielu startujących zapowiedziało, że wróci za rok na III edycję. Prosili tylko, by Organizatorzy zamówili u zaprzyjaźnionej pogodynki Aleksandry Kostki, wiosenną pogodę, z lekkim, orzeźwiającym wiatrem.

KLASYFIKACJE

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Wodny Eliminator w Zalesiu – 4 pętle

Wodny Eliminator w Zalesiu – 4 pętle

Góry mają już swojego ELIMINATORA, przyszedł czas na wodę. Już 13 maja...

Housepital Festival

Housepital Festival

26 maja zapraszamy na święto muzyki klubowej na miejskim rynku.– Otwieramy...

LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Góry Kalwarii

LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Góry Kalwarii

Oddalona od Warszawy o zaledwie 20 km Góra Kalwaria na mapie LOTTO Poland Bike...

Noc Muzeów na stacji kolejki wąskotorowej

Noc Muzeów na stacji kolejki wąskotorowej

Wydarzenie odbędzie się 19 i 20 maja na zabytkowej stacji kolei wąskotorowej...

Majowy konkurs z YES

Majowy konkurs z YES

Maj to niewątpliwie piękny, wiosenny miesiąc. Przyroda intensywnie...

Dzień Energii w Piasecznie

Dzień Energii w Piasecznie

27 maja zapraszamy na rynek miejski w Piasecznie, gdzie w godzinach od 10.00 do...

Dziennikarstwo obywatelskie

Przebudowa ul. Szkolnej w Piasecznie

Przebudowa ul. Szkolnej w Piasecznie

Od 24 maja 2018 roku rusza przebudowa ulicy Szkolnej w Piasecznie. Prace będą...

Z cyklu POLECAMY - ESTETIV meble tapicerowane

Z cyklu POLECAMY - ESTETIV meble tapicerowane

Produkowanie mebli stało się naszą pasją. Oferowane przez nas produkty...

Targ Ziołowy w Parku Zdrojowym

Targ Ziołowy w Parku Zdrojowym

W niedzielę, 20 maja 2018 r. w godz. 11.00 -17.00 odbędzie się Targ...

Rewia smaków w Piasecznie

Rewia smaków w Piasecznie

W dniach od 4-6 maja 2018 r. na terenie miasta Piaseczna, przy współpracy...

Cyfrowe archiwum Józefosławia i Julianowa

Cyfrowe archiwum Józefosławia i Julianowa

Biblioteka w Józefosławiu tworzy cyfrowe archiwum Józefosławia i Julianowa...