Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów WAKO w Kickboxingu -Dublin '2016

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: środa, 7 września 2016 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

W dniach 27.08-03.09.2016 w stolicy Irlandii Dublinie odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów w Kickboxingu.

Wystartowało 1700 zawodników z 60 krajów całego Świata. W Kadrze Narodowej znalazło się sześciu reprezentantów klubu KS X Fight Piaseczno.

Największy sukces odniósł Kamil Połosak, który w formule Kick Light był najlepszy w kategorii wagowej do 84 kilogramów i zdobył tytuł Mistrza Świata. Kamil w drodze do złotego medalu w półfinale zdemolował zawodnika z Włoch a w finale pewnie pokonał reprezentanta Grecji Phiichosa Athanasiosa. To największy sukces Kamila, który do tej pory miał na swoim koncie kilka tytułów Mistrza Polski w formułach Light contact i Kick Light i brązowy medal Mistrzostw Europy.

Justyna Tadros, Patrycja Jaworska, Mikołaj Dąbrowski, Kacper Zalewski i Klaudiusz Świstulski rywalizowali w najtrudniejszej i najliczniej obsadzonej formule Pointfighting. Najbliżej medalu był Kacper Zalewski, który dopiero ćwierćfinale po wyrównanej walce uległ późniejszemu Mistrzowi Świata Węgrowi Bozokowi Szabolz. Kacper startował również w formule Light-contact gdzie zakończył rywalizację również na 5 miejscu.

Udany start miał też Klaudiusz Świstulski, który po wygranym pojedynku z zawodnikiem gospodarzy uległ na punkty Włochowi Mirizzi Vito. Pozostali nasi zawodnicy niestety odpadli z turnieju w fazie eliminacji.

Naszego nowego Mistrza Świata będzie można zobaczyć na nadchodzącej gali Piaseczno Fight Night, która odbędzie się 24 Września w Piasecznie.