Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Najlepsze Euro w historii

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: wtorek, 26 lipca 2016

To były nasze najlepsze mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Po kilku latach słabych meczy polska reprezentacja na chwilę obecną zajmuje, tak jak i w 2007 roku, najwyższe miejsce w rankingu FIFA w historii naszej piłki nożnej. Po Euro 2016 awansowaliśmy na 16 miejsce.

Historia naszych występów w mistrzostwach Europy nie jest długa. Polska pierwszy raz brała udział w tym turnieju dopiero 8 lat temu, w 2008 roku, za czasów trenera Leo Beenhakkera. Debiutująca reprezentacja Polski nie wyszła wówczas z grupy. Przegraliśmy z Niemcami po dwóch golach naszego rodaka, Łukasza Podolskiego, zremisowaliśmy z Austrią i na koniec przegraliśmy z Chorwacją. Mistrzostwa Euro 2008 miały miejsce w Austrii i Szwajcarii. Nasza drużyna zagrała dwa mecze w Klagenfurcie w Karyntii na południu Austrii i jeden w Wiedniu.

W 2012 roku z racji organizowania mistrzostw Europy zostaliśmy automatycznie do nich zakwalifikowani. Drużynę trenował Franciszek Smuda. Pomimo dużych oczekiwań, faktu, że graliśmy u siebie, nie wyszliśmy z grupy. Zremisowaliśmy w Warszawie z Grecją i Rosja. Przegraliśmy we Wrocławiu z Czechami i to był koniec nadziei na zakwalifikowanie się do kolejnego etapu.

Euro 2016 ponownie wywalczyliśmy sami. Były obawy, że ta walka pójdzie na marne i znów nie wyjdziemy z grupy. Trzeba było jednak wreszcie udowodnić, że polską reprezentację na coś stać i potrafi dobrze i skutecznie grać w futbol. Zarówno my jako kibice i nasi reprezentanci mieliśmy wielkie oczekiwania wobec tegorocznego turnieju. Wielu Polaków udało się do Francji, by móc wspierać jedenastkę na stadionach. Było nas tam mnóstwo. Wytworzyliśmy niesamowitą atmosferę i to niewątpliwie było pomocne dla piłkarzy. Po raz pierwszy nasza drużyna tak naprawdę nas nie zawiodła.

Obstawiaj mecze piłkarskie z bonusem 100% na Polskę, gdyż po tym turnieju naprawdę warto zaryzykować i postawić na polaków. Polacy zagrali świetnie. Pomimo że nie zdobyli medalu, kibice byli bardzo wdzięczni. Nie przegraliśmy żadnego meczu w regulaminowym czasie gry, straciliśmy bardzo mało bramek. Zremisowaliśmy bezbramkowo z Niemcami, wygraliśmy z Irlandią Północną na stadionie w Nicei po golu Arkadiusza Milika i z Ukrainą w Marsylii po golu Jakuba Błaszczykowskiego. Pierwszy raz w historii awansowaliśmy do kolejnego etapu rozgrywek, fazy pucharowej. Po walce ze Szwajcarią zwyciężyliśmy w rzutach karnych. Mecz z Portugalią sprawił, że musieliśmy pożegnać się z mistrzostwami. Przegraliśmy, pomimo że Robert Lewandowski już na samym początku strzelił naszym rywalom gola i przez chwilę wygrywaliśmy. Biorąc pod uwagę fakty, tegoroczne Euro jest najlepszym w historii reprezentacji Polski.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Zlot Food Trucków w Piasecznie

Zlot Food Trucków w Piasecznie

W weekend 11-13 września na skwerze Kisiela w Piasecznie spróbować będzie...

Szanty na Rynku w najlepszym wydaniu

Szanty na Rynku w najlepszym wydaniu

12 września 2020 r. niezwykłą gratką dla fanów muzyki szantowej będzie...

Wskoczył na miejsce kierowcy i odjechał wraz z towarem

Wskoczył na miejsce kierowcy i odjechał wraz z towarem

Policjanci z Piaseczna wyjaśniają okoliczności kradzieży, do której...

Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie na WAWA WAKE 18-20 września - pomysł na ostatni weekend lata

Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie na WAWA WAKE 18-20 września - pomysł na ostatni weekend lata

Pomysł na ostatni weekend lata – plażowy klimat z nutką adrenaliny, czyli...

Historia jednego portretu. Pablo Picasso w Hugonówce

Historia jednego portretu. Pablo Picasso w Hugonówce

Wystawa 13 września godz. 12.00 – 20.00Godz. 18.00 - spotkanie z...

Policjant podczas joggingu odnalazł zaginionego 80- latka

Policjant podczas joggingu odnalazł zaginionego 80- latka

Podczas biegania, policjant zauważył starszego mężczyznę opierającego...

Dziennikarstwo obywatelskie

Bezpłatne porady architektów wnętrz w Piasecznie

Bezpłatne porady architektów wnętrz w Piasecznie

Z bezpłatnych konsultacji profesjonalnych projektantów wnętrz będzie można...

Poznaj z nami Konstancin

Poznaj z nami Konstancin

W niedzielę, 13 września Konstanciński Dom Kultury zaprasza na „Dzień...

Nowość z nagrodami dla klientów Centrum Handlowego Auchan Piaseczno

Nowość z nagrodami dla klientów Centrum Handlowego Auchan Piaseczno

Jesień zapowiada się obiecująco. Nowe kolekcje zachęcają do uzupełnienia...

Punkt Informacji Turystycznej w Konstancinie-Jeziornie

Punkt Informacji Turystycznej w Konstancinie-Jeziornie

Konstancin-Jeziorna, jedyne uzdrowisko na Mazowszu ma swój Punkt Informacji...

Designer Outlet Warszawa rośnie w oczach

Designer Outlet Warszawa rośnie w oczach

Zaledwie kilka miesięcy po rozpoczęciu budowy Designer Outlet Warszawa...