Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

ŻTC BIKE RACE

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: niedziela, 7 sierpnia 2016 Źródło: Miasto i Gmina Góra Kalwaria
Data wydarzenia: niedziela, 7 sierpnia 2016 - niedziela, 14 sierpnia 2016

Od sierpnia zacznie się druga odsłona tegorocznego sezonu szosowego z Żyrardowskim Towarzystwem Cyklistów. Kolarze maja do dyspozycji dwa cykle wyścigów szosowych.

Druga połowa sezonu 2016 - PRZED NAMI !!!

SUPER PRESTIGE to cykl wyścigów szosowych, w których kolejne kategorie startują na dystansach od 25 do 130 km - dopasowanych do wieku. Dla młodszych duchem i ciałem uczestników, którzy przekroczyli czterdziestkę stworzyliśmy kategorię specjalna RED - ta kategoria startuje zawsze na najdłuższym dystansie razem z dwudziesto- i trzydziestolatkami.

FIT RACE to cykl wyścigów szosowych, w których wszystkie kategorie wiekowe startują razem na jednym dystansie liczącym od 50 do 70 km. W tych zawodach można wystartować na dowolnym rowerze.

Inauguracja drugiej części sezonu odbędzie się 7 sierpnia. Tego dnia zawitamy do Góry Kalwarii na znaną już od 5 lat trasę - tym razem wydłużoną o jeden dodatkowy podjazd. Pozwoli to na, jak to ma miejsce w tym sezonie prawie zawsze, start wszystkich uczestników o jednej godzinie. Finisz jest poprzedzony podjazdem - w końcu ścigamy się w "Górze" - a cała baza zwyczajowo zostanie zlokalizowana na ul. Sajny w centrum miasta.

Więcej informacji poniżej i na www.ztc.pl

Tydzień później - niedziela 14 sierpnia - spotkamy się w Mszczonowie. Bez wątpienia to jedna z najciekawszych tegorocznych tras - znacznie zmieniona w stosunku do lat poprzednich. Baza zawodów zlokalizowana będzie na terenie zespołu basenów TERMY MSZCZONÓW , co pozwoli na schłodzenie się po wysiłku. Sama trasa prowadzi szosami na południe od Mszczonowa. Finisz znajduje się na runku, w samym centrum miasta, z dojazdem wąskimi i krętymi uliczkami, co preferuje lepszych technicznie zawodników.

Po emocjach związanych ze ściganiem się w Mszczonowie i Górze Kalwarii - przeniesiemy się nad Zalew Zegrzyński do Serocka. W tym miejscu zagościmy po raz pierwszy. Spotkanie 21 sierpnia w miejscowości z pięknym jeziorem i okolicznymi lasami przez które poprowadzona jest 20-to kilometrowa runda - jak ulał pasuje do wakacyjnych klimatów sierpnia. Baza zlokalizowana jest na terenie szkoły przy ul. Pułtuskiej w centrum miasta. Podczas tej edycji zorganizujemy Pierwsze Mistrzostwa Polski Branży IT.

Dalej już z górki, a właściwie trochę pod - 28 sierpnia ŻTC zaprasza po raz pierwszy do Białej Rawskiej, gdzie mile pofałdowana trasa będzie, mam nadzieję, dużą atrakcją. Także baza zlokalizowana na terenie OSIR-u - Rodzinnego Parku Rozrywki przy ul. Jana Pawła II w Białej Rawskiej pozwoli na zachowanie klimatów kończących się wakacji. Pogoda na pewno pozwoli, a gościnne lokalne Władze już zapraszają do kąpieliska miejskiego znajdującego się na terenie Parku. Start ostry nastąpi z bazy zawodów gdzie także zafiniszujemy.

Sezon wyścigów SUPER PRESTIGE i FIT RACE kończymy tradycyjnym finałem w Żyrardowie. Pierwsza niedziela września - teren gościnnego ośrodka AQUA ŻYRARDÓW przy ul. Jodłowskiego jest tradycyjnym miejscem bazy naszych ostatnich tegorocznych zawodów. Natomiast przygotowana trasa została zupełnie zmieniona i zamiast 11 kilometrowej rundy pojedziemy po 25 kilometrowej pętli ze startem i metą w bazie zawodów. Ranga wyścigu - PUCHAR POSLKI MASTERS przyciągną czołówkę kolarzy mastersów i amatorów. Przed zmaganiami kolarzy - już po raz trzeci - zaprezentują się biegacze uczestnicy w biegu ulicznego ŻYRARDÓW W BIEGU.

Finałowa edycja jest jedną z imprez wspierających obchody 100-lat Żyrardowa i 20 lat Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów. Jak na tak szacowny finał przystało imprezę zakończymy uroczystą dekoracja zwycięzców - poza tradycyjnymi pucharami i nagrodami rzeczowymi wśród zwycięzców w kategoriach cyklu SUPER PRESTIGE rozlosujemy nagrodę główną cyklu - TYGODNIOWY POBYT W 4-OSOBOWYM APARTAMENCIE w Zakopanem. Taką samą nagrodę rozlosujemy wśród zwycięzców cyklu FIT RACE. Obecni na miejscu uczestnicy tegorocznego ŻTC BIKE RACE wezmą udział w losowaniu bonów DOBRYCH SKLEPÓW ROWEROWYCH.

Wszystkie nagrody jak i całą organizację cykli SUPER PRESTIGE i FIT RACE wspierają:

Pan WOJCIECH JASIŃSKI Prezydent Żyrardowa
Pan WACŁAW JACEK ADAMCZYK Burmistrz Białej Rawskiej
Pan DARIUSZ ZIELIŃSKI Burmistrz Góry Kalwarii
Pan JÓZEF GRZEGORZ KUREK Burmistrz Mszczonowa
Pan SYLWESTER EDWIN SOKOLNICKI Burmistrz Serocka

Wielkie podziękowania dla sponsorów EMKA S.A. , GEOTERMIA MAZOWIECKA S.A. , ŻYRARDOWSKIE STOWARZYSZENIE WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOSCI , FIT4YOU, POLAR, ARMAG SPORT, DOBRE SKLEPY ROWEROWE oraz współdziałającym z nami KOMISJI MASTERS PZKol, MAZOWIECKO-WARSZAWSKIEMU ZWIĄZKOWI KOLARSKIEMU, OKRĘGOWEMU ZWIĄZKOWI KOLARSKIEMU W ŁODZI, KLUBOWI V-MAX, KLUBOWI CYKLOMANIACY.PL ; portalom KOLARSTWOMASTERS.PL, WYSPORTOWANI.PL oraz redakcji ŻYCIA ŻYRARDOWA.

Wszystkim pięknie dziękujemy i do zobaczenia na trasach wyścigów.

Organizatorzy.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

KAROL BIELECKI NA TURNIEJU SZCZYPIORNIAKA

KAROL BIELECKI NA TURNIEJU SZCZYPIORNIAKA

UKS Szczypiorniak działa z coraz większym rozmachem. Po zeszłorocznym...

Pierwszy N-Park w aglomeracji warszawskiej

Pierwszy N-Park w aglomeracji warszawskiej

Na czwartek, 29 listopada tego roku, zaplanowane jest otwarcie N-Parku na...

GITARA JEST DOBRA NA WSZYSTKO

GITARA JEST DOBRA NA WSZYSTKO

23 listopada 2018 r. Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza Państwa na koncert...

TARCZYŃSKIE ZADUSZKI JAZZOWE - Gniewomir Tomczyk / Project

TARCZYŃSKIE ZADUSZKI JAZZOWE - Gniewomir Tomczyk / Project

24 listopada 2018 r. na Zaduszki Jazzowe, które odbędą się w Gminnym...

Mistrzowie seksu - Marek Bukowski Show

Mistrzowie seksu - Marek Bukowski Show

14 grudnia zapraszamy na spektakl przeznaczony tylko dla dorosłych pt....

Marek Piekarczyk Akustycznie

Marek Piekarczyk Akustycznie

4 grudnia zapraszam do Piaseczna na koncert akustyczny Marka Piekarczyka...

Dziennikarstwo obywatelskie

Pierwszy N-Park w aglomeracji warszawskiej

Pierwszy N-Park w aglomeracji warszawskiej

Na czwartek, 29 listopada tego roku, zaplanowane jest otwarcie N-Parku na...

Zaduszki konstancińskie

Zaduszki konstancińskie

Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz Konstanciński...

STO lat niepodległości na płycie

STO lat niepodległości na płycie

Młodzi hip-hopowcy z Góry Kalwarii nagrali płytę z okazji 100-lecia...

Weź udział w loterii i leć w tropiki!

Weź udział w loterii i leć w tropiki!

Na jesienne smutki najlepszy jest… wyjazd w ciepłe kraje! Spróbuj...

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój świętuje 40-lecie powstania tężni

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój świętuje 40-lecie powstania tężni

40 lat minęło jak jeden dzień! Tak mogą powiedzieć ci, którzy pamiętają...