Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Festiwal 321 Impro w Konstancinie

Kategorie: Aktualności Kultura
Utworzone: niedziela, 21 sierpnia 2016 Źródło: KDK
Data wydarzenia: piątek, 26 sierpnia 2016 - niedziela, 28 sierpnia 2016
Miejsce: Hugonówka

W ostatni weekend wakacji, 26-28 sierpnia zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury Hugonówka przy ul. Mostowej 15 na VI Ogólnopolski Festiwal Sportów Teatralnych 321 Impro.

Jedyny w Polsce festiwal, łączący teatr i kabaret, na którym publiczność decyduje o przebiegu spektakli. Na scenie m.in. Artur Andrus, Sonia Bohosiewicz, Magdalena Kumorek, Lee White i Teatr AB OVO oraz Kabaret Hrabi. Bilety na to niepowtarzalne wydarzenie już są w sprzedaży na www.kupbilecik.pl oraz w recepcji KDK Hugonówka.

Program tegorocznej edycji VI Ogólnopolskiego Festiwalu Sportów Teatralnych w Konstancinie-Jeziornie jest niezwykle atrakcyjny dla widzów. Wszystkie przedstawienia zapewnią publiczności improwizację na najwyższym poziomie, prezentując jej dwa główne nurty - teatralny i kabaretowy. Można więc liczyć nie tylko na świetny humor, krótkie gry impro, bawiące do łez skecze, błyskotliwe puenty oraz nieoczekiwane zwroty akcji, lecz także na przejmujące, dramatyczne, nieco dłuższe spektakle.    

Wspólną cechą wszystkich pokazów będzie sztuka improwizacji, polegająca na błyskawicznym, spontanicznym odgrywaniu na scenie tego, co widz zapragnie zobaczyć, bez scenariusza i wcześniejszych prób. Aktor musi wykazać się odwagą, refleksem, intelektem, kreatywnością, sprawnością fizyczną i poczuciem humory, by w kilka sekund wcielić się w postać, pokazać emocje i zaskoczyć widzów oraz kolegów na scenie. Zagrać "z głowy" bohatera wymyślonego przez widownię, w określonych przez nią okolicznościach i miejscu czy też zaśpiewać piosenkę na temat zaproponowany przez publiczność. To z pewnością wyjątkowe i emocjonujące przeżycie dla wszystkich uczestników widowiska. W niepowtarzalnym programie znalazło się pięć pokazów.

Festiwal rozpocznie "Wielki Mecz Impro" (piątek, 26.08., godz. 19), podczas którego aktorzy AB OVO zmierzą się z Kabaretem Hrabi. Sędzią pojedynku będzie znany radiowiec i kabareciarz Artur Andrus. Natomiast mecz poprowadzi Katarzyna Michalska, pomysłodawczyni festiwalu, jego dyrektor artystyczna, wielka pasjonatka impro i założycielka znanego Teatru Impro AB OVO. Pokaz będzie się składał z najpopularniejszych krótkich, różnorodnych gier impro, które zapewnią publiczności mnóstwo zabawy. Nie zabraknie inteligentnych żartów, absurdalnego dowcipu oraz poczucia humoru na najwyższym poziomie, a także interakcji z publicznością, która "na żywo" wyznaczy zawodnikom karkołomne zadania.

Drugiego dnia festiwalu zapraszamy na "Improwizacje teatralne Agaty Dudy-Gracz" (sobota, 27.08., godz. 18). Znakomita reżyser i scenograf podzieli się z konstancińską publicznością swoimi doświadczeniami z improwizacją. Każdy z aktorów zaproszonych do udziału w spektaklu (m.in. Magdalena Kumorek, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Kurdej) dostanie od autorki list ze wskazówkami, znanymi tylko jemu. Wszyscy artyści, wcielając się w poszczególne postaci, na oczach widza, bez znajomości całego scenariusza, będą musieli spontanicznie stworzyć niepowtarzalny spektakl.

Natomiast podczas "Festiwalu O’ Polskiej Piosenki Improwizowanej" (sobota, 27.08., godz. 20.30) na scenie będzie można podziwiać aktorów przebranych za największe gwiazdy polskiej estrady. Będą śpiewali do melodii popularnych, opolskich przebojów. Jednak to publiczność zaproponuje temat lub tytuł piosenki, z którą spontanicznie będzie musiał zmierzyć się artysta, błyskawicznie dobierając nowe słowa do znanego utworu i wymyślając błyskotliwą puentę, bawiąc przy tym widzów do łez.

Niedzielne 321 Impro zainauguruje "No Exit" (niedziela, 28.08., godz. 18). Będzie to nieco dłuższy improwizowany spektakl w języku angielskim, podczas którego światowe gwiazdy impro Lee White (Kanada), Mathieu Loos, Marco Mayerl (Francja) w inteligentny, przejmujący i satyryczny sposób opowiedzą publiczności o czarnych stronach związków.

Festiwal zamknie "AB OVO - Jedyne takie show na świecie" (niedziela, 28.08., godz. 20.30). Wyjątkowy pokaz znanej grupy AB OVO, w którym improwizację, interakcję z publicznością, teatr, kabaret i muzykę na żywo wzbogacą efektowne, multimedialne wizualizacje. Abstrakcyjne poczucie humoru, błyskotliwe puenty i nieoczekiwane zwroty akcji gwarantowane!

Bilety na spektakle w cenie 40 złotych ("No Exit" - 30 złotych). Więcej szczegółów na stronach internetowych www.321impro.pl oraz www.konstancinskidomkultury.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

0ddaj KREW i uratuj komuś ŻYCIE

0ddaj KREW i uratuj komuś ŻYCIE

We wtorek 28 lipca na parkingu przed Urzędem Gminy Lesznowola odbędzie się...

MUZYKA NA SKWERACH – zespół Manaus

MUZYKA NA SKWERACH – zespół Manaus

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na wakacyjną MUZYKĘ NA SKWERACH. Cykl...

Uporządkowanie terenu pod Park Redutowa – konsultacje

Uporządkowanie terenu pod Park Redutowa – konsultacje

Na terenie zielonym u zbiegu ulic Jaremy, Okrężnej i Redutowej w Piasecznie...

Sąsiedzka czujność nie zawiodła

Sąsiedzka czujność nie zawiodła

Policjanci z wydziału prewencji z Piaseczna „na gorącym" zatrzymali 22-...

Lato z Hugonówką na jazzowo

Lato z Hugonówką na jazzowo

W niedzielę, 19 lipca 2020 r. o godz. 17.00 Konstanciński Dom Kultury przy...

Rysujemy Hugonówkę

Rysujemy Hugonówkę

Zapraszamy na jednodniowy plener, podczas którego zmierzymy się z...

Dziennikarstwo obywatelskie

Wycieczki w przyszłym roku

Wycieczki w przyszłym roku

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych...

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem...

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od...

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Czas „kwarantanny szkolnej” nie oznacza jedynie borykania ...

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...